Strona główna Polish Oficjalne Ogłoszenia

HTML5 - znane problemy

Drodzy Gracze, 

Zebraliśmy wiele informacji zwrotnych dotyczących  HTML5, dzięki czemu udało nam się utworzyć listę znanych problemów. Pracujemy już nad rozwiązaniami tych problemów i staramy się je stosować tak szybko, jak to możliwe, ale chcieliśmy przedstawić przegląd tych znanych problemów, a także niektóre już rozwiązane problemy:

Znane Problemy

 • Wydarzenie Miesięczne - "Smocza stopa" -Artefakt brakuje w aktualnych nagrodach
 • Język - cyfry arabskie są wyświetlane w arabskich numerach wschodnich
 • Język - Tekst w języku chińskim tradycyjnym nie jest wyświetlany na tajwańskim serwerze
 • Język - Cyfry dla żołnierzy nie są napisane pogrubioną czcionką cyrylicą
 • Język - Niektóre japońskie znaki są pogrubione zamiast tej samej czcionki dla wszystkich tekstów
 • Język - Wybierając arabski białe okno pojawia się w lewym górnym rogu ekranu logowania, gdzie możesz wpisać swoje imię i hasło
 • Problemy z logowaniem dla kont połączonych z Facebookiem
 • Sala Legend Umiejętności w walce  nie są wyświetlane
 • 87/5000
  Zewnętrzne krainy- Gracze o nazwach dłuższych niż 15 znaków nie mogą otrzymywać prywatnych wiadomości
 • Zewnętrzne krainy - przycisk wydarzenia dla zewnętrznych królestw na PL1 jest wyświetlany tylko w wersji HTML5 gry, a nie w wersji Flash
 • Czat Sojuszu - Przewijanie przeskakuje 10 wiadomości w górę zamiast 3
 • Targ królewski - dołączenie do Zewnętrznych krain  i przejście z powrotem na główny serwer pokazuje, że nadzorcy nie są aktywni
 • System - podczas otwierania ankiety pojawia się komunikat o błędzie
 • Gra nie ładuje się na urządzenia z systemem iOS
 • Aktywna skrzynia i prezent dzienny za rejestracje pokazane są na głównym koncie, chociaż nie powinno
 • Wydarzenie kolekcjonerskie - przycisk pomocy nie działa po zakończeniu wydarzenia, ale sklep nadal działa
 • Oferta Prime Day - ikona nie jest widoczna w HTML
 • Narzędzia są sortowane w nieprawidłowej kolejności 
 • Etykiety narzędzi są wyświetlane niepoprawnie
 • Informacje o koncie - symbol  jest wyświetlany dla serwera i poczty e-mail

Naprawiono już problemy

 • Serwer PL1 nie działał poprawnie
 • Zewnętrzne Krainy - ataki czasowe nie powodują utraty punktów dziedzictwa

Jak już wspomniano, pracujemy nad poprawieniem tematów pod "znanymi problemami" tak szybko, jak to możliwe. Jeśli masz więcej opinii na temat naszej wersji HTML5, to pamiętaj, aby udostępnić ją w odpowiednich wątkach dyskusji na swoim forum !

Z poważaniem,
Twój Zespół Empire

Komentarz

 • WikitiWikiti Moderator Posty: 1,311
  Droga Społeczności ,

  Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Wam wszystkim za komentarze, opinie i tematy, które poruszyliście w związku z niedawnym uruchomieniem HTML5. Jesteśmy bardzo wdzięczni za współpracę z tak aktywną społecznością i wszystkie Twoje raporty pomogą nam zidentyfikować wszelkie problemy z HTML5 i poprawić stan obecnej wersji. Przeczytaliśmy wszystkie Wasze komentarze, wysłuchaliśmy bardzo aktywnie Waszych obaw i zebraliśmy wszelkie informacje, które pomagają nam dalej rozwijać HTML5, aby jak najlepiej dbać o naszą ulubioną grę.

  W związku z tym chcielibyśmy również przedstawić kilka dalszych informacji na temat obecnego stanu HTML i tematów, nad którymi aktywnie pracujemy.

  Ważne: Na razie Flash pozostanie aktywny do odwołania i możesz kontynuować grę za pośrednictwem dedykowanego linku (https://empire.goodgamestudios.com/flash/). Dodatkowo; prawdopodobnie z następną aktualizacją; dodamy również przycisk do gry, w którym możesz w dowolnym momencie przełączać się między Flash i HTML5. Jeśli zdecydujemy się zamknąć Flash w przyszłości, poinformujemy Cię z wyprzedzeniem i zapewnimy wystarczająco dużo czasu, aby przyzwyczaić się do HTML5, a także zapewnić, że gra działa płynnie.

  Oprócz ostatnio udostępnionych znanych problemów, poruszamy dwa główne tematy: niewyraźna grafika i wydajność gry!

  Niewyraźna Grafika

  Podczas bety w grudniu, a także po pierwszym uruchomieniu HTML5, otrzymaliśmy wiele informacji zwrotnych i informacji na ten temat, a obecnie szukamy głębszych sposobów na zapewnienie odpowiednich zasobów gry wszystkim graczom, co odpowiada specyfikacji komputera by grać dalej.

  Wydajność gry

  Kolejny duży temat, nad którym obecnie pracujemy, to problemy z wydajnością:

      Patrzymy na raporty, u których gracze czują opóźnioną rozgrywkę i sprawdzają opcje zwiększające wydajność graczy w tym konkretnym przypadku

      Ponieważ HTML5 jest dość głodny na CPU i pamięć, badamy i pracujemy nad poprawą wydajności i zmniejszeniem wykorzystania mocy obliczeniowej i pamięci

  Istnieją również dodatkowe aktualizacje dotyczące niektórych innych tematów, które niedawno zostały poruszone:

  Błędy z HTML5

      Niedawno udostępniliśmy listę znanego problemu i będziemy pracować nad tymi, aby naprawić je w następnych nadchodzących aktualizacjach

      Jeśli napotkasz dalsze problemy z HTML5, możesz je zgłosić za pośrednictwem forum lub dedykowanego adresu pomocy technicznej

  Gra na urządzeniach mobilnych

      Z powiązanym linkiem Flash, wspomnianym powyżej, nadal możesz uzyskać dostęp do gry za pomocą przeglądarki Puffin

      Dodamy podstawowe kontrolki gestów dla HTML5 z następną aktualizacją, aby poprawnie powiększyć mapę i poruszać się po grze

      Ponadto szukamy także alternatywnych przeglądarek, które najlepiej pasują do gry Goodgame Empire na urządzenia mobilne za pośrednictwem HTML5

  Będziemy Cię na bieżąco informować o przyszłym rozwoju i temacie związanym z HTML5 i Goodgame Empire w ogóle.

  Ponownie, jesteśmy bardzo wdzięczni, że jesteśmy otoczeni przez tak oddaną społeczność i czekamy na dalszy rozwój HTML5 dzięki Waszej współpracy.


  Twój zespół Goodgame Empire
 • WikitiWikiti Moderator Posty: 1,311
  Droga Społeczność,

  Mamy dla Ciebie kolejną informację aktualnego statusu wersji Empire w HTML5:

  Postanowiliśmy udostępnić Ci dedykowany link do naszej wersji Flash gry (https://empire.goodgamestudios.com/flash/), przynajmniej dopóki nie będziemy mieli bardziej odpowiedniej wersji HTML5. Oznacza to, że na razie nie będzie przycisku przełączania w grze!

  Chcemy również poinformować Cię o tym, co to oznacza dla naszej najbliższej przyszłości:
  Zarówno HTML5, jak i Flash będą rozwijane równolegle, co oznacza, że ​​nasze kolejne aktualizacje będą odtwarzane w obu wersjach Empire!
  Zamierzamy także zoptymalizować znane problemy i tematy, które ostatnio poruszyliśmy, a także skupimy się szczególnie na obecnie zgłaszanych problemach z wydajnością HTML5, a także na zgłaszanych rozmytych obrazach!

  Jeśli chodzi o witryny partnerskie, szukamy również sposobów na opcję Flash dla naszych partnerów i nadal jesteśmy z nimi w kontakcie w sprawie wdrożenia pełnoekranowego obrazu naszej gry. Powiedziawszy to, zależy wyłącznie od stron partnerskich, czy będą one udostępniać pełnoekranowy obraz gry, czy nie.
  Będziemy również kontynuować przyszłe aktualizacje statusu HTML5 w tym wątku, a także bardzo dziękujemy za udział w wątkach zwrotnych o HTML5 oraz ciągłe raporty i opinie na ten temat.

  Z poważaniem,
  Twój zespół Goodgame Empire
 • WikitiWikiti Moderator Posty: 1,311
  edytowano 19.03.2019


  Droga Społeczności, 
  Mamy kilka informacji o naszym  HTML5 dla Was!

  Dzięki ciągłym informacjom zwrotnym w naszych kanałach o HTML5, udało nam się zbadać więcej problemów i raportów! Chcielibyśmy przedstawić Wam kilka znanych nam nowych problemów, a także kilka przydatnych rozwiązań, które możecie faktycznie zastosować (aby poprawić ogólną wydajność).

   
  Dodatkowe znane problemy
  • Wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, takie jak wyświetlacze Retina, dostosowują widok i skalę na podstawie odpowiedniego stosunku pikseli. 

  • Pamięć podręczna może zachowywać się niezgodnie z przeznaczeniem przy użyciu rozdzielczości systemu innej niż zalecana.

  • Większość problemów zgłaszanych przez naszych graczy ma wpływ na mapę świata. 

  • Rozmycie grafiki w różnych obszarach gry. 

  Pamiętaj, że w tej chwili pracujemy nad rozwiązaniem tych problemów. Oczekujemy, że te poprawki zostaną wdrożone podczas naszych przyszłych  aktualizacji. Nad rozmyciem grafiki, na przykład, skupiamy się dość intensywnie:
  Widzieliśmy już, że niektóre poprawki działają na nieostrość pojawiającą się po najechaniu myszką na przyciski i ikony w interfejsie użytkownika.

  Jak już wspomniano wcześniej: takie poprawki zostaną zastosowane wraz z kolejnymi nadchodzącymi aktualizacjami (takimi jak te, które ogłosiliśmy na marzec), co stale poprawia ogólną wydajność naszej wersji gry w  HTML5 . 

  Posiadamy również dodatkowe propozycje, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów zgłoszonych przez was: 

  Powiększenie przeglądarki

  • Niektóre przeglądarki mają predefiniowane ustawienia powiększenia , a czasami gracze wolą powiększać obraz podczas grania, na przykład w celu powiększenia niektórych zasobów. Im bardziej przybliżysz, tym bardziej będzie się rozmywać i dotyczy to nie tylko naszej gry, ale także każdego rodzaju strony. Dlatego naszym zaleceniem jest, aby zawsze ustawiać powiększenie przeglądarki na 100% podczas gry w Empire. To może być pierwszy krok do zminimalizowania niektórych nieostrości gry.

  Rozdzielczość ekranu

  • Rozdzielczość ekranu może się różnić zarówno od typu wyświetlacza, jak i trybu wyświetlania, a także od ustawień gracza. Wszystko sprowadza się do własnych preferencji i wybranej rozdzielczości ekranu. Może to jednak powodować pewne problemy, gdy rozdzielczość ekranu jest niższa niż rozdzielczość gry, ponieważ wtedy grafika będzie rozmazana. Zalecamy, aby zawsze używać rozdzielczości ekranu zalecanej przez system (jak widać na poniższym zrzucie ekranu w naszym spoilerze):   • Powinno to zawsze pozwalać na grę zgodnie z założeniami optymalnej rozdzielczości ekranu, poprawiając w ten sposób wydajność. 

  Przeglądarka Chrome

    Podobnie jak rozdzielczość ekranu, przeglądarki i ich wersja mogą się różnić w zależności u każdego gracza. Dla gracze, którzy preferują Chrome, istnieje sposób na sprawdzenie, czy aktualnie używana wersja przeglądarki działa poprawnie: wpisując „chrome: // gpu /” w przeglądarce, przeniesie cię,i w  której wyświetli listę aktualnie działających przeglądarek. Najważniejszą częścią, na którą powinieneś  zwrócić uwagę, jest „Canvas” w sekcji „Graphics Feature Status”. Jeśli Twój Canvas jest akcelerowany sprzętowo, to korzystasz już z najlepszej możliwej wersji przeglądarki. Ale jeśli nie jest , to „przyspieszony sprzęt”, musisz zaktualizować przeglądarkę do najnowszej wersji.

  Z poważaniem,
  Twój Zespół Goodgame Empire


 • WikitiWikiti Moderator Posty: 1,311
  Dzielni Wojownicy,

  Otrzymaliśmy Twoje raporty dotyczące problemu związanego z nowo wprowadzonymi aktualizacjami dla budynku Obóz.

  Gracze mogli ulepszyć ten budynek, który umożliwia im posiadanie większej liczby dowódców. Niektórym graczom wydawało się jednak, że ich liczba dowódców wydaje się raczej zmniejszać niż zwiększać: jest to spowodowane konfliktem technicznym związanym z wyświetlaniem  w HTML5!

  Naprawdę zdajemy sobie z tego sprawę, a także bardzo dziękujemy za wiele raportów na ten temat. Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu i oczekujemy, że do jutra, w piątek, 22 marca, zostanie wprowadzona poprawka.

  Ta poprawka nie wymaga przestoju, więc będziesz mógł kontynuować grę w normalny sposób i bez żadnej konserwacji serwera!

  Z poważaniem,
  Twój zespół Goodgame Empire
 • WikitiWikiti Moderator Posty: 1,311
  Dzisiaj zostały wprowadzone poprawki , i problem z błędnie wyświetlaną ilością dowódców już nie występuje

  Pozdrawiam
Sign In to comment.