Strona główna Polish Oficjalne Ogłoszenia

Włączamy HTML5 - FAQ

 

Witajcie, Dzielni Wojownicy!

Przejście na technologię HTML5 nastąpi dokładnie 4 marca 2019 roku. Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy zaprezentować Wam tę wersję naszej gry! Decyzja o ulepszeniu technologii do HTML5 i porzuceniu Flasha została podjęta niejako za nas, ponieważ Flash jest już zwyczajnie przestarzały i niedługo zostanie dezaktywowany! Obecnie gdy odwiedzasz niektóre witryny, wyświetla się prośba o włącznie Flasha. Do lipca 2019 w przeglądarkach takich jak Chrome Flash zostanie automatycznie wyłączony i przywrócenie go do działania będzie wymagało dokonania zmian w ustawieniach. Do roku 2020 Adobe całkowicie wstrzyma wsparcie dla tego oprogramowania. Ponieważ staramy się cały czas pozyskiwać do naszego świata nowych wojowników, bardzo nam zależało, żeby przejść na technologię HTML5 przed lipcem 2019 roku, tak żeby nowi rekruci nie musieli majstrować w ustawieniach przeglądarki. Ponadto chcieliśmy uniknąć poświęcania dodatkowych zasobów na utrzymywanie dwóch wersji (Flash i HTML5) jednocześnie. Oznaczało to nie tylko dwa razy większy wysiłek związany z testowaniem i naprawianiem błędów, ale również wiele dodatkowych kroków technicznych, które należało podejmować, by uzyskać przetestowaną, w pełni grywalną wersję. Ostatecznie Wy również zyskacie na naszym zaoszczędzonym wysiłku, ponieważ będziemy mogli się skupić na naprawianiu błędów w jednej wersji, a przygotowywanie zmian i nowych funkcji będzie trwało znacznie krócej. 

Chcemy teraz zrobić ostateczne podsumowanie przed wejściem technologii HTML5 i związać wszystkie luźne końce. 


Często Zadawane Pytania

Przeglądarka


Jakie przeglądarki zalecane są do gry w wersji HTML5?
HTML5 to technologia, która powinna sprawnie funkcjonować w dowolnej obsługiwanej przeglądarce. Jeśli nie masz pewności, czy Twoja przeglądarka obsługuje HTML5, zapoznaj się z witryną jej producenta. Praktycznie każda przeglądarka powinna działać bez zarzutu, zalecamy jednak korzystanie z najnowszej wersji Google Chrome, Opery lub Mozilli Firefox. Stanowczo odradzamy używanie Internet Explorera i Microsoft Edge. Więcej informacji na temat przyczyn takiego stanowiska znajdziesz poniżej.
Obecnie (w lutym 2019 roku) Microsoft Edge nie działa optymalnie. Microsoft planuje wprowadzić pewne zmiany na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy, dzięki którym przeglądarka ma działać podobnie jak Chrome, co – miejmy nadzieje – wpłynie pozytywnie na wrażenia użytkowników w przyszłości. Miej oczy szeroko otarte na kolejne wieści na ten temat.

Skąd mogę pobrać przeglądarkę Google Chrome?
Przeglądarkę Google Chrome można z łatwością pobrać z jej strony, która dostępna jest pod tym adresem. Kliknięcie przycisku „Pobierz Chrome” spowoduje wyświetlenie nowego okna, w którym trzeba będzie potwierdzić operację, klikając „Zaakceptuj i zainstaluj”. Zanim przystąpisz do tego działania, prosimy o zadecydowanie, czy chcesz ustawić Google Chrome jako swoją domyślną przeglądarkę internetową i czy chcesz, aby przeglądarka automatycznie przesyłała dane na temat użytkowania i błędów do firmy Google. Następnie prosimy o wybranie stosownych opcji, gdy będą one dostępne. Zostanie pobrany plik instalacyjny i – jeśli korzystasz z przeglądarki Internet Explorer – instalacja rozpocznie się automatycznie. W przypadku przeglądarki Firefox na dole strony pojawi się pasek, na którym znajdziesz pobrany plik – należy go dwukrotnie kliknąć, po czym wyrazić zgodę na rozpoczęcie instalacji, wybierając opcję „Uruchom”.

Skąd mogę pobrać przeglądarkę Opera?
Aby zainstalować przeglądarkę Opera, odwiedź jej witrynę. Wybierz opcję „Pobierz teraz”, a plik zostanie pobrany na Twój komputer. Na dole strony wyświetlone zostanie nowe okienko z pobranym plikiem. Kliknij to okienko. Pojawi się kolejne okienko z pytaniem, co chcesz zrobić w pobranym plikiem. Wybierz opcję „Wybierz”, a pojawi się okienko instalacyjne Opery. Kliknij przycisk „Zainstaluj”, aby rozpocząć instalację. 

Skąd mogę pobrać przeglądarkę Firefox?
Aby zainstalować przeglądarkę Firefox, odwiedź jej witrynę. Wybierz opcję „Pobierz teraz”, a plik zostanie pobrany na Twój komputer. Na dole strony wyświetlone zostanie nowe okienko z zapytaniem, co chcesz zrobić w sprawie pobranego pliku. Wybierz opcję „Uruchom” i przeglądarka Mozilla Firefox zostanie zainstalowana. W przypadku przeglądarki Google Chrome, na dole strony pojawi się pasek, na którym znajdziesz pobrany plik – należy go dwukrotnie kliknąć, po czym wyrazić zgodę na rozpoczęcie instalacji, wybierając opcję „Uruchom”. 

A co, jeśli już korzystam z Google Chrome, Opery i/lub Firefoxa
Teoretycznie jesteś gotowy do gry i powinieneś móc rozpocząć przygodę z Empire w HTML5. 
Jest jednak jedna drobna rzecz, którą być może będziesz musiał zrobić, jakieś nie zrobiłeś jej wcześniej (lub nie masz w zwyczaju robić tego zbyt często): Musisz zaktualizować swoją przeglądarkę do najnowszej dostępnej wersji! Z reguły można to zrobić automatycznie lub ręcznie z poziomu przeglądarki. Możesz też pobrać aktualizację z witryn, które wspomnieliśmy w odpowiednich podpunktach „Skąd mogę pobrać...”. Pamiętaj zatem, żeby zaktualizować przeglądarkę i mieć zawsze najnowszą wersję! 

Dlaczego nie powinienem korzystać z Microsoft Edge?
Obecnie (w lutym 2019 roku) przeglądarka Edge nie jest zalecana z powodu problemów z wydajnością, ale możliwe, że w kolejnych aktualizacjach Microsoft problemy te naprawi. Na chwilę obecną zalecamy korzystanie z Chrome, Opery lub
Firefoxa. 
[Przeglądarka Microsoft Edge jest preinstalowana na komputerach korzystających z systemu Windows 10. Jeśli używasz komputera korzystającego z systemu operacyjnego Windows 10, przeglądarka Microsoft Edge powinna być już na nim dostępna i aktualizowana w ramach standardowych aktualizacji systemu Windows. Jeśli nie korzystasz z systemu Windows 10, dla osiągnięcia najlepszych rezultatów zalecamy użycie przeglądarek Firefox lub Chrome. (Obecnie nieprawidłowe, zachować dla kolejnych aktualizacji Edge)]

Dlaczego nie powinienem korzystać z Internet Explorera?
Internet Explorer to przestarzała przeglądarka i z czasem będzie sprawiała coraz więcej problemów w ogólnym użytkowaniu. Microsoft wstrzymał aktywne wsparcie dla tej przeglądarki (wyjątek stanowią drobne uaktualnienia bezpieczeństwa) i ostatecznie zamierza porzucić ją w ogóle. Jeśli ciągle korzystasz z Internet Explorera, konieczne dokonaj aktualizacji, aby móc przeglądać sieć płynnie i bezpiecznie – nie mówimy wyłącznie o Empire, ale o Internecie w ogóle.

Mam nową przeglądarkę, ale nie mogę znaleźć nigdzie gry! Co mogę zrobić?
Spokojnie! Twoje wojska są całe i zdrowe! Jeśli postanowisz korzystać z nowej przeglądarki do gry w Empire, pamiętaj, że Twoje zakładki ze starej przeglądarki nie zostaną automatycznie przeniesione, a Twoja uproszczona metoda łączenia się z grą może być początkowo niedostępna. Możesz jednak z łatwością znaleźć grę na stronie https://empire.goodgamestudios.com/ i zapisać ją w formie zakładki (zapoznaj się z odpowiedzią na pytanie poniżej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić).

W jaki sposób mogę dodać stronę do zakładek przeglądarki?
Google Chrome/Mozilla Firefox: 
⦁ Odwiedź stronę, którą chcesz dodać do zakładek.
⦁ Kliknij ikonę gwiazdki po prawej stronie pola URL (pola, w którym wpisujesz adres strony). 
⦁ Użyj sugerowanej nazwy lub nazwij zakładkę według własnego uznania.
⦁ Określ, gdzie zakładka ma się pojawić po jej zapisaniu. Najlepszym miejscem do zapisania zakładki jest pasek zakładek (Chrome/Firefox) lub pasek ulubionych (Edge), ponieważ dzięki temu Twoja zakładka będzie zawsze widoczna w górnej części okna przeglądarki.

Mam już zakładkę. Czy muszę ją zaktualizować?
Tak! Możliwe, że Twoja zakładka działa poprawnie, ale na wszelki wypadek upewnij się, czy prowadzi do witryny https://empire.goodgamestudios.com/, a nie pod inny adres URL (wyłączając łącza naszych partnerów). Inny adres może prowadzić do problemów z wczytywaniem lub dostępem do gry, dlatego upewnij się, że korzystasz z tego właściwego. Zalecamy aktualizację obecnej zakładki mimo wszystko, tak na wszelki wypadek.

Informacje ogólne

W grze wyświetlają się wartości, które wydają się być nieprawidłowe. Co mogę zrobić?
Stare dobre odświeżenie strony (klawisz F5 na klawiaturze) powinno rozwiązać ten problem. Jeśli mimo wszystko wyświetlane wartości są nieprawidłowe i wydaje Ci się, że brakuje Ci produktów, narzędzi, przedmiotów itp., skontaktuj się z działem wsparcia i zgłoś swoją stratę.

Jak mogę zagrać w Empire?
Możesz zagrać w Empire dokładnie tak, jak zawsze – wystarczy, że odwiedzisz adres https://empire.goodgamestudios.com/ (możesz dodać go do zakładek, żeby móc go łatwo znaleźć) i zalogujesz się na istniejące konto bądź utworzysz nowe. Prosimy nie korzystać z innych linków do gry, ponieważ może to prowadzić do błędów i problemów z połączeniem/grą.

A co z zewnętrznym playerem Flash, z którego kiedyś korzystałem?
Prawda, że w przeszłości doradzaliśmy, jak grać przy pomocy zewnętrznego playera Flash, co niektórzy gracze robili. Ponieważ HTML5 i Flash nie są kompatybilne, nie będzie to już możliwe. Jeśli wcześniej korzystałeś z Flash playera, nie próbuj więcej łączyć się za jego pomocą ani za pomocą żadnego linku poza https://empire.goodgamestudios.com/, ponieważ nie będą one działać.

Czy mogę jeszcze korzystać z wersji Flash?
Wersja Flash będzie jeszcze dostępna przez kilka dni pod specjalnym linkiem: https://www.empire.goodgamestudios.com/flash. Za jego pomocą będziesz mógł również włączyć grę poprzez zewnętrznego playera. Utrzymanie wersji Flash przez jeszcze kilka dni po przejściu na HTML5 da Ci trochę więcej czasu na dostosowanie się do nowego rozwiązania. 

Co stanie się z moim kontem?
Nic! Nie zamierzamy wprowadzać żadnych zmian w związku z Twoim kontem i nadal możliwe będzie logowanie się do gry w wersji HTML5 za pomocą starego konta. Łatwiej się nie da!

Czy moje dane logowania będą wciąż działać?
Twoje dane logowania nie ulegną żadnym zmianom i możesz nadal korzystać z nich tak, jak wcześniej. Prosimy o upewnienie się, że pamiętasz swoje hasło i o zarejestrowanie adresu e-mail poprzez odebranie prezentu powitalnego w świecie gry, gdyż zapewni Ci to możliwość ewentualnej zmiany hasła w przyszłości bez naszego udziału.

Co stanie się z moimi postępami w grze?
Twój zamek pozostanie tak imponujący, jakim go pamiętasz (o ile, rzecz jasna, takim go zostawiłeś). Nic nie zmieni się w tej kwestii i żadne postępy nie zostaną utracone.

Nie pamiętam hasła! Jak mogę zalogować się ponownie?
Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, a Twoja rejestracja została dokonana z użyciem adresu e-mail, możesz z łatwością odzyskać swoje hasło, korzystając z przycisku „Nie pamiętasz hasła?” na stronie logowania. Kliknij go, a pojawi się nowe okienko z prośba o podanie zarejestrowanego adresu e-mail. Wprowadź swój adres, kliknij zielony przycisk, a w Twojej skrzynce odbiorczej pojawi się wiadomość e-mail z instrukcjami dotyczącymi zmiany hasła. Prosimy o sprawdzenie też folderu ze spamem, gdyż wiadomości od nas czasami przypadkowo tam trafiają. Jeśli Twoja rejestracja nie została dokonana z użyciem adresu e-mail, prosimy o kontakt z naszym działem wsparcia oraz podanie właściwej nazwy użytkownika oraz adresu e-mail, pod którym możemy się z Tobą skontaktować. Nasz dział wsparcia znajdziesz tutaj. 

Nie pamiętam danych mojego konta! Co mogę teraz zrobić?
Jeśli nie pamiętasz danych swojego konta, nie jest to powód do paniki! Jeśli Twoja rejestracja została dokonana z użyciem adresu e-mail, możesz odzyskać swoje hasło, korzystając z przycisku „Nie pamiętasz hasła?”. Wiadomość e-mail, którą otrzymasz, będzie zawierać także Twoją nazwę użytkownika. Możesz też sprawdzić inne otrzymane od nas wiadomości, jak wiadomość e-mail w sprawie prezentu powitalnego za rejestrację w grze. Twoje dane konta są istotne, gdyż nasz dział wsparcia nie będzie w stanie Ci pomóc, jeśli Twoje konto nie będzie mogło zostać odnalezione. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie niezbędnych danych.

Moje konto zostało zablokowane/zbanowane! Co mogę zrobić?
Jeśli Twoje konto zostało zablokowane lub zbanowane i otrzymujesz powiadomienie w tej sprawie podczas prób zalogowania się do gry, możesz skontaktować się z naszym działem wsparcia, aby dowiedzieć się więcej i otrzymać pomoc. Prosimy kliknąć tutaj.


Jak mogę skrócić link, żeby móc go zamieścić na czacie w grze?
Usługi skracania linków są bardzo popularne, szczególnie wśród użytkowników Twittera. Google znajdzie wiele takich serwisów, ale zespół Empire zaleca korzystanie z bitly. Pozwala on wklejać linki, które są znacznie, znacznie krótsze niż ich pełna wersja i oszczędza miejsce w okienku czatu lub wiadomości. Możesz przejść do serwisu skracającego Google tutaj lub po prostu wpisać adres bitly.com w swojej przeglądarce. Następnie wklej link, który chcesz skrócić, i kliknij przycisk „Shorten”, aby uzyskać prosty i zwięzły adres do wklejenia wszędzie, gdzie zechcesz.

Czy mogę grać w Empire na moim urządzeniu mobilnym
Postęp i innowacja zawsze idą w parze z dużymi zmianami na wielu płaszczyznach i modyfikacjami tego, co było do tej pory znane i wykorzystywane, a procesy z tym związane są często bardzo skomplikowane. Jednak w niedalekiej przyszłości Flash przejdzie do lamusa, a standardem w Empire będzie HTML5, dlatego pragniemy zapewnić graczom możliwość grania w nową wersję Empire również na urządzeniach mobilnych. Mimo że docelową platformą gry dalej będą komputery i nie będziemy w stanie zająć się ewentualnymi błędami wynikającymi z gry na urządzeniach mobilnych, planujemy dodać w wersji HTML5 tak zwane sterowanie gestami, które powinno umożliwić grę również na urządzeniach przenośnych. 

Dziękujemy za wszystkie pytania i za to, że jesteście tacy rewelacyjni!


Twój Zespół Empire

Komentarz

  • WikitiWikiti Moderator Posty: 1,311
    Przypominam

    Przełączenie na  HTML5 dla Empire, odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 4 marca !

Sign In to comment.