Strona główna Polish Sugestie, pochwały & krytyka

propozycje do gry

1.Lepsza symulacja bitwy-obecnie w grze symulacja działa dziwnie i nierealistycznie.Wojsko walczące na dystans z samymi tarczami jest w stanie pokonać wojsko za fortyfikacjami i jest w stanie pokonać mury, fose i brame bez maszyn, które umożliwią im przebicie.Według mnie symulacja powinna wyglądać inaczej.Przed rozpoczęciem bitwy atakujący powinien przydzielić określoną ilość żołnierzy do maszyn oblężniczych i które je będą niosły, a pozostali żołnierzy-np. jednostki strzeleckie wspomagałyby swoje wojsko ostrzeliwując przeciwnika.Dopiero po zniwelowaniu przeszkód-fosa,mury, brama to reszta wojska dopiero mogłaby przebić się na dziedziniec, a w przypadku braku odpowiednich narzędzi to powraca do zamku głównego
2.Morale-dodanie morali do gry.Same morale byłyby dobre, ponieważ zmniejszałyby siłe bojową przeciwnika o ileś tam % i wówczas słabi gracze będą mogli wybornić się przed mocniejszymi.Morale działałyby też w drugą strone-słabszy gracz miałby tyle samo siły bojowej co mocniejszy przeciwnik na niego.
3.Dodanie filmiku z bitwy, który zabiłby czas oczekiwania na inne rzeczy, myśle, że to dobry pomysł, ponieważ w innych grach przeglądarkowych jest taka symulacja to dlaczego nie ma tego w empire.
4.Nowy budynek-posterunek najemników- byłaby to ulepszona wersja obozu najemników, która pozwalałaby wraz z jej rozwojej możliwość werbowania większej ilości najemników i zwiększałaby się z poziomem liczba ofert.
5.Dodanie nowych maszyn oblężniczych:
-katapulta-maszyna która może uszkadzać mury z dużej odleglości nie ponosząc przy tym strat.
-balista-maszyna oblężnicza, która może niszczyć wrogie maszyny oblężnicze z większej odleglości.
6.Mury-mury po każdym ataku powinny ponosić jakieś straty zależnie od wyrządzonych przez przeciwnika obrażeń.Koszt  naprawy byłby w drewnie oraz kamieniu.W przypadku nienaprawienia muru to wówczas gracz miałby możliwość rozmieszczenia mniejszej ilości wojska lub nie mógł ich rozmieszczać do czasu naprawy.
7.Nośność narzędzi jednostek-jednostki powinny mieć jakiś udzwig określonej ilości maszyn z tego powodu, że jest nierealne, aby 1jednostka np. uniosła z 800tarcz czy innych narzędz.
8.Zablokowanie transportu narzędzi oblężniczych (tych do ataku) na wioski produkcyjne, monumentu, laboratoria z tego powodu, że na grze widze mnóstwo multikont czy słupów  co w taki sposób przesyłają sobie narzędzia, niszczą uczciwym graczom gre.Takie coś utrudniłoby im takie wspieranie sobie głównego konta.
9.Wpływ bonusy domku myśliwskiego-ten bonus powinien wyglądać inaczej-bonus powinien wynikać  z ilości produkcji surowców niż takie od tak 20% nawet jak gracz nie postawi budynku produkcyjnego.Według mnie domek myśliwski zmniejszałby produkcje innych surowców i zwiększałby ich kosztem produkcji liczbe produkowanego jedzenia.
10.Wiadomości prywatne-w grze pojawia się sporo osób reklamujących inne gry.Według mnie powinni stwórcy gry zablokować ich nazwe oraz różnego rodzaju treści, które pozwalałyby przekierować gracza na forum lub na samą obcą gre.Obecnie zgłoś wiadomość prawie nic nie robi, bo jak zgłaszałem takie osoby to nadal one reklamowały.
11.Możliwość usuwania wszystkich wiadomość od razu z tego powodu, że są gracze, którzy nie chcą kupować rubinów i wyskakuje wiadomość oferta specjlna której nie da się usunąć dopóki się nie odczyta tej wiadomości lub znika po kilku dniach.Takie coś chce na siłe wmówić graczowi, że chce zakupić rubiny, a gra sama chce zarobić.
12.Dodanie nowych badań-ulepszanie jednostki.Polega to na tym, że za odpowiednią ilość monet można byłoby ulepszyć daną jednostke na range lepszą range co zwiększyłoby jej statystyki.
13.Dowódca-możliwość podnoszenia poziomów dowódcy poprzez pokonywanie wrogich wojsk co zwiększyłoby siłe bojową dla jednostek, zwiększałoby ilość jednostek możliwych do udziału wraz z dowódcą przeciwko innemu graczowi lub npc.
14.Zamek-dodanie lepszych misji pobocznych na terenie zamku i za nim np. w lesie, które polegałyby na daniu określonej liczby surowców, przekazaniu wojska lub na czymś innym, a sam czas odnowienia powinien być krótszy.
15.Profil-poprawienie profilu gracza- po najechaniu na zamek czy nazwe w rankingu to pokazałaby się pokaż profil i wówczas gracz mógłby zobaczyć jego statystyki bitewne-liczbe poległych i zabitych żołnierzy, ilość wygranych i przegranych bitew, ilość wysłanych surowców i inne takie rzeczy oraz miejsce gdzie gracz mógłby się rozpisać o sobie jeśli udostępnił widoczność takiej rzeczy dla graczy.
16.Możliwość rozmieszczenia wojska przed zamkiem-polega to na tym, że gracz może rozmieścić przed zamkiem swoje wojsko jednak nie będzie posiadało ono bonusów otrzymywanych z fortyfikacji tylko bonusy kasztelana.
17.Nowy tryb walki-oblężenie-polega to na tym, że gracz może wysłać swoje wojska do oblężenia jakiegoś zamku co zmniejszy u obrońcy produkcje surowców poważnie.Obrońca może wówczas zbić atak z jakiegoś swojego zamku w tym oblężonego lub poprosić kogoś z sojuszu lub znajomych by zbili za niego.Podczas oblężenia atakujący musi wysyłać sobie jedzenie aby wojsko mu nie padło oraz może wysyłać sobie wsparcie.
18.Bitwa sojuszy-tryb ataku, który umożliwia graczom wspólne zjednoczenie sił, aby kogoś pokonać.To działałoby podczas ataku na graczy, krwawe kruki oraz obcych i polega na tym, że gracze mogą dołączyć do bitwy i może maksymalnie 5 ich dołączyć, a polegałoby na tym, że gracz X wybiera sobie cel i przed potwierdz  (po wybraniu jednostek) miałby opcje zaproś graczy i wówczas gracze co otrzymają zaproszenie mogą dołączyć lub odrzucić taką opcje i jak gracz potwiedzi i zrobi swoje ustawienia to byłaby opcja gotowość i wówczas nie może zmienić on ustawień i wówczas gracz X może liczyć na jego pomoc w ataku.Sam atak polega na tym, że jednostki idą pod cel i oczekują na połączenie się sił i po 40 minutach dopiero rozpoczyna się bitwa.Takie coś da szanse w walce zarówno atakującemu jak i obrońcy.
19.Punkty honoru w obronie-po obronie gracz powinien dostawać część punktów honoru przeciwnika jeśli wygra obronne.Ja sam byłem świadkiem jak gracze atakowali mnie i wygrałem kilka razy, a nie otrzymałem punktów honoru.Sprawa wygląda inaczej w przypadku agresora-dostaje on zawsze za wygrany atak punkty honoru jeśli jest w zasięgu dany gracz.
20.Punkty chwały w obronie-punkty chwały dla obrońcy powinny być 3razy większe niż obecnie z tego powodu iż nie ma narzędzi co zwiększą ilość chwały w obronie oprócz herbu i bonusu kasztelana.
21.Nowy rodzaj punktów- punkty walki.Są to punkty które gracz otrzymuje za zabity jednostki, ilość punktów za jednostke zależy od ilości jedzenia zużywanego przez wrogie jednostki.Za osiąganie progów gracz otrzymywałby jednostki lub narzędzia co zachęciłoby graczy do aktywniejszej gry.
22.Zwiększenie mapy co jakiś czas-obecnie mapa w niektórych miejscach jest zapełniona i co jakiś czas według mnie powinna się zwiększać granica mapy gdzie gracz mógłby przenieść ewentualnie swój zamek lub nowy gracz mógłby rozpocząć w bezpieczniejszym miejscu gre
23.Szybsze usuwanie ruin na mapie-usuwanie ruin zamków jest powolne i trwa kilka miesięcy.Według mnie szybkość usuwania takiego zamku powinna mieć pod uwage ilość punktów potęgi i na jej podstawie usuwałoby szybciej taki zamek
Zachęcam do wypowiedzi graczy odpowiadając według wzoru:
Jestem na tak i podajesz numer propozycji, a jak ci się coś nie podoba to piszesz reszta pomysłów mi się nie podoba.

Komentarz

 • 23. stanowczo dobry pomysł, ale powinna być możliwość nadania dostępu do swojego konta innemu graczowi na określony czas( jak wie się, że nie będzie się miało czasu, dostępu przez dłuższy czas, po tym czasie ten gracz traci dostęp), z ograniczonymi( do ustawienia) możliwościami działania(np. nie może wydawać rubinów, atakować graczy...) gracz ten logował by się oddzielnym hasłem.
  22. nie sądzę, aby to było na razie konieczne, spokojnie można teraz znaleźć takie miejsca
  20. byłoby miło, ale lepszy byłby bonus: 1 miejsce na żołnierzy (bez modyfikatorów, tylko z wież)=+1%do chwały
  19. jak najbardziej, ale atakujący może wtedy też tracić
  18. bardzo nierówne walki wtedy by były, takie coś tylko w formie eventu i nie bezpośrednio na graczy, co najwyżej struktury sojuszowe, albo dać jakieś ultra mocne bossy npc i na nie te ataki
  17. tak, ale nie do końca, oblężenie (atakujący wybiera) trwa od 1h do 24h powoduje obniżenie mocy bojowej obrony o od 10% do 80%( proporcjonalnie do czasu)+/-5%(losowo), później zaczyna się normalny atak; oblegający mogą zostać zaatakowani, bronią się na normalnych warunkach; w czasie oblężenia nie można wysyłać wózków, produkcja -5%
  16. czy nie tak to działa na dziedzińcu? druga rzecz, że można by dodać jakieś machiny do obrony warowni trzecia rzecz sensowniejsze były by przedmieścia jako dodatkowe miejsce na budynki( jednak każdy atak na zamek, niezależnie od wyniku, powodowałby zapalenie się wszystkich/ całkowite zniszczenie)
  13. ale dotyczyłoby to, też kasztelanów, każdy poziom pozwalałby wybrać nową umiejętność i zwiększałby moc bojową/obronną jednostek o 1%
  11./9. jak najbardziej
   7./ 1. równie dobrze machiny mogą mieć wliczony w siebie personel; pomysł ogólnie ciekawy, ale(według mnie, z tego co zrozumiałem) znacznie komplikuje grę i zmniejsza grywalność.
  5. miały by sens jako machiny, które dają efekt na bitwę/kilka bitew, a te dotychczasowe na jedną tylko falę
  6. może być jeśli cena wynosiłaby 10% +/- 5% ceny podstawowej muru, ale tylko wtedy kiedy katapulty były użyte i można ustawić autoodbudowę
  12. nie


 • Lepi (PL1)Lepi (PL1) Posty: 270
  Punkty honoru za obronę mają sens jedynie wtedy kiedy przegrany atakujący ten honor straci - i muszą to być zdecydowanie mniejsze wartości

   
 • mistrz13 (PL1)mistrz13 (PL1) PL1 Posty: 7
  Lepi sprawa z stratą honoru obecnie dla obrońcy jest słaba, bo jak ktoś ciebie zaatakuje i przegrasz obronne to tracisz punkty honoru, a atakujący zawsze dostaje jak ta osoba jest w zasięgu, a sytuacja dla obrońcy jest taka, że średnio za 3 wygraną obronne dostaje punkty honoru i gdzie ta sprawiedliwość.
 • Jakub_S (PL1)Jakub_S (PL1) Posty: 532
  edytowano 22.03.2017
  Witam

  Dziękujemy za szereg propozycji przedstawionych w tym wątku.

  Przekażemy wszystkie Wasze pomysły do Zespołu, ale oczywiście chciałbym zastrzec, uprzedzając pewne komentarze, że każdy pomysł analizowany jest osobno, ale niekoniecznie zawsze akceptowany i wdrażany od razu.
  Co nie oznacza oczywiście, że Wasze sugestie pozostają niezauważalne, wręcz przeciwnie są dla twórców gry niejednokrotnie bezcenne :)

  Pozdrawiam serdecznie
  Jakub
 • Myślę że ciekawy by był żeton przeniesienia posterunku ale musiałby być ciężki do zdobycia.
 • twoje propozycje mogły by być mniej więcej ok z pewnym dopasowaniem do tej gry ale...

  obecnie propozycję które dodałeś/łaś są dla GGS  (...G...)  WARTE bo graczy kompletnie nie słuchają graczy co się dzieje z grą BA oni nie chcą wiedzieć ! 

  ich tylko interesuje Kasa i uprzykrzanie gry takiemu właśnie graczowi jak ty , przykre stwierdzenie ale niestety mega prawdziwe .

  obecnie powinni poprawiać grę a nie ją psuć a psują ją na potęgę i jeśli są jakieś poprawki to są one niechlujne i w dodatku poprawki potrafią być zbugowane , no po prostu żałosne .
 • Najgorszą zmorą tej gry są gracze którym nie chodzi o zabawę tylko jak popsuć tę zabawę innym, a daje im tą możliwość sabotaż  z zamku usuwamy wartownie by zyskać więcej miejsca na inne budynki i dekorki i wykorzystują tą sytuację pseudo gracze śląc sabotaże bo inaczej nie mają szans w uczciwej konfrontacji i o dziwo podpalają kilka budynków ograniczmy zdolność podpalania do ułamków procent lub  ta forma gry już dawno powinna być zlikwidowana,  
Sign In to comment.