Strona główna Wasze pytania do gry Porady & Triki

Jak zostać Moderatorem?

CM Asia07CM Asia07 Community Manager Posty: 3,526
edytowano 17.09.2015 w Porady & Triki

Drogi Forumowiczu!

Najprawdopodobniej nie znajdujesz się w tym wątku bez przyczyny! Podejrzewam, że otwierasz ten temat i jesteś tu, bo interesuje Cię moderowanie naszego forum! Zgadłam? Jeśli tak jest, to świetnie się składa, bo mnie interesuje znalezienie kogoś, kto pomoże naszej Załodze w utrzymaniu porządku na forum i wspomoże naszych Graczy w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące ich zagadnienia. Może to właśnie Ty?

Nie uciekasz na widok ściany tekstu? To dobry znak na początek :smile: - zatem czytaj dalej:

Czy zaglądając na forum zastanawiasz się czasem, jak by to było znaleźć się po tej drugiej stronie i pomagać w utrzymaniu porządku na forum, moderowaniu dyskusji, przekierowywać wątki do właściwych działów, zamykać powielane tematy, odpowiadać na pytania w roli Moderatora, wspierać Graczy w chwilach zwątpienia i troszczyć o rozrywkę w dyskusjach, by rozmowy nie cichły, a mnożyły się niemal bez końca w każdym zakątku naszego forum? Myślisz.. Aśka zwariowała! :smile: No ok, przyznaję Ci rację! Może te wyobrażenia są troszkę na wyrost, ale ten idylliczny obrazek nie musi być całkiem oderwany od rzeczywistości. Chodzi o kierunek, w którym chcemy podążać, jako Załoga Forum. Jeśli uważasz, że ten kierunek mógłby być również Twoim, zastanów się, czy jesteś:

  • zapalonym Graczem, dla którego nasza gra niemalże nie ma tajemnic?
  • doświadczonym Forumowiczem znającym tematy i działy naszego forum od podszewki?  
  • odpowiedzialną osobą, na której można zawsze polegać?
  • kimś, kto czerpie radość z pomagania innym członkom naszej Społeczności?
  • kimś, komu przyświeca zasada: stanowczo, ale uprzejmie?
  • kreatywną duszą, która może wzbogacać strony naszego forum w różnorodny sposób i ma miliony pomysłów na ciekawe gry, zabawy, konkursy oraz tematy dyskusji?
  • obiektywnym „sędzią”, potrafiącym oddzielić prywatne doświadczenia z gry od sytuacji na forum?
  • przyjacielem Graczy? To bardzo ważne!
  • skarbnicą cierpliwości? Ta cecha będzie potrzebna częściej niż przypuszczasz :smile: 
  • szalonym Wojownikiem, by czasem porywać się z motyką na Słońce? Trzeba wiedzieć, że mimo wielu pięknych i wzruszających momentów, które przynosi moderowanie forum i kontakt ze Społecznością gry, są chwile, w których Moderator staje niemal na linii ognia, a jeśli fani gry odkryją jego tożsamość, jego zamek - dosłownie - płonie.

Najważniejsze: Jeśli czujesz, że powyższe punkty to cały/a Ty; możesz i - przede wszystkim chcesz - podjąć to wyzwanie i masz ochotę dołączyć do naszej Załogi – serdecznie zapraszam. Czekam na wiadomość od Ciebie! Zawrzyj w niej coś o sobie, pozwól się lepiej poznać. Określ, ile - mniej więcej - czasu możesz poświęcić na pomoc na forum oraz: jak sobie wyobrażasz rolę Moderatora? 


P.S. Znajomość języków obcych oraz doświadczenie zdobyte na innych forach będą dodatkowymi atutami, choć nie są warunkiem koniecznym. U osób niepełnoletnich wymagana zgoda opiekuna prawnego.  _____________________________

Pozdrawiam,

Wasza Community Manager Asia :smile: 

Post edited by CM Asia07 on
Ta dyskusja została zamknięta.