Strona główna Polish Sugestie, pochwały & krytyka

Oblężenie.

Rudenet (PL1)Rudenet (PL1) Posty: 299
edytowano 20.04.2015 w Sugestie, pochwały & krytyka
Mam pomysł-wprowadźcie takie coś, jak oblężenie!
Polegać będzie ono na tym, że jakiś gracz z tytułem chwały "Arcyhrabia" lub wyższym zaatakuje innego gracza, to będzie tzw. bitwa o zamek, różniąca się tym, że będzie znacznie i bez porównania dłuższa, aniżeli zwyczajny, staroświecki atak. Żeby je "podtrzymać", trzeba będzie co jakiś czas dosyłać wojska, inaczej oblężenie zakończy się porażką. Jeśli w trakcie jego trwania kiś gracz wyśle zamkowi oblężanemu zasoby (Np. kamień.), to przechwyci je (Oczywiście, kiedy dojdą.) atakujący, tzn. ten, co prowadzi oblężenie. Trzeba jednak będzie podczas oblężenia wysyłać co jakiś czas jedzenie, albo oblężenie upadnie. Koszty zaś będą wyższe, niż zwykłego ataku. Jeśli jakiś gracz wyśle wsparcie do zaatakowanego zamku w postaci wojsk, to bitwa będzie też z wojskami wysłanymi dodatkowo. Atak na podbijany zamek czy sabotaż-niemożliwy, ponieważ będzie bitwa taka sama, jak z wojskami wsparcia.
P.S.: Jeśli na danym zamku będzie prowadzone oblężenie, to będzie widoczna ikonka, informująca o oblężeniu.
Post edited by Rudenet (PL1) on
Trza zrobić rewolucję narodową!

Pomóż wszystkim liczyć do miliona!
Support.

Komentarz

• Ciesiek (PL1)Ciesiek (PL1) PL1 Posty: 3,665
    edytowano 17.04.2015
    Ciekawe, ciekawe, warte głębszej dyskusji...
  • MagorPRO (PL1)MagorPRO (PL1) Posty: 1,398
    edytowano 17.04.2015
    A czym się będzie różniło od zwyczajnego ataku oprócz zasobów szpiegów etc.? Czy zniszczenia będą większe?
    Admin i Magor ma zawsze rację.

No admin nie zawsze 

Ale Magor tak

Pomóż nam wysadzić forum !!! :
    https://community.goodgamestudios.com/empire/pl/discussion/283192/njadluzszy-cytat-%C5%9Bwiata#latest
  • edytowano 17.04.2015
    A mnie tam się podoba!
    Pomysł nowy, ciekawy, dopracowany w każdym calu i dobry- czego chcieć więcej?
    Jestem na tak.
  • MagorPRO (PL1)MagorPRO (PL1) Posty: 1,398
    edytowano 17.04.2015
    FrobisherKiller napisał użytkownik: »
    A mnie tam się podoba!
    Pomysł nowy, ciekawy, dopracowany w każdym calu i dobry- czego chcieć więcej?
    Jestem na tak.

Moim zdaniem wymaga dopracowania, ale jest świetny.
    Admin i Magor ma zawsze rację.

No admin nie zawsze 

Ale Magor tak

Pomóż nam wysadzić forum !!! :
    https://community.goodgamestudios.com/empire/pl/discussion/283192/njadluzszy-cytat-%C5%9Bwiata#latest
  • kolo10 (PL1)kolo10 (PL1) Posty: 714
    edytowano 17.04.2015
    Mnie się raczej nie podoba......
  • piotr44402piotr44402 Posty: 78
    edytowano 17.04.2015
    jakoś tego nie widze podczas oblężenia raczej coś jest niszczone więc musiał bym odnowa budować nie które budynki
    piotr4440 @ pl 1
  • edytowano 17.04.2015
    piotr44402 napisał użytkownik: »
    jakoś tego nie widzę podczas oblężenia raczej coś jest niszczone więc musiał bym odnowa budować nie które budynki

A czemu od nowa?
    Można zrobić tak że będą większe szkody przez ogień spowodowane:)

A to co to tematu-jestem ZA
    10/7

Mam pytanie tylko,jak pozbyć się wtedy Oblężenia?
    Po jak dobrze rozumiem,wparcie od sojusznika wtedy jest wojskiem gracza X atakującego-tak?
  • Szymon200112 (PL1)Szymon200112 (PL1) PL1 Posty: 1,439
    edytowano 17.04.2015
    Anioł2 napisał użytkownik: »
    A czemu od nowa?
    Można zrobić tak że będą większe szkody przez ogień spowodowane:)

A to co to tematu-jestem ZA
    10/7

Mam pytanie tylko,jak pozbyć się wtedy Oblężenia?
    Po jak dobrze rozumiem,wparcie od sojusznika wtedy jest wojskiem gracza X atakującego-tak?

Oblężenie kończy się poddaniem, lub wygraniem którejś ze stron. Co do pomysłu...tak średnio to widzę, a skoro przy zwykłych atakach na wieże czasami są bugi to co by się tutaj działo...
    No niestety...
  • edytowano 17.04.2015
    Szymon200112 napisał użytkownik: »
    Oblężenie kończy się poddaniem, lub wygraniem którejś ze stron. Co do pomysłu...tak średnio to widzę, a skoro przy zwykłych atakach na wieże czasami są bugi to co by się tutaj działo...

Czekaj,czekaj jeżeli ja dobrze rozumiem...
    Oblężenie kończy się wtedy poddaniem? (Czyli biała flaga?) lub wygraniem którejś stron. Ale jak to by to wyglądało? Gracz by mógł wtedy ten atak zbić jakoś? Przez swoje wojska co ma w posterunku puścić atak i zbić wojska?Wtedy to by nie wyglądało jak okupacja prędzej niż atak?
  • Szymon200112 (PL1)Szymon200112 (PL1) PL1 Posty: 1,439
    edytowano 17.04.2015
    nie o to mi chodziło;

Wygranie, czyli np. atakujący wchodzi do zamku i plądruje. broniący wygrywa to wybija atakującemu wojo;

Wycofanie - atakujący wycofuje wojska, a obrońca poddaje się i nie wiem...trochę to wygląda jak otwarcie bramy...
    No niestety...
  • zysiu2000 (PL1)zysiu2000 (PL1) PL1 Posty: 5,233
    edytowano 17.04.2015
    Oblężenie to na ogół doszczętne zniszczenie jakiegoś zamku lub poddanie się w przypadku klęski. Jeśli to co proponujesz nie ma na celu czegoś takiego to co da? Jaki bonus?

Link do supportu. Masz problem z grą? Pisz!--->SUPPORT

Zachęcam do używania wyszukiwarki, zapewniam, że nie gryzie.:-) Chociaż przeglądając forum mam wrażenie,że jednak gryzie...

• Slupio98 (PL1)Slupio98 (PL1) Posty: 441
    edytowano 18.04.2015
    Rudenet napisał użytkownik: »
    Żeby je "podtrzymać", trzeba będzie co jakiś czas dosyłać wojska, inaczej oblężenie zakończy się porażką.
    Oblężenie upadnie bez względu na ilość wysyłanych wojsk?
    Jeżeli ktoś ma 3 posterunki z jedzeniem 8 i na nich trzyma po 700 woja(takie minimum dla wyższych lvl), to znaczy że całe te siły może naraz skierować na 1 zamek...
    To może sprawić że nastąpi hegemonia dużych sojuszy i tylko najwięksi się będą liczyć - na armię 2.1k woja trzeba podesłać sporo deffa.
    Ile by miało coś takiego trawać?
    Z drugiej strony skoro TRZEBA podsyłać to atakujący skazany jest na porażkkę - jeżeli dzielą go duże odległości może nie zdążyć z posiłkami, z drugiej strony nie ma sensu rozciągać oblężenia na 12h, bo to trochę niepraktyczne jezeli ktoś ma dużo jedzonka na - to po prawie dobie takiego ataku(dojście, bitwa, powrót, a wojsko mające na celu oblężenie powinno iść wolniej - tak jak to robi szlachcic).

Ciekawi mnie również cel wprowadzenia czegoś takiego. Przy takim pomyśle wystarczy 1 dzień nieuwagi w którym nastąpi atak i pali Ci się cały zamek. A jak dodadzą jeszcze niszczenie budynków to sobie odbuduj taki legendarny na 10 lvl... :)

Jak miałby również wyglądać system liczenia strat podczas takiej walki? Kiedy budynki byłyby niszczone? Czy nie trzeba by było wprowadzić transportu zaopatrzenia? - chyba że jedzenie z zamków i postów magicznie umie się teleportować to głodnych wojaków.
    Jak wyglądałby zamek podczas takiego oblężenia?
    Czy byłyby jakieś ograniczenia oprócz transportu surowców i szpiegów?
    Czy produkcja zasobów byłaby wstrzymana? - skoro wojsko jest za murem, a za murem jest las, kamieniołom i pola to wojska sobie walczą a taki rolnik idzie zbierać surowce?
    Czy po takim ataku np pole i las będzie trochę zniszczone? - zazwyczaj podczas oblężeń po odejściu atakującego zasoby dookoła były niszczone by miasto nie mogło się odbudować.

Nieraz czepiamy się realności... A jaką to będzie miało realność? Po oblężeniach np Troi miasto zostało kompletnie zniszczone a ludność wycięta. Jak chcesz to przenieść do gry by po ataku silniejszego na słabszego albo na nieaktywnego gracza(bo właśnie pisze mature i nie w głowie mu gierki i inne bzdety), jego zamek nie został doszczętnie zniszczony?

To takie pierwsze lepsze pytania, które mi się nasuwają. A tyle jest tego że nawet czytać mi się tego nie chce xD
    Nie wspominam już o maszynach oblężniczych i obronnych(taran starczy na dłużej niż zrzucony kamień), ani o tym że chyba jakiś nowy system walk będzie musiał być zrobiony by podczas walk można było dosyłać posiłki. A nad tym będą musieli się głowić pracownicy GGS, a że im się nie będzie chciało to odrzucą pomysł jak sie go na tacy nie poda :)

Dobra jednak przeczytałem to moje wypociny i zapomniałem się ustosunkować do tematu.
    Na razie jestem na NIE, bo moim zdaniem pomysł strasznie dziurawy i może tylko skomplikować a nie umilić rozrywkę. Może jak mi twórca go objaśni, ale WSZYSTKO na tyle dokładnie, bym znając język programowania umiał to napisać(pomijam znajomość ogólną kodu gry) to będe mógł się ustosunkować ostatecznie i sądzę że informatycy GGS myślą podobnie bo czemu mają się głowić nad jakimś neiwypałem który utrudni rozrywkę i może będzie trzeba go usuwać?
    Mój dekalog:
    1. Zawsze mam rację
    2. Jeśli argumenty przeciwnika są mocniejsze, zarzucam mu brak logiki
    3. Jeśli argumenty przeciwnika są logiczne w przeciwieństwie do moich uciekam w absurd
    4. Jeśli orientuję się że zawędrowałem w ślepą uliczkę, obrażam adwersarza
    5. Jeśli adwersarz nie chce się obrazić mieszam z błotem jego bliskich
    6. Każdy kto ma inne zdanie niż ja jest głupcem
    7. Jestem jedyną i niepodważalną wykładnią prawd opartych na naukowych dowodach

Na pewno chcesz się wdać w dyskusję? :)

• parnik881parnik881 Posty: 19
    edytowano 18.04.2015
    Może jeszcze zróbmy tak,że główny zamek będzie mógł być podbijany jak posterunek ...

Jestem na NIE .
    parnik82d81 @ pl 1
  • Valdis52 (PL1)Valdis52 (PL1) Posty: 134
    edytowano 18.04.2015
    Jestem na Nie - choć pomysł ciekawy.
    Programiści z GGS prostsze sprawy potrafili schrzanić to dopiero z takim zadaniem mieli by sobie dać radę ?
    Valdis52 @ pl 1
  • Rudenet (PL1)Rudenet (PL1) Posty: 299
    edytowano 20.04.2015
    Trochę dopracowałem mój pomysł.
    Mianowicie-będą tzw. fale oblężenia. Chodzi w nich o to, że fala będzie atakiem na zamek, z tą różnicą, że będzie mogła być wielokrotnie powtarzana.
    Trza zrobić rewolucję narodową!

Pomóż wszystkim liczyć do miliona!
    Support.
  • Slupio98 (PL1)Slupio98 (PL1) Posty: 441
    edytowano 20.04.2015
    Rudenet napisał użytkownik: »
    Trochę dopracowałem mój pomysł.
    Mianowicie-będą tzw. fale oblężenia. Chodzi w nich o to, że fala będzie atakiem na zamek, z tą różnicą, że będzie mogła być wielokrotnie powtarzana.
    Nadal brak odpowiedzi na wiele moich pytań :)

Czyli wiele fal powiadasz? Ale jaki jest sens?
    Albo cała fala ginie albo cała fala wyżyna obrońców co do nogi więc po co to powtarzać?
    Albo nikt nie walczy po pierwszym starciu albo atakujący walczą z nikim...
    Mają się wycofwywać w trakcie walk?
    Ale po co? I w jakim momencie? Poza tym kto się wycofuje podczas trwania walk?
    Najpierw dowódcy robią wszystko by użyć drabin i wspiąć się na mury a potem z niewiadomych przyczyn grzecznie się wycofują zabierają zabawki i powtarzają całą sprawę?
    Trochę bezsensowne... w zasadzie nawet bardzo.
    Mój dekalog:
    1. Zawsze mam rację
    2. Jeśli argumenty przeciwnika są mocniejsze, zarzucam mu brak logiki
    3. Jeśli argumenty przeciwnika są logiczne w przeciwieństwie do moich uciekam w absurd
    4. Jeśli orientuję się że zawędrowałem w ślepą uliczkę, obrażam adwersarza
    5. Jeśli adwersarz nie chce się obrazić mieszam z błotem jego bliskich
    6. Każdy kto ma inne zdanie niż ja jest głupcem
    7. Jestem jedyną i niepodważalną wykładnią prawd opartych na naukowych dowodach

Na pewno chcesz się wdać w dyskusję? :)

Sign In to comment.