Főoldal Hungarian Kérdések a játékkal kapcsolatban

Új moderátorokra van szükségünk!

ModerátorCsapatunkba folyamatosan keresünk tehetséges embereket. Azaz éppen téged! Ha úgy gondolod, tudnál nekünk segíteni a szervezésben és a tájékoztatásban a közösségünk számára, és közben a szórakoztató oldaladat is megfelelően tudod használni, kérjük, jelentkezz. A fórumon, a bejelentésekkel közzétett kulisszatitkoknál, a Discordon és a közösségimédia-csatornáinkon is szükségünk van emberekre.

Ha felkeltettük az érdeklődésedet, kattints IDE.

Mézsör

Sziasztok!

Egy olyan problémát szeretnék bejelenteni, hogy van a szerencsekerék és ügye ott sok mézsörrel táplálkozó katonát lehet kipörgetni, viszont 70/650-es szint alatt ha jól tudom nem lehet termelni, és ez így igazából kukába is megy az egész. Tehát evvel lehetne valamit kezdeni? Vagy kit kéne meg keresni, hogy tessék szépen vissza szolgáltatni a jegyeket vagy új katonákat adjanak helyette? Mert ez így nem teljesen oké! Kicsi lehúzás szagga van. :)

Üdv Krisz
Hu2

Plussz 18, nekem kell ez a csaj,
Isten nem játszik itt mindenki csal.
Parfüm meg szesz, mélynyomó meg bláz DSFprod,
ettől remeg a ház. Fekete pénz, titkok, [...] meg bűn,
Húzzák a nótánkat egy hegedűn.
Gyertyaláng, vérvörös rúzs, meg a bor,
Ehhez a sztorihoz már kevés a toll.

• Nagy Birodalom (HU2)Nagy Birodalom (HU2) HU2 Bejegyzések: 17

Szia!

A pörgetett katonákat el lehet lőni, játékost támadni vele. Igaz nem tudod eltartani, tehát nem marad meg a mézes katona a kellő szint alatt hosszabb ideig, de ameddig felpakolsz, és elindítod a támadást addig nem halnak meg.

Tehát aki szeretne egy szépet ütni, 650 alatt akár, akkor vesz jegyet, és ha kipörög a mézes katona támad vele. Szóval nem feltétlenül megy kukába.

• Danger:D (HU2)Danger:D (HU2) HU2 Bejegyzések: 107
    Sziasztok!

Egy olyan problémát szeretnék bejelenteni, hogy van a szerencsekerék és ügye ott sok mézsörrel táplálkozó katonát lehet kipörgetni, viszont 70/650-es szint alatt ha jól tudom nem lehet termelni, és ez így igazából kukába is megy az egész. Tehát evvel lehetne valamit kezdeni? Vagy kit kéne meg keresni, hogy tessék szépen vissza szolgáltatni a jegyeket vagy új katonákat adjanak helyette? Mert ez így nem teljesen oké! Kicsi lehúzás szagga van. :)

Üdv Krisz
    Nem kell költeni és megvan oldva. :)
  • patrik78 (HU2)patrik78 (HU2) HU2 Bejegyzések: 288
    Védővel támadni nem a legjobb húzás még ha mézes is a katona
  • BukottAngyal (HU2)BukottAngyal (HU2) HU2 Bejegyzések: 52
    Ettől függetlenül akkor is értelmetlen pénzkidobás.

Mindenkinek magánügye ki mire költ. :) Neked is fent áll a lehetősség, még se mondom, hogy ne költs. :) 
    Sziasztok!

Üdv Krisz
    Nem kell költeni és megvan oldva. :) 
    Hu2

Plussz 18, nekem kell ez a csaj,
    Isten nem játszik itt mindenki csal.
    Parfüm meg szesz, mélynyomó meg bláz DSFprod,
    ettől remeg a ház. Fekete pénz, titkok, [...] meg bűn,
    Húzzák a nótánkat egy hegedűn.
    Gyertyaláng, vérvörös rúzs, meg a bor,
    Ehhez a sztorihoz már kevés a toll.
  • 65alee (HU2)65alee (HU2) HU2 Bejegyzések: 27
    Lufi ide-oda, aztán meg van oldva támadó és védő is.
    65alee @ hu 2
  • Lakkcipő11 (HU2)Lakkcipő11 (HU2) HU2 Bejegyzések: 6
    Üdv!
    Az én problémám teljesen más:
    Nálam rendre visszaveszi a sörfőzde termelését a játék. Kb. 10szer fordult már elő (2-3 naponta de mindig 2helyen)
    Minden alkalomnál felvettem a kapcsolatot a GG-vel...A válasz rendre hogy a sörfőzde jól működik és hogy hogy is működik, mintha én nem érteném meg....
    Már képernyőképet csinálok mindig ha több órát nem vagyok, itt jól látható, hogy az első képen tele a mézsör raktár(tehát nyilván nem termelhetek tovább pozitív irányban) óránként -2 a termelés, méz és élelem pluszt termel óránként és tzele mind két raktár. Így hagyom itt, majd mire jövök a termelés mínusz 13-14.000 /óra!!!
    Sem katona gyártása nem történik sem támadást nem kapok, semmilyen megjelenés épületelem nem jár le...SŐT, már azt is fényképeztettem, hogy a két helyzet között fent sem voltam a játékban, hogy bizonyítsam nem én nyúlok bele....de így sem kapok érdemleges választ....
    Ha kérhetném a moderátorokat jelezzék a problémát, hátha az végre segít, hogy kivizsgálják az ügyet.
    Előre is köszönöm,
    Lakk/Attila
  • nyirfa (HU2)nyirfa (HU2) HU2 Bejegyzések: 99
    szerkesztette ezt: 18.06.2021
    Üdv!
    Az én problémám teljesen más:
    Nálam rendre visszaveszi a sörfőzde termelését a játék. Kb. 10szer fordult már elő (2-3 naponta de mindig 2helyen)
    Minden alkalomnál felvettem a kapcsolatot a GG-vel...A válasz rendre hogy a sörfőzde jól működik és hogy hogy is működik, mintha én nem érteném meg....
    Már képernyőképet csinálok mindig ha több órát nem vagyok, itt jól látható, hogy az első képen tele a mézsör raktár(tehát nyilván nem termelhetek tovább pozitív irányban) óránként -2 a termelés, méz és élelem pluszt termel óránként és tzele mind két raktár. Így hagyom itt, majd mire jövök a termelés mínusz 13-14.000 /óra!!!
    Sem katona gyártása nem történik sem támadást nem kapok, semmilyen megjelenés épületelem nem jár le...SŐT, már azt is fényképeztettem, hogy a két helyzet között fent sem voltam a játékban, hogy bizonyítsam nem én nyúlok bele....de így sem kapok érdemleges választ....
    Ha kérhetném a moderátorokat jelezzék a problémát, hátha az végre segít, hogy kivizsgálják az ügyet.
    Előre is köszönöm,
    Lakk/Attila
    Szia Attila,
    Sajnos a normál működése a játékosok számára nem komfortos. Ezt már többen és gondolom sok szerveren is jelezték. Mindennél tud kárba menni, kifolyni a nyersi, egyedül a mézsörnél nem. Ami azt jelenti, hogyha tele a raktár, akkor magától átáll egy olyan %-os termelésre, aminél már minuszos a termelés. Egy példát írok erre.
    Pl van jelenleg 50 ezer mézsöröd a raktáradban. És az óránkénti termelés 5000. A raktárad kapacitása 100 ezer. Az 1 %-os mézsörtermelésed 8 ezer.  És még egy infó szükséges a példához, hogy mennyi  lenne a legkisebb minusz termelésed a jelenlegi mézsörös katonalétszám és termelés mellett, ami tegyük fel hogy -7000.
    A fentiekből következik, hogy 50000 mézsör fér még a raktáradba. Az 5 ezer óránkénti termelésnél ez 10 óra, és megtelik a raktárad. Ekkor fog történni egy automatikus beállítás arra a %-ra, ahol már nem pluszos a termelés, mert nem tud túlfolyni. Jelen példában ez -7 ezer. Mert egy %-kal feljebb már +1000 lenne a termelés, ami a jelenlegi működésben már nem megfelelő.  Ekkor még kicsit több mint 14 óra múlva elfogy a mézsör. A példában 24 óráig még nem következik be a dezert. Dezert nem teljes lesz, ha a mézsörtermelés nem áll le (ez fontos, van kajád és mézed, nem mész a limit alá, amit beállítottál) , csak nullára csökkenti a mézsörtermelés különbségét, az a példában ha nincs mézsörfogyasztó csökkentőd, akkor 3500 relikvia fog dezertálni, mert -7000-en állt a mézsöröd. Ezt már teszteltem :) 
    De természetesen egy egyszerű példa, nincs változás a katonalétszámban, azaz nem toborzol éppen valküröket pl., ami befolyásolja a további történéseket.
    Remélem érthető :smile:

Üdv.
    nyirfa
  • Lorant96 (HU2)Lorant96 (HU2) HU2 Bejegyzések: 459
    Azt írta, hogy nála nem pluszos volt a termelés, hanem -2 és ez ment le -13 000 alá.
    Tehát nem telhetett meg teljesen a raktár.
    Ha csak nem változik vagy a termelés vagy a raktárkapacitás, amikor kilép a játékból.
    Lorant96 @ hu 2
    Köszönöm szépen a válaszlevelet Nyirfa!
    Igen, természetesen érthető amit leírtál, nem is ezzel van a problémám.
    Mint Lorant96 is írta épp ezért (hogy ne teljen meg és ne változzon a beállításom) a lehető legkisebb mínusszal termelek hogy ez ne lehessen az oka a visszaállításnak....De természetesen így is megtörténik, az meg, hogy nem 1,2% -al már csak a hab a tortán.
    Nézzük pl. a képen a "Lakk-van" nevű erődömet:
    Itt láthatod a beállítást ahogy hagytam, az idő is látszik rajta(extra beléptem reggel meló előtt, hogy ellenőrizzem nem változtatta e meg). Jól látható a képen az élelem és a méz termelése is, ill., hogy mindkettő raktára tele van.
    Ami még fontos: nem történik sem katona toborzás(nem is lehetett, a barakk nem volt ezen a szinten) sem támadást nem kapok, sem épületelem nem jár le, és mást sem változtatok(dísz sem kerül lerakásra...)
    A kép elkészült és indultam is melózni.....
    Aztán amikor este hazaérek a munkából, ez várt:Nem tudom mennyire kivehetőek a képek. az erődben a termelés átállt -13768ra óránként és közel 100.000sört elbuktam....
    Az első kép adatain jól látszik, hogy a méz és az élelem is pluszt termel és tele is vannak a raktárak...tehát ezek miatt nem veheti vissza...de valamiért mégis megteszi, és rendszeresen...most úgy kb. 2naponta és ahol épp kedve tartja...Ezen a képen még a fővárban állt át a termelésem...A két képhez a szövitársam által készült egy 3.kép is, amin az látható, hogy köztes időben fent sem voltam a játékon (ezt most nem teszem fel-csak a GG felé a bizonyításhoz készítettem, de hiába, mert szerintük minden jól működik...)
    Persze itt ez a kettő túl volt töltve, de tudok olyan képet is küldeni, ahol a raktár kb. 99ezren áll és -1, -2vel csökkenőre van beállítva, természetesen azt is ugyanígy átállítja.

Tipp, ötlet, vagy esetleg van még akinél ez előfordul (szöviben 3-4ember már jelezte, hogy náluk is átáll, igaz nem ilyen drasztikus mennyiségben)???
    Ill., ha más nincs az lenne még a kérdésem, hogy magát a játékot, mely felügyeleti szervnél lehet jelenteni (10-15levél és eset után is mindig csak a sablon válaszok jönnek és nem kerül kivizsgálásra semmi), egy pontos címet kérhetnék ?
    Köszönöm,
    Lakk/Attila
  • Szik László (HU2)Szik László (HU2) HU2 Bejegyzések: 381

Valaki esetleg ezt is felvethetné a szeánszon. En is szembesültem már ezzel, és gondolom sokan mások is. -2es termelés, es mégis átáll. Ami furcsa, hogy nincs rendszer benne, amikor a kedve tartja, ott ahol a kedve tartja, és annyival amennyivel a kedve tartja. Ez azért izgalmas, mert ha egy 100 000-es raktárnál átállunk nagyrészt sörös katonák tartására, akkor egy ilyen móka 10 000-es dezertálást eredményezhet.

Szik László @ hu 2
    Szövetség: Corvinus

• sahrazad (HU2)sahrazad (HU2) HU2 Bejegyzések: 429
    A megfejtés nagyon egyszerű, ha nagyon kis mínuszt állítotok be, és menet közben elkészül egy új fejlesztés, vagy szövi jutalomként kaptok néhány katonát, az nem csak az erőpontra, hanem a közrendre is hatással van. Ha nő a közrend, nő a méz és mézsör termelés is, igaz, alig észrevehetően, de nő. És így előfordulhat, hogy a kis mínusz "magától" átfordul pluszba, ami miatt ahogy Nyírfa írta, a termelés egy szintet vissza áll. Nekem 2500 katim dezertált, mert felraktam némi UFO-t délután, háromkor emiatt ugrott 1 szintet a rangom, nőtt a közrend, és tűzön 8200 mínuszba váltott át a sörfőzdém a túltermelés miatt, mert ugye lusta voltam, és este nem ellenőriztem, reggelére kiürült a raktár
    Sahrazad
    'Minden állat egyenlő, de egyesek még egyenlőbbek'.
  • Szik László (HU2)Szik László (HU2) HU2 Bejegyzések: 381

Ez jól hangzik, csak ott sántít, hogy tegnap a főkastélyban, és a külső világokban változatlan maradt a termelés, viszont mindhárom erődöm átfordult minuszba. Innentől nem tudom követni a logikáját.....

Szik László @ hu 2
    Szövetség: Corvinus

Bocsánat kicsit elmaradtam.
    Amit Sahrazad írt az igaz, ezek valóban befolyásolják a dolgot, de ez esetben Lacinak van igaza....semmi köze nincs ehhez a fent vázolt eseteknek (legalább is nálam) ...
    időről időre mint írtam nálam ált. 2helyen állt vissza a termelés, de nem 1 vagy 2 %-al , hanem sokkal többel...amikor beléptem a játékba és észleltem (már ha nem volt túl késő) visszaállítottam az eredeti termelési %-ra, és pontosan ugyanúgy -1 re állt vissza mint mikor itt hagytam. Tehát ezeknél az eseteknél semmiféle plusz hatás nem érte a termelést vagy a  közrendet.
    Viszont a hiba nálam kb. egy hete eltűnt.
    Volt aki azt tanácsolta, hogy ha távol vagyok ne küldjem máshoz állomásoztatni a sörös katikat, mert az is megbolondíthatja...Nem tudom, akinél fennáll még a probléma esetleg ezt is megpróbálhatja.
    Lakk
  • BM RotBM Rot Moderator Bejegyzések: 1,558
    Bocsánat kicsit elmaradtam.
    Amit Sahrazad írt az igaz, ezek valóban befolyásolják a dolgot, de ez esetben Lacinak van igaza....semmi köze nincs ehhez a fent vázolt eseteknek (legalább is nálam) ...
    időről időre mint írtam nálam ált. 2helyen állt vissza a termelés, de nem 1 vagy 2 %-al , hanem sokkal többel...amikor beléptem a játékba és észleltem (már ha nem volt túl késő) visszaállítottam az eredeti termelési %-ra, és pontosan ugyanúgy -1 re állt vissza mint mikor itt hagytam. Tehát ezeknél az eseteknél semmiféle plusz hatás nem érte a termelést vagy a  közrendet.
    Viszont a hiba nálam kb. egy hete eltűnt.
    Volt aki azt tanácsolta, hogy ha távol vagyok ne küldjem máshoz állomásoztatni a sörös katikat, mert az is megbolondíthatja...Nem tudom, akinél fennáll még a probléma esetleg ezt is megpróbálhatja.
    Lakk
    Szia

Ezt egy hiba okozza, az bolondítja meg a dolgot időnként, ha a kastélyodtól/erődödtől távol vannak sörös katonáid miközben offline vagy. Amíg nem kerül javításra, addig ne küldd ki a katonáid amíg offline vagy, vagy pedig maradj bejelentkezve és úgy küldd ki.

Rot

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt