Főoldal Hungarian Javaslatok, dicséret és kritika

Új moderátorokra van szükségünk!

ModerátorCsapatunkba folyamatosan keresünk tehetséges embereket. Azaz éppen téged! Ha úgy gondolod, tudnál nekünk segíteni a szervezésben és a tájékoztatásban a közösségünk számára, és közben a szórakoztató oldaladat is megfelelően tudod használni, kérjük, jelentkezz. A fórumon, a bejelentésekkel közzétett kulisszatitkoknál, a Discordon és a közösségimédia-csatornáinkon is szükségünk van emberekre.

Ha felkeltettük az érdeklődésedet, kattints IDE.

Távoli Világok csak html5 ben érhető el...

gyepe277 (HU2)gyepe277 (HU2) HU2 Bejegyzések: 18
szerkesztette ezt: 20.02.2020 itt: Javaslatok, dicséret és kritika
A mostani távoli világ eventre aranyosan eldöntötték hogy csak html5 ben lehet játszani, flash player el nem

Pedig sokaknál még mindíg a flash verzió gyorsabb, stabilabb

Igy az a fura helyzet ált elő hogy a flash verzióban játszók ha Távoli világ eventet akarnak játszani, kénytelenek html5 re váltani.
Szerintem ez eléggé kis stilű szemétség.
Követeljük vissza a flash verzió ban történő játék használatot minden eventben:)
Post edited by BM Rot on

• gyepe277 (HU2)gyepe277 (HU2) HU2 Bejegyzések: 18
    szerkesztette ezt: 20.02.2020
    Akad a távoli világ nagyon

Majd veszek má valami milliós gépet akkor lehet jó lesz....D
    Post edited by BM Rot on
  • Kristofia665 (HU2)Kristofia665 (HU2) HU2 Bejegyzések: 274
    szerkesztette ezt: 03.02.2020
    Szia!

Külföldi fórumon írták is hogy mostantól a Horizont és a Távoli csak HTML5 verzióval lesz elérhető. Nekem se jó ez, mivel én adobe flash standalone-t használok, de meg tudom érteni a döntésüket. Év végéig át kell állnia a játéknak HTML5-re. Ez nem a fejelsztők hibája. Az a fejelsztők hibája (vagy a gépedé) hogy akad a játék neked HTML5-ben. Azért nem kell hozzá így se milliós gép, de lassan  a kenyérpirítókat amúgy is le kell cserélni :)
    Post edited by Kristofia665 (HU2) on
  • rotkiv (HU2)rotkiv (HU2) HU2 Bejegyzések: 569
    Előbb utóbb a flash verzióval az egész játék megszűnik, ebbe bele kell törődni. Ez nem a játékfejlesztők akarata, ha nem lenne muszáj ők sem foglalkoznának azzal, hogy teljesen más alapokra írják át a játékot.
    Gondolom az a célja ennek, hogy a külön szerveren futó kalandoknál már most megszűntették a flash verziót, hogy felmérjék hogy ez milyen hatással van a részvételi számra és ez alapján következtetni tudnak majd, hogy mire számítsanak amikor a játékot kizárólag a html verzión lehet majd játszani.
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
    És még sok más útmutató...
  • apóca (HU1)apóca (HU1) HU1 Bejegyzések: 7
    Nagy sajnálattal olvasom a html verzió sajnos játszhatatlan 2 óra alatt 6X csuklot össze a térképről a kastélyba menetelt sem bírja a távoli világban. Ha a fő játékban is megszünik a flash egy játékkal kevesebb amit játszhatunk. Kár a gépekre fogni egyszerüen be kel ismerni a flash-nál valamit jobban tudnak.
    apóca @ hu 1
  • Mab (HU2)Mab (HU2) HU2 Bejegyzések: 869
    apóca (HU1) mondta:
    Nagy sajnálattal olvasom a html verzió sajnos játszhatatlan 2 óra alatt 6X csuklot össze a térképről a kastélyba menetelt sem bírja a távoli világban. Ha a fő játékban is megszünik a flash egy játékkal kevesebb amit játszhatunk. Kár a gépekre fogni egyszerüen be kel ismerni a flash-nál valamit jobban tudnak.
    A Flash támogatása, fejlesztése, hibáinak javítása a flash-t készítő cég, az Adobe döntése miatt szűnik meg. A Flash jelenleg is számos biztonsági rést tartalmaz (például a hackerek ezeken a réseken könnyen bejutnak a számítógépekbe), ezért az Adobe cég úgy döntött, hogy megszünteti a flash támogatását (új verzió, hibajavító csomag stb.) 2020 végéig.
    A Microsoft is 2020 végéig kiveszi a Windowsból a flasht.
    Ehhez a GGS-nek semmi köze, viszont mivel az Empire idáig flash alapon működött, így kénytelen volt átkódolni a játékot HTML5 szabványra, nem volt más választása. (Most azt hagyjuk, hogy ez a GGS-nek nem sikerült éppen a legjobban.)
    Azt mondtam már, hogy a Windows 7 támogatását is megszüntette a Microsoft? 

A számítógépeknél meg azt kell belátni, hogy maximum öt évenként, de előbb is, vérfrissítésre szorulnak, vagyis új programokra, alkatrészekre (memória, hdd, videókártya stb. cseréjére) szorulnak. A Windows 10-nek eleve nagy rendszerigénye van, egy 7-8 vagy több éves gép nehezen vagy nem tudja futtatni a Windows 10-et. Az Empire játék flash és html5 memóriaigénye elég nagy, a html5-é nagyobb, továbbá befolyásolja többek között még a hálózati kártya és a sávszélesség is, ezért a régebbi gépeken akad a játék. Tetszik vagy sem, ha régi a gép, akkor bizony akadni és összeomolni fog a játék.
    A számítógép nem olyan, mint a régebbi időkben a hűtő, hogy megvesszük, és aztán 10 évig nem nyúlunk hozzá, mert működik.
    Mab (HU2) mondta:
    apóca (HU1) mondta:
    A Flash támogatása, fejlesztése, hibáinak javítása a flash-t készítő cég, az Adobe döntése miatt szűnik meg. A Flash jelenleg is számos biztonsági rést tartalmaz (például a hackerek ezeken a réseken könnyen bejutnak a számítógépekbe), ezért az Adobe cég úgy döntött, hogy megszünteti a flash támogatását (új verzió, hibajavító csomag stb.) 2020 végéig.
    A Microsoft is 2020 végéig kiveszi a Windowsból a flasht.
    Ehhez a GGS-nek semmi köze, viszont mivel az Empire idáig flash alapon működött, így kénytelen volt átkódolni a játékot HTML5 szabványra, nem volt más választása. (Most azt hagyjuk, hogy ez a GGS-nek nem sikerült éppen a legjobban.)
    Azt mondtam már, hogy a Windows 7 támogatását is megszüntette a Microsoft? 

A számítógépeknél meg azt kell belátni, hogy maximum öt évenként, de előbb is, vérfrissítésre szorulnak, vagyis új programokra, alkatrészekre (memória, hdd, videókártya stb. cseréjére) szorulnak. A Windows 10-nek eleve nagy rendszerigénye van, egy 7-8 vagy több éves gép nehezen vagy nem tudja futtatni a Windows 10-et. Az Empire játék flash és html5 memóriaigénye elég nagy, a html5-é nagyobb, továbbá befolyásolja többek között még a hálózati kártya és a sávszélesség is, ezért a régebbi gépeken akad a játék. Tetszik vagy sem, ha régi a gép, akkor bizony akadni és összeomolni fog a játék.
    A számítógép nem olyan, mint a régebbi időkben a hűtő, hogy megvesszük, és aztán 10 évig nem nyúlunk hozzá, mert működik.

Nagyon szép írás...:)

Csak van egy kis bibi.
    A felhasználási feltételeknél nem írnak le gépigényt.
    Nekem core I3 gépem van 8GB ram al,van benne valami occóbb féle dedikált videó kártya is! tavaj vettem,(occó ez tény) de ezen is rossz a htlm5 verzió.
    Ezek szerint ez a böngészős játék nagyobb gép igénnyel bír mint egyes nem böngészös játékok.
    Ezt esetleg akkor nagy betükkel ki kéne írni, és akkor nem fognak bajlódni azok a felhasználok akiknek csak otthoni felhasználása vett alap gépük van, mikor ezt a böngészős játékot csak akadozva tudják játszani...:)
    Nem kérek az okos "vegyé 500 ezres gépet" féle dumából

Miért vegyek 500 ért gépet, nem a gépem rossz a játék nem jó. :)
    A flash verzóval  az ősrégi celeronos 4GB os 7-8 éves gépemen is simán megy a játék!
    Elrontották, csinálják meg hogy ne akadjon.
    Ne kelljen már egy ilyen mindenkinek szóló "ingyenes" játékhoz profi gép meg 32GB ram:D
    Akinek 500 ezres gépe van ne jöjjön ide nekem írkálni ha lehet:D
    Post edited by BM Rot on
  • Mab (HU2)Mab (HU2) HU2 Bejegyzések: 869
    szerkesztette ezt: 04.02.2020
    Akkor meg helyben vagyunk, az én gépem sosem volt közelében az 500 ezer forintnak. :) És nem is mondtam ilyet, sokkal-sokkal olcsóbban is ki lehet hozni egy jó alapgépet. :)

• gomes111 (HU2)gomes111 (HU2) HU2 Bejegyzések: 136
    Viszont most én is próbálgatom de sok idegesító probléma van ebben a html5-s verzióban!

A térkép egérrel való el mozdításakor ragad az egér kattintásakor és vissza megy oda ahova húzod pedig kattintáskor el kéne engednie a térképet!

Remélem érthető volt!

Az eszköz pakolás még mindig nem olyan mint a flash-ben!

A pari kiválasztás szintén rossz számomra hibás a kattintás ne mtisztán müködik van hogy olyan mintha 'beragadna!

Ezek a hibák a rossz kódolás ahogy írta Mab!

Nem a gépem hibája i7 stb stb cuccom van a futás folyamatos ezeken a hibákon kivül! :smiley:
    gomes111_Hu2
    Hun-Foglalás szövetség
    Marsall
    ergo

rossz a html5:)

Post edited by BM Rot on
  • rotkiv (HU2)rotkiv (HU2) HU2 Bejegyzések: 569
    Viszont most én is próbálgatom de sok idegesító probléma van ebben a html5-s verzióban!

A térkép egérrel való el mozdításakor ragad az egér kattintásakor és vissza megy oda ahova húzod pedig kattintáskor el kéne engednie a térképet!

Remélem érthető volt!

Az eszköz pakolás még mindig nem olyan mint a flash-ben!

A pari kiválasztás szintén rossz számomra hibás a kattintás ne mtisztán müködik van hogy olyan mintha 'beragadna!

Ezek a hibák a rossz kódolás ahogy írta Mab!

Nem a gépem hibája i7 stb stb cuccom van a futás folyamatos ezeken a hibákon kivül! :smiley:
    Szia!    
    A térképes probléma akkor lép fel, ha "túlhúzod" a térképet és a játék felületén kívül engednéd el. A flash verzión ha kihúztad a széléig, akkor automatikusan elengedte. Próbáld ki a nyilakkal való mozgatást, a tapasztalataim alapján azzal gyorsabban lehet szálguldozni. :D 
    A pakolásnál amit említesz annak pedig az az oka, hogy a kattintás kicsit másképp működik html verzión, mint flash verzióval. A flash verziónál ha pl. lenyomtad az egér gombját a 3. parancsnokodon, majd elmozdítottad az egeret a 4.-re és ott emelted fel, akkor a 4. lett kiválasztva. A html verzión fordítva van, ha lekattintasz valahol, utána hiába mozdítod el onnan az egeret és emeled fel máshol, ahol elsőként lekattintasz azt fogja a játék véghez vinni. Ezzel nem hinném, hogy tudnak mit csinálni, mivel ez a rendszer másképp működik mint a flash aminek a következménye pl. ez is. Én mióta van a html azóta használom azt és ezek elsőre nekem is szokatlanok voltak, de előbb utóbb ezt meg lehet szokni szerintem. Kénytelenek leszünk.
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
    És még sok más útmutató...
    Nem tagadom kicsit még nehezen álllok át erre :D:D  Viszont már kb 3.szor álítom a gépemet erre a html-re egyszer meg fogom szeretni  tuti :smiley:

Vagy nem!

A megszokás az müködhet!

Köszönöm a segítséget!

Mab-nak tényleg igazat adok amit nem szoktam :) de a gép igénye a html5-nek tényleg jóval nagyon munkahelyi gépem jóval gyengébb és a html5-l való játék kb 5 percig flottul megy utánna kicsit behal a szitu!

Míg flash-n akár 3-4 óráig is el megy újra tőltés nélkül!
    gomes111_Hu2
    Hun-Foglalás szövetség
    Marsall
  • apóca (HU1)apóca (HU1) HU1 Bejegyzések: 7
    Beszédes számok ma körbe jártam a 3 erődöm a 3 királyságot megnézni mit építhetek semmi extra művelet írd és mond    5X  omlot össze cróm böngészőt használok. Nem értek az infomatikához csak azt nem értem ugyan az az adat mennyiség az egyik futtatóval tételesen a flash simán fut a másikkal meg egy egyszerü váltás kastélyból a térképre vagy fordítva összeomlást okoz. Ja és szerintem a távolin nincs is annyi adat mennyiség a tizen akárhanyas kasival mint a főben közel 700 as legendás szintel.
    kb 6-7 éve játszogatok amikor ídőm és kedvem van tisztába vagyok vele nem kötelező , hiányozni fog.
    Szerintem a már amúgy is szellős térképet az 1 es szerveren mégjobban megfogja ritkitani ha a fő szerveren is csak a html5
    lesz. 
    apóca @ hu 1
  • fábián lászló (HU2)fábián lászló (HU2) HU2 Bejegyzések: 8
    Egyszerűen játszhatatlan ez az új verzió. 10 éve vagyok itt, szeretem ezt a játékot. Mivel ezzel a hatalmas nagy "újítással" játszhatatlanná tették, úgy érzem, hogy itt a vége. Nem tudom, kinek áll érdekében a játékoslétszám szándékos lecsökkentése, de csak gratulálni tudok. 
    fábián lászló @ hu 2
  • BM RotBM Rot Moderator Bejegyzések: 1,216
    Egyszerűen játszhatatlan ez az új verzió. 10 éve vagyok itt, szeretem ezt a játékot. Mivel ezzel a hatalmas nagy "újítással" játszhatatlanná tették, úgy érzem, hogy itt a vége. Nem tudom, kinek áll érdekében a játékoslétszám szándékos lecsökkentése, de csak gratulálni tudok. 
    Szia!
    Nem azért van az átállás, mert ez bárkinek is érdeke, hanem a flash megszűnése miatt ez egy kényszerhelyzet a játék üzemeltetők számára. Hivatalosan az Edge Chromium nevű böngésző az ajánlott, én nem tudok nyilatkozni róla, mivel nem használom, de akinek problémás a játék, az próbálja ki, hátha jobban működik.

Rot
    Mindenki  érti  hogy  "megszűnik"  az  Adobe  Flash player.....

Azt nem  értik a népek  hogy a a html5  verzió  miért  ennyivel  rosszabb?
    Miért  nem  tudják  megcsinálni  ugy  hogy  hasonlóan  müködjön  a html5  mint  a flash  player?
    Nem  mindenki cserélgeti  évente a  gépét.
    Ez  egy  sima  böngészös  játék,  amihez  mikor  elkezdték  az  emberek  ezt  játszani, nem  voltak  különösebb  gépigények.
    Sima  alap  gépeken  lehet(et)  játszani

Mi az  ami  miatt  a html5  verzió val  ezt nem  sikerül  megoldani?
    Erre  lehetne  valami  hivatalos   programozói  válasz:)
    +  írják  ki  a kezdő  oldalon  mi  aza   gép  összeállítás  aminél  gyengébb  géppel  bele  se  kezdjenek  az  emebrek.
    És  akkor  legalább  az  új  játékosok  nem  bosszankodnának (már  ha  vannak  egyáltalán  új  játékosok  mostanában:D)
    Egy kicsit már a tagjainkkal át nézegettük ezt a html5 teszt oldalt!
    Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem aki tudna segítsen ebben azért is hogy a tagjainknak is tudjak én is segíteni!

Eddigi pont számok: 470 körüli pontoknál a html5-s verzionál nagyon sok lassúlás és akadozások jelennek meg!(fehér képernyő,lassú reakció idő, befagyás vagy akár össze is omlik idővel a böngésző)

Amit látok a chrome-ra adja a legtöbb pontot!

Ami még tapasztalat az otthoni gépemben van videókártya!(nem alaplapi)
    Az egyik tagunknak elméletben egy tökéletesen jó kis gépe van 8 gb ram és i5 proci!

Ehhez képest neki is 470 pontja van a html5 teszt oldalon és neki is nagyon lassú a játék!

Az én otthoni gépem 533 pontot kapott és flottul fut!

Mi lehet a gond a html5-nél?

Létezik hogy kell egy jó vagy bármiylen pc-be is egy videókártya? (a folyamatos futáshoz)
    gomes111_Hu2
    Hun-Foglalás szövetség
    Marsall
  • BM YodaBM Yoda Moderator Bejegyzések: 351
    Sziasztok.
    Mint látom szép lassan mindnki kezdi meg érteni, hogy ez az átállás nem a Gge. döntése volt.
    A Gge. most azon dolgozik gőzerővel, hogy a játék mindenki számára akadály mentesen elérhető és élvezhető legyen.
    Ezért is fontosak a visszajelzéseitek amiket továbbítunk a fejlesztők felé. Ezekből tudnak ők is kiindulni és fejleszteni - javítani.
    A szidalmazásokkal semmire nem megyünk, inkább az építő jellegü hozzászolások , kérdések a célravezetőbbek.
    Még sok fejlesztére lessz szükség a tökéletes működés eléréséhez, tehát legyetek türelemmel.
    Személyes tapasztalatom:
    Nekem elfogadhatóan működik a Google Chrome leg újabb verziójával Windows 10 alatt. Nagyon jó a grafikája, kisé akadozik de nem fagy ki egyszer sem,  (I.3 -as Acer laptop).
    Most éppen a Goggle Chromium -on tesztelem és eggyelőre úgy néz ki, hogy jobban fut a játék mint a Chrome -n(Gyorsabb be töltés , kevesebb akadozás , jó grafika)
    Egy fontos tényező, hogy az operációs rendszerednek (Windows) megfelelő leg ujabb böngésző legyen telepítve, tehát ajánlott a frisítés például a Google Chrome -ra.
    A videó kártya nem egy döntő tényező ennél a játéknál, de nem árt ha van dedikált videókártya a grafika szempontjából.
    (Dedikált videókártya = Különálló. < >  Integrált videókártya = Nem különálló - be épített, alaplapi).
    A Gge. ajánlásával a Goggle Chromium (2020 Január 15) itt le tölthető:

https://support.microsoft.com/hu-hu/help/4501095/download-the-new-microsoft-edge-based-on-chromium

Sok sikert mindenkinek az akadálymentes játékhoz.

• Sunny86 (HU2)Sunny86 (HU2) HU2 Bejegyzések: 3

Miért  nem  tudják  megcsinálni  ugy  hogy  hasonlóan  müködjön  a html5  mint  a flash  player?
    Ez  egy  sima  böngészös  játék,  amihez  mikor  elkezdték  az  emberek  ezt  játszani, nem  voltak  különösebb  gépigények.

+  írják  ki  a kezdő  oldalon  mi  aza   gép  összeállítás  aminél  gyengébb  géppel  bele  se  kezdjenek  az  emebrek.
    És  akkor  legalább  az  új  játékosok  nem  bosszankodnának (már  ha  vannak  egyáltalán  új  játékosok  mostanában:D)
    Nálam Flash-en nem volt semmi gond, mióta a GG átált a HTML5-re azóta 20 -30 mp-ként kidob a játék, lefagy, eltűnik a képernyő. Nem túl erős a gépem sajnos, de ez így tarthatatlan. Csinálnak a fejlesztők játékos felmérést,de szerintem el sem olvassák vagy éppen nem érdeklik csak random dobja be. ahogy te is írtad kellene egy gépigény összeállítás, hogy min fut a játék az újjak ha lesznek nem kezdenek bele ha nem jó hozzá a gépük, a régiek meg akik nem tudnak új gépet venni meg szimplán abba hagyják. Köztük hamarosan én is, lassan 12 év után ( Pedig szívesen játszanék még) De most már az idegeimre megy az állandó lefagyás és kidobás.
  • BM RotBM Rot Moderator Bejegyzések: 1,216

Nálam Flash-en nem volt semmi gond, mióta a GG átált a HTML5-re azóta 20 -30 mp-ként kidob a játék, lefagy, eltűnik a képernyő. Nem túl erős a gépem sajnos, de ez így tarthatatlan. Csinálnak a fejlesztők játékos felmérést,de szerintem el sem olvassák vagy éppen nem érdeklik csak random dobja be. ahogy te is írtad kellene egy gépigény összeállítás, hogy min fut a játék az újjak ha lesznek nem kezdenek bele ha nem jó hozzá a gépük, a régiek meg akik nem tudnak új gépet venni meg szimplán abba hagyják. Köztük hamarosan én is, lassan 12 év után ( Pedig szívesen játszanék még) De most már az idegeimre megy az állandó lefagyás és kidobás.
    Szia!

Valóban magasabb a HTML5 gépigénye, de most már csak ez van, ebből kell kihozni a maximumot. Te legfeljebb annyit tudsz tenni, hogy kiválasztod a megfelelő böngészőt és megpróbálod kihozni a maximumot a gépedből.
    A felméréseket biztos nem ok nélkül csinálják, fognak még fejleszteni a HTML verzión és mivel a flash verzióval már nem kell foglalkozniuk, így már remélhetőleg jobban tudnak összpontosítani erre - legalábbis ezt ígérik.

Rot

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt