Vélemények a Távoli Horizont eseményről

13

• sahrazad (HU2)sahrazad (HU2) Bejegyzések: 160HU2
    Uriel mondta:
    Sziasztok!
    Gyűjtögetjük a véleményeket és az ötleteket, amit most hétvégén fogok továbbítani. Láthatóan nem zökkenőmentes egy ilyen új esemény kezdése. Egy másik helyen leírtam, hogy a belépési hiba ( hosszú várakozás és a kidobálás) attól volt, hogy mindenki egyszerre akart kimenni. Az összes szerverről egy időben, ez erősen lelassította a CPU-t. 
    Egyesek elég jól látják a játék irányának vonalát. Természetesen nem a mi kis szerverünk az irányadó, hanem a nagyobbak, ahol a rubinvásárlás is sokkal aktívabb. A fejlesztők azok irányában fejlesztenek, akik sok pénzt áldoznak a játékra. Ezért a frissítések többnyire nekik kedveznek ( hiszen ők tartják el a játékot), nem pedig a rubint soha nem vásárlóknak, akiknek persze nem annyira jön be a sok rubinos fejlesztés. Azt mindenképpen meg kell értenünk, hogy nem a kispénzű magyar emberekre van szabva ez a játék. Mostanra legalább is ebbe az irányba ment el. Megértem a felháborodásokat, de a játék nem kötelező, s azt is megértem, hogy aki több éve játszik s annyi mindent beletett (időt, energiát, esetleg pénzt is), az nem szeretné elveszteni ezeket.
    Csokorba gyűjtöttem az ötleteket, kritikákat és tovább küldöm a kezelők felé.
    Uriel
    Én értem,amit mondasz...csak hát azt nehéz megindokolni, hogy 20 órán át tartott az 'egyszerre ment ki mindenki' szakasza, ugyanis ma reggel 10kor tudtam eaz első átlépést követően ujra átlépni.
    És persze azt is értem, hogy mások több rubint vesznek...de mi is veszünk, és attól a játék nem lesz jobb és élvezetesebb,hogy 50 ezres kajatermelés után még 10 ezer pluszt termelek, mert nincs értelme ennyi kaját szerezni addig, amíg 3000 katival tudok 1 seregként támadni. Ezen kéne változtatni, 7. hullám stb...nem sorolnám, többször és többen írtuk, mert amíg ez így marad, ha kicsi a szerver, ha nagy a szerver, felesleges ennyi élelem.
    Részemről ebben a formában a Horizontos event is felejtős. Beleraktam a nyitókastba a rubint, ezt még végig csinálom, mert azt hittem, történt valami változás, de csak a lenyúlás lett nagyobb...a kövinél megyek fapados verzióval és 10 napig rá se nézek a kastra, valamit akkor is kapok, és ha küzdök, sokkal többet akkor se, mert a németekkel nem tudok versenyezni.
    Én, ne haragudj meg érte, de cinikusnak érzem az álláspontodat, a szerver 50 legaktívabb játékosa közé tartozok, de mára eljutottam oda, hogy komolyan gondolkodom azon, abbahagyom ezt az egészet.  Mert a pénzért cserébe 'élményt' kéne kapnom, azt meg már régóta nem kapok. Sem én, se más, csak újabb lenyúlásokat. Építsek új tábort berin, rubinért, építsek új tábort a vizesen, építsek új tábort a Távolin és építsek új tábort a Horizonton túl, novemberben majd hol kell még egy 5. tábort is építenem? És minek javítgassam a zöldön lévő táboromat, kastomat, erődjeimet, ha azokat már semmire se lehet használni? Mert egy eventhez 6 ezer kati és 10 npc-s pari kell, más esemény nincs, háborúzni és egyéni támadást indítani a magas védőszám miatt értelmetlen. És ehhez most a meglévő 50k ételhez kapok még 10k ételt, ezért küzdjek és tegyek bele még több pénzt?
    Én nem értem a német gondolkodást, de ha őket szórakoztatja a sok-sok kis kastély építgetése vagy az üres kastélyok .és fővárosok ütögetése, hát csinálják, csak a vége az lesz, hogy egyre többen hagyják abba, és eltűnnek a könnyen és olcsón beverhető kastok. Akkor mi lesz, vajon a német bruderek egymásnak esnek? Vagy ők is abbahagyják? Ezt kéne végig gondolni...hogy ha a folyton ütött magyar, lengyel, román és más nációknak elege lesz, kit fognak a brúderek püfölni?

Sah, szerintem nem a kaja miatt csinálják. Te is láttad a Távolin. Egyszerűen letarolnak mindenkit, ilyen a mentalításuk. Tudod kell nekik az "élettér"...

Laci! Ez azért nem teljesen igaz, mert voltam én top 200ban is  a Távolin úgy, hogy viszonylag kevés pénzt tettem bele, nem többet, mint egy olyan eventnél, ahol nyerésért megy a szövim...a németek többsége megy a fejszével oszt hatalmasat próbál ütni, és némi ravaszsággal ezen ki lehet fogni...és lehet menni aprócska de tű éles szikével és át lehet a legerősebb védelmen is jutni, vegyék azt 200 ezer rubinért, tudom, megtettük.... Csak ehhez sok ész, idő és lelemény kell, és annyi élményt nem ad, hogy érdemes legyen csinálni. Amúgy  voltak magyar játékosok, akik nálam sokkal-sokkal jobban szerepeltek, 100ban, 50ben is volt magyar a Távolin és ők se öntötték a pénzt bele. Csak értelme nincs az egésznek, mert nem vezet sehová. A Pvp csatáknak lenne értelme, tudom kivel vívok, holnap is ott lesz, holnap is tudok vívni vele, ha alul maradok, rágyúrok és 2 hónap, fél év vagy egy év múlva én győzök majd, de ezeken a 10 napos eventeken csak a favágás megy...
  • patrik78 (HU2)patrik78 (HU2) Bejegyzések: 30HU2
    Lehet hogy jó lenne, de valami nagy baj van a programmal vagy a hardwer-rel

• Szik László (HU2)Szik László (HU2) Bejegyzések: 210HU2

Kedves Sah igazad van persze, én csupán arra gondoltam, hogy megtámad a német, megfogod, visszamész, és nyolcan jönnek vissza. Őket is megfogod, erre éjjel 32 támadást kapsz tőlük. Azért csak ennyit, mert akkor fogy el a védelmed. Korán reggel egyesével beütsz hetet, felébrednek, 50 támadás jön, és ezzel már nem tudsz mit tenni, mert annyi pénzt nem érdemes beletenni. Tudom, mert nemegyszer átéltem.6 nap alatt nem lehet hatékony védelmet építeni, csak sok pénzzel. Ezért hiányzott nekem kint a saját váram, mert úgy egyenlőbbek lennének a feltételek. Ezzel együtt én is kivettem onnan mindent amit kellett, de még egy hasonló eventbe ilyen feltételek mellett biztos nem kezdek. Annal is inkább, mert ahogy írod, nem kell már több élelem, minek?

Szik László @ hu 2
    Szövetség: Corvinus
    Legendás szint:800
  • UrielUriel Bejegyzések: 2,539Moderator
    Uriel mondta:
    Sziasztok!
    Gyűjtögetjük a véleményeket és az ötleteket, amit most hétvégén fogok továbbítani. Láthatóan nem zökkenőmentes egy ilyen új esemény kezdése. Egy másik helyen leírtam, hogy a belépési hiba ( hosszú várakozás és a kidobálás) attól volt, hogy mindenki egyszerre akart kimenni. Az összes szerverről egy időben, ez erősen lelassította a CPU-t. 
    Egyesek elég jól látják a játék irányának vonalát. Természetesen nem a mi kis szerverünk az irányadó, hanem a nagyobbak, ahol a rubinvásárlás is sokkal aktívabb. A fejlesztők azok irányában fejlesztenek, akik sok pénzt áldoznak a játékra. Ezért a frissítések többnyire nekik kedveznek ( hiszen ők tartják el a játékot), nem pedig a rubint soha nem vásárlóknak, akiknek persze nem annyira jön be a sok rubinos fejlesztés. Azt mindenképpen meg kell értenünk, hogy nem a kispénzű magyar emberekre van szabva ez a játék. Mostanra legalább is ebbe az irányba ment el. Megértem a felháborodásokat, de a játék nem kötelező, s azt is megértem, hogy aki több éve játszik s annyi mindent beletett (időt, energiát, esetleg pénzt is), az nem szeretné elveszteni ezeket.
    Csokorba gyűjtöttem az ötleteket, kritikákat és tovább küldöm a kezelők felé.
    Uriel
    Én értem,amit mondasz...csak hát azt nehéz megindokolni, hogy 20 órán át tartott az 'egyszerre ment ki mindenki' szakasza, ugyanis ma reggel 10kor tudtam eaz első átlépést követően ujra átlépni.
    És persze azt is értem, hogy mások több rubint vesznek...de mi is veszünk, és attól a játék nem lesz jobb és élvezetesebb,hogy 50 ezres kajatermelés után még 10 ezer pluszt termelek, mert nincs értelme ennyi kaját szerezni addig, amíg 3000 katival tudok 1 seregként támadni. Ezen kéne változtatni, 7. hullám stb...nem sorolnám, többször és többen írtuk, mert amíg ez így marad, ha kicsi a szerver, ha nagy a szerver, felesleges ennyi élelem.
    Részemről ebben a formában a Horizontos event is felejtős. Beleraktam a nyitókastba a rubint, ezt még végig csinálom, mert azt hittem, történt valami változás, de csak a lenyúlás lett nagyobb...a kövinél megyek fapados verzióval és 10 napig rá se nézek a kastra, valamit akkor is kapok, és ha küzdök, sokkal többet akkor se, mert a németekkel nem tudok versenyezni.
    Én, ne haragudj meg érte, de cinikusnak érzem az álláspontodat, a szerver 50 legaktívabb játékosa közé tartozok, de mára eljutottam oda, hogy komolyan gondolkodom azon, abbahagyom ezt az egészet.  Mert a pénzért cserébe 'élményt' kéne kapnom, azt meg már régóta nem kapok. Sem én, se más, csak újabb lenyúlásokat. Építsek új tábort berin, rubinért, építsek új tábort a vizesen, építsek új tábort a Távolin és építsek új tábort a Horizonton túl, novemberben majd hol kell még egy 5. tábort is építenem? És minek javítgassam a zöldön lévő táboromat, kastomat, erődjeimet, ha azokat már semmire se lehet használni? Mert egy eventhez 6 ezer kati és 10 npc-s pari kell, más esemény nincs, háborúzni és egyéni támadást indítani a magas védőszám miatt értelmetlen. És ehhez most a meglévő 50k ételhez kapok még 10k ételt, ezért küzdjek és tegyek bele még több pénzt?
    Én nem értem a német gondolkodást, de ha őket szórakoztatja a sok-sok kis kastély építgetése vagy az üres kastélyok .és fővárosok ütögetése, hát csinálják, csak a vége az lesz, hogy egyre többen hagyják abba, és eltűnnek a könnyen és olcsón beverhető kastok. Akkor mi lesz, vajon a német bruderek egymásnak esnek? Vagy ők is abbahagyják? Ezt kéne végig gondolni...hogy ha a folyton ütött magyar, lengyel, román és más nációknak elege lesz, kit fognak a brúderek püfölni?
    Szia!
    Teljes mértékben igazad van. Én is ebben a játékban játszom, és engem személy szerint is bosszant a játék ilyen irányban való menete. Nem akartam cinikus lenni, csak én is megemlítettem a gazdasági különbségeket, és azt hogy ennyi egyszerre futó esemény már talán sok. Erre kaptam azt a választ, hogy nem kell mindet csinálni. 
    A rengeteg védő lehetősége gondolom arra megy ki, hogy egymaga is be tudjon védeni valaki egy akár 3000 feletti támadószámú bejövőt. Ezt nem mi kértük, de valami ilyent hoztak ki ebből.
    Az ötleteidet és másokét is továbbküldtem, a 7. hullámról és a többiről is.
    Valóban nagy a különbség köztünk és mondjuk a német szerver közt. Kaptunk szerintem mindannyian a Távoli Világban, sorozatot, erődelvételt, éjjeli támadást, mert ott lehet. Gondolom pont ezért lett ilyen amilyen. S ez a mostani Horizont is csak egy újabb rubinköltéses és tombolásos lehetőség az amúgy csendes főszerverek vadabb embereinek.
    Uriel
    Uriel mondta:

Szia!
    Teljes mértékben igazad van. Én is ebben a játékban játszom, és engem személy szerint is bosszant a játék ilyen irányban való menete. Nem akartam cinikus lenni, csak én is megemlítettem a gazdasági különbségeket, és azt hogy ennyi egyszerre futó esemény már talán sok. Erre kaptam azt a választ, hogy nem kell mindet csinálni. 
    A rengeteg védő lehetősége gondolom arra megy ki, hogy egymaga is be tudjon védeni valaki egy akár 3000 feletti támadószámú bejövőt. Ezt nem mi kértük, de valami ilyent hoztak ki ebből.
    Az ötleteidet és másokét is továbbküldtem, a 7. hullámról és a többiről is.
    Valóban nagy a különbség köztünk és mondjuk a német szerver közt. Kaptunk szerintem mindannyian a Távoli Világban, sorozatot, erődelvételt, éjjeli támadást, mert ott lehet. Gondolom pont ezért lett ilyen amilyen. S ez a mostani Horizont is csak egy újabb rubinköltéses és tombolásos lehetőség az amúgy csendes főszerverek vadabb embereinek.
    Uriel
    Kedves Uriel!
    A probléma az, hogy erre azért van szükség, mert a főszerverek 'csendesek', miért lettek azok? Amikor én regisztráltam a játékra, nem voltak azok. Aztán jött a védők élelemfogyasztásának csökkentése...
    No, részemről nem köröznék a téma körül tovább, az pont elegendő, ha az ötleteinket tovább viszed. Köszönet érte, sok reményem nincs benne, hogy bármiből bármi lesz, bár ki tudja...
  • Köménymag (HU2)Köménymag (HU2) Bejegyzések: 8HU2
    Sziasztok!
    Nagyon el vagyok keseredve az Horizonton túlra játék miatt (is)!
    Kín szenvedés belépni, de ha még is sikerül, a térkép mód félig tölt be, kurzor nincs, ha mégis sikerül valamit foglalni, onnan eltűnnek a katonák, se nem dezert, se vissza nem jönnek se az államban nincs, se nem haltak meg!! Persze értem én, hogy vegyek még rubint, és vegyek még katonát, ez jó a G.G-nek, de mi abban a jó, hogy csak költök, mégsem tudok játszani, mert nincs mivel, nincs hol. Nem hogy élvezhetetlen az új játék, hanem technikailag bosszantó, gyatra, végtelenül lassú, és pofátlanul pénzlehúzós, úgy, hogy nem ad érte semmit! Nincs játékélmény! Ez csak rövid távon jó a G.G-nek, hogy lehúz bennünket, mert nagyon elmegy a kedvünk mindentől!
    Csak mellékesen:  a fő játékban nincs már játékmező, csak az ajánlatok sokasága, ami kitakarja már a kép/térkép több mint felét! Már nem öröm a játék, hanem stresszes, idegölő és bosszantó! Tudom bármikor abbahagyhatom, nem kötelező játszani, de mi lenne, ha a pénzünkért mégiscsak kapnánk egy nagyszerű játékot, ami öröm, kikapcsolódás és pihenés lenne, nem kínlódás a köbön.
    Köménymag @ hu 2
  • Kristofia665 (HU2)Kristofia665 (HU2) Bejegyzések: 37HU2
    Nekem mindig klappul tölt be az event. Flash standalone verzióval játszok és egyből átdob, úgyhogy erre nem panaszkodom. Viszont a saját bőrünkön tapasztaltuk hogy mennyire esélytelen érvényesülni kint. Fővárosba összetoltunk 3000 védőt hogy megvédjük azt a 2 millió pontot amit szereztünk (nem sok, de megdolgoztunk érte). Elmentem aludni éjszaka és reggelre lett 300.000 pont abból a 2 millióból. Hiába volt ott 3000 védő, hiába lett megvéve a várparancsnok. Addig gyepálták míg be nem ütötték. Kérdem én minek gürizzen az ember ha éjszaka jön - sahrazad szavaival élve - pár bruder akik leszedik az eszközeinket és csoportosan ellopnak tőlünk több mint másfél millió pontot. Kikémkedtem a legjobbak fővárosait. 100e védő van bele összetolva. Na már most annak a mennyiségnek az eltartása gondolom én rubin nélkül nem megy. Mi nem tehetjük meg vagy nem akarjuk megtenni hogy naponta több ezer jó magyar forintot költünk a játékra hogy megállítsuk a támadásokat amiket folyamatosan kapunk. Esélyünk sincs így megvédeni a pontjainkat hogy nem szórjuk a pénzt a játékra. Korábban írtam hogy nagy csalódás az event. Ezt továbbra is tartom. Utolsó alkalom hogy aktívan részt veszek benne, mert egyszerűen nem éri meg. Hiába hajt az ember és emellett nem marad ideje a másik nyolcszázmillió eventre amit egyszerre dob be a játék. Értem én Uriel hogy nem kell mindent csinálni, de valahogy mégis kell. Ha nem tolunk egy eventet, lemaradunk a többi játékoshoz képest. Szerintem senki sem engedheti meg magának hogy 10 napig csak a Horizontra figyeljen és hanyagolja el a fő szerveren lévő eventeket... Javaslom hogy a későbbiekben ne egymásra zúdítva érkezzen meg minden. A kevesebb néha több.
  • marcsi3 (HU2)marcsi3 (HU2) Bejegyzések: 14HU2
    üdv 
    egy észrevétel - Uriel - kérlek tedd be a továbbítandók közé - ha már a viharon foglalható szigetek működésmódját alkalmazzák a városállam nevű objektumokra - talán meg kéne oldani azt is - hogy a 2.3. stb érkező lepattanjon - ha már megelőzték - illetve a foglaló sereg legyen visszahívható az utolsó percig
    ha valaki esetleg rájött már arra - hogy a megfigyelő torony adta bónusz hogyan követhető nyomon - és mitől függ - hogy mikor tűnik el - hálásan fogadnám az ezirányú infokat - akár a játékban privát levélben. Köszönöm
  • rotkiv (HU2)rotkiv (HU2) Bejegyzések: 496HU2
    szerkesztette ezt: 27.10.2019
    üdv 
    egy észrevétel - Uriel - kérlek tedd be a továbbítandók közé - ha már a viharon foglalható szigetek működésmódját alkalmazzák a városállam nevű objektumokra - talán meg kéne oldani azt is - hogy a 2.3. stb érkező lepattanjon - ha már megelőzték - illetve a foglaló sereg legyen visszahívható az utolsó percig
    ha valaki esetleg rájött már arra - hogy a megfigyelő torony adta bónusz hogyan követhető nyomon - és mitől függ - hogy mikor tűnik el - hálásan fogadnám az ezirányú infokat - akár a játékban privát levélben. Köszönöm
    00:30-kor amikor az egyénileg gyűjtött pontok is bekerülnek a fővárosba, akkor vesznek el a megfigyelőtornyok. Véges számú foglalható belőle csak, hogy pontosan mennyi, azt nem tudom és fővárosok, városállamok támadásááért ad bónuszt. Hogy egy darab mennyit ad, azt szintén nem tudom, de főváros/városállam támadásánál/hódításánál látszik a csatajelentésben a parancsnok mellett, hogy mekkora hatás érvényesült.

A szövetségi szintnél lenne ez látható gondolom, ha nem lenne kiszürkítve. De ez is és  diplomácia menü is ki van szürkítve, nem értem miért. Ahogy azt sem értem, miért dob be rögtön háborúba minden új szövetséggel, semmi értelme, így a szövetségi krónika nagyjából 5 percig nézhető vissza.
    Valamint, a játékos rangsorok ikonjára rakták be az event rangsor ikonját. Az event rangsor ikonja egyszerűen elérhető az event ikonjáról alapból is, felesleges ennek még egy ikon, főleg úgy, hogy a játékos rangsorok ikonját veszi így el, amit most csak úgy lehet megtalálni, ha a szövetségben a taglista alján a szövetségi rangsort kiválasztjuk és ott átmegyünk a játékos rangsorra és beállítjuk azt a rangsort, amit meg szeretnénk nézni. 28 ezer lépést kell hozzá elvégezni, míg az event rangsort két ikonról is el lehet érni 2 kattintásból.
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
    És még sok más útmutató...
  • Ddraig (HU1)Ddraig (HU1) Bejegyzések: 134HU1
    NA, legjobb kaland :D Se belépni nem lehet, ha meg belép az ember a német meg japán meg skót meg albán meg ugandai népek rubisai elnyomják őket :D 

Na osztan' akkor így hogyan játszunk? :D Nem valami élvezetes, megkapják akik beleverik a rubit osztan' cső :D Annyi erővel rakják be az épületek közé 100k rubiért szintenként azt majd arra verjük el a megtakarított szociális segélyt meg családit stb.-stb. :D 
    Köménymagnak, aki jó sárkánytárs:DDD Nem vagy egyedül, sokan vagyunk, akit kitör a frász attól, hogy már két oszlopban takarja a térképet az ikonsor. Engem már attól is kitört, amikor egyben, a térkép hárnomnegyedéig érve, egymáson 3 vagy több ikon volt...hát még a mostani. Először is nem lehet miatta sárkányozni, mert ha pontosan írom be a koordit, akkor a sárkány céltáblája pont egy ikon alatt van, ha arrébb húzom, belefagy, mert annyi már a felugró ablak, miegymás, hogy a térkép mozgása is teljesen belassult. Ami ennél is fájdalmasabb, hogy építeni és fejleszteni sem lehet a dupla ikonsor miatt. A kastélyon 'belül' ugyanis csak korlátozott mozgást enged a szysztem, ha jobbra húzom, amíg engedi, akkor az egyik sor takarja, ha balra, a másik azt az épületet, közrendet, miegymást, amit fejleszteni akarok, de ha egyik se, akkor meg olyan közel van a shophoz, hogy az épület fejlesztése helyett a shop ikonja ugrik fel...ugyanez pepitában ha fel-le akarom mozgatni. Berin például sátrat nem tudtam lerakni emiatt a probléma miatt normál sebességgel, csak csigalassúan, állandóan ide-oda huzgálva és kicentizve, hogy legyen 'rálátás' arra a területre, amire építkezni akarok.
    Kristófia665nek: bizony nagyon jól látod, csak a lenyúlásról szól, én már fel is adtam, ha napi 5-10 ezret nem teszünk bele, nem tudunk olyan eredményt elérni,ami meglátszik majd a kastok fejlesztésén, maga a játék pedig újdonsággal, izgalommal, élménnyel nem jár, csak bosszankodással, mert mi lenne jobban bosszantó, hogy két napja kirámoltam a szövim legnagyobb riválásinak a főkastélyát (4 perces út volt), 36 katonával, elhoztam, ha jól emlékszem 86 ezer nem tudom micsodát.... Nyilván azért tehettem ezt meg, mert előtte sok-sok tucat sereg leirtotta az összes védőjüket...ebben a játékban nincs esélyegyenlőség,  lehet ravaszkodni, de még az is sok pénzbe kerül. Én legközelebb azt csinálom, amit a mostanában a Távolival: kidobom a kastot, és 10 napig rá se nézek. Ha kapok valamit, oké, ha nem, máshonnan pótlom. Megjegyzem, a távolin azok a kisebb szintű játékosok, akik az elejétől fogva egy fillért se költöttek,  'csak kidobták' a kastjukat, már a 11-12. üvegházat építik, miközben én, sok pénzért 2 hónapja fejeztem be az építgetést, és azóta felgyűlt 16k fejlesztési és 4,5k építési zsetonom, amit semmire nem lehet elkölteni. Azt kell mondjam, nekik volt igazuk...
    Értelmesebb dolog nyomni a zöldön lévő eventeket, a kapott ezüstöt a sima relikviás élelem panelek fejlesztésére költeni, szépen lassan lehet egyesével pakolgatni a paneleket a csűrökre, összesen 70 kell belőle, aki nagyon szorgalmas, 3-4 hónap alatt tud elkészülni, átlagos intenzitással 6-7 hónap alatt, én a hét végén tűzön raktam be 3as szintig fejlesztbe, most 52,5k a termelésem, a 10 panel 3as szintre fejlesztve 2,5k kaját adott. Ennél több szerintem nem is kell, nem félek, hogy lemaradok...
    Draignak: igen, igazad van, ennyi pénzért, sőt kevesebbért is megveheted majd 2-3 hónap múlva ezeket az épületeket, mint amennyi rubint most elköltesz. Nem véletlenül hiányoltam a különleges ajánlatokat az elmúlt hetekben... Azokban ugyanis olcsóbban meg lehet venni azokat a fejlesztési eszközöket, dolgokat, amiket az eventeken sok-sok 'ajánlat' vásárlásával szerzünk meg, csak nem kell 145ször beütni plusszban még érte a nomád sátrat.
    Kontrolling közgazdász aggyal azt mondom, aki teheti, használja ki a 200 százalékos primetime-okat, vegyen rubint, ne foglalkozzon a kapott 'ajándék' lehetőséggel (hogy kell-e vagy sem), előbb utóbb, legkésőbb karácsony táján fog kapni olyan 'különleges' ajánlatot, amire elköltve a rubinját tovább ér, mintha órákig üti a sátrakat, idegeneket, miegymásokat...sztem ez a titok a fejlődéshez:DDD. Nem ütni kell, lesni a 200as (150es) primetimot.
    Amúgy meg, ahogy az Aranycsapat csodacsatárját idézve Hofi Géza mondta nagyon frappánsan: kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci:DDD
  • Kecskee (HU2)Kecskee (HU2) Bejegyzések: 1HU2
    Sziasztok!

Nem szoktam kommenteket írni és tudom, hogy most meg is fogtok kövezni érte, de egy észrevételt azért tennék.

Mivel nincs napi rangsor, ezért az utolsó napi eredmény fog számítani a sorrendnél és a jutalmak kiosztásánál.

Rengeteg szövi abbahagyta, vagy azért mert kiábrándult, vagy mert szétverték őket a németek/oroszok. (Már megint ők, mint élőben :)) ) Így nem is kell most játszani, hanem elég az utolsó napon összeszedni befolyásokat. Most majdnem egy városállamnyi befolyás elegendő ahhoz, hogy a szövi bent legyen az 1000-ben és kapjon jutalmat.

Uriel,

észrevétel:

sokkal jobb lett volna, ha lenne napi rangsor, nem mindennap verik szét a szövit, és így lenne esélye az ember szövijének jó helyezést elérnie összesített rangsorban. A németek így is, úgy is elől lennének.

és egy kérdés:

azt lehet tudni, hogy mikori helyezéssel számol az event vége?? Hétfőn 00:30-as amikor befolynak az utolsó pontok a szövi fővárosába?? Vagy amikor tényleg vége az eventnek, valamikor hétfőn reggel?? Nem mindegy szerintem, hogy meddig kell védeni.
    Sziasztok!
    A novemberi frissítések között van egy két kedvező dolog is. Sajnos ez nem vonatkozik a Horizonton Túl-i eseményre. Teljesen egyetértek Veletek, ez ebben a formában csak a gazdagabb szerverek játékosainak jó. Nem tudjuk felvenni a versenyt a Német, Orosz csapatok ellen, nem csak gazdaságilag, de stratégiailag is lehetetlen, mert megvesznek bármit, nekik ez nem jelent nagy kiesést. Külön erről az eseményről kell visszajelzést írnunk, abban jelentem, ezt is.
    A befolyások átváltása 00:00-01:00 között történik, s bár az esemény tovább tart, az már nem számít bele a napi pontszámokba.
    Uriel
  • napsugár45 (HU2)napsugár45 (HU2) Bejegyzések: 43HU2
    Ez a Távoli Horizontos event olyan mint a benzinkúti pontgyűjtő kártyák(illetve még azoknál is porhintősebbek)

Ez egy olyan event, ahol az első néhány helyezett kap nagyon komoly jutalmakat, a többi sok ezer szövetség és a sok ezer benne lévő játékos meg gyakorlatilag semmi jutalmat nem kap.
    És mivel ebben az eventben ha elől akar valaki végezni akkor sok pénzt kell rákölteni, igy olyan mint egy piramis játék.
    Főleg ha a sok sok BUG ot is bele vesszük a történetbe...
    Vannak akik fővárát nem lehet támadni(BUG-ok miatt), ők gyakorlatilag csak a pontikot kell gyűjtsék, védekezniük nem kell.
    Szerintem ez az event egy teljes átalakításra vagy kukázásra szorul.
    Az elsőre nyilván sokan kimentek kiváncsiságból, lehet a másodikra is kifognak menni sokan, mert nem jutott el az agysejtjeikig hogy miről is szól ez az event.
    De a 3-dik tól nem fognak kimenni az emberek(akiknek eszük van)
    Mert semmi játékélmény, semmi jutalom nem várja őket.
    Ki kell javítani a sok BUG ot, át kell alakítania  jutalmazási rendszert, mert ez így egy halott event lesz!

Annyira feltűnően csak a  pénz kicsalása a cél, hogy már már tényleg pilótajáték szaga van a dolognak...:)
  • Aurora04 (HU2)Aurora04 (HU2) Bejegyzések: 1HU2
     Sziasztok !
    Egy kicsit új szín, nem lenne rossz, ha használható lenne!
    Egy  észrevételem van, a nem nagy pénzű játékosokat is figyelembe kéne venni, egy kicsit, pl. a városállam lefoglalása után simán el veheti tőled más játékos , szörnyű dühítő, ha a 8 óra lejárta előtt pár perccel kiütnek, és még csak meg se kérheted , hogy hívja vissza a sereget, mert a levelezés sem működik. Szerintem kéne egy korlátot felállítani, mondjuk az utolsó 2 órában minden sereg visszafordul mint a viharon .
    Szeretem a vidám játékot,  ez ebben a formában infarktus:))))
  • Ddraig (HU1)Ddraig (HU1) Bejegyzések: 134HU1
    Full rotty az egész..globális szinten..nagy előny igen ha mindenkinek van egy olyan raktár meg pék....de akkor miért van bent? Vagy miért csak a rubisok érdemlik meg? + azt nem tudom, hogyha az berakják mi lesz ? :D 0 fogyasztás? :D Az jó cucc :P Azt majd elveszik tőlük :P 

..Ja..ja..bankkártya..okké-okké áj ken ándörsztend it. :D

Másik meg teljesen eltérő..DE!..2-3 éve talán volt mindig a térképen is ugye a változás, hogy most ha húsvét volt akkor ilyen tojások meg mittomén mik vóóóótak' a tírkípön meg Helloweenkor-kor is csontvázak meg stb. na so tudja sztem a többség mire gondolok meg télen is Karimari fele asszem vót' a fehér térkép..no ezek hol vannak? Mert én hiányolom..

• Mab (HU2)Mab (HU2) Bejegyzések: 726HU2
    Ddraig (HU1) mondta:

Másik meg teljesen eltérő..DE!..2-3 éve talán volt mindig a térképen is ugye a változás, hogy most ha húsvét volt akkor ilyen tojások meg mittomén mik vóóóótak' a tírkípön meg Helloweenkor-kor is csontvázak meg stb. na so tudja sztem a többség mire gondolok meg télen is Karimari fele asszem vót' a fehér térkép..no ezek hol vannak? Mert én hiányolom..

A zöldön ne legyen fehér térkép, mert anno olyan fehér színt választottak hozzá, ami sok játékost zavart. Fehér térkép van a jegesen, ami nem bántóan vakító.
    Volt olyan verzió is, ami a várhoz, erődhöz belépve lehetett látni tököket, havas részeket, esetleg karácsonyi díszeket a fenyőkön (piros masni, gyertya) a falak körül, akkor már inkább ez a verzió legyen, mint hogy a zöld térképet mázolják át fehérre, vagy tökösre. 
    Mab (HU2) mondta:
    Ddraig (HU1) mondta:

A zöldön ne legyen fehér térkép, mert anno olyan fehér színt választottak hozzá, ami sok játékost zavart. Fehér térkép van a jegesen, ami nem bántóan vakító.
    Volt olyan verzió is, ami a várhoz, erődhöz belépve lehetett látni tököket, havas részeket, esetleg karácsonyi díszeket a fenyőkön (piros masni, gyertya) a falak körül, akkor már inkább ez a verzió legyen, mint hogy a zöld térképet mázolják át fehérre, vagy tökösre. 
    Sziasztok!
    Amennyiben mindkét ötletet továbbítom, akkor kicsit ellentmondásba kerülök. Annyit írok, hogy jó lenne ünnepi köntösbe vonni a várakat. Egyébként sem hiszem, hogy egyetlen ilyen kérésre megváltoztatják a térképet. Azt hiszem fognak valamit változtatni, láttam erről már képet.
    Uriel
  • Mab (HU2)Mab (HU2) Bejegyzések: 726HU2
    szerkesztette ezt: 29.10.2019
    Mindkettőnk verziója volt már a korábbi években.
    Amikor a zöld térképből lett fehér a téli hónapokra, akkor sok játékos panaszkodott a vakítóan fehér színre. Utána évben jött be, hogy a várfalak körül változtatták csak át tökösre vagy téliesre.

Szerintem a bugok kijavítása fontosabb lenne.
    Köszi a továbbítást egyébként. :)
Sign In to comment.