1-2 javaslat

Sziasztok!

1. Mint az mindenki számára világos, az utóbbi fejlesztések után jóval nagyobb katonaállománnyal lehet játszani, mint például 4-5 évvel ezelőtt. Ugyanakkor a toborzási lehetőségek nem fejlődtek ekkora mértékben, a relikvia-zsetonos szinteket kivéve nem fejlődött semmit ez a rész, pedig ennek a két dolognak együtt kéne fejlődnie.
A javaslatom nagyon egyszerű: Mivel az élelem raktárkapacitás is nőtt, lehetnének hosszabb és nagyobb bónuszt nyújtó lakomák. Pl. 120 ezer élelemért 800% 8 órára, 150 ezer élelemért 1000% 10 órára stb. Főleg így, hogy vannak ilyen események, mint pl. a megújított szamuráj-event, ezt a magas katonaállományt is könnyű leamortizálni, de pótolni kb. ugyanolyan sebességben lehet csak, mint 6 évvel ezelőtt.

2. Katonai akadémia programjai: ha már 262 nap kimaxolni ezt a csodálatos épületet, legalább legyen jó valamire. Jelenleg csak plusz harcerőt nyújt az eventek támadásáért, amiknek legfeljebb a damijók támadásánál van jelentősebb hatása, amúgy meg a relikvia parancsnokokkal egyébként is kicsi bukóval üthetőek a sátrak. Ami több veszteséggel járhat (nomádok védése, damijók védése), arra nincs semmi hatása. Lehetne tehát az event védésekre harcerő bónuszuk, emellett lehetnének más típusú bónuszok is. Pl. bizonyos időtartamra medál/haragpont/kántábla/szamurájzseton/szamurájmedál/dicsőségpon/hősiességpont (remélem nem maradt ki semmi) növelők. Illetve lehetnének játékosok támadására, vagy védésre is különböző bónuszok (harcerő bónusz, támadási/támogatási sebesség bónusz, dicsőségpont bónusz, stb.). Jelenleg nem jó semmire a katonai akadémia és ha a megépítéséhez szükséges irreális követelményeket nem csökkentik, akkor hatékonyabb bónuszokat tegyenek elérhetővé!

3. Relikvia-hősök csoportosítása: Jó lenne ha valamilyen módon lehetne csoportosítani, hogy csak egy adott célpontra alkalmas típusokat jelenítsen meg. Van sok oldalnyi ilyen hősöm és kiválasztani az adott eventre legalkalmasabbakat, vagy egyáltalán alkalmasakat nagyon sok bogarászással jár. Segítség lenne, ha mondjuk azonos skint kapnának az azonos eventre megfelelők vagy sorban lennének az egy eventre valók és nem össze-vissza, vagy ha a típus-kiválasztásos menüjében a felszerelésraktárnak lenne egy ezt segítő funkció is.

Csak ennyit szerettem volna, úgy sem jut el azokba a fülekbe, ahova kéne, de rajtam nem múlik a dolog. :)
                               Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
És még sok más útmutató...
«13

• UrielUriel Bejegyzések: 2,520Moderator
    rotkiv (HU2) mondta:
    Sziasztok!

1. Mint az mindenki számára világos, az utóbbi fejlesztések után jóval nagyobb katonaállománnyal lehet játszani, mint például 4-5 évvel ezelőtt. Ugyanakkor a toborzási lehetőségek nem fejlődtek ekkora mértékben, a relikvia-zsetonos szinteket kivéve nem fejlődött semmit ez a rész, pedig ennek a két dolognak együtt kéne fejlődnie.
    A javaslatom nagyon egyszerű: Mivel az élelem raktárkapacitás is nőtt, lehetnének hosszabb és nagyobb bónuszt nyújtó lakomák. Pl. 120 ezer élelemért 800% 8 órára, 150 ezer élelemért 1000% 10 órára stb. Főleg így, hogy vannak ilyen események, mint pl. a megújított szamuráj-event, ezt a magas katonaállományt is könnyű leamortizálni, de pótolni kb. ugyanolyan sebességben lehet csak, mint 6 évvel ezelőtt.

2. Katonai akadémia programjai: ha már 262 nap kimaxolni ezt a csodálatos épületet, legalább legyen jó valamire. Jelenleg csak plusz harcerőt nyújt az eventek támadásáért, amiknek legfeljebb a damijók támadásánál van jelentősebb hatása, amúgy meg a relikvia parancsnokokkal egyébként is kicsi bukóval üthetőek a sátrak. Ami több veszteséggel járhat (nomádok védése, damijók védése), arra nincs semmi hatása. Lehetne tehát az event védésekre harcerő bónuszuk, emellett lehetnének más típusú bónuszok is. Pl. bizonyos időtartamra medál/haragpont/kántábla/szamurájzseton/szamurájmedál/dicsőségpon/hősiességpont (remélem nem maradt ki semmi) növelők. Illetve lehetnének játékosok támadására, vagy védésre is különböző bónuszok (harcerő bónusz, támadási/támogatási sebesség bónusz, dicsőségpont bónusz, stb.). Jelenleg nem jó semmire a katonai akadémia és ha a megépítéséhez szükséges irreális követelményeket nem csökkentik, akkor hatékonyabb bónuszokat tegyenek elérhetővé!

3. Relikvia-hősök csoportosítása: Jó lenne ha valamilyen módon lehetne csoportosítani, hogy csak egy adott célpontra alkalmas típusokat jelenítsen meg. Van sok oldalnyi ilyen hősöm és kiválasztani az adott eventre legalkalmasabbakat, vagy egyáltalán alkalmasakat nagyon sok bogarászással jár. Segítség lenne, ha mondjuk azonos skint kapnának az azonos eventre megfelelők vagy sorban lennének az egy eventre valók és nem össze-vissza, vagy ha a típus-kiválasztásos menüjében a felszerelésraktárnak lenne egy ezt segítő funkció is.

Csak ennyit szerettem volna, úgy sem jut el azokba a fülekbe, ahova kéne, de rajtam nem múlik a dolog. :)
    Szia!
    Sok jó, igaz és megvalósítható dolog van ebben. Jelentem is a hétvégi beszámolómban.
    Sajnálom, ha azt gondolod, hogy úgysem jut el azokba a fülekbe, ahova kéne. Ez azt jelentené, hogy én nem küldöm el a bejegyzéseiteket, ötleteiteket, véleményeiteket. Pedig hidd el, minden fontos kérésetek, kritikátok eljut a kezelőkhöz. Legalább is általam a Ti szavaitok és kéréseitek.
    Uriel
  • Mab (HU2)Mab (HU2) Bejegyzések: 718HU2
    A fenti ötlet szuper lenne, ha megvalósulna, főleg a relikviás csoportosítás.
    Remélem, a GGS-nél is vevők lesznek rá.
  • rotkiv (HU2)rotkiv (HU2) Bejegyzések: 485HU2
    Uriel mondta:
    rotkiv (HU2) mondta:
    Sziasztok!

Szia!
    Sok jó, igaz és megvalósítható dolog van ebben. Jelentem is a hétvégi beszámolómban.
    Sajnálom, ha azt gondolod, hogy úgysem jut el azokba a fülekbe, ahova kéne. Ez azt jelentené, hogy én nem küldöm el a bejegyzéseiteket, ötleteiteket, véleményeiteket. Pedig hidd el, minden fontos kérésetek, kritikátok eljut a kezelőkhöz. Legalább is általam a Ti szavaitok és kéréseitek.
    Uriel
    Nem miattad gondolom azt, hogy nem jutnak el oda, ahova kéne. A moderátorok összegyűjtik az ötleteket, oké. Na de onnan hogyan tovább? Hogy jut el a fejlesztőkhöz?
    Nagyon ritkán látni olyan ötleteket, amik meg is valósulnak, pedig sok olyan van, ami nagyon jó ötlet. Ezek is szerintem csak szimpla véletlenek, amikor egy játékos pont arra gondolt, amire a fejlesztők is. :) Lehet én vagyok túl hitetlen, de ez az őszinte véleményem. :) De rajtam nem múlik a dolog, szerintem rajtad se, de valahol mégis elakad ez a dolog menet közben.
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
  • napsugár45 (HU2)napsugár45 (HU2) Bejegyzések: 42HU2
    szerintem most is túlzott a toborzási ütem

túl soik védő toborozható naponta...

Inkább csökkenteni kéne, nem növelni.

Ne eventezgessünk

Inkább gyepáljuk egymást:)
    Az sokkal izgibb.
    De ha lazán megy magától a védő vagy támadó gyártás hihatatlan gyorsan akkor még inkább nem lehet élő ember ellen játszani.

Ez  gyorsabb toborzás a buta eventezés további segítésére és az élő emberek közti stratégiai játék további lebutításáára lenne csak jó

Én vissza hoznám az 5 katona toborzás rublikánként, 4 kaja fogyasztás a védőknél, és a havi pár nap event féle réges régi igazi stratágiai játékot...
    Mert eza  faék egyszerűségű eventezgetés tényleg egy unalmas faék egyszerüségű játék, és nem stratégiai játék!
  • sahrazad (HU2)sahrazad (HU2) Bejegyzések: 160HU2

Ne eventezgessünk

Az sokkal izgibb.
    De ha lazán megy magától a védő vagy támadó gyártás hihatatlan gyorsan akkor még inkább nem lehet élő ember ellen játszani.

Ez  gyorsabb toborzás a buta eventezés további segítésére és az élő emberek közti stratégiai játék további lebutításáára lenne csak jó

Én vissza hoznám az 5 katona toborzás rublikánként, 4 kaja fogyasztás a védőknél, és a havi pár nap event féle réges régi igazi stratágiai játékot...
    Mert eza  faék egyszerűségű eventezgetés tényleg egy unalmas faék egyszerüségű játék, és nem stratégiai játék!
    Kedves Napsugár45!
    Nem tudom, hol voltál az elmúlt 2 évben. 
    1. A probléma a stratégiai jelleggel nem az, hogy gyors a védőtoborzás...kérdezlek téged, ha kapsz egy hábiban napi 25-50 bejövőt, a szövid meg 300-500at,mindezt egymás után 3-4-5-6 napon keresztül, akkor is soknak fogod-e tartani a védőtoborzás sebességét. Ha kevesled a bejövőidet, talán rossz szöviben vagy:DDD
    Az alapvető probléma 2 dologból származik:
    1. 2 éve csökkentették a védők élelmiszer-fogyasztását, ezért tud minden játékos túl sok védőt 'eltartani', másrészt ugye ahogy Rotkiv is írta, jószerivel csak az erődök és kastélyok élelmiszer termelésének növelését fejlesztették a programozók, mást nem. Ennek a következménye, hogy egy nem TOP20as szövi is bármikor összetol 70-100 ezer védőt, ami azt jelenti, hogy értelmetlen a PVP támadás, ha csak 1 sereg megy, ugyanis 3000 védő 25-30szoros túlerővel találja magát szemben. És ennek nem az az oka, hogy túl gyorsan toborzunk, hanem az, hogy szövetségi szinten 'összetoljuk' a védőket.
    Ráadásul a legtöbb játékosnak a mentalitása is rossz, személyes sértésnek veszi, ha pl egy játékos egyszerre mondjuk 3 sereget indít, hogy megossza a 100 ezeres védősereget. 100 ezer védőtől egy nagyon jó támadópari 3000 veterán démonhalállal 1500 védőt szed ki, ha a másik oldalon jó a fal beállítása, egy gyengébb meg 500-800at, 30 ezer védőnél ez a szám 2400-3200ig is felszaladhat, tehát ez a helyes stratégiai lépés panaszkodás helyett. Mert nem egy játékosnak van túl sok védője, hanem a szövetségnek. Egy hozzád hasonló fejlettségű játékos legfeljebb 35-40 ezer védőt tart el, ha kap 3 sereget egyszerre és nincs támogatás, szép csaták lesznek belőle. Akinek csak 1 jó várparija van (ilyen a játékosok 70 százaléka), ha 3 támadást kap egyszerre, bizony keményen megérzi, még így is, mert azt az egy parit egyszerre csak 1 helyen tudja használni, másutt  az összetákolt várparikkal bedől a fal, és elúszik 4-6ezer védő, marad a nyitás, ami ugye rubinba kerül, és az okos támadó másnap vissza megy ugyanoda, hátha a dráguló nyitás elgondolkodtatja a védőt...
    2. Miközben a védelmi szegmensben egyre erősebbek a védő várparik, a támadó parik ereje és a támadók létszáma nem nőtt, ahogy fentebb írtam, ma már 25-30-szoros a túlerő a védő oldalán.
    Emiatt a támadó jellegű szövetségek csoportosan támadnak, tehát 8-10 játékos megy egyszerre egy szövetségbe, hogy senki se kapjon 100 ezer védőt a társaitól. No a háborús játékra regisztrálók többsége erre felháborodott levelekkel reagál, és a Fórumon vádolja erőfölénnyel való visszaéléssel a támadókat, miközben elfelejti leírni, hogy a 10 támadó sereg együtt is csak 30 ezer támadót jelent, míg védői oldalon még mindig ott a 100 ezer védő, vagyis a túlerő még így is 3szoros.
    Hát ez a gond, nem a védők toborzási sebessége. Ha valaki odamegy hozzád 3 sereggel, leszedi a védőid 4édét, majd másnap kapsz 3 újabb támadást valaki mástól, de nem tudtál visszatoborozni, bizony égni fogsz - ha nincs szövi támogatás, mert mondjuk éjjel van. Alapból kell olyan védelem, ami kibír 1-2-3 egyidejű támadást.
    Ja és a toborzás sebességének 'csökkentése', hát gondolj bele, megint az ingyenes vagy kevés pénzből játszókat hozná nehéz helyzetbe, mert bizony a 'rubinosok' ha leirtják a védőiket, egy kattintással vesznek a shopban 10k veterán lángvetőst 4 ezerért, oszt jónapot.  
    Ez egy stratégiai játék, amiben minden összefügg minden mással. 
    Az eventezésről meg annyit:, sokszor írtunk róla, ujat nem mondtál, egyedül a GGE szereti, mert ebből van a bevétele. És azért ebből, mert egy hibás döntéssel ebbe az irányba mentek, és ebben nem is lesz változás addig, amíg egy háborús játékban a regisztrálók 98 százaléka a bejövőre nem azzal reagál, hogy hurrá, védhetek egy jót, hanem azonnal panaszkodni kezd.
    Én védeni is és támadni is szeretek. Eventezésre nem sokat költök, csak annyit, hogy ki tudjam szedni a max. védő és támadó létszámot. De egy hábiban szívesen kinyitom a bugyellárisomat, csak sajna a többségnek ez a játék nem 'stratégiai', hanem ütögetős, amiben senki nem kockáztat semmit. És amíg a játékosok szemlélete nem változik, addig bizony se egy se három se tíz fecske nem csinál nyarat és sok lúd disznót győz, azaz semmi se fog változni. Legfeljebb néhány olyan játékos, akit zavar az értelmetlen eventezés és hiányzik neki az értelmes támadási lehetőség, abba hagyja a játékot. 
    Én nem a 2 évvel ezelőtről írtam:)

Tudod réges régen...

Nem volt ennyi ajándék támadó, nem lehetett ennyi támadót venni, nem voltak ajándékba a semmiért jó parancsnokok várparancsnokok, nem ment a toborzás ilyen gyorsan és egyszerüen.

És tudod akkor aki tudott támadni/védeni nagyon nagy előnyben volt azokkal szemben akiknek ez nem ment annyira...:)
    Most mindegy hogy támadsz/védesz.
    Rengeteg a kajatermelés, gyorsan megy a toborzás, ésa folyamatos eventek miatta  akatonák etetése sem gond

Tudod réges régen ez nem így volt...:)
    Vannak ott a szövetségben ahol vagy olyanok akik tudják miről írok, kérdezz rá olyanoknál akik nem 2 éve kezdték:)
    Régen a stratégia és az ész volt a lényeg, ma már erre nincs szülség, főleg ha pénzel rásegítesz:)
    De pénz nélkül is van jó várparancsnokod, van jó oarancsnokod stb(fentebb már írtam erről)
    Régen ugy keleltt össze rablózni a parancsnokokat/várparancsnokokat is, nem vágták hozzá az emberekhez csak ugy.
    Sőt... volt mikor még parancsnok/várparancsnok sem volt
    Ha hiszed ha nem:)

Tudod réges régen...

Nem volt ennyi ajándék támadó, nem lehetett ennyi támadót venni, nem voltak ajándékba a semmiért jó parancsnokok várparancsnokok, nem ment a toborzás ilyen gyorsan és egyszerüen.

És tudod akkor aki tudott támadni/védeni nagyon nagy előnyben volt azokkal szemben akiknek ez nem ment annyira...:)
    Rengeteg a kajatermelés, gyorsan megy a toborzás, ésa folyamatos eventek miatta  akatonák etetése sem gond

Vannak ott a szövetségben ahol vagy olyanok akik tudják miről írok, kérdezz rá olyanoknál akik nem 2 éve kezdték:)
    Régen a stratégia és az ész volt a lényeg, ma már erre nincs szülség, főleg ha pénzel rásegítesz:)
    De pénz nélkül is van jó várparancsnokod, van jó oarancsnokod stb(fentebb már írtam erről)
    Régen ugy keleltt össze rablózni a parancsnokokat/várparancsnokokat is, nem vágták hozzá az emberekhez csak ugy.
    Azért nem az a cél, hogy visszafejlődjön a játék. :) Vannak dolgok amik régen jobbak voltak ez igaz.
    Az, hogy néhány régi dolog most már könnyebben megszerezhető, szerintem így van rendjén. Így is nagyon nagy fejlettségbeli különbségek vannak, kár lenne ezt azzal fokozni, hogy ugyanolyan legyen a mostani újaknak a kezdet, mint amilyen 7-8 éve volt. Akkor ők gyakorlatilag 7-8 éves hátrányban lennének az egész játék során.
    Szerintem sem jó az eventek ilyen mértékű túltolása, de ezt nem befolyásolja az, hogy mekkora tempóban tudsz toborozni. A PVP csaták nem létének nem ez a forrása, máshol kéne módosítgatni ennek elkerüléséhez, de ezt már ezerszer kiveséztük és láthatod, hogy semmi fejlemény ilyen téren.
    Egyébként ha ennyire maradi vagy, ajánlom a nemzetközi 3 szerveren való játékot. Ha jól tudom azon nincsenek eventek, legalábbis amikor elindult ez volt a koncepció avval. :) Ha az neked jobb, javaslom, hogy játssz ott. :)

Tudod réges régen...

Kedves Napsugár45!
    Gondoltam, ha annyira nem érted, amiről írok, megmutatom egy támadással. Csak hát Te, aki 7 (HÉT) évvel ezelőtti dolgokról írsz úgy, mint aki akkor már játszott, még csak legendás játékos se vagy, sima 50es körüli a szinted. Azaz nem támadhatlak, mer a szövim királya kidob a szöviből:DDD. No, ha ez így van, 2 eset lehetséges:
    1. Hét év alatt bírtál ennyit fejlődni, én meg 3 év alatt értem el a ranglista nulladik helyéről a top50be, miközben olyan 'sok' pénzt nem raktam bele, csak néhány hónapja kényszerít bankártyázásra az, hogy mások is csinálják. És ha ez így van, akkor a Te fejlődési recepted nem olyan jó, mint az enyém, tehát hasznos lenne, ha figyelnél arra, amit mondok.
    2.Valójában Napsugár45 egy másodkast, van neked egy sokkal nagyobb, ahol sok-sok éve játszogatsz, csak gyáva vagy vállalni saját kilétedet. Hát igen, ez nem könnyű, én megpróbáltam, vállaltam, hogy kaptam-e miatta másoktól csapásokat? Kaptam. Kibírtam, hol könnyen, hol nehezen. És épp ezért nem szívelem a másodkastos identitásokban bújkálókat, akik mindig jól meg tudják mondani...
    No és akkor amit a stratégiáról írsz: hát egyszerűen nem igaz. Mert például arra a helyzetre is van adekvát stratégia, ami most van, az hogy nem egy, hanem 3-4-5 sereggel megyünk egyszerre (játékosonként) oszt akinek egy védőparija van, próbálja átpakolgatni, a meglévővel meg nem tud védeni, mert nem alkalmas rá. Tehát itt is a tudás számít, nem csak régen. Tudsz-e ingyenes eventezésnél kapott eszközökből jó védő és támadó parit építeni. És a hangsúly az INGYENESEN van, mert az én legjobb védőm nem a csili-vili rubinos várpari, hanem egy szimpla relikviás, amit 6 perc alatt raktam össze, egy fillérbe se került és olyan jól sikerült, hogy még a relicusba se kell berakni, szóval se aranyat, se szilánkot se rubint nem költöttem a fejlesztésre. Igaz, rakiban tartom, mert az is 'stratégia' (ma már) hogy nem mutatom meg a támadónak, mim van, induljon csak vabankra. És ennek a védőnek nálam van támadó párja is:DDD Szóval lehet stratégiai játékot játszani, és lehet jó csatákat vívni, ha az ember megtalálja azt a holtidőt, amikor a szövik nem tudnak 100ezer védőt küldeni támogatásként. Vagy nem törődik olyan beszólogatással, hogy 'erődöt támadtál, pedig nem szokás', meg 'éjjel jöttél és az tilos', meg 'egyszerre sok sereggel jöttél és az falkázás'(nem az, ha egy játékos megy sok sereggel, csak akkor az, ha több játékos megy), meg 'én csak eventezek, nem értem miért kellett megtámadnod, nincsenek is védőim'. Szóval ha valaki ezek közt a remek kifogások közt se téved el, azért tud szép ütéseket csinálni, nem mondom, hogy könnyű, de annál nagyobb az öröm, amit okoz...Mert ütöttem én be már 13458 katis erődöt (nincs több 3 hónapja) 2965 támadóval, igaz, 7 (hét!) támadó hozott vissza 14 darab kaját és nagyon sok dicspontot, de sikerült, és ha akkor én nem abba a hullámba pakolom a pajzsokat, ahová, hanem korábbira, későbbire, a meccs nem nálam van, hanem a védőnél.Szóval van stratégia is, taktika is a játékban és van persze pénz is, különben minek tartaná fenn a tulajdonos a játékot. Kár fanyalognod azon, hogy sokan veszik a katikat, ha ők nem vennék, te már rég nem játszhatnál itt, mert a GGE is pénzből él, ha nincs pénz, nincs játék se, az arányt kell ügyesen megtalálni ingyenes és fizetős lehetőségek között, és akkor mindenki megtalálja itt, amit keres.
    Amit a várparancsnok 'összerablózásáról' írsz, az is múltba révedő elképzelés. Régen nem voltak eventek, Most meg rablózni azért rablózzunk, hogy aranyat és nyersit szerezzünk fejlesztéshez, én például a múlt héten 88.220.806 nyersit és aranyat 'rablóztam és eventeztem' össze (88 milliót!). A parikat pedig az eventeken szerezzük, az ottani 'rablózás' után, és milyen jókat, olvashatod az előző bekezdésben!
    Ne kívánd vissza a régi szép időket, dolgozó ember nem fog itt ülni napi 15 órát, és 5össével toborozni. Ha téged annyira zavar a gyors toborzás, akkor tegyél egy kockába egyszerre 5 katit, és üldögélt végig az egész éjjelt a gép mellett hogy legyen egy támadásnyi katonád.
    Javaslom, igyekezz gyorsan fejődni és elérni végre a 70es szintet, akkor tudlak támadni és nem fogsz unatkozni:DDD

Tudod réges régen...

Kedves Napsugár45!
    Gondoltam, ha annyira nem érted, amiről írok, megmutatom egy támadással. Csak hát Te, aki 7 (HÉT) évvel ezelőtti dolgokról írsz úgy, mint aki akkor már játszott, még csak legendás játékos se vagy, sima 50es körüli a szinted. Azaz nem támadhatlak, mer a szövim királya kidob a szöviből:DDD. No, ha ez így van, 2 eset lehetséges:
    1. Hét év alatt bírtál ennyit fejlődni, én meg 3 év alatt értem el a ranglista nulladik helyéről a top50be, miközben olyan 'sok' pénzt nem raktam bele, csak néhány hónapja kényszerít bankártyázásra az, hogy mások is csinálják. És ha ez így van, akkor a Te fejlődési recepted nem olyan jó, mint az enyém, tehát hasznos lenne, ha figyelnél arra, amit mondok.
    2.Valójában Napsugár45 egy másodkast, van neked egy sokkal nagyobb, ahol sok-sok éve játszogatsz, csak gyáva vagy vállalni saját kilétedet. Hát igen, ez nem könnyű, én megpróbáltam, vállaltam, hogy kaptam-e miatta másoktól csapásokat? Kaptam. Kibírtam, hol könnyen, hol nehezen. És épp ezért nem szívelem a másodkastos identitásokban bújkálókat, akik mindig jól meg tudják mondani...
    No és akkor amit a stratégiáról írsz: hát egyszerűen nem igaz. Mert például arra a helyzetre is van adekvát stratégia, ami most van, az hogy nem egy, hanem 3-4-5 sereggel megyünk egyszerre (játékosonként) oszt akinek egy védőparija van, próbálja átpakolgatni, a meglévővel meg nem tud védeni, mert nem alkalmas rá. Tehát itt is a tudás számít, nem csak régen. Tudsz-e ingyenes eventezésnél kapott eszközökből jó védő és támadó parit építeni. És a hangsúly az INGYENESEN van, mert az én legjobb védőm nem a csili-vili rubinos várpari, hanem egy szimpla relikviás, amit 6 perc alatt raktam össze, egy fillérbe se került és olyan jól sikerült, hogy még a relicusba se kell berakni, szóval se aranyat, se szilánkot se rubint nem költöttem a fejlesztésre. Igaz, rakiban tartom, mert az is 'stratégia' (ma már) hogy nem mutatom meg a támadónak, mim van, induljon csak vabankra. És ennek a védőnek nálam van támadó párja is:DDD Szóval lehet stratégiai játékot játszani, és lehet jó csatákat vívni, ha az ember megtalálja azt a holtidőt, amikor a szövik nem tudnak 100ezer védőt küldeni támogatásként. Vagy nem törődik olyan beszólogatással, hogy 'erődöt támadtál, pedig nem szokás', meg 'éjjel jöttél és az tilos', meg 'egyszerre sok sereggel jöttél és az falkázás'(nem az, ha egy játékos megy sok sereggel, csak akkor az, ha több játékos megy), meg 'én csak eventezek, nem értem miért kellett megtámadnod, nincsenek is védőim'. Szóval ha valaki ezek közt a remek kifogások közt se téved el, azért tud szép ütéseket csinálni, nem mondom, hogy könnyű, de annál nagyobb az öröm, amit okoz...Mert ütöttem én be már 13458 katis erődöt (nincs több 3 hónapja) 2965 támadóval, igaz, 7 (hét!) támadó hozott vissza 14 darab kaját és nagyon sok dicspontot, de sikerült, és ha akkor én nem abba a hullámba pakolom a pajzsokat, ahová, hanem korábbira, későbbire, a meccs nem nálam van, hanem a védőnél.Szóval van stratégia is, taktika is a játékban és van persze pénz is, különben minek tartaná fenn a tulajdonos a játékot. Kár fanyalognod azon, hogy sokan veszik a katikat, ha ők nem vennék, te már rég nem játszhatnál itt, mert a GGE is pénzből él, ha nincs pénz, nincs játék se, az arányt kell ügyesen megtalálni ingyenes és fizetős lehetőségek között, és akkor mindenki megtalálja itt, amit keres.
    Amit a várparancsnok 'összerablózásáról' írsz, az is múltba révedő elképzelés. Régen nem voltak eventek, Most meg rablózni azért rablózzunk, hogy aranyat és nyersit szerezzünk fejlesztéshez, én például a múlt héten 88.220.806 nyersit és aranyat 'rablóztam és eventeztem' össze (88 milliót!). A parikat pedig az eventeken szerezzük, az ottani 'rablózás' után, és milyen jókat, olvashatod az előző bekezdésben!
    Ne kívánd vissza a régi szép időket, dolgozó ember nem fog itt ülni napi 15 órát, és 5össével toborozni. Ha téged annyira zavar a gyors toborzás, akkor tegyél egy kockába egyszerre 5 katit, és üldögélt végig az egész éjjelt a gép mellett hogy legyen egy támadásnyi katonád.
    Javaslom, igyekezz gyorsan fejődni és elérni végre a 70es szintet, akkor tudlak támadni és nem fogsz unatkozni:DDD
    3. ki lett tiltva a fórumról :)

Tudod réges régen...

Kedves Napsugár45!
    Mesterem, megfogadom tanácsaidat:D
  • Kristofia665 (HU2)Kristofia665 (HU2) Bejegyzések: 37HU2
    szerkesztette ezt: 14.10.2019

Ne eventezgessünk

Az sokkal izgibb.

És az miért volna jobb hogy 5 katonát lehet toborozni rublikánként? Szerinted ez előre vinné például a játékot? Jelenleg is működnek scriptek a játékra, ami a toborzásnál sokkal komplikáltabb feladatok elvégzésére is képes... Még én is tudnék készíteni egy programot ami folyamatosan nyomja 6 óránként a lakomát, támadja a rablókat és toborozza ötösével a katonákat. Hidd el, ide vezetne az amit írsz. Nem tudom te hogy vagy vele, én jobban szeretek emberek ellen játszani, és nem egy megírt script ellen. A katonák toborzási idejével nincsen gondom.

Viszont! Azzal teljes mértékben egyet tudok érteni hogy a védők fogyasztását emelni kéne négyre, vagy az erősebb védők fogyasztását akár ötre is.

Nekem se nagyon tetszett (és még most se nagyon, de már belenyugodtam) ez a sok erős parancsnok. Jobban szerettem azt az időt amikor még nem voltak felszerelések vagy vért izzadva kellett egy-egy parancsnokot összerakni a tornyokból kukázott narancssárga felszerelésekből. Viszont ha már egyszer berakták a piros illetve a kék parancsnokokat, ne fejlődjünk vissza felé. Fogadjuk el hogy a játék fejlődik (akár rossz irányba, akár jó irányba), ha meg nem tetszik nekünk, nem kell játszani.

Én is nagyon szívesen látnék végre egy frissítést aminek keretein belül gatyába rázzák a PvP-t, de nem az a megoldás hogy visszamegyünk 5 évvel ezelőttre, kiszedjük a felszereléseket, legendás szinteket, épületelemeket stb.
  • Szik László (HU2)Szik László (HU2) Bejegyzések: 210HU2

Én azt gondolom, aki nem vállalja fel a nevét, a kastélyát, annak a véleményét figyelmen kívül kell hagyni. 50-es kastélyból ne osztogassuk az észt, mert visszatetsző....

Szik László @ hu 2
    Szövetség: Corvinus
    Legendás szint:800
  • UrielUriel Bejegyzések: 2,520Moderator
    Sziasztok!
    Nekem sem könnyű kiválogatni a valóban fontos ötleteket. Mint a példa mutatja, eléggé eltérő sőt ellenkező is lehet a játékosok kérése, s ha mindent továbbküldök, akkor tényleg nem tudni, hogy mit valósítanak meg ezekből. Azt mindenképpen vegyétek figyelembe, hogy mi egy kis szerver vagyunk, a fórumot is kevesebben látogatják, s a bejegyzések szinte mindig ugyanazoktól a játékosoktól érkeznek. Vagyis nem túl sok, nem túl erős a szavunk. A nagyobb fórumokon sokkal többen jegyeznek be, sok olyan ötlettel, ami nekünk esetleg nem olyan kedvező. Igen csekély az esély arra, hogy az ide jegyzett ötletekből valami megvalósuljon. Többnyire, ha egyezik a többi fórummal, akkor betalálnak a kérések közé egy egy jó változással.
    Uriel

Én azt gondolom, aki nem vállalja fel a nevét, a kastélyát, annak a véleményét figyelmen kívül kell hagyni. 50-es kastélyból ne osztogassuk az észt, mert visszatetsző....

pubi

ki tilt Uriel mindíg ezért nem saját néven írok.
    De ha gondolod oszthatjuk az észt(ahogy te írtad) a játékon belül is...:D

Úgy kellene fogalmazni, hogy ne tiltson ki)) Pubi))) Egyébként nem vagyok ijedős típus, aki ismer tudja. Más kérdés, hogy ha top szövi véd téged és arra vagy nagy legény. Az enyém nem az. Ettől még véleményem van, amit meg is írok , ha tetszik neked, ha nem...

Szik László @ hu 2

És még valami. Sah is írta, hogy nem szíveli az olyan embereket akik gyávák vállalni a kilétüket. Neki érdekes módon mást válaszoltál. Ja, hogy a Corvinus kisebb szövi a Rendellenesnél? Na ez is minősít....

Szik László @ hu 2
    pubi

szerintem Sah né tudja ki vagyok

És én sem vagyok ijedős:D
    Ezt Sah né is tudja hidd el:D
    pubi

Neked én nem vagyok Sahné!
    Egyszer már kértem, hogy a származásomon ne gúnyolódj, mert a Fórum szabályzata tiltja, hogy valakit valamely népcsoporthoz való tartozása miatt gúnyoljanak, vagy alázzanak.
    Amúgy kevés olyan játékos van, aki nálam keményebben írja le véleményét, csak próbálom ezt udvariasan, megfelelő szavak használatával megtenni. 
    És igen Szik Lacival értek egyet abban, amit a nagy szöviről ír a hátad mögött.
    Summa summárum, toboizzál 5össével, minket nem zavar, csak hagyd, hogy mi meg 80asával tobizzunk.
    pubi

Neked én nem vagyok Sahné!
    Egyszer már kértem, hogy a származásomon ne gúnyolódj, mert a Fórum szabályzata tiltja, hogy valakit valamely népcsoporthoz való tartozása miatt gúnyoljanak, vagy alázzanak.
    Amúgy kevés olyan játékos van, aki nálam keményebben írja le véleményét, csak próbálom ezt udvariasan, megfelelő szavak használatával megtenni. 
    És igen Szik Lacival értek egyet abban, amit a nagy szöviről ír a hátad mögött.
    Summa summárum, toboizzál 5össével, minket nem zavar, csak hagyd, hogy mi meg 80asával tobizzunk.
    Ki gunyolódik a származásodról?
    Én a játékosnevedel gúnyolodom.
    Honnan tudjam honnan származol?
    nográd megyéből? újzéladról? vagy az isten se tudja már:DD
    Melyik népcsoporthoz tartozol?
    Csak hogy tudjam ne hogy véletlen megsértselek.
    Komolyba kérdem.
    És arról meg hogy ki bújik kik mögé meg inkább ne nyissunk vitát.
    Én emlékszem mikor pár falu bejövő után pánikszerüen menekültél:D
    Te vagy a legerösebb szöviben, nem én, vagyis te bújtál el a nagyok mögé:D
    pubi

Én viszont továbbra sem tudom ki vagy, ezért számomra egy kis multikastélyból okoskodó emberke vagy, akinek a véleményére nem adok. Ezt a lekezelő "pubi" megszólítást meg szerintem ne erőltesd, mert szánalmasan hat a te szádból....
    Szik László @ hu 2
Sign In to comment.