Relikviás épületelemek

Kedves Uriel!
Díjazom a jópofa napi bejelentéseket. De néha jobb lenne pontos információt kapni. Cseppet sem mindegy ugyanis az átlagos játékosnak, hogy 2,8 millió aranyat befizet-e a kutatótoronyba pl. egy az új relikviás épületelem tervrajzának kifejlesztéséhez vagy sem. Ennek eldöntéséhez tudnunk kellene, hogy az új tervrajz által legyártott épületelem mivel áll majd 'párban', azaz kifejlesztése és használata esetén az építési udvarban mit 'lök le' a csűrökről. Az alap élelemtermelési elemet vagy a 200ast? Mert ugye nem mindegy. Bár abban se vagyok biztos, hogy jól értettem-e az öregurat, hogy majd választanunk kell, mert mindig 'csak egy marahat'. Továbbá ha választok, megtehetem-e, hogy az egyik csűrre ilyet, a másikra meg olyat rakok.
Lehetne, hogy egy a játék szempontjából igen lényeges újításról kapjunk pontosabb információt, mielőtt sok pénzt fektetünk be, és esetleg a végkimenetel egész más lesz, mint mi gondoltuk?
Köszönöm.
«1

• rotkiv (HU2)rotkiv (HU2) Bejegyzések: 463HU2
    Kedves Uriel!
    Díjazom a jópofa napi bejelentéseket. De néha jobb lenne pontos információt kapni. Cseppet sem mindegy ugyanis az átlagos játékosnak, hogy 2,8 millió aranyat befizet-e a kutatótoronyba pl. egy az új relikviás épületelem tervrajzának kifejlesztéséhez vagy sem. Ennek eldöntéséhez tudnunk kellene, hogy az új tervrajz által legyártott épületelem mivel áll majd 'párban', azaz kifejlesztése és használata esetén az építési udvarban mit 'lök le' a csűrökről. Az alap élelemtermelési elemet vagy a 200ast? Mert ugye nem mindegy. Bár abban se vagyok biztos, hogy jól értettem-e az öregurat, hogy majd választanunk kell, mert mindig 'csak egy marahat'. Továbbá ha választok, megtehetem-e, hogy az egyik csűrre ilyet, a másikra meg olyat rakok.
    Lehetne, hogy egy a játék szempontjából igen lényeges újításról kapjunk pontosabb információt, mielőtt sok pénzt fektetünk be, és esetleg a végkimenetel egész más lesz, mint mi gondoltuk?
    Köszönöm.
    Az 1. szint ára még nem is vészes, 7.75 és 14.77 millió a 2. 3. elvileg :)
    Egyébként, ha megnézed az épületeket, ezek egy 3. mezőbe kerülnek majd, ezért a jelenlegiek szerintem maradnak.
    Az építéséhez szükséges dolgokat egyébként meg is lehet majd szerezni? @Uriel
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
    És még sok más útmutató...
  • Rico42 (HU2)Rico42 (HU2) Bejegyzések: 20HU2
    hol a retekbe lehet festéket kötelet meg mifenét szerezni?:)

(a "retek" nem csúnya szó má most megemlíteném)
  • sahrazad (HU2)sahrazad (HU2) Bejegyzések: 146HU2
    rotkiv (HU2) mondta:
    Kedves Uriel!
    Köszönöm.
    Az 1. szint ára még nem is vészes, 7.75 és 14.77 millió a 2. 3. elvileg :)
    Egyébként, ha megnézed az épületeket, ezek egy 3. mezőbe kerülnek majd, ezért a jelenlegiek szerintem maradnak.
    Az építéséhez szükséges dolgokat egyébként meg is lehet majd szerezni? @Uriel
    Köszi, na jó hogy nem kezdtem el fejleszteni, most ingem gatyám ráment volna: Én csak azé gyanakszom, mert a mókás öregúr leírásában benne van, hogy csak egy alkalamazható, de ugye nehéz megérteni, hogy melyik az a kettő, amelyik egy. Ha lesz esetleg több infód róla, mert előbbre jársz, lécci, oszd meg velünk, ez biztos sokakat érdekelne. Engem pl. nagyon. Mert újra kell számolni a határcsűr határértékét, és az nem móka és kacagás.
    Rico42 (HU2) mondta:
    hol a retekbe lehet festéket kötelet meg mifenét szerezni?:)

(a "retek" nem csúnya szó má most megemlíteném)
    Rico, festéket a festékboltban. A kötelet meg...hát tippem lenne, hol keress, nézz át egy másik topicba:DDD
    állítólag a kövi eventeken tűnik majd fel ajiként, ahogy annak idején homokot sódert meg miegymást kaptunk, de senki se tud semmi biztosat.
  • UrielUriel Bejegyzések: 2,439Moderator
    Sziasztok!
    Most értem haza a munkából. Ezt csak azért közlöm mindig, hogy tudjátok, nem mindig vagyok itt, és nem mindig tudok azonnal válaszolni a kérdésekre. Mire ideértem, már Rotkivnak köszönhetően van egy pontos válasz.
    Ricónak csak annyit, hogy nagyon emlékeztetsz kedvenc fórumozómra. Ezúton kérlek, csak finoman fogalmazz, mert retek ide, karalábé oda a szabály engem kötelez. Ígérem, hogy ezt a karaktert úgy kezelem, mintha nem ismerném, de akkor Te is így állj hozzá.
    Megpróbálok szerezni egy táblázatot erről a relikviás épületelemekről, remélem van valami hasonló.
    A bejelentések szövegét határozottan ilyen történetekkel tarkítva kell feltenni. Ez egy nagyon fontos és határozott utasítás volt, én sem értem, hogy miért, hiszen általában felnőttek játszanak itt, s nem a meseolvasó közönség.
    Uriel
  • Biby (HU2)Biby (HU2) Bejegyzések: 147HU2
    Sziasztok.
    A teszt szerveren kóstolgattam az új épületelemet, ha nem zavar, meg osztanám tapasztalataimat:
    Az eddigi két mező helyett lett egy harmadik mező ahova az új épületelemek helyezhetőek fel.
    Elsődleges épületelemek , Megjelenés épületelemek , és a Relikvia épületelemek.
    Az első kettővel gondolom mindenki tisztában van mert azok rég bent vannak.
    A harmadik a Relikvia épületelemek -hez minél magassabb szintü épületelemet teszel, annál jobban fokozza a teremelést vagy a hatást (attol függ mihez rendeled hozzá).
    És ami a leg fontosabb nem megy semmi más épületelem vagy termelés kárára.
    Ez egy pozitív fejlesztés szerintem, csak bírjuk majd anyagiakkal :)
    Hármas szintű relikviás épületelemekkel szereltem fel a csűröket és meg duplázta  az élelem termelést.
    Arra kiváncsi leszek én is, hogy hol szerezhető majd a hozzávaló de meg éri foglalkozni velle az bíztos :)
    Reméllem segíthettem:
    - Biby -
    Biby - Hu2
    Sziasztok!
    Köszönöm ezt a részletes és tökéletes hozzászólást Bibynek.
    Uriel
    Uriel mondta:
    Sziasztok!
    Most értem haza a munkából. Ezt csak azért közlöm mindig, hogy tudjátok, nem mindig vagyok itt, és nem mindig tudok azonnal válaszolni a kérdésekre. Mire ideértem, már Rotkivnak köszönhetően van egy pontos válasz.
    Ricónak csak annyit, hogy nagyon emlékeztetsz kedvenc fórumozómra. Ezúton kérlek, csak finoman fogalmazz, mert retek ide, karalábé oda a szabály engem kötelez. Ígérem, hogy ezt a karaktert úgy kezelem, mintha nem ismerném, de akkor Te is így állj hozzá.
    Megpróbálok szerezni egy táblázatot erről a relikviás épületelemekről, remélem van valami hasonló.
    A bejelentések szövegét határozottan ilyen történetekkel tarkítva kell feltenni. Ez egy nagyon fontos és határozott utasítás volt, én sem értem, hogy miért, hiszen általában felnőttek játszanak itt, s nem a meseolvasó közönség.
    Uriel
    Hogy neked mennyire vág az eszed:D
    Biby (HU2) mondta:
    Sziasztok.
    A teszt szerveren kóstolgattam az új épületelemet, ha nem zavar, meg osztanám tapasztalataimat:
    Az eddigi két mező helyett lett egy harmadik mező ahova az új épületelemek helyezhetőek fel.
    Elsődleges épületelemek , Megjelenés épületelemek , és a Relikvia épületelemek.
    Az első kettővel gondolom mindenki tisztában van mert azok rég bent vannak.
    A harmadik a Relikvia épületelemek -hez minél magassabb szintü épületelemet teszel, annál jobban fokozza a teremelést vagy a hatást (attol függ mihez rendeled hozzá).
    És ami a leg fontosabb nem megy semmi más épületelem vagy termelés kárára.
    Ez egy pozitív fejlesztés szerintem, csak bírjuk majd anyagiakkal :)
    Hármas szintű relikviás épületelemekkel szereltem fel a csűröket és meg duplázta  az élelem termelést.
    Arra kiváncsi leszek én is, hogy hol szerezhető majd a hozzávaló de meg éri foglalkozni velle az bíztos :)
    Reméllem segíthettem:
    - Biby -
    Szia

Arról esetleg tudsz még mondani valamit, hogy a tesztszerveren lévő eseményeknél hol és milyen mennyiségben szerezhetőek ezek az anyagok? Gondolom ide is majd valami hasonló fog bekerülni.
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
  • Biby (HU2)Biby (HU2) Bejegyzések: 147HU2
    rotkiv (HU2) mondta:

Szia

Arról esetleg tudsz még mondani valamit, hogy a tesztszerveren lévő eseményeknél hol és milyen mennyiségben szerezhetőek ezek az anyagok? Gondolom ide is majd valami hasonló fog bekerülni.
    Sajnos az nem derült ki, mert a teszten ajándékba nyomatták ezeket az alapanyagokat én nem vettem észre egyik eventnél sem hogy nyerhető lenne.
    De majd a következő frissítésnél gondolom ki derül majd ez is :)
    - Biby -
    Biby - Hu2
  • Szik László (HU2)Szik László (HU2) Bejegyzések: 206HU2

Sziasztok! Azt gondolom, ezzel a relikvia épületelemekkel végleg betettek a játék PvP jellegének. Az eddigiekkel, valamint címerrel, Vip idővel, felügyelőkkel, magánfalvakkal , üvegházakkal már így is értelmetlen támadni bárkit is. Nálam vannak erősebbek is, de nekem már most is 20 000 védő van minden külső királyságban plusszos. kajával. A végtelenségig húzott, 16-os, 17-es kajaelemekkel, 16, 17-es falkapacitas elemekkel brutális védelmek hozhatók létre. Ha ehhez hozzájönnek az új relikviaelemek, amik nyilván erősebbek lesznek a korábbiaknál is, akkor végleg csak az eventekről szólhat a játék. Mindehhez adjunk hozzá egy védelemre húzott csarnokot... Nem hiszem, hogy végig gondolták ezt a fejlesztők, vagy ha Igen, akkor egyértelműsítették az új irányt. Hogy lehet megtámadni egy játékost, aki a 4 királyságban, és az erődökben 100 000 védővel rendelkezik, és mivel az eventeknek köszönhetően aranya van bőven, 10 másodperc alatt átdobja őket a megtámadott várba? Még a szövije segítsége sem kell hozzá. Ha a szövi is besegít, hát..... És ehhez nem kell 800-as szintűnek lenni, ezek az elemek mindenki számára elérhetőek. Alakváltó, kovácsinas, távoli, adja. Békés lesz a játék innentől....

Szik László @ hu 2
    Szövetség: Corvinus
    Legendás szint:800
  • Kristofia665 (HU2)Kristofia665 (HU2) Bejegyzések: 23HU2

Sziasztok! Azt gondolom, ezzel a relikvia épületelemekkel végleg betettek a játék PvP jellegének. Az eddigiekkel, valamint címerrel, Vip idővel, felügyelőkkel, magánfalvakkal , üvegházakkal már így is értelmetlen támadni bárkit is. Nálam vannak erősebbek is, de nekem már most is 20 000 védő van minden külső királyságban plusszos. kajával. A végtelenségig húzott, 16-os, 17-es kajaelemekkel, 16, 17-es falkapacitas elemekkel brutális védelmek hozhatók létre. Ha ehhez hozzájönnek az új relikviaelemek, amik nyilván erősebbek lesznek a korábbiaknál is, akkor végleg csak az eventekről szólhat a játék. Mindehhez adjunk hozzá egy védelemre húzott csarnokot... Nem hiszem, hogy végig gondolták ezt a fejlesztők, vagy ha Igen, akkor egyértelműsítették az új irányt. Hogy lehet megtámadni egy játékost, aki a 4 királyságban, és az erődökben 100 000 védővel rendelkezik, és mivel az eventeknek köszönhetően aranya van bőven, 10 másodperc alatt átdobja őket a megtámadott várba? Még a szövije segítsége sem kell hozzá. Ha a szövi is besegít, hát..... És ehhez nem kell 800-as szintűnek lenni, ezek az elemek mindenki számára elérhetőek. Alakváltó, kovácsinas, távoli, adja. Békés lesz a játék innentől....

Igen sajnos. Én csak 70/100-as vagyok, de még így kevésbé kifejlesztett épületekkel is 10k védő/kastély simán hozható, ami még egy 800-asnak is gondot okozna szerintem... És még csak nincs is mindenhol nagy épületelemem meg 2 üvegházam... Egyik nap olvastam itt fórumon pár nagyon jó ötletet amivel újra lehetne éleszteni kicsit a PVP-t. Pl hetedik hullám bevezetése, vagy korlátozni hogy a szövetség mennyi védőt tud küldeni támogatásban vagy feljebb venni a védők kaja fogyasztását.Sajnálnám ha abból állna csak a játék hogy automata feltöltéssel kell támadni a tornyokat :/ Remélhetőleg a következő frissítés a PVP-t kedvelő játékosoknak is kedvez majd :)
  • DonMondeo (HU2)DonMondeo (HU2) Bejegyzések: 3HU2

Laci!

Majd senki se csodálokozzon ha egyre több hajnali támadás lesz.
    Ezzel ezt érik el.
    Nappal lazán összetolnak több százezer védőt.Kutya se fog támadni.
    Ja és nem kell top10-es szövi valamelyik tagját támadni:))
    A másik meg,hogy a játék csak az eventekről szól.
    Pont az jutott eszembe amikor olvastam ez az újjitást,hogy egy farmos játékban vagyok:))
    Goodgame Bigfarm.
    DonMondeo @ hu 2
    Ez a játék már nagyon rég nem a startégiai háborús játék kategoriában fut

Az élő emberek közti normális játékot elrontották évekkel ez előtt, ezt súlyosbítják folyamatosan.

Kb a farmerama kategoria lett ez a játék.
    Főleg az erös szövikben vitézkedő emberek részére

Pénzköltési verseny van, vagy programmal eventezika  gépmíg a gazdi alszik.
    És néha benéz, hogy konstatálja mennyire "Jani", megint milyen sok pontot szerzett az éppen fútó eventben:D

Én vissza hoznám az 5-6 évvel ez előtti játék strukturát.
    Sok mai"Jani" eléggé szepegve égne asszem...:DD

szerkesztette ezt: 01.09.2019

Igen sajnos. Én csak 70/100-as vagyok, de még így kevésbé kifejlesztett épületekkel is 10k védő/kastély simán hozható, ami még egy 800-asnak is gondot okozna szerintem... És még csak nincs is mindenhol nagy épületelemem meg 2 üvegházam... Egyik nap olvastam itt fórumon pár nagyon jó ötletet amivel újra lehetne éleszteni kicsit a PVP-t. Pl hetedik hullám bevezetése, vagy korlátozni hogy a szövetség mennyi védőt tud küldeni támogatásban vagy feljebb venni a védők kaja fogyasztását.Sajnálnám ha abból állna csak a játék hogy automata feltöltéssel kell támadni a tornyokat :/ Remélhetőleg a következő frissítés a PVP-t kedvelő játékosoknak is kedvez majd :)
    Lehet csak én vagyok nagyon naiv, de szerintem simán elképzelhető, hogy új támadó hullám(ok) bevezetésére kerül majd sor. Ha belegondolunk minden adott hozzá. Jelentősen több katona tartható el, mint régen, az 5-6. hullám bevezetésekor. Akkor még egyáltalán nem volt semmilyen épületelem, nem voltak üvegházak, vehető falvak, fejleszthető díszek stb. Jelenleg 800 a max szint, de a csarnok csak 550-ig fejleszthető. És itt vannak ezek az építkezési zsetonok, amiket egyre több épülethez lehet használni.
    Ezeket figyelembe véve, lassan ott tartunk, hogy simán jöhetnének új támadó hullámok.
    Én pl. 800. szintre adnék még egy vagy két támadó hullámot, amit csak 800. szintűek ellen lehetne használni. Izgibbé tenné a dolgokat és a fejlesztőknek is megérné, mivel kénytelen lenne minden 800-as gyűjteni a jó cuccokat az eventekből, ha nem akar lemaradni. Mert jelenleg tökmindegy, hogy 15 vagy 20k védőt tudsz egy kastélyban eltartani, úgyis védve vagy.

Így van Szik Laci!
    Pontosan, ahogy írtad!
    Nem véletlenül javasoltam itt a Fórumon 1 hete, hogy állítsák vissza a védők élelemfogyasztását, korlátozzák a szövetségek által egy támadósereg támadásához támogatásként küldhető védők számát, vezessék be a 7. hullámot támadásnál és ne lehessen 2x olyan erős védőt összeállítani relikviásan, mint a legerősebb támadó...de hiába. Szóval már nem sokáig játszunk PvP-t, ha egyszere több sereget indítok, hogy megosszam a védelmet és ne 100 ezer védő várja a 3000 támadót, hanem 3 helyen 30-30 ezer és legalább 1000 védőt kiszedjek 3k démonnal, akkor 2 helyen nyitnak, és minden ugyanaz, ráadásul még panaszkodnak is, hogy 3 sereg ment...aki akar, maradhat eventrabszolga, én valószínűleg megyek online pókerezni:(
    Sajna a GGE nem látja, hogy ha lenne pvp reális esélyekkel arra, hogy esetleg a támadó is nyerhet korrekt csatában, akkor nagyon sokan vennénk rubinért a démonokat, többet, mint amennyit a 'békésen' eventezők vesznek.
    Rico42 (HU2) mondta:
    Ez a játék már nagyon rég nem a startégiai háborús játék kategoriában fut

Az élő emberek közti normális játékot elrontották évekkel ez előtt, ezt súlyosbítják folyamatosan.

Kb a farmerama kategoria lett ez a játék.
    Főleg az erös szövikben vitézkedő emberek részére

Pénzköltési verseny van, vagy programmal eventezika  gépmíg a gazdi alszik.
    És néha benéz, hogy konstatálja mennyire "Jani", megint milyen sok pontot szerzett az éppen fútó eventben:D

Én vissza hoznám az 5-6 évvel ez előtti játék strukturát.
    Sok mai"Jani" eléggé szepegve égne asszem...:DD

No, speciel ezzel is egyet tudok érteni.
    Sahné
    szerkesztette ezt: 02.09.2019
    Na megjött  atanoncos gyerek az új nyersanyagokkal....

1 évtized minimum kell hogy az ember fia vagy lánya minden várába betehessen 10 ilyen új épület elemet+ még vana  raktárra való is.
    Ezt nem rontották el megint gyerekek?
    Ki  akar min egy évtizedig itt gyűjtögetni kötelet meg festéket?:DD

A nemeségi verseny is a gereblyéket adja, de minek?
    Abból már száz ezer szám van mindenkinek a raktárban tuti.
    El lett ez számolva vagy rontva má megint.
    Post edited by Uriel on
    Sziasztok!
    Mások is és én is átszámoltam a dolgokat. Jelentettem is, hogy még aktív játékkal is nagyon sok idő ( valóban évek), és túlságosan sok alapanyagból kellene, kis lépéseket megszerezni. Valóban félre lett számolva, hacsak nem a vásárlóknak kedvez ez ismét. A moderátorok többsége hasonló vélemenyen van, ezt meg is osztottuk az illetékes helyen.
    Uriel
    Sziasztok!
    Ez a jelentésem a relikviás elemekkel kapcsolatban, ezt küldtem el a heti összefoglalómban:

Ésszerű ... nem.
    20 480 zsetonra, vagy 7000-8000 pontra van szükség, hogy egy tárgyat kapjunk, amely +1000 ételt ad. Azoknak a jó játékosoknak, akik végigviszik a havi fesztivált, havonta egy elem van ... És 7000 pontot nehéz elérni egy olyan játékos számára, aki nem vásárol, még akkor sem, ha az LTPE-t másodszorra folytatjuk.
    Ha szeretnénk egy +1000 elemet, akkor több évre van szüksége egy jó szintű játékosnak!
    Felül kell vizsgálni a költségeket, vagy más módszert kell kínálni ezen anyagok megszerzésére, kivéve, ha nem a  rubinok a fontosak. És egyre több az ételtermelés, ami PvP végét jelenti, mert a játékosok túl sok védővel rendelkeznek.

Aki szeretne még valamit hozzátenni, kérem írja meg.
    Uriel
Sign In to comment.