Fórum

Rákattintva a legfrissebb beszélgetésekbe miért csak a hivatalos híreket mutatja? Így csak Uriel bejegyzéseit látom, semmi mást. Ha megakarok nézni egy témát amihez hozzászólt valaki a minden kategóriába belépve külön ki kell keresni, de miután megnéztem akkor se mutatja olvasottként ami engem eléggé zavar. Az angol fórumon nincs ilyen probléma csak itt... Vagy ez direkt lett ilyen?

Legjobb válasz

Válaszok

• Swifty (HU2)Swifty (HU2) Bejegyzések: 195HU2
    Ez régen olyan volt, ha valaki hozzászólt egy témához, akkor a legfrissebb beszélgetésekbe benne volt. Nem csak a hivatalos hírek. Ez így elég pocsék, hogy külön kell megnyitni a témákat. A probléma meg még mindig fenn áll, hiába nézem meg, nem mutatja olvasottként. Ha rányomok az összes megtekintett megjelölése, akkor mutatja olvasottként csak, de akkor is csak addig amíg újra be nem lépek a fórumra, mert akkor már megint nem olvasott. Így offolom fórumot mert ez így nem jön be :) Az angol ugyan olyan mint régen, ebbe nem tudom miért kellett így belenyúlni, de hát mindegy is, ez van.
  • Macilacee (HU2)Macilacee (HU2) Bejegyzések: 140HU2
    Tisztelt Swifty!  Nagyon jól látod a helyzetet, ergo: fején találtad a szöget, amikor megemlíted, hogy régen hogyan is volt...
    Az általad felvetett téma teljes egészében a moderátortól függ!  Amikor régen becsúszott egy két csúnya szó, vagy trágár beszéd, az el lett nézve... Viszont a mostani moderátor, amint meglát egy olyan szót, hogy pl. 'kaka', azonnal  cenzúráz, töröl, femyeget, letílt, lakat alá tesz...  Ezért is fáradtak már bele a játékosok a hozzászólásokhoz... Nem látják értelmét, mert a felét a moderátor úgyis törli...  Az ember tűréshatára véges... S amikor már kiborul a bili a GGE  által felhalmozott technikai probléma miatt akkor bizony becsúszik egy két trágárkodás, amit a moderátor kegyetlenűl megtorol és zéró toleranciát alkalmazva tíltja a játékosokat és azok hozzászólásait...  Valószínű engem is tíltani fog a kaka szó miatt...  
  • UrielUriel Bejegyzések: 2,584Moderator
    szerkesztette ezt: 27.03.2019
    Sziasztok!
    Én ezt a Fórumot így vettem át, nem változtattam rajta semmit. A szerkezete ilyen volt. Azaz igen, egy dolog biztosan változott, a szabályokat komolyan veszem.
    Igaz két külön történetetben vagytok, de mindkettő az én tevékenységemről szól. Nem vagyok egy hozzáértő személy a táblázatok, és szövegek rendezésének. Én ezt a feladatot azért vállaltam el, hogy mindenki, aki szeretné, magyarul is megkapja a legújabb híreket. 2 év alatt maximum 10-15 bejegyzést töröltem, 5 személynek adtam figyelmeztetést ( többszöri figyelmeztetés esetén a rendszer automatikus letiltást alkalmaz), senkit sem tiltottam ki. Elleneben, mint most is tudatosan és direkt írnak trágár szavakat egyesek, minden kérésem ellenére. Én nem fenyegetek, hanem a szabályok szerint járok el, ez a feladatom része. Moderálni! A becsúszó trágár szavakat, amiket akár ki is lehetne hagyni ( mivel ez a szabály), s akkor semmit sem törölnék.
    Uriel
    Post edited by Uriel on
    Kéket szeretnék!
    Sziasztok!
    Először is köszönöm az értelmes hozzászólást. Köszönöm azt is, hogy van aki egyet ért velem, és tisztán látja a Fórum értelmét és rendszerét. Én nem barátkozni jöttem ide, én egy feladatot teljesítek itt. Nem sokan, de vannak, akikkel elég jó viszonyt alakítottunk ki. Nyilván nem vagyok szimpatikus valakinek, aki megszegi a szabályokat és ezért figyelmeztetést kap. Szabályokat kell betartatnom, amik természetesen nem mindenkinek tetszenek. Nagy részben ezt jelenti a moderálás. Sajnos igen is vannak, akik szinte direkt írnak trágár szavakat, hogy engem teszteljenek vagy bosszantsanak. Érdekes módon mindig ugyanazok a személyek jelennek meg ilyen bejegyzésekkel. Ide a Fórumra szinte senki sem ír pozitív bejegyzést. Lehet, hogy nincs is ilyen, de a negatív kritikákat is le lehet írni normális szavakkal. Nekem itt nem az indulatokat kellene visszafogni, hanem a fontos hibákat jelenteni, a játékosok véleményeit és kéréseit továbbítani. A káromkodások és trágárságok, valamint a becsmérlő vélemények NEM jutnak el a fejlesztőkhöz. Azokat nem küldöm tovább, ezért felesleges ilyeneket írni. 
    Megpróbálom továbbra is úgy kezelni a Fórumot, hogy mindenki időben megkapja a legújabb híreket, és a kérdésekre a válaszokat, vagy tanácsokat. Ezek a fontos részei a tevékenységemnek. A moderálás már a játékosoktól függ, vagyis ha nem írtok semmi szabályellenest, én nem törlök, nem figyelmeztetek senkit.
    Uriel
  • Lorant96 (HU2)Lorant96 (HU2) Bejegyzések: 253HU2
    Szia Uriel!
    Nem lehetne a bejelentés jelölést valahogyan leszedni a régi bejelentésekről?
    Akkor talán nem kerülnének előrébb, mint a tényleg friss hozzászólások.
    Lóránt
    Lorant96 @ hu 2
    Szia Uriel!
    Lóránt
    Szia!
    A bejelentések és hírek megbeszélése rovatba írt bejegyzéseket csak elsüllyeszteni tudnám, vagy törölni. Mivel ezeket mások írták, csak az Ő kérésükre tehetném. A Hivatalos Hírekhez sem nyúlhatok, mert lehetnek visszamutató hivatkozások. Amikor én is beleszólok egy bejegyzésbe, az automatikusan előre kerül, pirossal jelezve, hogy a moderátor szólt hozzá. Megjegyzem, hogy nekem is ugyanúgy végig kell görgetnem a bejegyzéseket ahhoz, hogy a legújabbakat lássam. Csak a hozzám privátban, vagy egy hozzászólásomhoz írt bejegyzést jelöl a rendszer nálam is. Egy több hozzászólásos beszélgetést nekem sem jelöl, mint például ezt a topikot sem, vagyis szinte a lap aljáig le kell mennem, hogy ezt a bejegyzést megtaláljam.
    Uriel 
    Uriel mondta:
    Szia Uriel!
    Lóránt
    Szia!
    A bejelentések és hírek megbeszélése rovatba írt bejegyzéseket csak elsüllyeszteni tudnám, vagy törölni. Mivel ezeket mások írták, csak az Ő kérésükre tehetném. A Hivatalos Hírekhez sem nyúlhatok, mert lehetnek visszamutató hivatkozások. Amikor én is beleszólok egy bejegyzésbe, az automatikusan előre kerül, pirossal jelezve, hogy a moderátor szólt hozzá. Megjegyzem, hogy nekem is ugyanúgy végig kell görgetnem a bejegyzéseket ahhoz, hogy a legújabbakat lássam. Csak a hozzám privátban, vagy egy hozzászólásomhoz írt bejegyzést jelöl a rendszer nálam is. Egy több hozzászólásos beszélgetést nekem sem jelöl, mint például ezt a topikot sem, vagyis szinte a lap aljáig le kell mennem, hogy ezt a bejegyzést megtaláljam.
    Uriel 
    Pedig egy kicsit belenyúlhatnál. Mondjuk törölni azokat a bejelentéseket amik már nagyon nem aktuálisak. Gondolok itt olyanról, hogy: szerverkarbantartás, gyors szerver frissítés. elhalasztott júniusi frissítés stb stb. Ezek nem fognak összefüggeni a további frissítésekkel.
    gge-nél egyébként nem gondolkodtak még el rajta, hogy átalakítsák? Ha még a moderátor se kap róla jelzést, hogy írt valaki, és végig kell görgetnie a sok szemetet akkor ez így jól van kitalálva?
  • tirerama (HU1)tirerama (HU1) Bejegyzések: 119HU1
    Amugy egy online játékj foruma nem szépirodalmi folyóírat.
    Tehát ha valaki nem tud jól fogalmazni, picit sprőden, egyszerüen fogalmaz  azoknak is joga van hozzászólni.

Amugy Uriel tényleg azzal foglalatoskodik hogy keresi azon szavakat amikbe beleköthet
    Ezt már én is figyeltem:D
    Pl: Ha valaki leírja hogy mondjuk: Kaka a játék müszaki színvonala!
    Akkor ezt nem mondanám trágárnak.
    Egy mindenki számára eléhető forumon nem csak fogalmazási versenyt nyert emberek nyílvánulhatnak meg, és például a fent írt "kaka" szó egy ilyen forumon nem kéne hogy arra okot adjona  moderátornak hogy kitiltással törléssel fenyegetőzzön!
    Itt ugy írnak véleményt az emebrek mint ahogy a való életben egymással beszélgetnek, és hááát 1-2 Uriel által trágárnak tartott szó elhangzik a való életben is mindneki szájából.
    Mivel nem mindenki költő, műfordító, éaz átlag emberek meg néha bele szőnek a mondadójukba csúnyácska szavakat is, mint például a már említett"kaka" szó:)
    Hu2 ön is ott vagyok ám

csak ki vagyok tiltva valamiért amire senki nem tudja a választ:)
    Tehát ha valaki nem tud jól fogalmazni, picit sprőden, egyszerüen fogalmaz  azoknak is joga van hozzászólni.

Amugy Uriel tényleg azzal foglalatoskodik hogy keresi azon szavakat amikbe beleköthet
    Egy mindenki számára eléhető forumon nem csak fogalmazási versenyt nyert emberek nyílvánulhatnak meg, és például a fent írt "kaka" szó egy ilyen forumon nem kéne hogy arra okot adjona  moderátornak hogy kitiltással törléssel fenyegetőzzön!
    Itt ugy írnak véleményt az emebrek mint ahogy a való életben egymással beszélgetnek, és hááát 1-2 Uriel által trágárnak tartott szó elhangzik a való életben is mindneki szájából.
    Mivel nem mindenki költő, műfordító, éaz átlag emberek meg néha bele szőnek a mondadójukba csúnyácska szavakat is, mint például a már említett"kaka" szó:)
    Szia!
    Gondoltam, hogy ide fogsz írni valamit, hiszen ez Rólad is szólt. Te is egyike vagy annak a pár embernek, akik semmibe veszik a szabályokat és aztán még nekik áll feljebb. Csodálatosan megmagyaráztad a szegénységi bizonyítványodat. Gratulálok. Nem szoktam személyeskedni, de a szavaidból azt lehet kivenni, hogy kit érdekel, hogy mit mond a moderátor, Te akkor is, és csak azért is trágárságokat fogsz közölni, mert az indulataid visszafogása nem ér fel a szabályok erejével. Én pedig személyes ellenséged lettem, mert betartom és betartatom a szabályokat. Nem veszed észre, hogy Te hibázol ( és direkt), evvel nekem adva munkát és bosszúságot, ahelyett, hogy azt a szót nem írnád le. Pedig ilyen egyszerű. Nem vadászok a trágárságokra, elolvasom a bejegyzést és látom. Nem kell keresnem, elég határozottan leírod, többszörösen kimagyarázva, hogy ez tulajdonképpen nem is szabálysértő, csak véletlen kicsúszott a szádból sprőden, irodalmilag laposan. Csak az a baj, hogy ez itt nem az élet, hanem egy Fórum, aminek szabályai vannak. E kettőt nem lehet összehasonlítani. A fórumot gyerekek is olvassák, és vannak olyan emberek is akiket sért a trágárkodás. Az életben sem káromkodsz a gyerekek előtt, legalább is remélem. Gondolom a szüleiddel sem így beszélsz, ha mégis azt sajnálom. Szóval, ha van olyan helyzet, ahol nem lehet káromkodni, ott nem lehet. Ilyen egyszerű. Az említett kaka szó ebben a formájában egy gyerekes lázadás, és csak nevetek rajta. Tényleg szükséges, valóban olyan fontos, hogy még meg is magyarázd? Többször is írtam, hogy ha valakinek privát üzenetben azt írom, hogy fogja vissza magát, mert ellenkező esetben büntető pontot kap, és esetleges letiltást , az tőlem nem fenyegetés, hanem jóindulatú figyelmeztetés. Megtehetném azonnal, de én előbb kérek, aztán figyelmeztetek, ami automatikusan büntető ponot jelent. A pontokat egy rendszer számolja, és amikor elér egy bizonyos pontszámot, letiltja a játékost egy időre. Nem én tiltok, hanem a rendszer. 
    Még annyit ehhez, hogy a Fórum szabályzatát elolvasva, sok olyan bejegyzést kellene törölnöm, amik nem valóak ide. Mégis mindig először kérek, aztán cselekszek.
    Uriel
  • tirerama (HU1)tirerama (HU1) Bejegyzések: 119HU1
    szerkesztette ezt: 28.03.2019
    Uriel mondta:

Szia!
    Gondoltam, hogy ide fogsz írni valamit, hiszen ez Rólad is szólt. Te is egyike vagy annak a pár embernek, akik semmibe veszik a szabályokat és aztán még nekik áll feljebb. Csodálatosan megmagyaráztad a szegénységi bizonyítványodat. Gratulálok. Nem szoktam személyeskedni, de a szavaidból azt lehet kivenni, hogy kit érdekel, hogy mit mond a moderátor, Te akkor is, és csak azért is trágárságokat fogsz közölni, mert az indulataid visszafogása nem ér fel a szabályok erejével. Én pedig személyes ellenséged lettem, mert betartom és betartatom a szabályokat. Nem veszed észre, hogy Te hibázol ( és direkt), evvel nekem adva munkát és bosszúságot, ahelyett, hogy azt a szót nem írnád le. Pedig ilyen egyszerű. Nem vadászok a trágárságokra, elolvasom a bejegyzést és látom. Nem kell keresnem, elég határozottan leírod, többszörösen kimagyarázva, hogy ez tulajdonképpen nem is szabálysértő, csak véletlen kicsúszott a szádból sprőden, irodalmilag laposan. Csak az a baj, hogy ez itt nem az élet, hanem egy Fórum, aminek szabályai vannak. E kettőt nem lehet összehasonlítani. A fórumot gyerekek is olvassák, és vannak olyan emberek is akiket sért a trágárkodás. Az életben sem káromkodsz a gyerekek előtt, legalább is remélem. Gondolom a szüleiddel sem így beszélsz, ha mégis azt sajnálom. Szóval, ha van olyan helyzet, ahol nem lehet káromkodni, ott nem lehet. Ilyen egyszerű. Az említett kaka szó ebben a formájában egy gyerekes lázadás, és csak nevetek rajta. Tényleg szükséges, valóban olyan fontos, hogy még meg is magyarázd? Többször is írtam, hogy ha valakinek privát üzenetben azt írom, hogy fogja vissza magát, mert ellenkező esetben büntető pontot kap, és esetleges letiltást , az tőlem nem fenyegetés, hanem jóindulatú figyelmeztetés. Megtehetném azonnal, de én előbb kérek, aztán figyelmeztetek, ami automatikusan büntető ponot jelent. A pontokat egy rendszer számolja, és amikor elér egy bizonyos pontszámot, letiltja a játékost egy időre. Nem én tiltok, hanem a rendszer. 
    Még annyit ehhez, hogy a Fórum szabályzatát elolvasva, sok olyan bejegyzést kellene törölnöm, amik nem valóak ide. Mégis mindig először kérek, aztán cselekszek.
    Uriel
    Az én hozzászólásomban semmi személyeskedés nem volt
    Ellenben a tied szinte csak személyeskedésből áll.
    Szüleimet emlegeted stb...
    Honen veszed ehez a bátorságot?
    Nem egy gyerekkel beszélgetsz
    Nem tudhatod, élnek-e a szüleim, stb...
    Kegyelt sérő személyeskedő vagy
    Igazából magadat kéne ezért a hozzásdzólásodért kitiltani

És követelem hogy törld a személyeskedő írásodat

Mit képzelsz magadról?
    Post edited by Uriel on
    Hu2 ön is ott vagyok ám

csak ki vagyok tiltva valamiért amire senki nem tudja a választ:)
    Uriel mondta:

Szia!
    Uriel
    Az én hozzászólásomban semmi személyeskedés nem volt
    Ellenben a tied szinte csak személyeskedésből áll.
    Szüleimet emlegeted stb...
    Honen veszed ehez a bátorságot?
    Nem egy gyerekkel beszélgetsz
    Nem tudhatod, élnek-e a szüleim, stb...
    Kegyelt sérő személyeskedő vagy
    Igazából magadat kéne ezért a hozzásdzólásodért kitiltani

És követelem hogy törld a személyeskedő írásodat

Mit képzelsz magadról?
    Szia!
    Nem tudom, hogy mit nevezel személyeskedésnek. A trágár szót ismét töröltem az írásodból. A szavaimban általánosságok vannak ( szülőkről, gyerekekről), a személyesség felém is viszonyul Tőled. Én csak válaszoltam rá. Töröld a saját bejegyzésedet, azt amiben személyeskedsz, abban keresd a hibát.
    Uriel
  • zoltanbabos (HU2)zoltanbabos (HU2) Bejegyzések: 16HU2
    sziasztok!
    Lehet nem jó helyre írok, de mindenképp megszeretném kérdezni, hogyan dől el, hogy ki milyen védős alakváltót kap. Ugyanis én napok óta 1-5000 védőset kapok, a szövimnél meg többen nagyvédős alakváltók vannak, 10 000 - 15 000 létszámúakat. Aminek persze az a következménye, hogy ők napi szinten 3-4-szer annyi pontot kapnak mint én. Gondolom azért senki nem hiszi, hogy ez normális állapot!!!!
    Üdv: Zoltán
    zoltanbabos @ hu 2
    sziasztok!
    Lehet nem jó helyre írok, de mindenképp megszeretném kérdezni, hogyan dől el, hogy ki milyen védős alakváltót kap. Ugyanis én napok óta 1-5000 védőset kapok, a szövimnél meg többen nagyvédős alakváltók vannak, 10 000 - 15 000 létszámúakat. Aminek persze az a következménye, hogy ők napi szinten 3-4-szer annyi pontot kapnak mint én. Gondolom azért senki nem hiszi, hogy ez normális állapot!!!!

Van egy egyeztető (matchmaking) rendszer, amely megpróbálja összetenni a hasonló erősségű játékosokat.

• zoltanbabos (HU2)zoltanbabos (HU2) Bejegyzések: 16HU2
    Swifty (HU2) mondta:
    sziasztok!

Van egy egyeztető (matchmaking) rendszer, amely megpróbálja összetenni a hasonló erősségű játékosokat.

nem értem a logikát, mert egyforma szintű játékosokról van szó, én kapok 1500 fős alakváltót mások meg 15 000 fős alakváltót ( védős ) De mindegy hiszen a matchmaking rendszert úgy sem lehet megkérdezni. Lehet rosszul emlékezem, de mintha lett volna már ez a hiba!
    Köszi a válaszod: Zoltán
    zoltanbabos @ hu 2
    Swifty (HU2) mondta:
    sziasztok!

nem értem a logikát, mert egyforma szintű játékosokról van szó, én kapok 1500 fős alakváltót mások meg 15 000 fős alakváltót ( védős ) De mindegy hiszen a matchmaking rendszert úgy sem lehet megkérdezni. Lehet rosszul emlékezem, de mintha lett volna már ez a hiba!
    Köszi a válaszod: Zoltán

Ezek valós játékosok. Az is lehetséges, ugyan olyan erősségű játékosokat kapsz mint a szövi társaid, csak akik te kapsz, kevesebb védőt tartanak a főbe. Bár ha minden nap ilyen a felhozatal akkor ez magyarázatnak nem a legmegfelelőbb.
    A matchmaking rendszer nem tudom mennyire működik jól, gge-t ismerve gyerek cipőbe járhat. Ha csak fele annyira lett rosszul megírva mint a királysági liga makingje akkor se várhatunk tőle sokat.
    Logikát nehéz keresni benne, hiszen tudni kéne a rendszer pontosan miket is számol a kiosztáshoz. Az, hogy erőt... hát sokat nem mond.
  • Mab (HU2)Mab (HU2) Bejegyzések: 755HU2
    Meg idáig idegen volt, most már nomád van, így valószínűleg több lesz a védő a kastokban is.
Sign In to comment.