Íratlan szabályok+pofátlanság

Sziasztok!

Mindenki beszél itt az íratlan szabályokról, de ilyenek nincsenek. Tegyél fel magadnak pár kérdést:
-A GGS kitilt, hogyha ezeket nem tartod be ? (nem)
-Kapsz börtönbüntetést, pénzbírságot, priuszt, ha ezeket elköveted ? ( nem)
-Ez a játék egy háborús játék ? (igen)

Lassan mindenki szöviben van, és nem lehet háborúzni, mert mindenki fél, meg tartsuk be az íratlan szabályokat (amik nincsenek).
Ha valaki tud egy háborús szövetséget, amibe csatlakozhatnak 70 szinten aluliak, szóljon.
A fenyegetőzést viszont én is elítélem.

Viszont, a napokban találkoztam egy emberrel (nevét nem írom le, nem leszek spicli).
Ajánlgatta a szövijét, mondta hogy mindig benne vannak a top 100-ban (megnéztem, és berimondban a top 116.-ban vannak :"D).
Én elmondtam, hogy szerintem ez parasztság, aki akar az majd belép a klánodba. Mondtam neki, hogy nem  tervezek távozni a klánomból.
Erre elkezdte, hogy 9 éves vagyok (ami nem igaz, + ő klánjában vannak 2007-esek), és hogy nehogy leégjek, és majd meg fog támadni (ami azóta se történt meg, de ha jönne, nem sírnék hanem visszatámadnék). Szerintem ez a pofátlanság

Erről mi a véleményetek ?

• Genkwyll04 (HU2)Genkwyll04 (HU2) Bejegyzések: 7
    Ohh, rossz témába írtam, elnézést, de ez nemhiszem hogy rontana a témán.
  • tirerama (HU1)tirerama (HU1) Bejegyzések: 119HU1
    Figyi, eza  játék nem igazán gyerekenek való, főleg nem a háborús része amire annyira vágysz.
    A háborús verziót űző játékosok mind felnöttek, és még sokan közülük sem szokták bírni idegileg:)

Gyerek nem is értik igazán mi történik ebben a játékban, amit felnöttek játszanak és írányítanak.
    14 év alatt én nagyon nem ajánlom ezt a játékot.
    Hu2 ön is ott vagyok ám

csak ki vagyok tiltva valamiért amire senki nem tudja a választ:)
    Figyi, eza  játék nem igazán gyerekenek való, főleg nem a háborús része amire annyira vágysz.
    A háborús verziót űző játékosok mind felnöttek, és még sokan közülük sem szokták bírni idegileg:)

Gyerek nem is értik igazán mi történik ebben a játékban, amit felnöttek játszanak és írányítanak.
    14 év alatt én nagyon nem ajánlom ezt a játékot.
    Én nem vagyok gyerek, szerintem te félreértettél valamit.
  • Mab (HU2)Mab (HU2) Bejegyzések: 762HU2
    Ez a játék a háborús jellegét szinte teljesen elveszítette. Időközben pedig kitermelődött egy olyan játékosréteg, aki az eventezéshez szokott. Ez a játék már nem támogatja a PvP-t, mindent az eventek köré csoportosít, üzletileg ez éri meg.

Volt olyan kérés, emlékeim szerint itt a magyar fórumon is, hogy a GGS hagyjon ki egy hónapnyi eventet. Az egy hónap alatt a GGS javítsa a meglévő hibákat, a játékosok pedig visszatérhetnek egy hónap erejéig a régi játékrendhez. Nos, ez süket fülekre talált. Egyrészt a kieső bevétel, másrészt az eventező játékosok miatt.

Íratlan szabályok márpedig vannak, hogy ezeket ki és mennyire tartja be, az függ a játékos mentalitásától, hogy milyen szöviben van és hol helyezkedik el a rangsorban.

Ha szeretnél ebben a játékban komolyabban fejlődni, és idővel eljutni a topszövik valamelyikébe, ahol az eventezés mellett a PvP (1v1), a háborúzás is komolyabban a játék része, addig bizony kénytelen vagy betartani ezeket a szabályokat, tetszik vagy sem. Vagy keresel másik játékot, ez egy másik megoldás. Neked is végig kell járni a szamárlétrát úgy, ahogy a többi játékos tette.

A te szintedet elnézve, javasolnám, hogy előbb fejlődj, bár ahogy elnézem az erőd foglalásaidat, az a gyanúm, hogy nem most csöppentél ebbe a játékba, nagyon is jól tudod, mi folyik itt. :D 
    Régebben gge-ztem, de teljesen elfelejtettem mindent, csak az maradt meg, hogy minőségre és ne mennyiségre menjek. Itt a klánban is segítenek, +az event cuccok annyi ajándékot adnak hogy tudok fejlődni
  • Amazónia (HU1)Amazónia (HU1) Bejegyzések: 4HU1
    Nekem lenne egy észrevételem. Szerintem nem vagyok vele egyedül., akit zavar az, hogy a távoli világok kaland során nagyon nehéz fejlődni, ha nem fektet bele az ember egy csomó pénzt, amiből erős vp-t és stb.-t vesz. Én nem tettem, ahogy sokan és most ott tartok  hogy rendszeresen támad egy olyan, aki viszont kizárólag pénzen vesz katonákat (ezt ő írta)., így tehetetlen vagyok. Végignézem, ahogy az érdemem szépen lenullázódik, míg az övé folyamatosan nő. Elhiszem, hogy ez egy profitorientált játék, de ez akkor is elég igazságtalan. Elveszi az ember kedvét a játéktól.
    Miért nem büntetik azt, aki rendszeresen haszonszerzés céljából támadja ugyanazt a játékost? Ezt miért nem lehet megtiltani?
  • UrielUriel Bejegyzések: 2,589Moderator
    Nekem lenne egy észrevételem. Szerintem nem vagyok vele egyedül., akit zavar az, hogy a távoli világok kaland során nagyon nehéz fejlődni, ha nem fektet bele az ember egy csomó pénzt, amiből erős vp-t és stb.-t vesz. Én nem tettem, ahogy sokan és most ott tartok  hogy rendszeresen támad egy olyan, aki viszont kizárólag pénzen vesz katonákat (ezt ő írta)., így tehetetlen vagyok. Végignézem, ahogy az érdemem szépen lenullázódik, míg az övé folyamatosan nő. Elhiszem, hogy ez egy profitorientált játék, de ez akkor is elég igazságtalan. Elveszi az ember kedvét a játéktól.
    Miért nem büntetik azt, aki rendszeresen haszonszerzés céljából támadja ugyanazt a játékost? Ezt miért nem lehet megtiltani?
    Szia!
    Ne haragudj, nem akarlak megsérteni, de ez egy háborús játék. A háborúkat haszonszerzés céljából csinálják. Mi értelme lenne a háborúnak, ha nem lenne haszna. Mint látod, van akinek elveszi a kedvét, van akinek meghozza. Mindkét oldalt nehéz kielégíteni. A büntetés helyett dicsőséget, pontokat, zsetonokat kapnak, akik támadnak. Azt, hogy ki mennyi rubint fektet a Távoli világokba, ez teljes mértékben egyéni és szabad akarat függvénye. Mindenkinek ugyanannyi lehetősége van venni, vagy nem venni rubint. A rubin vásárlásért jutalom jár nem büntetés. Sajnálom, de ez egy ilyen játék.
    Uriel
  • Amazónia (HU1)Amazónia (HU1) Bejegyzések: 4HU1
    szerkesztette ezt: 25.12.2018
    Szia!
    Igazad van, de azért gondolj bele a gyengébb játékosok helyzetébe is. Kellene valamilyen ésszerű határt húzni. Pl. ne lehessen korlátlan ideig ugyanazt a játékost egymás után újra és újra támadni. Ez a rész az igazi pofátlanság, ezért is ebbe a témakörbe írtam.
  • Poloska (HU2)Poloska (HU2) Bejegyzések: 1
    szerkesztette ezt: 02.01.2019
    Szia!
    Igazad van, de azért gondolj bele a gyengébb játékosok helyzetébe is. Kellene valamilyen ésszerű határt húzni. Pl. ne lehessen korlátlan ideig ugyanazt a játékost egymás után újra és újra támadni. Ez a rész az igazi pofátlanság, ezért is ebbe a témakörbe írtam.

Ha nem tetszik el lehet menni más játékot tolni!
  • Ddraig (HU1)Ddraig (HU1) Bejegyzések: 135HU1
    szerkesztette ezt: 14.03.2019

Háborús játék ami átment eventezősbe :D Lassan ott tartok azért hagyom abba mert egy támadást nem kapok,ha meg más kap akkor jaj "miért támadsz?" vagy én vagyok a hülye vagy nem tudom :D de bocsánat ha játszanám a játék lényegét :D +alakváltónak valami más színt kürtbe kérlek tegyetek már be mert csalódok mindig,azt hiszem jön valaki azt alakváltó :D szóval igen + ha már írok csak így jelzem dr.Krisz hétköznap 16:10-től egészen 00-ig rendel :D Szombat és vasárnap pedig 12-től 00-ig :D lehet jönni :D

Jó játékot!

• Macilacee (HU2)Macilacee (HU2) Bejegyzések: 140HU2
    Uriel mondta:
    Szia!
    Ne haragudj, nem akarlak megsérteni, de ez egy háborús játék. A háborúkat haszonszerzés céljából csinálják. Mi értelme lenne a háborúnak, ha nem lenne haszna. Mint látod, van akinek elveszi a kedvét, van akinek meghozza. Mindkét oldalt nehéz kielégíteni. A büntetés helyett dicsőséget, pontokat, zsetonokat kapnak, akik támadnak. Azt, hogy ki mennyi rubint fektet a Távoli világokba, ez teljes mértékben egyéni és szabad akarat függvénye. Mindenkinek ugyanannyi lehetősége van venni, vagy nem venni rubint. A rubin vásárlásért jutalom jár nem büntetés. Sajnálom, de ez egy ilyen játék.
    Uriel...…  Sok mindent kihagytál Uriel!   2-3 mondattal lerázod a játékost, a legfőbb címszó pedig: 'ez egy háborús játék'?... Tudod, ez így, nem teljesen kerek... Mondok is egy példát...  Amikor egy top szöviből  elindul egy nyomorult játékos  beütni a már így is eléggé égő várakat és erődöket... no az már nem háborús játék...  pláne nem az utóbbi! Valahol, valamikor egy  agyament top szövis idióta 800-as kitalálta, hogy az erődöket is lehet védeni...  Igen. Valóban. Lehet...  Egy olyan top 800-asnak, aki már szinte mindent elért a játék során,.... de nem egy jóval kisebb szintű játékosnak, aki csak erőlködik az előrejutásban, mivel a GGE  el-lehetetleníti a játékosokat - ugyebár...  S ez az agyament 800-as  közzétette itt a fórumon azt az egybeteg kitalációját, hogy  akármikor lehet erődöket támadni, mert azokat lehet védeni... S ezt akarja  szabályként ráerőltetni a nagyérdeműre!(?)  Álljon már meg azért a menet!   Nehogy már, egy szimpla játékos hozzon már itt szabályokat!  Természetesen ennek a beteg agyszüleménynek akadnak követői is, akik nem csupán útmutatásként könyvelik el magukban, hanem előszeretettel alkallmazzák is ezt a mocskos, aljas,  erkölcstelen és etikátlan módszert...  És ez már nem vagyonszerzés, hanem valami már... Gerinctelenség... 

• Monthy (HU2)Monthy (HU2) Bejegyzések: 7
    Az a gond hogy átment a játék egy kicsit békésebb módba? Az íratlan szabályokba is belekötsz..
    Megnézném mennyire örülne a szád ha hajnalban ütnék be a várad többször, reggelre felkelsz, és mit látsz.. gondolom nem úgy állnál hozzá hogy juhé, ezaz!
    A békésebb mód pedig egyáltalán nem gond.. ha háborúzni akarsz, támadni, akciózni akkor csak tessék, nincs megtiltva, de akkor vállald is érte a következményeket ha randomra támadsz egy rossz emberre.
    Egy kis emberiesség is szorulhatna az ilyen háborúzni vágyó gyermekekbe, azért játszol a játékkal hogy élvezd, ahogy nagyrészt a többség is ugyanezt teszi. Te sem örülnél neki ha random neked állna pár ember és agyba főbe támadnának ameddig abba nem hagyod az egész játékot, akkor te se tedd, és ne is vágyj erre. Szövetséges ellenségeket tudsz támadni, de azon belül is legalább annyi emberségnek kellene legyen hogy nem napi szinten támadod be a könnyebb célpontot folyamatosan, elég 5x is, és aztán váltasz másik célpontra.
  • FamousMar (HU2)FamousMar (HU2) Bejegyzések: 5HU2
    szerkesztette ezt: 23.03.2019

Post edited by FamousMar (HU2) on
  • FamousMar (HU2)FamousMar (HU2) Bejegyzések: 5HU2
    Mab(hu2) irtad ezt. "Íratlan szabályok márpedig vannak, hogy ezeket ki és mennyire tartja be, az függ a játékos mentalitásától, hogy milyen szöviben van és hol helyezkedik el a rangsorban."
    ezeket mind azok találták ki még az elején, akik kicsit is nagyobb szintet értek el, nehogy a kisebbek el vegyék a falvaikat és ne támadják meg az erődjeiket.  Mivel a GGE azokat jelöli ki nekik támadásra, a nagy feladatos könyvben.
    A saját védelmükben hozták ezt, mig közben nem tartanak be semmit belöle. Mert hogy ők elég nagyok lettek, igy rájuk nem vonatkozik, csak a kisebb szintüekre.
    Pl; egy 70+800 aki azt irja nekem, hogy ő korekt és be tartja az iratlan szabályokat. Mig közben egy 70+350-est támad a fulos parijával és tudja jol, hogy a másiknál nincs meg a lehetőség sem, hogy ki védje azt. De közben azt irogatják, hogy csak 10 szintel támadnak lefele. De hát ez kb 500 szint, nem is tünik fel neki?
    Vagy esetleg a legendás szint már nem is szint?
    Nem tudom miaz az iratlan szabály, de ha ilyen be jövöm szokot lenni, akkor korektül vissza nézek még az erődjére is:-D
    Ezt addig csinálom mig meg unom vagy el fogy a támadó katonám. 
    Szerintem a korekt támadás az, ami fedi a kijelentet mondatott amitt ki ir ha oda nézenek.
    Sok új szövetség, meg mind valami nagy tanodája vagy pihenője. Mig közben aktív tagokat keresnek. Ez szerintem eléggé üti egymást. Ha pihenő akkor az azért az mert néha néznek be a tulajok. Hameg aktív akkor miért ne támadhatnák meg őket?
    Na ez eléggé pofátlanság, mivel a nagy szövetség árnyékábol támadnak. Ha meg vissza néznek, azzonnal körbe sirnak mindenkit  különböző hazugságokkal és már le is falkázot a nagyobb szövetség nevében több pénzes pacák. Akik azért vesznek katonákat, hogy elég erősnek tünjenek. Közben a szöveg, "le őletni akarom csak őket" mig teljes felszerrel jön. Ha őletni akarok csak, akkor felszernélkül megyek, igy elég nagy a bukó és az el hullásköztük.
  • rotkiv (HU2)rotkiv (HU2) Bejegyzések: 520HU2
    Mab(hu2) irtad ezt. "Íratlan szabályok márpedig vannak, hogy ezeket ki és mennyire tartja be, az függ a játékos mentalitásától, hogy milyen szöviben van és hol helyezkedik el a rangsorban."
    ezeket mind azok találták ki még az elején, akik kicsit is nagyobb szintet értek el, nehogy a kisebbek el vegyék a falvaikat és ne támadják meg az erődjeiket.  Mivel a GGE azokat jelöli ki nekik támadásra, a nagy feladatos könyvben.
    A saját védelmükben hozták ezt, mig közben nem tartanak be semmit belöle. Mert hogy ők elég nagyok lettek, igy rájuk nem vonatkozik, csak a kisebb szintüekre.
    Pl; egy 70+800 aki azt irja nekem, hogy ő korekt és be tartja az iratlan szabályokat. Mig közben egy 70+350-est támad a fulos parijával és tudja jol, hogy a másiknál nincs meg a lehetőség sem, hogy ki védje azt. De közben azt irogatják, hogy csak 10 szintel támadnak lefele. De hát ez kb 500 szint, nem is tünik fel neki?
    Vagy esetleg a legendás szint már nem is szint?
    Nem tudom miaz az iratlan szabály, de ha ilyen be jövöm szokot lenni, akkor korektül vissza nézek még az erődjére is:-D
    Ezt addig csinálom mig meg unom vagy el fogy a támadó katonám. 
    Szerintem a korekt támadás az, ami fedi a kijelentet mondatott amitt ki ir ha oda nézenek.
    Sok új szövetség, meg mind valami nagy tanodája vagy pihenője. Mig közben aktív tagokat keresnek. Ez szerintem eléggé üti egymást. Ha pihenő akkor az azért az mert néha néznek be a tulajok. Hameg aktív akkor miért ne támadhatnák meg őket?
    Na ez eléggé pofátlanság, mivel a nagy szövetség árnyékábol támadnak. Ha meg vissza néznek, azzonnal körbe sirnak mindenkit  különböző hazugságokkal és már le is falkázot a nagyobb szövetség nevében több pénzes pacák. Akik azért vesznek katonákat, hogy elég erősnek tünjenek. Közben a szöveg, "le őletni akarom csak őket" mig teljes felszerrel jön. Ha őletni akarok csak, akkor felszernélkül megyek, igy elég nagy a bukó és az el hullásköztük.
    Egy 70/800-as pont ugyanúgy tud védeni, mint egy 70/350-es. Nyilván nem azért 800-as szintű valaki, mert napi 10 percet játszik és nyilván nem azért hajt valaki a 800-as szintért, hogy abból aztán ilyenekkel hátráltassa magát, hogy csak 800-ast támad.
    A diplomácia fontos része  a játéknak, minden szövetségnek saját döntése, hogy ezt miként alkalmazza. Nyilván egy kisebb szövetség egyedül nehezen tud labdába rúgni, de a jelenlegi nagyok is így kezdték és valamit jól csináltak, hogy oda jutottak, ahova.
    Az utolsó bekezdést meg remélem, hogy csak viccből írtad. :) 
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
    És még sok más útmutató...
Sign In to comment.