relikvia üvegház

sziasztok! segítségeteket szeretném abban kérni, hogy van ez a relikvia üvegház . hogyan tudom felépíteni mert jelenleg 0/120 a kreditem hozzá. 
Előre is köszönöm segítségeteket!! Kitti

Legjobb válasz

Válaszok

• Köszönöm szépen!!!
  • UrielUriel Bejegyzések: 2,673Moderator
    Sziasztok!
    Én is köszönöm a segítséget és a pontos választ.
    Uriel
  • Köménymag (HU2)Köménymag (HU2) Bejegyzések: 8HU2
    Segítséget kérek az üvegházzal kapcsolatban: A másodikat építem a főkastiban, és visszazuhant négyszázzal a kajatermelésem :(  Azért küzdöttem a távoli világban, hogy több legyen, és nem azért, hogy kevesebb, sehol sem találok erre vonatkozóan információt, segítsetek, mit csináltam rosszul ?
    Előre is köszönöm a segítséget
    Köménymag @ hu 2
    Segítséget kérek az üvegházzal kapcsolatban: A másodikat építem a főkastiban, és visszazuhant négyszázzal a kajatermelésem :(  Azért küzdöttem a távoli világban, hogy több legyen, és nem azért, hogy kevesebb, sehol sem találok erre vonatkozóan információt, segítsetek, mit csináltam rosszul ?
    Szia!
    Az üvegház a legnagyobb termelésű csűr helyébe lép. Az információkat én is csak most szerzem meg, mert erről nem volt semmi kiadva. Pontosan én sem látom még, de ez számokban látható, mint Nálad. Amint magasabb szintre fejleszted az üvegházat, több lesz a termelés. Alapélelemtermelés épületelemmel ( minél nagyobb) sokkal több élelmet fog termelni.
    Uriel
  • Gelehed (HU1)Gelehed (HU1) Bejegyzések: 3HU1
    Sziasztok!)
    Leraktam egy üvegházat,felütöttem 20-s ra de élelemtermelés épületelemet nem enged feltenni rá,nem értem miért,mikor oda van írva az épületelemre,hogy üvegházra is feltehető.)
    Bandi 
    eigner2 @ hu 2
  • Gelehed (HU1)Gelehed (HU1) Bejegyzések: 3HU1
    Elnézést,megtaláltam a választ,bamba vagyok.Épületelemből 15-t lehet felrakni egy kastélyban,azt meg már felraktam.Ez lett volna a 16.))))))))
    eigner2 @ hu 2
  • Köménymag (HU2)Köménymag (HU2) Bejegyzések: 8HU2
    Uriel mondta:
    Szia!
    Az üvegház a legnagyobb termelésű csűr helyébe lép. Az információkat én is csak most szerzem meg, mert erről nem volt semmi kiadva. Pontosan én sem látom még, de ez számokban látható, mint Nálad. Amint magasabb szintre fejleszted az üvegházat, több lesz a termelés. Alapélelemtermelés épületelemmel ( minél nagyobb) sokkal több élelmet fog termelni.
    Uriel

Köménymag @ hu 2
  • sahrazad (HU2)sahrazad (HU2) Bejegyzések: 167HU2
    Uriel mondta:
    Szia!
    Uriel

Kedves Köménymag!
    Nekem már vannak számaim is üvegházról:
    Főben 15ös szintre tudtam fejleszteni, és 14es alapkajás panel van benne. A termelésem 1543-mal nőtt óránként (persze ez függ attól is, mennyi a közrended). A raktárkapacitás 96 król 101 kra nőtt, közrendem (mivel közrend helyére tettem) csekély mértékben csökkent, ami csökkenést a 20as fejlesztési szint elérésekor 88 százalékban visszanyerek, mert a 16os szint felett az üvegháznak is van közrendhatása. Mire maxos lesz az üvegház a nettó termelésnövekedés eléri majd az 1650et, ha a 14es panelt 15ösre cserélem (ma ez az elérhető legnagyobb alappanel), akkor megközelíti az 1800at. Az erőpontom 2000rel nő,a raktárkapaciátásom, ha jól számolom 105k lesz. Ennyit tud egy üvegház egy 800as legendás játékosnál, 30as csűrök és 14es alappanelek, 337 százalékos közrend mellett. Ennél kisebb 'értékek' esetén persze arányosan kevesebbet. Vagyis a kitehető 2 db üvegház maxra húzva mintegy 3,5-3,6 kval növeli az óránkénti termelést, ami ugye 2000 új védő maxos pékség mellett.
    Tanácsok építéshez:
    1)Üvegházat csak akkor tegyél ki, ha azt egyből legalább 12-14es szintre tudod fejleszteni. Ezen a szinten éri el ugyanis az alaptermelése (közrend nélkül mennyit termel óránként) azt a szintet, amit egy 30. szintre húzott csűr termel. Ha ennél alacsonyabb a szintje, akkor nem nőni, hanem csökkenni fog egy picit a termelés, amíg fel nem tudod fejleszteni.
    2)Ha a 100 százalékos csűrödben van alapkajás panel, akkor az üvegházba is legalább akkorát tegyél, mert különben szintén csökkenni fog picit a termelésed - ez logikus, hiszen a 100 százalékos egyik csűrödből 75 százalékos lesz, így a benne lévő eddigi panel is csak 75 százalékon termel, és ha az újba kisebb panel kerülne, ezt a kiesést semmi se pótolná.
    3)Attól függően, hogy hány termelő és nem termelő csűröd (gazdaságod) van, érdemes megfontolni a közrend ismeretében, hogy az üvegházat ne a közrend, hanem 2 (!) nem termelő csűr helyére tedd, azaz bonts le 2 nem termelő(!) csűrt. Az ezekben a csűrökben lévő 200as panelt át lehet tenni a legkisebb százalékon pörgő csűrbe, amiben alappanel van, ha a 200assal több lesz a csűr termelése, mint az alappanellel volt. Tapasztalatom szerint 330as közrend felett a 23 százalékosban még érdemes lehet lehet cserélni, ennél kisebb közrendnél a 17 százalékosban, feltéve, hogy a kis százalékon termelő csűrökben 9es szintű, vagy ennél kisebb alappanel van, 7es panelnél akár 1gyel nagyobb csűrbe is mehet alappanel helyett 200as, nem csökkenni, nőni fog a termelés.
  • tirerama (HU1)tirerama (HU1) Bejegyzések: 119HU1
    csak 2 darab üvegházat lehet tenni váranként?

ezt nem is tudtam
    ez tuti?:)
    Hu2 ön is ott vagyok ám

csak ki vagyok tiltva valamiért amire senki nem tudja a választ:)

ezt nem is tudtam
    Nem, az üvegházak tekintetében semmi sem tuti:DDD Én ezt olvastam az angol nyelvű gge fórumon, de lehet, hogy rosszul olvastam vagy rosszul írták:))) amúgy meg mindegy is, a jelenlegi 'megszerzési' sebesség mellett 7x2=14 üvegházat kb. 18 hónap alatt tudsz felépíteni, ráérünk azután törni rajta a fejünket:)))
  • tirerama (HU1)tirerama (HU1) Bejegyzések: 119HU1

ezt nem is tudtam
    Nem, az üvegházak tekintetében semmi sem tuti:DDD Én ezt olvastam az angol nyelvű gge fórumon, de lehet, hogy rosszul olvastam vagy rosszul írták:))) amúgy meg mindegy is, a jelenlegi 'megszerzési' sebesség mellett 7x2=14 üvegházat kb. 18 hónap alatt tudsz felépíteni, ráérünk azután törni rajta a fejünket:)))
    Azért nem mindegy hogy 2 darabot lehet építeni vagy le lehet cserélni az összes csürt
    Azért a 2 darab/vár limit forrása tuti sokakat érdekelne...
    Én kételkedem ebben
    Amugy az igaz hogy eléggé sokáig tart majd a csürök lecserélése üvegházra(ha nem csak 2 öt lehet éípteni váranként)
    De ez is röhej amugy hogy semmi hivatalos tájékoztatás nincs ezekrőla  dolgokról.
    Lehet a Zimbabwei forumon van,(vicc vót) de én a magyar verziót játszom így jó lenne némi infó  a magyar emberek részére is...
    Uriel
    Tőled kérdem
    Most akkor mennyi az annyi az üvegházak frontján? ;)
    Hu2 ön is ott vagyok ám

csak ki vagyok tiltva valamiért amire senki nem tudja a választ:)
  • Lorant96 (HU2)Lorant96 (HU2) Bejegyzések: 259HU2
    Uriel már írta, hogy jelenleg csak kettőt lehet mindenhol letenni:

https://community.goodgamestudios.com/empire/hu/discussion/comment/5029942/#Comment_5029942

Lorant96 @ hu 2
    Uriel már írta, hogy jelenleg csak kettőt lehet mindenhol letenni:

https://community.goodgamestudios.com/empire/hu/discussion/comment/5029942/#Comment_5029942

Sziasztok!
    Köszönöm, hogy van aki figyel, és látja az információkat, amiket közzéteszek és a megosztásával segít nekem is. Valóban csak 2 darab Relikvia Üvegházat lehet letenni egy kastély/erőd-be. 
    Köszönöm sahrazadnak is a pontos számadatokat, tökéletesen vezette le, hogy mi mennyi, és hogyan érdemes ezt építeni. Én is csak a saját tapasztalatom alapján tudnék erről adatokat. Mivel nagyon sok függ attól, hogy milyen termelési elemet (élelemtermelés, vagy alap élelemtermelés) társítotok hozzá, hogy ezek hányas szintűek, a pékség szintje, a közrend, ezért valódi pontos adatokat nem lehet mondani. Teljesen egyéni, de az biztos, hogy fel kell fejleszteni, ahogyan sahrazad leírta, mert addig kevesebbet termel, és mivel egy 100%-os termelőnek veszi át a helyét, ezért alapból nem tud annyit, mint a 30-as szintű 100%-os csűr, 14-es szintű alap élelemtermelés épületelemmel. 
    Uriel
    Azzal azért vitatkoznék, hogy csak emelt szinten érdemes lerakni az üvegházat.
    Ugyanis már 1-es szinten is többet termel, mint a csűr 30-ason.
    Az üvegház alap termelése 1-es szinten 196, míg a 30-as csűré csak 178.
    Persze ezt az épületelem, közrend, stb. növeli, de ez ugyanúgy vonatkozik mindkét épületre.
    Tehát ha arról a csűrről átrakjuk az épületelemet az üvegházra, ami már nem 100%-os és minden kisebb csűrről átrakjuk az eggyel jobban termelőre, akkor már az 1-es szintű üvegházzal is nőni fog az élelemtermelés.
    Lorant96 @ hu 2
    Azzal azért vitatkoznék, hogy csak emelt szinten érdemes lerakni az üvegházat.
    Ugyanis már 1-es szinten is többet termel, mint a csűr 30-ason.
    Az üvegház alap termelése 1-es szinten 196, míg a 30-as csűré csak 178.
    Persze ezt az épületelem, közrend, stb. növeli, de ez ugyanúgy vonatkozik mindkét épületre.
    Tehát ha arról a csűrről átrakjuk az épületelemet az üvegházra, ami már nem 100%-os és minden kisebb csűrről átrakjuk az eggyel jobban termelőre, akkor már az 1-es szintű üvegházzal is nőni fog az élelemtermelés.
    Kedves Lorant96, nálad ez biztosan így van, nálam meg nem így. Nem akarnék számháborúzni veled:DDD
    A katik ugyanis nem 1 csűrből vagy üvegházból esznek, hanem a teljes termelésből. Az udvaron pedig közrend van, üres hely, ahová csak úgy leteszem az üvegházat pedig nincsen. Vagyis ahhoz, hogy 'letegyem', előbb valamit raktárba kell tennem,le kell bontanom, tehát a növekedés csökkenéssel indul, ahogy a lakásfelújítás is először bontással, és csak aztán építéssel. Ennek a hatásait nem szabad figyelmen kívül hagyni.
    Amiről írtam, az a 'változtatás' teljes termelésre vetített hatása volt, minden áttételes hatást figyelembe véve. A hatás a 13. szintnél fordult át pozitívba, a teljes termelés esetén. Barátaim, társaim közül aki eddig üvegházat lerakott, mindenki arról számolt be, hogy bizony nekik is nagyjából ott volt a fordulópont. Volt, akinek 12es szintnél, volt, akinek 14esnél.
    Ráadásul ha nem egy közrendet veszel le, hogy a helyére tedd az üvegházat, amitől minden csűr termelése csökkenni fog egy kicsit,  hanem 2 csűr helyére teszed, akkor mindjárt 2 csűr teljes termelése is kiesik, ha ezek nem termelő csűrök és 200as alappanel van bennük, akkor ez a 400 esik ki, ha kis százalékos termelő csűrök, akkor a termelés és amit a benne lévő kajás panel hozzáad. Persze ez csak akkor van így,  ha az udvarba közrend van lerakva, mert ahogy írtam, az én számaim 337 százalékos közrend 'fennforgása' mellett álltak elő. Kisebb vagy nagyobb közrendnél, alacsonyabb vagy magasabb pékség, malom szintnél egészen más számok lesznek. 
    Szóval ezért én nem csűr alaptermelést vetek össze üvegház alaptermeléssel, hanem 'hatást', 'elmozdulást', 'változást'. Ez szerintem közelebb visz ahhoz az igazsághoz minket, hogy van-e annyi termelésünk, hogy a katik túléljék az éjszakát.:)
    Kedves Sahrazad!
    Azt kell, hogy mondjam, hogy nincs igazad. Ugyanis nálam hasonló közrend mellett már az 1-es szintű üvegháznál nagyobb lett az élelemtermelés, mint korábban, miután az épületelemeket átrendeztem.
    Az eltérés ott lehet, hogy Ti 2 csűrt bontottatok, vagy nem rendeztétek át az épületelemeket.
    Én egy 5x10-es dísztárgyat raktam el, így valóban kissé csökkent kezdetben a közrend, de ezt bőven ellensúlyozta a +18-as alap élelemtermelése az 1-es szintű üvegháznak. Illetve lebontottam 1 csűrt is, amiről a +200-as épületelem átkerült egy másik csűrre, és így már 0-t termelt. Így ennek az eredeti 200-as termelése nem esett ki, hanem átvette más. A csűr helyére viszont ki tudtam rakni egy 5x5-ös díszt.
    Lorant96 @ hu 2
Sign In to comment.