Főoldal Hungarian Bejelentések és hírek megbeszélése

Új moderátorokra van szükségünk!

ModerátorCsapatunkba folyamatosan keresünk tehetséges embereket. Azaz éppen téged! Ha úgy gondolod, tudnál nekünk segíteni a szervezésben és a tájékoztatásban a közösségünk számára, és közben a szórakoztató oldaladat is megfelelően tudod használni, kérjük, jelentkezz. A fórumon, a bejelentésekkel közzétett kulisszatitkoknál, a Discordon és a közösségimédia-csatornáinkon is szükségünk van emberekre.

Ha felkeltettük az érdeklődésedet, kattints IDE.

Visszajelzés a HTML5 BÉTA hibákról

2

• Mr. Hankey (HU2)Mr. Hankey (HU2) HU2 Bejegyzések: 77
    A tiszteletet meg pontosan az "Önözéssel" adod meg egy ismeretlen személynek. Sőt! Írásban nagy betűvel kezdjük. Milyen bámulatos és csodálatos a magyar nyelv! Igaz?

Mr. Hankey, the Christmas Poo
  • G3za (HU2)G3za (HU2) HU2 Bejegyzések: 1
    Tapasztalatom ezzel a bétával kapcsolatban, hogy lasabban működik.
  • tirerama (HU1)tirerama (HU1) HU1 Bejegyzések: 119
    szerkesztette ezt: 04.12.2018
    élménybeszámoló....

Kipróbáltam a HTML% nevű csodát
    Belépés után még a  böngészöm is lefagyott.
    Most vagy én nem jól csínáltam valamit, vagy a gépem rossz vagy ez a csoda új valami nem sikerült

Ugy hogy maradok a "rossz" nak titulált flash playernél, mert azzal legalább tudok játszani

Gratulálok a fejlesztő guruknak
    ez is pengén sikerült:D

(Uriel ne töröld, szalonképessé tettem minden szót, és a vélemény nyílvánitást te kérted....:))
    Post edited by Uriel on
    Hu2 ön is ott vagyok ám

csak ki vagyok tiltva valamiért amire senki nem tudja a választ:)
  • LGabi22 (HU2)LGabi22 (HU2) HU2 Bejegyzések: 275
    megnéztem ezt a html5 -ös akármit és iszonyat ronda a grafikája....
    #FearTheDeer
    #Giannis Antetokounmpo is the MVP

• rotkiv (HU2)rotkiv (HU2) HU2 Bejegyzések: 569
    Grafikailag pont, hogy szebb lett, leszámítva néhány dolgot. A 10 éves gépem küszködik is vele rendesen.
    A szöveges részekkel viszont vannak gondok, hol homályos, hol fénylik, mint salamon töke, hol árnyéka van a szövegnek, de legalább mindenhol el van csúszva. :D  Nem túl fontos szempont, de nekem zavarja a szépérzékem, ha van egy rubrika, és nem annak a közepében van a szöveg. A kastély téglánként töltődik be (már amennyiben éppen betölt), de ebben biztos közrejátszik az is, hogy az én gépem 10 éve se volt egy nagy valami. A térkép mozgatása viszont nagyon jó lett, de itt is vannak még gondok feliratokkal és a betöltéssel. Tempóját tekintve a böngésző+flash kombinációnál valamivel gyorsabb talán, de a letölthető flash program szintjét nem üti meg.
    Windows 7, Chrome, Verzió: 70.0.3538.110 (Hivatalos verzió) (64 bites)

Tudom, hogy írták, hogy nem mobil-kompatibilis a játék, a hagyományos böngészőket használva az alkalmazást letöltő hirdetéseket adja be, a puffin nevű programmal (amivel a flashes verzió egész jól működik) betöltődik a html verzió is, de nagyon nem éri meg próbálkozni vele: a színek nagyon rosszak, ugrál az egér, villog a kép, nem lehet kattintani a dolgokra, egyszóval katasztrófa.
    Android 7.1.1, Puffin, Verzió: 7.7.2.30832
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
    És még sok más útmutató...
  • manual (HU1)manual (HU1) HU1 Bejegyzések: 5
    szerkesztette ezt: 03.12.2018
    Nekem edig tökéletes nekem jobban fut mind a flesen nekem ott fagyott  itt html5 még nem fagyott le akkor sem ha közbe más böngészöt nézegetek :smile: de még 2020 soká lesz adig bármi is történhet 
    Post edited by manual (HU1) on
  • Mr. Hankey (HU2)Mr. Hankey (HU2) HU2 Bejegyzések: 77
    Nálam is működik. Ami gáz, hogyha pakolok akkor belassul és szaggat. Maxthon - legfrissebb.
    Mr. Hankey, the Christmas Poo
  • LORD POK (HU2)LORD POK (HU2) HU2 Bejegyzések: 43
    Sziasztok!
    Bocsánat,hogy ide írom,de a fejlesztők figyelmébe ajánlanám megnézni,hagy a 2002-ben megjelent 

American conquest nevű stg játék,hogy is néz ki és mit tudott 16 évvel ezelőtt.

Pok
    LORD POK @ hu 2
  • Mab (HU2)Mab (HU2) HU2 Bejegyzések: 872
    Mab (HU2) mondta:

Tisztelt Rotkiv!!

Akkor nem tudom milyen nyelven olvasott és az értelmezésével is problémák vannak már többször jeleztem nem öntől kérem a feltett kérdésre a választ nem jogosítja fel semmi .hogy moderátorként járjon itt el és tegye itt az igét főleg olyan dologban amiről semmit nem tud biztosan

Teljesen egyértelmű magyarázatot adott Rotkiv a felvetésedre, amit egyébként Uriel is meg fog erősíteni. Ráadásul segítségként írta neked, amit inkább illene megköszönni és nem sértő módon válaszolni. Ugyanis ezen a fórumon teljesen elfogadott, hogy a játékosok segítenek egymásnak, akkor is, ha Urielnek szánták a kérdést, legfeljebb Uriel kiegészíti. Ez Urielnek is segítség, mert nem tud mindig itt lenni, és azonnal válaszolni.
    A magázódás meg végképp érthetetlen egy olyan játékosfórumon, ahol a tegeződés az elfogadott forma, nemcsak itt, hanem a külföldi fórumokon is, mi több, a nagybetűkkel írt mondat kiabálásnak számít, amit szerintem a fórumszabályzat is tilt, a halmozott írásjelekkel együtt.
    Itt nagyon sok játékos van, aki kora és egyéb elismertsége okán kikövetelhetné a magázódást, de nem teszi, mert tisztában van a fórum szokásaival és tudja, hogy tegeződve is tisztelhetjük egymást, míg magázódva is lehet szemtelennek lenni.
    A felhasználónevek mögött nem tudni, hogy egy tizenéves gyerek vagy egy hatvan év feletti nagyszülő rejtőzik, így marad ismeretlenül is a tegeződés. A tiszteletet nem a magázódással kell kivívni.

Üdvözlöm Mab
    Bocsi de nem rotkivre vagyok kiváncsi főleg ugy mint leirta egy 5 éves gyerek is lehet A tiszteletet meg pontosan magázodással  adod meg egy ismeretlen személynek

Akkor írom érthetőbben: te is ugyanolyan játékos vagy itt, mint én vagy a többiek. Itt a fórumon mindenki tegezi egymást, neked sem jár külön a magázódás, mert mint írtam, nem tudni, hány éves ember rejtőzik a felhasználó név mögött. Lehetsz te is egy tizenkét éves gyerek, aki éppen unatkozik és magázódással dobná fel a fórumot.
    Az érthető segítségre pedig sértő módon válaszoltál, ami nem éppen az irántad való tiszteletet váltotta ki a fórumozókból.
    Ha nem tudod elfogadni, hogy itt a fórumon mindenki tegezi egymást, akkor javasolnék olyan fórumot, ahol a magázódás elfogadott.
  • Dragober (HU2)Dragober (HU2) HU2 Bejegyzések: 15
    Mab (HU2) mondta:
    Mab (HU2) mondta:

Tisztelt Rotkiv!!

Akkor nem tudom milyen nyelven olvasott és az értelmezésével is problémák vannak már többször jeleztem nem öntől kérem a feltett kérdésre a választ nem jogosítja fel semmi .hogy moderátorként járjon itt el és tegye itt az igét főleg olyan dologban amiről semmit nem tud biztosan

Teljesen egyértelmű magyarázatot adott Rotkiv a felvetésedre, amit egyébként Uriel is meg fog erősíteni. Ráadásul segítségként írta neked, amit inkább illene megköszönni és nem sértő módon válaszolni. Ugyanis ezen a fórumon teljesen elfogadott, hogy a játékosok segítenek egymásnak, akkor is, ha Urielnek szánták a kérdést, legfeljebb Uriel kiegészíti. Ez Urielnek is segítség, mert nem tud mindig itt lenni, és azonnal válaszolni.
    A magázódás meg végképp érthetetlen egy olyan játékosfórumon, ahol a tegeződés az elfogadott forma, nemcsak itt, hanem a külföldi fórumokon is, mi több, a nagybetűkkel írt mondat kiabálásnak számít, amit szerintem a fórumszabályzat is tilt, a halmozott írásjelekkel együtt.
    Itt nagyon sok játékos van, aki kora és egyéb elismertsége okán kikövetelhetné a magázódást, de nem teszi, mert tisztában van a fórum szokásaival és tudja, hogy tegeződve is tisztelhetjük egymást, míg magázódva is lehet szemtelennek lenni.
    A felhasználónevek mögött nem tudni, hogy egy tizenéves gyerek vagy egy hatvan év feletti nagyszülő rejtőzik, így marad ismeretlenül is a tegeződés. A tiszteletet nem a magázódással kell kivívni.

Üdvözlöm Mab
    Bocsi de nem rotkivre vagyok kiváncsi főleg ugy mint leirta egy 5 éves gyerek is lehet A tiszteletet meg pontosan magázodással  adod meg egy ismeretlen személynek

Akkor írom érthetőbben: te is ugyanolyan játékos vagy itt, mint én vagy a többiek. Itt a fórumon mindenki tegezi egymást, neked sem jár külön a magázódás, mert mint írtam, nem tudni, hány éves ember rejtőzik a felhasználó név mögött. Lehetsz te is egy tizenkét éves gyerek, aki éppen unatkozik és magázódással dobná fel a fórumot.
    Az érthető segítségre pedig sértő módon válaszoltál, ami nem éppen az irántad való tiszteletet váltotta ki a fórumozókból.
    Ha nem tudod elfogadni, hogy itt a fórumon mindenki tegezi egymást, akkor javasolnék olyan fórumot, ahol a magázódás elfogadott.

Eléggé elszomorító sajnos ami itt megy senki nem adja meg a másiknak a tiszteletet a szia és hasonló megnevezések erre nem alkalmasak javaslom a magyar helyesírási és értelmező kéziszótár alkalmazását hogyan szólítunk meg egy teljesen ismeretlen személyt levélformátumban!! Kicsit vissza olvasva ezt nem csak én állítom így
    Dragober (HU2) mondta:
    Eléggé elszomorító sajnos ami itt megy senki nem adja meg a másiknak a tiszteletet a szia és hasonló megnevezések erre nem alkalmasak javaslom a magyar helyesírási és értelmező kéziszótár alkalmazását hogyan szólítunk meg egy teljesen ismeretlen személyt levélformátumban!! Kicsit vissza olvasva ezt nem csak én állítom így
    Szerintem rajtad kívül mindenki megadja itt a tiszteletet a másiknak. Ez nem levél, hogy annak a formátumát kelljen használni itt. A tiszteletet nem ebben mérik. Egy bejegyzés lényegi részét annak tartalma teszi ki, nem a megszólítás, ami egyébként elhanyagolható egy fórum bejegyzésben. Nem a megszólítás alapján fognak téged, vagy engem megítélni, hanem a bejegyzés tartalma szerint. Én általában próbálok segítőkész lenni, lehet, hogy nem sikerül mindig, nyugodtan megcáfolhatsz, ha értelmesen ki tudod fejteni, hogy miért nem gondolod így. Velem szemben Te pedig - tiszteletlen módon - a segítő szándékkal írt bejegyzéseimre teszel kötekedő megjegyzéseket. Nem kell, hogy ugyanaz legyen a véleményed, mint nekem, reagálhatsz rá kulturált formában is, leírhatod a te meglátásaidat. A trágárságokra utaló megjegyzések helyett leírhatnád akár szépen, kulturált formában is a véleményed, tapasztalataid, talán még segítenél is evvel, elvégre a topicnak is ez lenne a lényege. Hidd el, ezért több tiszteletet kapnál, mint a megszólításért. Én visszaolvastam, de nem találkoztam mással, aki ezen lovagolna - rajtad kívül.
    Azt a szótárat pedig lapozgasd még egy kicsit szerintem. :D 
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
  • Mab (HU2)Mab (HU2) HU2 Bejegyzések: 872
    Mab (HU2) mondta:
    Mab (HU2) mondta:

Tisztelt Rotkiv!!

Üdvözlöm Mab

A fórumbejegyzések és a levélformátum között azért van különbség, ráadásul ez egy játékosfórum. Javasolnám a játékosfórumok tanulmányozását. Az itteni bejegyzések formája teljesen elfogadott nemzetközileg is. Nemcsak a magyar fórumot olvasom évek óta, hanem a németet is, de rajtad kívül még soha senki nem panaszkodott azért, mert tegezik. A GGS, mint ennek a játéknak a tulajdonosa, ezt a trendet követve, szintén tegezi ismeretlenül a játékosokat, nemcsak a bejelentésekben, hanem a levelekben, sőt, a kerekasztali megbeszéléseken is, ahol a játékosok beszélhettek a készítőkkel, ott szintén a tegeződés volt az elfogadott forma. 
    Az autópályán jelenleg egyedül csak te mész szembe a forgalommal. És mint tudjuk, egy fecske nem csinál tavaszt.

A tiszteletet pedig kiérdemelni kell és nem követelni, mert úgy nem kapsz.
  • Torda10 (HU2)Torda10 (HU2) HU2 Bejegyzések: 18
    Kipróbáltam Chrome-on.
    Grafika valahogy elmosódottabb
    Sokkal lasabban reagál (reklámablakok lecsukása kb 5 perc volt)
    Vissza kellett térnem a flash verzióra
  • UrielUriel Bejegyzések: 2,654
    Sziasztok!
    Az értékes és a témával kapcsolatos véleményeiteket és javaslataitokat továbbítom folyamatosan az illetékeseknek. Sajnálom, hogy egy egyszerű bejegyzésben is egymás ellen tudtok fordulni, s most nem szeretnék személyeskedni. Szerencsére vannak fontos hozzászólások is, ezeket küldöm el a kezelőknek.
    Uriel
  • manual (HU1)manual (HU1) HU1 Bejegyzések: 5
    tegnap még jo müködöt Html5 Béta verzio ma beléptem és egyszere leis fagyot használhatatlan lett :(
    A nagyítás-kicsinyítés használatával is akadnak gondok.

• ivanhu (HU2)ivanhu (HU2) HU2 Bejegyzések: 8
    Szia,

leírom angolul is, ne kelljen vesződnöd vele (angolul gondolom a német fejlesztők is értenek... :).

Nem tudom, hogy ez bug vagy changed feature...

Amikor rákattintok egy kastélyra vagy pl. Beri NPC célpontra, és elindítom a kémkedést vagy támadást, a Flash változat kikapcsolja a vonalakat (amik a kastély erődjéig vezetnek) és úgy jeleníti meg a kémkedés (vagy támadás esetén a támadás) ablakot. A HTML5 verzió fent hagyja a vonalakat, és amikor bezárom a kémkedés vagy támadás dialógust, akkor is láthatóak maradnak.

A Flash változat gyakran elpusztult (kifagyott) ha másik böngésző tabra váltottam, és onnan mentem vissza. A HTML5 esetén ilyet nem tapasztaltam, ez nekem nagy segítség, big thanks!

1. Chrome Version 70.0.3538.110 (Official Build) (64-bit)

I don't know whether it is a bug or a changed feature, but

2. When I click on a castel (or beriland target), and initiate either the spy or the attack, the Flash version immediately switched off the lines that connect the castel with the fortresses, and displays the spying/attacking window only afterwards. The HTML5 version leaves the lines on the map, and they remain visible even when I close the dialog window.

3. The Flash version usually freezes when I switch to another tab of my browser (the chrome above), and do something there for several minutes. When I returned, the game was frozen. In case of HTML5, I experienced no such buggy behaviour, which already helps me a lot, big thanks!
  • Rezső (HU2)Rezső (HU2) HU2 Bejegyzések: 1
    Tegnap 2018.12.04. 21:11 (CET) óta a szövetségi pontokhoz nem kumulálódik az egyéni dicsőségpont! Így rengeteg megy veszendőbe.
    Nem tudom a HTML5 hibája-e vagy más az oka.

Másik észlelt probléma az, hogy a rablóvárak égnek, akkor is, ha épp nem lettek kigyújtva.

Néha nem elég gyors a megjelenítés.

Mozilla Firefox 63.0.3 (64 bites) verzió

Rezső

• UrielUriel Bejegyzések: 2,654
    Rezső (HU2) mondta:
    Tegnap 2018.12.04. 21:11 (CET) óta a szövetségi pontokhoz nem kumulálódik az egyéni dicsőségpont! Így rengeteg megy veszendőbe.
    Nem tudom a HTML5 hibája-e vagy más az oka.

Másik észlelt probléma az, hogy a rablóvárak égnek, akkor is, ha épp nem lettek kigyújtva.

Néha nem elég gyors a megjelenítés.

Mozilla Firefox 63.0.3 (64 bites) verzió

Rezső

Szia!
    A szövetségi dicsőségpont elérte a maximumot, innentől kezdve nem látszik, hogy hozzáadódna, de mégis megtörténik. Ez a pontszám viszont naponta visszaesik, ezért újra és újra látható lesz a növekedés, egészen ismét a maximumig. A rablóvárakról elküldtem a jelentést.
    Uriel
  • Casa303 (HU2)Casa303 (HU2) HU2 Bejegyzések: 128
    szerkesztette ezt: 05.12.2018
    Tőlem is egy élménybeszámoló következik pár bugról, amit tapasztaltam az eddigi bétában(a megjelenés óta használom).

Böngésző: Google Chrome
    Verzió: 71.0.3578.80 (Hivatalos verzió) (64 bites)

Problémák:

1. Támadásnál, amikor egy adott eszköztípusból 2 különböző "szintűt" használok, az utóbbi támadási eszköz értékét írja csak ki alá.
    Értsd: Felteszek támadásnál 12 pajzsfalat, ami összesen 180%-os távos minuszt eredményez. Mellé teszek 3 db Öntöttvas pajzsot, ami 30%-os távos minusz. Mégis, alatta annyit ír mindössze, hogy -30%. Természetesen támadásnál nem ennyit vesz figyelembe, de rossz a kiírás a támadás előkészítésénél.

2. Amikor előbeállítást frissítek, alapból feldobja, hogy új előbeállítás feloldása - nálam - 9600 rubinért. Ezt az ablakot nem tudom bezárni, sem az alsó, sem a felső X-szel, egyedül marad a zöld pipa, azaz a megvásárlás. Ha nincs ennyi rubinom, szerencsém van, de ha van, akkor levonja. Más megoldás ilyenkor nincs, csak az oldal frissítése.

3. - Nem tudom, hogy lehet előídézni - Sokszor van olyan, hogy támadásnál a parancsnok nem kattintható, csak akkor, ha a nyílra kattintok mellette, mert alapból a neve sötét, deselected, és nem tudok másképp választani parancsnokot.

4. Amikor királyságok között akarok katonát átvinni, illetve amikor állomásoztatok, ha 1000 feletti mennyiségű katonát akarok beírni(nem a "max" gombot használva), akkor ha leenterezem, vagy megnyomom a pipát, mindössze az ezres helyiértékű mennyiségű katonát adja hozzá. 
    Pl.: Jegesről akarok zöldre áttenni 1430 démonegységet. Beírom, leenterezem, de csak 1 démont tesz fentre. Ilyenkor kénytelen vagyok kitörölni a szóközt az 1-es után, úgy már működik, de ez nem megoldás így. Állomásoztatásnál ugyanez a helyzet.

5. Királyságokban az erőforrás-falvak 90%-a mindössze naracs-piros négyzetes sátrakkal van lerakva, egy-kettő másféle van elszórtan, de alapjáraton majdnem mindegyik piros-narancs.

6. Az eredmények résznél a következő szint jutalmánál a feloldható szimbólum nem írja ki, hogy milyen bónuszt ad, ha ráviszem az egeret(azt hiszem, flash-ben ez nem így volt).

7. Támadás előkészítésénél, ha egyik oldalon beállítok pl 32 pajzsfalat(teljesen mindegy, valamilyen eszközt), nem tudok addig átkattintani a másik oldalra, amíg nem enterezem le. Hosszútávon ez idegesítő tud lenni.

+1. A kastélyban nem lehet olyan távolra menni, mint a flash verziónál. Túl közel van a kastély, így kevésbé kényelmes.

Véleményem szerint jó lesz a HTML5 verzió, mérföldekkel biztosabb, mint a flash, gyorsabb, és egyszerűbb is. Azonban az biztos, hogy ez még nem az az állapota, amikor feltétlen megéri váltani. Én már vártam rá, hisz ebben dolgozom, tudtam a Flash-es előzményét, és a fent említett bug-ok nagy részének tudom is a mivoltát, és nem nagy ördöngősség kijavítani, mégis sokkal használhatóbbá tennék a játékot, és növelnék a játékélményt.
    Egyelőre ennyi jutott így eszembe, valószínűleg találkozni fogok még bugokkal, remélem ezek legalább meghallgatásra találnak. :)

C.
    Casa303 @ hu 2
    Armageddon szövetség
    Diplomata
Sign In to comment.