Főoldal Hungarian Kérdések a játékkal kapcsolatban

Új moderátorokra van szükségünk!

ModerátorCsapatunkba folyamatosan keresünk tehetséges embereket. Azaz éppen téged! Ha úgy gondolod, tudnál nekünk segíteni a szervezésben és a tájékoztatásban a közösségünk számára, és közben a szórakoztató oldaladat is megfelelően tudod használni, kérjük, jelentkezz. A fórumon, a bejelentésekkel közzétett kulisszatitkoknál, a Discordon és a közösségimédia-csatornáinkon is szükségünk van emberekre.

Ha felkeltettük az érdeklődésedet, kattints IDE.

Távoli világok

Rajmund0404Play (HU2)Rajmund0404Play (HU2) HU2 Bejegyzések: 113
szerkesztette ezt: 18.10.2018 itt: Kérdések a játékkal kapcsolatban
Sziasztok!
Egy banális probléma adódott a túlvilágon! Így nevezem a távoli világok teszt műsort.
Mai napon (is)támadásokat kaptam,viszonoztam,stb.Miért van az,hogy a Görög 1 ó múlva ismét támadhatott,nekem 2 és fél óra múlva engedi a revansot.! Hogy is működik ez?!!
Hogy érthetőbb legyen.18h-kor támadott,majd 19-kor ismét.Náluk nincs időkorlát?
Post edited by Uriel on
«1

• timcsi1218 (HU2)timcsi1218 (HU2) HU2 Bejegyzések: 35

Szia!

Ha védted a támadását akár azonnal újra támadhat. Nem azon múlik milyen szerveren játszol, hanem hogy beütöd, vagy sem. Ha felégetsz valakit akkor 3 órát kell várnod, hogy újra támadd, viszont ha védik a támadásod, azonnal újra mehetsz. Ugyanúgy igaz ez visszafelé is.

timcsi
  • UrielUriel Bejegyzések: 2,654

Szia!

Ha védted a támadását akár azonnal újra támadhat. Nem azon múlik milyen szerveren játszol, hanem hogy beütöd, vagy sem. Ha felégetsz valakit akkor 3 órát kell várnod, hogy újra támadd, viszont ha védik a támadásod, azonnal újra mehetsz. Ugyanúgy igaz ez visszafelé is.

Sziasztok!
    Köszönöm a pontos választ, s egyben a segítséget is.
    Uriel
  • Mab (HU2)Mab (HU2) HU2 Bejegyzések: 872
    Aki távoli világokban vásárolt rubint, emiatt több esetben a magyar szerveren magasabb rubinos ajánlatokat kap, mint szokott, holott a magyar szerveren nem vásárolt többet.
    Ezek szerint a rendszer a távoli világos rubinvásárlást egyben kezeli a magyar szerveren történő vásárlással.
    Mondjuk senki fejéhez nem tartanak fegyvert, de üzleti szempontból még mindig jobb, ha több kisebb ajánlatot vesznek meg, mint a nagyobb ajánlatból jóval kevesebbet vagy inkább semmit.

• Lorant96 (HU2)Lorant96 (HU2) HU2 Bejegyzések: 447
    Szia Uriel!

Az lenne a kérdésem, hogy akinek több szerveren is van vára, az a szabályok értelmében a távoli világokba csak egy szerverről léphet át, vagy akár mindegyikről is és vihet a távoli világokban egyszerre több karaktert is, amivel akár segítheti is saját magát?
    Lorant96 @ hu 2
    Szia Uriel!

Az lenne a kérdésem, hogy akinek több szerveren is van vára, az a szabályok értelmében a távoli világokba csak egy szerverről léphet át, vagy akár mindegyikről is és vihet a távoli világokban egyszerre több karaktert is, amivel akár segítheti is saját magát?
    Szia!
    Ezt a kérdést csak úgy tudom megválaszolni, ha minden részletet tudok. Különböző szervereken, különböző karakterekkel megoldható amit írsz. Semmi sem akadályoz ebben. Mivel más szervereken vannak más karaktereid, ez nem számít multizásnak, csak ha egy szerveren van sok karaktered. Bárki játszhat akár az USA szerveren, vagy a Japánon, s akkor egy ottani karakterrel elmehetsz a Távoli világokba, s teheted amit szeretnél.
    Uriel
  • Lorant96 (HU2)Lorant96 (HU2) HU2 Bejegyzések: 447
    Köszönöm a választ!
    Csak ott éreztem a problémát, hogy akkor a távoli világ szerveren egyszerre több karakterem lesz, és ezzel előnybe kerülök azokkal szemben, akiknek csak egy karaktere lesz ott. De akkor ez nem probléma.
    Lorant96 @ hu 2
  • Asinne (HU2)Asinne (HU2) HU2 Bejegyzések: 64
    Üdvözlet!

Pár észrevételt, és ötletet szeretném megosztani a Távoli Világokkal kapcsolatban
    Észrevétel - Hibák.
    Volt három bejövő egy másik nemzetiségű játékostól. 1260-1300 főt mutatott, Dúvadak, eszközök stb. Jelentésben pedig 78 fő volt, 78, pedig mindenki látta a szövetségben hogy 2x egymás után nagyon sok katonával támad. Ezt háromszor egymás után eljátszotta, negyedik támadása már 1300 fő volt a jelentésben is.

Észrevétel:
    Oltás rubinttal, ha elkezdek nélküle tűzet oltani, és mondjuk már a háromnegyedével végeztem, nem változik az azonnali tűzoltás rubinttal funkcióra kiírt összeg. Tehát ha 2650 rubint volt az elején, és már csak egy ház ég, akkor is 2650 rubintot kér.
    Bejelentkezési problémákról számoltak be a szövetség tagjai. Továbbá bejövő támadásnál pont rosszkor de kidobta őket a szerver és alig tudtak visszalépni, ez nem egy tagunkkal történt. Vagy bemerevedett a képernyő közben.

-

Ötlet:
    Szerintem izgalmasabbá tenné a pénz farmoló torony ütőknek az ha a kinti királyságokban aktivizálnák a Lázadó Kémeket. Szerintem nem add olyan sok pluszt  hogy gond lenne. Megjelenése egy héten kétszer lehetne. Zöldön pedig ugyan így a Vándor lovagok. Szerintem jó móka lenne ha ők is szerepet kapnának. Lévén ha nem veszel aranyat rubintért, akkor bizony meg kell dolgozni érte, és tornyokat ütögetni.

Útólsó egy hétben szerintem lehetne valami másabb reklám tábla, akcióval. Elején még igen jól jön, és sokat add a maga módján. Viszont később már kevéske, vagy hiányosnak tűnhet. Nem gondolok radikális érték változásokra.

Köszönöm a figyelmet!
    Szép estét.

- Játékban - Duplakeresztes (hu2) -
    - Ötletelő -

• Mab (HU2)Mab (HU2) HU2 Bejegyzések: 872
    Már előző alkalommal is jeleztem, hogy a távoli világokban történő kisösszegű rubinvásárlás esetén a magyar szerveren is megemelkedik az ajánlat, annak ellenére is, hogy a magyar szerveren nem történik vásárlás.
    Sziasztok!
    Jelenleg éppen a Távoli Világok eseményről kell visszajelzést adnom a Ti jelentéseitekből. Ezt szinte egyben kimásolom, mert fontos információkkal van tele. Nagyon köszönöm a visszajelzéseket.
    Uriel
  • csenge32 (HU2)csenge32 (HU2) HU2 Bejegyzések: 33
    Érdeklődni szeretnék, hogy a Távoli világban szerzett építési zsetonokat miért nem engedi felhasználni a rendszer az üvegház felépítéséhez? S tulajdonképpen hány zsetonra van szükség az épület felhúzásához? A 60/120 kiírás valójában mit takar? 120 zsetonnak kell lenni, s ebből 60- ra van szükség?
    A választ előre is köszönöm.
                Csenge
    csenge32 @ hu 2
  • rotkiv (HU2)rotkiv (HU2) HU2 Bejegyzések: 569
    Még valamit továbbíthatsz...
    A rangsorolás ezen módja nem a legjobb, pl. a 10000. és 10001. játékos ugyanannyi ponttal végzett holtversenyben, mégis különböző végső jutalmat kapnak.
    A napi rangsorolásnál is ez van, én pl. egyik nap (még az elején) 5001, vagy 5002. voltam az aznapi pontosztás pillanatában, de az előttem lévő 100 játékos is ugyanannyi épületponttal állt, csak szerencsés módon őket előrébb rakta a rangsor, így a végső ranglistára is kevesebb pontot kaptam. És ha már azt nézem, hogy aznap kaphattam volna 50-nel több pontot, akkor a végső eredményben lévő 10072. helyezésem is 10 ezren belül lenne, ami jobb jutalmat jelentene.
    Ez így kissé igazságtalan, mert attól függnek a helyezések, hogy a holtversenyben lévőket hogyan rakja sorba a rendszer. Nekem pl. egyel jobb jutalom múlt ezen, ha azon az egy kérdéses napon az azonos pontúak között előrébb rangsorolt volna, akkor a végső pontom is pont annyival lett volna több, amivel a top 10 ezres jutalmat kaptam volna meg a top 25 ezres helyett.
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
    És még sok más útmutató...
    rotkiv (HU2) mondta:
    Még valamit továbbíthatsz...
    A rangsorolás ezen módja nem a legjobb, pl. a 10000. és 10001. játékos ugyanannyi ponttal végzett holtversenyben, mégis különböző végső jutalmat kapnak.
    A napi rangsorolásnál is ez van, én pl. egyik nap (még az elején) 5001, vagy 5002. voltam az aznapi pontosztás pillanatában, de az előttem lévő 100 játékos is ugyanannyi épületponttal állt, csak szerencsés módon őket előrébb rakta a rangsor, így a végső ranglistára is kevesebb pontot kaptam. És ha már azt nézem, hogy aznap kaphattam volna 50-nel több pontot, akkor a végső eredményben lévő 10072. helyezésem is 10 ezren belül lenne, ami jobb jutalmat jelentene.
    Ez így kissé igazságtalan, mert attól függnek a helyezések, hogy a holtversenyben lévőket hogyan rakja sorba a rendszer. Nekem pl. egyel jobb jutalom múlt ezen, ha azon az egy kérdéses napon az azonos pontúak között előrébb rangsorolt volna, akkor a végső pontom is pont annyival lett volna több, amivel a top 10 ezres jutalmat kaptam volna meg a top 25 ezres helyett.
    Szia!
    A rangsorolás ebben az esetben attól függ ( egyenlő pontszámok), hogy ki érte el előbb a helyezést. Vagyis nem véletlen sorol be a rendszer, hanem idő alapján.
    Uriel
    Érdeklődni szeretnék, hogy a Távoli világban szerzett építési zsetonokat miért nem engedi felhasználni a rendszer az üvegház felépítéséhez? S tulajdonképpen hány zsetonra van szükség az épület felhúzásához? A 60/120 kiírás valójában mit takar? 120 zsetonnak kell lenni, s ebből 60- ra van szükség?
    A választ előre is köszönöm.
                Csenge
    Szia!
    Kicsit valóban félre értelmezhető az ár mutatása. 90/120 van írva. 120 kell az építéshez és 90 a fejlesztéshez. Vagyis, ha benne voltál a 10,000 ben, akkor csak 90 építési és 300 fejlesztési zsetont kaptál. Ez nem elég az épülethez.
    Uriel
    szerkesztette ezt: 01.02.2019
    Idézet:
    "Sziasztok! Ezt a választ kaptam:

Bátor Harcosok!

Szeretnénk tájékoztatást nyújtani a Kecske kultusz készletről és az Észak  örökségéről, amelyet eltávolítottak az eszközkereskedőtől. Röviden, ezek a készletek súlyos árbeli és egyenlőtlenségi különbséget teremtettek, amelyet több játékos is problémaként jelzett. A további problémák elkerülése érdekében úgy döntöttünk, hogy ezeket a készleteket eltávolítjuk a kereskedőtől, amíg nem végezzük el a szükséges kiegyensúlyozást. A következő Távoli Világok futtatásánál lesz várható, hogy a készletek legkorábban visszatérjenek.

Elnézést a kellemetlenségért.

A Birodalom családja"

----------------------------------------

Ezáltal ugyancsak hatalmas különbségek lesznek. Pl akik nem szereztek az elején több ezer aranyat és nem tudták megvenni, azok már ne is támadjanak, mert esélytelen összefarmolt zöld és lila ( ennyi idő alatt ) parancsnokkal bejutni az udvarra, és sikerre vinni a támadást.
    Szerintem még bent maradhattak volna. Most azonnal kivették így eléggé nagy lesz a szakadék. Szóval csödörből vödörbe.
    Mindegy. Megértem az ő álláspontjukat is s hogy miért olyan gyorsan, s sejtettem hogy ilyen válasz lesz. Viszont az eredmény amit ezzel okoztak, okozhatnak, a mostani távoli világokban eléggé szájhúzós, citromos utóízű. Hisz helyette ott van a rubinos parancsnok és várparancsnok vásárlási lehetőség. Mindössze ennek ott maradása okoz még nagyobb szakadékot. Legalábbis akárhogyan nézem, számolgatok, hová teszem az elkövetkezendő napokat, szakadék az eredmény, s kicsit cserbenhagyott.

Pl : " Észleltük a problémát, és a következő Távoli világokban változtatva lesz." 
    Sajnos ez nem így lett bejelentve, hanem azonnal kivétele, s majd a következő távoli világokban a normális lesz.

Következőben ne legyen egyik se és akkor egyenlő esélyek lennének :D. Viccen kívül. S akinek van rubin a tarsolyában az vesz erősebb katonát, vagy védőt.

Folytonos eszköz hiány miatt nagyon jó toronyütő parancsnokok voltak. Persze erősek, azonnal feltűnt, de attól még jók voltak arra. Tűzes birodalomban nem mindig. Legalábbis eszközök nélkül.

/Továbbítást szeretnék, ha majd lehet /
    - Ötletelő -

Sziasztok!
    Talán egy másik, nem teljesen hivatalos indok is van a a parancsnok/várparancsnok eltávolítására. Sokan meg tudták csinálni azt, hogy megvették az elején a rubinos ajánlattal ezeket. Ezután darabonként eladták őket és az árából nyereséggel ismételten meg tudták venni őket most már aranyért. Ennek az egyenlőtlenségét csak úgy tudták egyenlőre megoldani, hogy a teljes lehetőséget kivették. Az ígéret azonban az, hogy újra tervezés után lesz változás ebben. Továbbítom, hogy esetleg az lenne jó, ha egyik lehetőség sem lenne.
    Uriel
    szerkesztette ezt: 01.02.2019
    Köszönöm!
     Ha az egyik is bent van akkor tovább szüli az hatalmas szakadékot.

- Ötletelő -

Látom Visszarakták őket. Ez is egy megoldás. Vagy mindegyik vagy semelyik.
    - Ötletelő -

• Karesz53 (HU2)Karesz53 (HU2) HU2 Bejegyzések: 53
    Sziasztok!

Valamit nem értek. Most, hogy összeeresztették a GGE kedvelőket a világ minden tájáról, van is prüszkölés rendesen gondolom. Másért miért is vonnák ki a pk-t, és a vpk-t?
    Viszont nem értem a játék szervezőket. Az eddigi "felfogásuk" szerint, ki-ki belátása szerint költötte a pénzét, így megtudta vásárolni a hőn áhított pk-t, vpk-t, eszközöket. Az álláspont az volt, a lehetőség mindenki előtt adott.

Most valahogy kicsit meghátrálnak a szervezők? Ebben az esetben, már nem mindenkinek egyforma az esélye? Így ebben a formában mégis van különbség?

A HU2 szerver esetében eseteg nem lehetne átgondolni az árakat, hogy minden tizedébe kerüljön, mert azért mi mégis csak csórók vagyunk azokhoz képest, akik rengeteg Euro-t, US$, Ł költenek a játékra?
    A mi keresetünk a nagy átlagban naponta annyi jobb esetben, mint más országokba 2-3 órai munkabér.  

Sziasztok!
    Ezek azért eléggé kemény kérések lennének. Egyszerűen nem lehet kettős, vagy többes mércét használni. Nem egy ország gazdasági helyzetétől függ ebben a játékban az árak meghatározása. Akkor minden ország jogosan kérhetné, hogy az átlagfizetéshez mérjék a rubinok árát, vagy esetleg a lakosok számához, netán a játékosok számához. Talán ez bonyolult lenne, és nem takarná az igazságot sem. Hiszen akik játszanak, lehetnek éppen gazdagok vagy szegények, az ország gazdasági helyzetétől függetlenül. A szegénységünket pedig erősen megkérdőjelezi az, hogy a múltkori Távoli Világ eseményt egy magyar játékos nyerte a HU2-es szerverről. Még valamit sosem szabad elfelejteni, hogy a játék maga ingyenes és szabadon választott. Nem kell rá költeni, azt mindenki maga döntheti el, hogy megteszi, avagy nem.
    Uriel
  • Karesz53 (HU2)Karesz53 (HU2) HU2 Bejegyzések: 53
    Szia Uriel!

Nagyon értem, hogy mit írtál, és azt is, ami korábban megjelent a pk, és a vpk-t illetően.

Nem értem, mi a probléma avval, hogy valaki ki tudta venni, mindkét parit, akár többször is.
    Csak, ha a GGE ezt az igazságtalanság oldaláról közelítette meg, mint problémát, akkor az általam leírtak is jogosak lehetnek.
    "Egyszerűen nem lehet kettős, vagy többes mércét használni." - ezt nagyon klasszul megfogalmaztad. Viszont aki nem élt a lehetőséggel, hogy megvásárolja a parikra költendő aranyat (kemény 400 Ft volt az ára, vagy 2,5Ł), az már az Ő baja. 
    Tehát nem értem, hogy az igazságtalanságra való hivatkozásra lehet a következő Távoli Világok következő játékból kivonni a parikat.

Esetleg az lehet a baj, túl sokan, vagy éppen kevesen éltek a lehetőséggel?

Te írtad korábban, hogy mindenki saját maga dönti el, vásárol, vagy sem. Azt hiszem, ez az összeeresztésre is igaznak kell, hogy legyen. Gondolom egyik szerveren sincs kivétel, épp a jövedelmeket illetően.
    Amit írtam, próbáltam érzékeltetni, a helyzet ugyan az, mint a nagyjátékban.

Karesz 

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt