Főoldal Hungarian Goodgame Empire – Közösség

Új moderátorokra van szükségünk!

ModerátorCsapatunkba folyamatosan keresünk tehetséges embereket. Azaz éppen téged! Ha úgy gondolod, tudnál nekünk segíteni a szervezésben és a tájékoztatásban a közösségünk számára, és közben a szórakoztató oldaladat is megfelelően tudod használni, kérjük, jelentkezz. A fórumon, a bejelentésekkel közzétett kulisszatitkoknál, a Discordon és a közösségimédia-csatornáinkon is szükségünk van emberekre.

Ha felkeltettük az érdeklődésedet, kattints IDE.

Kétlépcsős hitelesítés avagy a 99%-os fiók védelem.

Üdv mindenkinek, felmerült bennem a kérdés a kastély feltörésekkel kapcsolatban hogy miért nem alkalmaznak a fejlesztők kétlépcsős hitelesítést annak ellenére hogy amatőrnek nevezhető weboldalakon is jelen van, mivel egyszerű és nagyban növeli a biztonságos használatot. Aki nemtudná a kétlépcsős hitelesítésnek az a lényege hogy minden bejelentkezéskor meg kell adni egy 30 másodpercenként változó kódot amit vagy egy program segítségével látunk folyamatosan a telefonunkon vagy pedig sms-ben küldi el. (Én az első változatot jobban szeretem mivel a hitelesítő programon belül kezel számomra 5-6 bejelentkezéshez szükséges 30 másodpercenként változó kódot, ráadásul netkapcsolat sem szükséges)
Konyhanyelven az account össze van kötve a telefonnal és a kód nélkül nem lehet bejelentkezni.
Kastély feltörésről többet nem hallanánk olyan tulajdonosoktól akik használják a hitelesítőt.
Persze felmerül a kérdés hogy mégis mi fog történni akkor hogyha a tulajdonos éppen alszik és meg kéne védeni,de kód nélkül nem lehet belépni. Erre a problémára szerintem egy olyan rendszer lenne a megoldás hogy a tábornoknál magasabb rangot képviselő szövitagok az alattuk elhelyezkedő társaiknak egy menüponton belül beállithatják a védelem alapvető elemeit köztünk akár a várpari cuccait is cserélgethessék a raktárban lévőkkel de eladni semmiképp ne tudjanak semmit. 
Akinek lennének hasonló ötletei az nyugodtan ossza meg itt és ha lenne rá igény akkor akár felkelthetjük a fejlesztők figyelmét külföldi fórumokon is. 
A témától ne térjünk el. Köszi.

• tirerama. (HU1)tirerama. (HU1) HU1 Bejegyzések: 131
    és ha nincs okos telefonja valakinek akkor be se tudna lépni?:)
  • TheSuspect (HU2)TheSuspect (HU2) Bejegyzések: 13
    Egyik weboldalon sem kötelező megcsinálni ezt ahol eddig használtam, ez csak egy szimpla bebiztosítás ami nagyban növeli a biztonságot. Ott van a steam, ncore és kb az összes bitcoin pénztárca. Mindenhol van kétlépcsős hitelesítés de nem kötelező. Akinek nincs okostelefonja annak minden marad a régiben. Bár manapság már a nyugdíjasok körében is nehéz olyat találni akinek nincs okostelefon :)
  • zürlény (HU2)zürlény (HU2) HU2 Bejegyzések: 348
    Egyik weboldalon sem kötelező megcsinálni ezt ahol eddig használtam, ez csak egy szimpla bebiztosítás ami nagyban növeli a biztonságot. Ott van a steam, ncore és kb az összes bitcoin pénztárca. Mindenhol van kétlépcsős hitelesítés de nem kötelező. Akinek nincs okostelefonja annak minden marad a régiben. Bár manapság már a nyugdíjasok körében is nehéz olyat találni akinek nincs okostelefon :)
    steam-be én nem tudok semmilyen két lépcsőt hitelesités :) 
  • zürlény (HU2)zürlény (HU2) HU2 Bejegyzések: 348
    steam-be én nem tudok semmilyen két lépcsőt hitelesités :) 
    vagy lehet hogy van, csak én nem így hivóm:DD
  • TheSuspect (HU2)TheSuspect (HU2) Bejegyzések: 13
    Steamguard de lényegében ugyan az, 30 másodpercenként kapsz egy új kódot a bejelentkezéshez. A steam ráadásul tovább cifrázta a dolgot, akinek nincs steamguard a telefonján az nem adhat el marketen és cserélni is csakúgy tud hogy a skin 15 napig vissza van tartva mielőtt megkapná így kiszűrve az account tolvajokat nehogy az értékeket eltudják lopni.
  • Black0uTEmpire (HU2)Black0uTEmpire (HU2) HU2 Bejegyzések: 39
    Kedves TheSuspect!

Több opció is lenne, pl emailhez kötni a bejelentkezést(kb taccsra verné a multik nagyját). Email címe pedig ugye mindenkinek kell hogy legyen. A másik opció egy egyszerű kép bejelentkezéskor amin van egy szöveg és be kell gépelni(ezzel a progi használok lennének kilőve majdnem teljesen). 
    Ami viszont nincs meg, azaz igény ggs részről.Mindenesetre örülök,hogy valaki próbálkozik ez ügyben, hátha lesz eredménye. 

Szép napot!
    Black0uTEmpire @ hu 2

Hagyj üzenetet!

VastagDőltÁthúzottOrdered listSzámozatlan lista
Emoji
Kép
Balra igazításKözépre igazításJobbra igazításHTML nézet váltásteljes oldal váltásmegvilágítás váltás
Dobd ide a képet/fájlt