Főoldal Technikai problémák és bugok

Új moderátorokra van szükségünk!

ModerátorCsapatunkba folyamatosan keresünk tehetséges embereket. Azaz éppen téged! Ha úgy gondolod, tudnál nekünk segíteni a szervezésben és a tájékoztatásban a közösségünk számára, és közben a szórakoztató oldaladat is megfelelően tudod használni, kérjük, jelentkezz. A fórumon, a bejelentésekkel közzétett kulisszatitkoknál, a Discordon és a közösségimédia-csatornáinkon is szükségünk van emberekre.

Ha felkeltettük az érdeklődésedet, kattints IDE.

A trágárságszűrő az üzenetekben hiányosan és hibásan működik

robii404-HUN (HU2)robii404-HUN (HU2) HU2 Bejegyzések: 5
szerkesztette ezt: 13.08.2020 itt: Technikai problémák és bugok
Visszatérő játékos vagyok, ez a probléma már régebben is fennált ha jól emlékszek. Nagyszerű az ötlet, de a kivitelezés szörnyű. Sajnos az ékezetes betűk, speciális karakterek megkülönböztetése nem igazán megy a rendszernek és sokszor nem küldhetem el az üzenetem egy olyan trágár szó miatt, ami igazából nem is az. Ekkor jön a keresés, ami egy hosszabb levélnél igencsak bosszantő, főleg úgy, hogy konkrétan betűről betűre kell átnéznem, milyen sorozatot vélt hibásnak az algoritmus. A legutóbbi hibát a 2 fős szövetségben találta, mert a "fős" szó trágárnak minősülne. Csakhogy a másik szó és a fős között óriási a különbség. Más Goodgame játékokban is voltak hasonló gondok ezzel a szűrővel, például a dugást is trágár szónak minősíti, így például nehezen magyarázható el az, hogy bedugtam a vasalót a konnektorba. Az anyád szó is tiltott, így pl. az "És anyád mit szólt hozzá?" kérdés is káromkodás, amit nehezen hiszek el. Az apád szó természetesen és egyben fura módon már nem trágár, érdekes. 

Szóval jó ötlet hogy szűrjük ki a trágár szavakat, de rengeteg olyan szó van a listában ami közel sem trágár, illetve ami teljes mértékben szövegkörnyezettől és értelmezéstől függ. Például van olyan szó, ami lehet trágár, de egy jelzőként, szlengben gyakran használják, nem trágárkodás. A A fentebb említett dugni és anyád is ez a kategória, de a parasztnak is több értelme van, ahogy a baromnak is. (Pl. a tyúk baromfi, amit szintén nem engedett leírni) Ezzel érdemes lenne kezdeni végre valamit, mert rettentően idegesítő, amikor ezek miatt kell átnézni a hosszú leveleket, és szinonímákat kell keresnem különböző kifejezésekhez, amikkel kicselezhetem a rendszert... Az pedig tényleg nonszensz, hogy az ékezetes betűket sem sikerül megkülönböztetni. Aki viszont akarja, az le tudja írni más módon a dolgokat, például a hülye is leírható kis l helyett nagy i-vel így: HüIye

A legjobb az lenne, ha kivennék az egészet, mert több bajt okoz, mint amennyit megold. Helyettesíteni lehetne egy ingame report rendszerrel, ahol jelenteni lehetne képekkel, játékosnévvel együtt a káromkodó játékosokat és kész, valaki pedig naponta átnézné és szankcionálna.
Post edited by BM Rot on

• Mab (HU2)Mab (HU2) HU2 Bejegyzések: 861

Rakjál üres szóközt a szavakba, pl. fo sztás, és engedni fogja. A másik, hogy magyar anyanyelvünkben rengeteg szinonima van, amit nem szűr a rendszer. :)  
  • sahrazad (HU2)sahrazad (HU2) HU2 Bejegyzések: 385
    szerkesztette ezt: 17.08.2020
    Megjegyzés: a magyar nyelv egyik leggyakoribb toldaléka a -ság és a -ség, míg az előbbi 'belefér', utóbbit a rendszer 'trágárnak' minősíti, és ha írsz egy levelet, amiben előfordul a tehetség valamint erősség vagy a gyengeség vagy 6-7 hasonló toldalékos szó, a végén negyedóráig keresgéled és 3x elolvasod, mire az összeset megtalálod. Úgyhogy nagyon egyetértek a topic megnyitójával, bizony úgy rossz az egész,ahogy van, és értelmetlen az egész:DDD
    Post edited by BM Rot on
    Sahrazad
    'Minden állat egyenlő, de egyesek még egyenlőbbek'.
  • sahrazad (HU2)sahrazad (HU2) HU2 Bejegyzések: 385
    Se gíts ég! A modi kiherélte a poénomat:DDD Bár nem tudom, ez a szó, hogy kiherél, vajon megengedhető-e itt? Ezért megkönnyíteném a modi dolgát, leírom 'korrektül' a poénomon felnőtt hímivarú gerinces főemlős ivarszerveinek eltávolítását hajtotta végre:DDD
    No ez is egy poén (lenne).
    Sahrazad
    'Minden állat egyenlő, de egyesek még egyenlőbbek'.
    Valóban, de a bejegyzés nem tanácskérés volt, hanem egy probléma kifejtése. Ez olyan, mint amikor pl. befagy egy játék 10 percenként. Az egy hiba és zavaró, de tegyük fel, hogy ha újraindítod, akkor fél óráig jó lesz. Tehát van rá megoldás, de az időigényes, bosszantó, és elkerülhető lenne, ha magát a hibát megoldanák és nem kellene saját megoldásokhoz folyamodni, amivel kicselezed a rendszert.

Ha telerakom szóközökkel a szavakat, nem lesznek helyesen írva, másrészt pedig ez is egy újabb hiba az egész rendszerben, hogy aki káromkodni akar, az tesz egy szóközt és már meg is van oldva. Akkor mi értelme van? Nem segít semmit, csak hátráltat és arra késztet, hogy helytelenül írjanak a játékosok. A lényeg az, hogy a rendszer felesleges, könnyen kicselezhető, rosszul működik, nem képes bizonyos karaktereket megkülönböztetni. Ez egy visszajelzés egy hibáról a fejlesztőknek, hogy érdemes lenne vagy erősen fejleszteni rajta, hogy betöltse a szerepét, vagy pedig kivenni az egészet és helyettesíteni egy sokkal egyszerűbb, játékosok számára is átlátható jelentés rendszerrel. 

Én is tudok szinonímákat keresni ahogy az eredeti bejegyzésben is írtam, de ahogy ott is kifejtettem, vicc hogy nem tudok leírni valamit egy teljesen normális szóval, mert a rendszeren fennakad. Ha egy karaktert rosszul ismer fel, akkor pedig kereshetem betűről betűre hogy vajon merre nézett el valamit, nem beszélve arról, ha éppen rímelve szeretnék írni valamit, amire sokkal nehezebb szótagszámban és magánhangzóra is stimmelő szinonímát találni. Nem a kicselezés a cél, hanem a hiba elhárítása, hogy ne kelljen semmit kicselezni, ha írok egy üzenetet a játékban.
    Ha rapelni akarsz a levelekben, vagy verseket írni, az tényleg lehetetlen küldetés tud lenni.

Ha nem tanácskérésként kezdted el ezt a topicot, akkor azonkívül, hogy a modik beteszik a jelentésükbe ezt a problémát, te is írhatsz levelet a supportnak, és mindenki más is, akit zavar, egyébként nem lesz itt változás, ha a fórumon csak beírsz ide, és esetleg még oltogatod is azt, aki segíteni próbál.

Az évek során rengeteg levelet írtam a játékban, tudom, miről van szó, és jelezve is lett a probléma, de ahogy mondani szokás: "egy fecske nem csinál nyarat".
  • kisnaci35 (HU2)kisnaci35 (HU2) HU2 Bejegyzések: 14
    Egyetértek a robii404-el. Több mint 9 éve játszom, amikor regisztráltam még nem volt semmi baj a nevemmel. Most viszont nem engedi leírni azt, hogy kisnaci mert trágár.. Ez így eléggé kellemetlen..

Kellene találni erre valami megoldást..
    "Minden bosszúszomjas cselekedet kudarcra van ítélve. A bosszúállás csak azt eredményezi, hogy a másik fél kevésbé érzi magát bűnösnek, és feltámad benne a vágy, hogy válaszoljon a kihívásokra. Semmiképpen nem visznek közelebb a megoldáshoz, hanem még több bajt zúdítanak a nyakunkba."

kisnaci35 @ hu 2
    Egyetértek a robii404-el. Több mint 9 éve játszom, amikor regisztráltam még nem volt semmi baj a nevemmel. Most viszont nem engedi leírni azt, hogy kisnaci mert trágár.. Ez így eléggé kellemetlen..

Feljebb leírtam, hogy supportnak kell levelet írni és minél többen, különben felénk sem néznek. A modik ugyan beírják a jelentésbe, de addig nem fognak vele foglalkozni, amíg komolyabban nem jelentkezik a probléma, például egy rakat levél formájában. Mivel magyar nyelvről van szó, ezt a kérdést nekünk magyar játékosoknak kell kijárni.
    Ha csak beírogatás megy a fórumra, és mindenki csak várja a sült galambot, akkor a következő öt évben is trükközni fogunk a levelekben.
    Programozás szempontjából át kéne írniuk a szűrést végző függvényt egy komolyabbra, vagy az érzékenység (sensitivity) tulajdonságot átállítani pontos szóegyezésre, vagy olyanra, ami legalább az ékezetes betűk között különbséget tesz. 
  • BM RotBM Rot Moderator Bejegyzések: 660
    Sziasztok!

A probléma továbbítva lett, viszont sok esélyt nem látok rá, hogy csináljanak vele valamit. Tökéletesen működő szűrő sosem lesz, mivel kismillió módja van, hogy hogyan lehet ezeket kijátszani. Ha most kitalálnának valamit, hogy egy trágár szó egyik módosított változatát szintén trágárnak minősítse a rendszer, akkor a játékosok majd találnak rá más módot, hogy leírhassák. Erre egy automata szűrőrendszer van beállítva, ami minden nyelven működik többé kevésbé. Manuálisan pedig nem fognak szűrőrendszert fejleszteni, mert nincs arra kapacitás, hogy 40 nyelven az összes trágár szó összes ragozott alakját és ezek ékezetes, ékezet nélküli, plusz karakterekkel ellátott, csonkított vagy egyéb módosulatait összegyűjtsék egy rendszerbe.
  • kisnaci35 (HU2)kisnaci35 (HU2) HU2 Bejegyzések: 14
    Mab (HU2) mondta:

Feljebb leírtam, hogy supportnak kell levelet írni és minél többen, különben felénk sem néznek. A modik ugyan beírják a jelentésbe, de addig nem fognak vele foglalkozni, amíg komolyabban nem jelentkezik a probléma, például egy rakat levél formájában. Mivel magyar nyelvről van szó, ezt a kérdést nekünk magyar játékosoknak kell kijárni.
    Ha csak beírogatás megy a fórumra, és mindenki csak várja a sült galambot, akkor a következő öt évben is trükközni fogunk a levelekben.
    Programozás szempontjából át kéne írniuk a szűrést végző függvényt egy komolyabbra, vagy az érzékenység (sensitivity) tulajdonságot átállítani pontos szóegyezésre, vagy olyanra, ami legalább az ékezetes betűk között különbséget tesz. 
    Kedves Mab,

hidd el nagyon sokat leveleztem már régebben is meg most is emiatt a supporttal.. Hidd el hogy nekem a legrosszabb, mert egy levelet nem tudok aláírni normálisan.
    De ragaszkodom ehhez a nick névhez, ezt ismerik sokan -  a supp meg kellő beazonosítás mellett egy új nick nevet engedélyez csak. Megy a levelezés velük, aztán kiderül mire jutnak.
    "Minden bosszúszomjas cselekedet kudarcra van ítélve. A bosszúállás csak azt eredményezi, hogy a másik fél kevésbé érzi magát bűnösnek, és feltámad benne a vágy, hogy válaszoljon a kihívásokra. Semmiképpen nem visznek közelebb a megoldáshoz, hanem még több bajt zúdítanak a nyakunkba."

kisnaci35 @ hu 2
    BM Rot mondta:
    Sziasztok!

A probléma továbbítva lett, viszont sok esélyt nem látok rá, hogy csináljanak vele valamit. Tökéletesen működő szűrő sosem lesz, mivel kismillió módja van, hogy hogyan lehet ezeket kijátszani. Ha most kitalálnának valamit, hogy egy trágár szó egyik módosított változatát szintén trágárnak minősítse a rendszer, akkor a játékosok majd találnak rá más módot, hogy leírhassák. Erre egy automata szűrőrendszer van beállítva, ami minden nyelven működik többé kevésbé. Manuálisan pedig nem fognak szűrőrendszert fejleszteni, mert nincs arra kapacitás, hogy 40 nyelven az összes trágár szó összes ragozott alakját és ezek ékezetes, ékezet nélküli, plusz karakterekkel ellátott, csonkított vagy egyéb módosulatait összegyűjtsék egy rendszerbe.
    Eléggé szomorú, hogy manuálisan nem képesek a meglévő függvényt úgy átírni, hogy az különbséget tegyen például az ékezetes betűk között, vagy betűről-betűre történő egyezést szűrjön. Elnézve a játék kódját a fejlesztői eszközökben, elég sok JavaScript fájlt írtak a játékhoz, feltételezem, hogy a trágár szavak szűrője is ebben a nyelvben íródott. De ha nem, akkor sem szabadna komoly problémát jelentenie egy meglévő függvény átírásának, főleg olyanénak, ami a játék menetébe nem szól bele (ennél sokkal komolyabb folyamatokat programoztak le), eléggé kicsi a valószínűsége, hogy bugoltatná a játékot (például, hogyha az üzenőfali beszélgetés is szűrve lenne, akkor jóval nagyobb eséllyel okozna gondot).

Tudtommal a játékban megjelenő meseszöveget nem ti fordítjátok magyarra, na már most simán kiadhatnák a fordítóirodának, hogy az anyanyelvi fordítók írjanak össze egy trágár-listát a szavak ragozásaival együtt, mondjuk a fordítóknak a gugli akár a barátjuk is lehetne (pár perc kereséssel találtam záródolgozatot is néhány "ékes" szóval). Vagy ha túl drága lenne ez a verzió, Hamburgban elég sok honfitársunk rohangál, vagy online projektként is kiadhatnák.

Mivel eddig is volt a fejlesztőknek magyar trágár-listája, amit beolvas a szűrőhöz tartozó függvény, vagyis a kódalapok megvannak, lehet, hogy csak hozzá kell írni néhány tulajdonságot, hogy pontosabban szűrjön. A meglévő trágár-adatbázisukat meg össze kellene hasonlítaniuk a kapottal, és kiegészíteni, összefűzni az új szavakkal, erre egy újabb verziójú, mezei Excel is képes, de egyéb módon is gyorsan megoldható. Mindezt most egyszer kéne megcsinálni, aztán később, más nemzetek nyelveit is ugyanígy frissíteni tudják, ha azokon a szervereken is panaszkodnak.

Ennyi bőven elég lenne a normális játékosoknak ahhoz, hogy a levelezéssel sokkal kevesebb gondjuk legyen. Azért kicsit nonszensz, hogy nem lehet leírni a "fosztás", vagy a "fős", lehetne hosszan sorolni a szavakat.
    Aki akarja, az úgyis kijátssza a rendszert, és ha olyanokat ír, akkor a játékosok jelenteni fogják a supportnak. 

• robii404-HUN (HU2)robii404-HUN (HU2) HU2 Bejegyzések: 5
    Azért ide írtam, mert a leírás és a fórum név alapján ide lehet bugokat, hibákat írni. A support tudtommal nem foglalkozik sem bugokkal, sem ötletekkel, ők a játékosok egyéni problémáit hivatottak megoldani, amire nem találnak választ a fórumokon, vagy amikhez olyan eszközök szükségesek, amik a játékosok számára nem elérhetőek, például egy korábban lejátszott meccs csetének visszanézése és hasonlók. 
    A bug huntereknek a feladata lenne összegyűjteni a jelentett hibákat, azokat reprodukálni, majd továbbítani a fejlesztőknek egy belső rendszerbe. Ahogy látom itt nincs senki aki külön bugokkal foglalkozik, ebben az esetben gondolom a moderátorok feladata ugyan ezt megcsinálni. Ha hibát nem tudnak jelenteni a fejlesztőknek, akkor nem tudom miért van ilyen része a fórumnak. Ha itt az a szokás, írok én szívesen a supportnak is hogy rossz és felesleges a rendszerük ami csökkenti a játékélményt. 
    De a moderátorok suggestion-ként is továbbíthatnák a dolgok olyan formában, hogy az egész trágárságszűrő helyett sokkal jobb lenne egy report rendszer ahol a trágár leveleket illetve csevegéseket jelenteni lehetne, amiket ellenőrizni és szankcionálni tudnak. Sokkal logikusabb és felhasználóbarátabb lenne, mint a mostani rendszer... Egy moderátornak pedig elméletben nagyobb szava van mint egy random játékosnak. 
    Ahogy látom többen is egyetértenek az általam megfogalmazottakkal, ezt a moderátorok nyugodtan felhasználhatják az ötlet továbbításánál. Látjátok ti is hogy nem egyéni problémáról van szó, és van hogy még a játékos saját nevét sem engedi aleírni a rendszer ami eléggé abszurd és fontos dolog. 
    De biztos ami biztos, megírom a supportnak is, hátha az segít valamit. Viszont valóban szeretném kérni a moderátorok segítségét is, ti is továbbítsátok a dolgot, hogy a fejlesztők megértsék mekkora probléma is ez valójában. 
    Azért ide írtam, mert a leírás és a fórum név alapján ide lehet bugokat, hibákat írni. A support tudtommal nem foglalkozik sem bugokkal, sem ötletekkel, ők a játékosok egyéni problémáit hivatottak megoldani, amire nem találnak választ a fórumokon, vagy amikhez olyan eszközök szükségesek, amik a játékosok számára nem elérhetőek, például egy korábban lejátszott meccs csetének visszanézése és hasonlók. 
    A bug huntereknek a feladata lenne összegyűjteni a jelentett hibákat, azokat reprodukálni, majd továbbítani a fejlesztőknek egy belső rendszerbe. Ahogy látom itt nincs senki aki külön bugokkal foglalkozik, ebben az esetben gondolom a moderátorok feladata ugyan ezt megcsinálni. Ha hibát nem tudnak jelenteni a fejlesztőknek, akkor nem tudom miért van ilyen része a fórumnak. Ha itt az a szokás, írok én szívesen a supportnak is hogy rossz és felesleges a rendszerük ami csökkenti a játékélményt. 
    De a moderátorok suggestion-ként is továbbíthatnák a dolgok olyan formában, hogy az egész trágárságszűrő helyett sokkal jobb lenne egy report rendszer ahol a trágár leveleket illetve csevegéseket jelenteni lehetne, amiket ellenőrizni és szankcionálni tudnak. Sokkal logikusabb és felhasználóbarátabb lenne, mint a mostani rendszer... Egy moderátornak pedig elméletben nagyobb szava van mint egy random játékosnak. 
    Ahogy látom többen is egyetértenek az általam megfogalmazottakkal, ezt a moderátorok nyugodtan felhasználhatják az ötlet továbbításánál. Látjátok ti is hogy nem egyéni problémáról van szó, és van hogy még a játékos saját nevét sem engedi aleírni a rendszer ami eléggé abszurd és fontos dolog. 
    De biztos ami biztos, megírom a supportnak is, hátha az segít valamit. Viszont valóban szeretném kérni a moderátorok segítségét is, ti is továbbítsátok a dolgot, hogy a fejlesztők megértsék mekkora probléma is ez valójában. 
    A moderátorok beírják a jelentésükbe és továbbítják, ahogy írta a modink feljebb, viszont hogy a ranglétrán felettük álló Community Manager, aki már a GGS alkalmazottja, mennyire találja fontosnak a kis magyar szerver problémáját és rakja be a prioritások közé, az egy jó kérdés. Azért sejtheted a választ.
    A fórumra írhatsz jó ötleteket, megoldásokat, maximum továbbítva lesznek, aztán ennyi, a modik sem tehetnek nagyon többet.
    Mivel a magyar kicsi szerver, az Empire pedig német fejlesztés, így első körben a német, angol, amerikai igényekkel foglalkoznak, nem a miénkkel. Régen volt magyar support, de azt is megszüntették, más nyelveken tudjuk csak intézni az ügyeinket. Sok játékosnak ez gondot okoz.
    Megpróbálhatsz írni nekik a szűrővel és a rendszerükkel kapcsolatban, de ahogy látod a kommentekből és lájkokból, nagyon kevés játékos foglalkozik vele. Csak akkor van nagy nézettsége egy témának, ha beszólogatások, sértegetések mennek benne.
    Ha komoly ügyek miatt nem álltak össze egyöntetűen a két magyar szerver játékosai, akkor a trágárság-szűrő kapcsán eléggé lehetetlen küldetésnek tűnik. Amivel még lehetne nyomást gyakorolni, abba meg az éppen aktuálisan háborúzó topszövetségek sem mennének bele.
    Úgyhogy, ha nem vagy Tom Cruise vagy Chuck Norris, akkor Don Quijoteként harcolsz az ügyben, csak mondom...
  • robii404-HUN (HU2)robii404-HUN (HU2) HU2 Bejegyzések: 5
    szerkesztette ezt: 26.08.2020
    Írtam a supportnak is az ügyben, természetesen azt kaptam válasznak hogy továbbítják a problémát és megpróbálnak megoldást keresni rá. Válaszban megkérdeztem, mennyire fontosak a magyar igények és a magyar közösség, mert a problémát már régebben is felvetették és továbbra sincs változás. Erre nem tudtak válaszolni, nyilván nem adhatnak ki ilyen információkat, de újból megerősítették, hogy továbbítják a problémát. 
    Természetesen ha egy hónapon belül nem lesz változás, írok nekik újra és újra, de addig arra kérek mindenkit akinek problémája van a rendszerrel, hogy írjatok nekik ti is, lássák hogy nem egyéni problémáról van szó.  Köszi mindenkinek aki segített a hozzászólásaival és elmondta a véleményét! :) 
Sign In to comment.