Főoldal Játékos bemutatkozások

Új moderátorokra van szükségünk!

ModerátorCsapatunkba folyamatosan keresünk tehetséges embereket. Azaz éppen téged! Ha úgy gondolod, tudnál nekünk segíteni a szervezésben és a tájékoztatásban a közösségünk számára, és közben a szórakoztató oldaladat is megfelelően tudod használni, kérjük, jelentkezz. A fórumon, a bejelentésekkel közzétett kulisszatitkoknál, a Discordon és a közösségimédia-csatornáinkon is szükségünk van emberekre.

Ha felkeltettük az érdeklődésedet, kattints IDE.

Yoda és Rot, a Fórum új moderátorai

BM RotBM Rot Moderator Bejegyzések: 130
szerkesztette ezt: 13.02.2020 itt: Játékos bemutatkozások

Sziasztok!

Rot vagyok és mától én leszek a fórum egyik új moderátora.

7 és fél éve játszom a játékkal és a fórumot is régóta követem. Igyekszem majd tapasztalataimmal segítségetekre lenni minden téren, hogy a fórumon mindenki időben kapjon magyar nyelvű leírást az újdonságokról,  választ kapjon a felmerülő kérdéseire, megoldjuk a felmerülő problémákat, meg tudjátok osztani gondolataitokat, véleményeteket és meg tudjátok beszélni a közösséget érintő kérdéseket.

Habár tudom, hogy ezt nem lesz könnyű elérni, célom az, hogy egy olyan környezet alakuljon itt ki, ahol az emberek szívesen olvassák a bejegyzéseket és ahova az emberek szívesen írnak.

Megpróbálom minél előbb felvenni a fonalat és megszokni ezt a számomra is új dolgot, kérlek legyetek türelemmel, amíg kiismerem ennek a rendszernek a sajátosságait.

Ha van ehhez kapcsolódóan bármilyen kérdés, szívesen válaszolok mindenre.

Rot

BM Yoda mondta:
Sziasztok Yoda vagyok (természetesen állnév) :)

Öreg motoros vagyok én is a játékban is és a fórumon is. Igyekszek segíteni mindenkinek. Ha nem is rögtön de mindenkinek válaszolok - próbálok segíteni.
Legyünk fegyelmezettek, és csak korrekt posztok - hozzászólások legyenek.

Jó játékot és jó fórumozást,

Yoda

Post edited by BM Rot on
«1

• Mab (HU2)Mab (HU2) HU2 Bejegyzések: 797
    szerkesztette ezt: 13.02.2020
    Sziasztok!

Üdv a fórumon.
    Ahogy látom, nem fogtok unatkozni. :) 
    Post edited by Mab (HU2) on
  • Szik László (HU2)Szik László (HU2) HU2 Bejegyzések: 246

Szia, örülünk neked, és köszönjük a munkádat!

Szik László @ hu 2
    Szövetség: Corvinus
    Legendás szint:800
  • Lorant96 (HU2)Lorant96 (HU2) HU2 Bejegyzések: 298
    Üdv Yoda és Rot!

Köszönjük, hogy segítitek a magyar játékosokat itt a fórumon!

Lenne is egy problémám, amit Urielnek már írtam, de ő nem tudott benne segíteni. Hátha Nektek sikerül.

Azt szeretném kérni, hogy valahogy próbáljátok megoldani, hogy amikor itt a fórumon a Legfrissebb beszélgetésekbe lépek, akkor ne jöjjenek fel elől a régi bejelentések. Mivel a sok bejelentés miatt nagyon lassan töltődik be az oldal, illetve mindig le kell görgetni a végére, hogy megtaláljam a valóban friss beszélgetéseket. Ez eléggé zavaró és talán nem csak engem zavar ez ennyire.

Az angol fórumot szoktam néha nézni, ott ezt meg tudják oldani, gondolom valahogy itt is meg lehetne.

Ha nem lehet a régi bejegyzésből a bejelentés jelölőt eltávolítani, akkor inkább törölni kéne, vagy archiválni őket.

Köszönöm!

Lóránt
    Lorant96 @ hu 2
  • icka (HU2)icka (HU2) HU2 Bejegyzések: 137
    Nagyon jó munkát kívánok mindkettőtöknek!  icka
    icka @ hu 2
  • BM RotBM Rot Moderator Bejegyzések: 130
    Üdv Yoda és Rot!

Lenne is egy problémám, amit Urielnek már írtam, de ő nem tudott benne segíteni. Hátha Nektek sikerül.

Azt szeretném kérni, hogy valahogy próbáljátok megoldani, hogy amikor itt a fórumon a Legfrissebb beszélgetésekbe lépek, akkor ne jöjjenek fel elől a régi bejelentések. Mivel a sok bejelentés miatt nagyon lassan töltődik be az oldal, illetve mindig le kell görgetni a végére, hogy megtaláljam a valóban friss beszélgetéseket. Ez eléggé zavaró és talán nem csak engem zavar ez ennyire.

Az angol fórumot szoktam néha nézni, ott ezt meg tudják oldani, gondolom valahogy itt is meg lehetne.

Ha nem lehet a régi bejegyzésből a bejelentés jelölőt eltávolítani, akkor inkább törölni kéne, vagy archiválni őket.

Köszönöm!

Lóránt
    Szia!

Megnézem majd, hogy hogyan működik ez és hogy tudunk-e valamit tenni az ügyben. Egyenlőre még mi is most fedezzük fel, hogy mi hogyan működik, így egy kicsit még lassan haladunk a dolgokkal. Fontos, hogy a fórum struktúrája könnyen átlátható legyen és egyszerűen meg lehessen keresni, amit szeretnétek, így ezekre is igyekszünk időt fordítani.

Rot
    Köszönöm előre is!
    Lorant96 @ hu 2
  • nyirfa (HU2)nyirfa (HU2) HU2 Bejegyzések: 35

Sziasztok,

Erre van egyéni megoldás.

Ha bejön a lista, akkor oldalt van egy fogaskerék minden topiknál, arra rákkattintasz, és alul megjelenik az elvet, amire katt és az adott téma nem jelenik meg itt többet. Először kicsit macerás, mert egyesével, de egyszer kell megcsinálni, és utána nem fog megjelenni.

Remélem segítettem :)

nyirfa

• harcizombi (HU2)harcizombi (HU2) HU2 Bejegyzések: 70
    Gyerekek! Nem tudom ki tudja, de valszeg rot=rotkiv. A profilképe ugyanaz, neve hasonló.
    Yoda legalább normál állnevet választott.
    Érted, az a gyönyorű szépen merajzolt smile :D amit MINDENKI tudja hogy rotkiv profilképe volt, és levágod az utsó három betűt... rotkiv, (játék beli neved) jobbat is kitalálhattál volna. Meg nem kéne otthagyni a profilképed :D
  • Szik László (HU2)Szik László (HU2) HU2 Bejegyzések: 246
    Szik László @ hu 2
    Szövetség: Corvinus
    Legendás szint:800
    Gyerekek! Nem tudom ki tudja, de valszeg rot=rotkiv. A profilképe ugyanaz, neve hasonló.
    Szia!

Feltaláltad a csőben a lyukat! :) 
    Miből gondolod, hogy én ezt álnévként választottam? Ez csak egy becenév, amit a játékban is és itt is használok. Teljesen mindegy, hogy kinek mi a neve itt, semmi jelentősége nincs, te se foglalkozz ezzel, mint ahogy én sem azt nézem egy-egy hozzászólásnál, hogy ki írta.
  • Hunner (HU2)Hunner (HU2) HU2 Bejegyzések: 1
    sziasztok tudni valamit arol hogy a bőség kereke miert nem adta tegnap a 2 milát? es nem is mutata pedig rengeteget pörgetem!!!!
    Hunner (HU2) mondta:
    sziasztok tudni valamit arol hogy a bőség kereke miert nem adta tegnap a 2 milát? es nem is mutata pedig rengeteget pörgetem!!!!
    Szia!
    Mivel ez egy szerencsekerék, így szerencse kell hozzá. :) A "legjobb jackpot díjak" rész csak a lehetséges jackpot jutalmak egy részét tartalmazza, az ott feltüntetetteken kívül még más jackpot jutalom is lehetséges. Matematikailag nézve eleve 20% az esélye annak, hogy jackpotot pörgetsz, ezután szintén nem túl nagy az esélye annak, hogy a 3 jackpot kártya tartalmazni fogja a lehetséges jackpot jutalmakból az éppen kívántat és ezután még a 3 közül is szerencsésen kell választani. Nem véletlenül kap ennyi rubint az, aki olyan szerencsés, hogy ezt kiforgatja. :) 
  • icka (HU2)icka (HU2) HU2 Bejegyzések: 137
    Olyan ez, mint a Lottó 5 találatos szelvény! :)

icka @ hu 2
    BM Rot mondta:
    Üdv Yoda és Rot!

Köszönöm!

Lóránt
    Szia!

Megnézem majd, hogy hogyan működik ez és hogy tudunk-e valamit tenni az ügyben. Egyenlőre még mi is most fedezzük fel, hogy mi hogyan működik, így egy kicsit még lassan haladunk a dolgokkal. Fontos, hogy a fórum struktúrája könnyen átlátható legyen és egyszerűen meg lehessen keresni, amit szeretnétek, így ezekre is igyekszünk időt fordítani.

Rot
    Érdekes módon Yoda mai bejelentése is a régi bejelentések utánra került.
    Lorant96 @ hu 2
  • Kristofia665 (HU2)Kristofia665 (HU2) HU2 Bejegyzések: 118
    BM Rot mondta:
    Hunner (HU2) mondta:
    Szia!
    Mivel ez egy szerencsekerék, így szerencse kell hozzá. :) A "legjobb jackpot díjak" rész csak a lehetséges jackpot jutalmak egy részét tartalmazza, az ott feltüntetetteken kívül még más jackpot jutalom is lehetséges. Matematikailag nézve eleve 20% az esélye annak, hogy jackpotot pörgetsz, ezután szintén nem túl nagy az esélye annak, hogy a 3 jackpot kártya tartalmazni fogja a lehetséges jackpot jutalmakból az éppen kívántat és ezután még a 3 közül is szerencsésen kell választani. Nem véletlenül kap ennyi rubint az, aki olyan szerencsés, hogy ezt kiforgatja. :) 
    Nem, nem kell szerencsésen választani. Nem, nem szerencse kell hozzá. És nem, nem 20 százalék az esély a jackpotra. A kerék úgy működik hogy amikor te rákattintasz a pörgetés gombra, a játék alapból kioszt neked egy jutalmat amit te az animáció után látsz csak. Kivéve a felszereléseket. Azoknál jól látszódik hogy amint rákattintasz a pörgetésre, egybő megjelenik egy piros felkiáltójel a kerék közepén, illetve a bal alsó sarokban a nagyító ikonnál egyből hozzáad egyet (ha tele a felszerelés raktárad). Nyilván úgy van megcsinálva a kerék hogy nagyon ritka legyen a rubin nyeremény. Sokan azt hiszik ez egy szerencsejáték, de valójában nem az. Úgy van megcsinálva hogy túl nagyot ne tudj nyerni. Szerintem a pörgés animációt is kiszedhetnék, mert csak feleslegesen húzza a játékos idejét. A kattintásnál egyből megkapjuk amúgy is a jutalmunkat, minek várjuk végig míg pörög a kerék. Vagy az úgy túl egyértelmű lenne hogy mi is megy a háttérben? :D
    szerkesztette ezt: 16.02.2020
    BM Rot mondta:
    Hunner (HU2) mondta:
    Szia!
    Nem, nem kell szerencsésen választani. Nem, nem szerencse kell hozzá. És nem, nem 20 százalék az esély a jackpotra. A kerék úgy működik hogy amikor te rákattintasz a pörgetés gombra, a játék alapból kioszt neked egy jutalmat amit te az animáció után látsz csak. Kivéve a felszereléseket. Azoknál jól látszódik hogy amint rákattintasz a pörgetésre, egybő megjelenik egy piros felkiáltójel a kerék közepén, illetve a bal alsó sarokban a nagyító ikonnál egyből hozzáad egyet (ha tele a felszerelés raktárad). Nyilván úgy van megcsinálva a kerék hogy nagyon ritka legyen a rubin nyeremény. Sokan azt hiszik ez egy szerencsejáték, de valójában nem az. Úgy van megcsinálva hogy túl nagyot ne tudj nyerni. Szerintem a pörgés animációt is kiszedhetnék, mert csak feleslegesen húzza a játékos idejét. A kattintásnál egyből megkapjuk amúgy is a jutalmunkat, minek várjuk végig míg pörög a kerék. Vagy az úgy túl egyértelmű lenne hogy mi is megy a háttérben? :D
    Szia! Az, hogy a játék nem az animáció alapján sorsol és a sorsolás előrébb történik meg, mint amire az animáció végigér, abból még nem következik, hogy a sorsolás nem véletlenszerű. Gondolom egy program van írva rá, amely véletlenszerűen meghatározza a jutalmadat. Az, hogy az 5 fő jutalom közül melyik legyen, ezeknek 20% az esélye. Ezek után annak, hogy a fő jutalmon belül melyik jutalmat kapod, pl. katona esetében 4 féle veteránt lehet nyerni, azoknak további 25-25% az esélye. Ez alapján viszonylag nagy az esélye annak, hogy katonát forgatsz. Ha jackpotot forgatsz a 10. szinten, ott elég sok jackpot jutalom van. Azok közül eleve kicsi az esélye annak, hogy a 3 kártya pont tartalmazni fogja azt az egyet, amelyiket szeretnéd és utána még a 3 közül is ki kell választani. Mindezek alapján, ha ezt előre kiszámolták hogy, melyik jutalom hány %-os eséllyel elérhető, elegendő csak ezt beilleszteni a játékba és ez alapján lehetséges, hogy amikor megnyomtad a pörgetés gombot, a játék már abban a pillanatban kisorsolta a végső nyereményed. Ez csak egy feltételezés a folyamatra. Nem kell ahhoz "megcinkelni" a kereket, hogy a rubin kiforgatására kicsi legyen az esély, mert arra matematikailag nézve is kicsi az esély.

BM Rot mondta:
    Üdv Yoda és Rot!

Köszönöm!

Lóránt
    Szia!

Rot
    Érdekes módon Yoda mai bejelentése is a régi bejelentések utánra került.
    Szia!

Szépen lassan most már kezdjük megérteni ennek a működését. Azt hiszem, meg tudjuk azt oldani, hogy a "legfrissebb beszélgetések" ténylegesen időrendben legyenek és ne legyen kiemelve semelyik ezek közül, csak kicsit időigényes folyamat, mivel ehhez minden ott kiemelt beszélgetést egyesével kell módosítanunk.
    Egy másik probléma, ami nehezíti a fórum áttekinthetőségét, hogy a 4 fő téma címei kattinthatóak (ellentétben a többi nemzet fórumaival). Ez azért probléma, mert így olyan helyeken is lehet topicot indítani, ahol amúgy nem lenne szabad. Pl. ha valaki rákattint a szövetségek és paktumok részre, ott megjelenik a két altéma, amelynek valamelyikébe kéne a hozzászólásokat létrehozni jó esetben, de látszik, hogy ezeken kívül is vannak hozzászólások létrehozva. Ha nem lehetne a fő témák címére kattintani, akkor csak a megfelelő helyre, az altémákba lehetne beszélgetéseket indítani, nem lenne semmi ezeken kívül. Mi ezt nem tudjuk beállítani, hogy ne legyen kattintható, de talán lesz, aki segít nekünk ebben.

Ezeket a problémákat amint lehet igyekszünk orvosolni, hogy minden téma a megfelelő helyre kerüljön ezáltal a fórum áttekinthetőbb legyen és könnyebben megtalálhassátok, amit kerestek.

Rot
    Post edited by BM Rot on
    Köszönjük!
    Lorant96 @ hu 2
Sign In to comment.