Ez miért megengedett?

Régen játszottam és nem rég újra kezdtem és ugyanaz a szánalom megy mint néhány éve, inaktív emberek foglalják a helyeket pihenő szövetségekben magyarul mindenki bebújik valakinek a háta mögé úgy hogy van aki egy hónapja be sincs jelentkezve de azért "MiNdEn ErŐdNeK vAn TuLaJdOnOsa" "NeM aDuNk El ErŐdÖt MeRt EgYsZeR vIsSzA jÖnNeK" Úgy hogy ha valaki 70-es szintűként rom az már biztos hogy legalább 2 hónapja be se lépett...
 Nemrég feloldottam az örök tél gleccserét és sehol egy szabad falu, tudom hogy azon a "kontinensen" még kezdő vagyok ezért nem is lehetne még de hogy egy embernek van vagy 5 úgy hogy minden más vára ég és látszik hogy inaktív, csak senkinek nem volt mersze elvenni mert pihenő szövetség védi...

Másik téma:
Az akadémiák...
Vannak akik új szövetséget alapítanak mikor megkezdik a játékot de semmire sem mennek mivel rengetegen inkább mennek a fejlett szövetségekbe ahol vannak már erősebb emberek is...és tapasztalataim szerint elég nehéz új tagokat szerezni hiába hív meg az ember 200+ embert is. Az én véleményem hogy nem kéne ekkora szintkülönbséggel keverednie az embereknek, egyszerűbb lenne ha a kezdők mennének az új vacak kis szövetségekbe és együtt fejlesztenék ahelyett hogy van egy kevert szövetség ami egy háborúban senkinek se jó mert ha jön egy szövetség ahol mindenki 70+ és a kevertben van max 5 darab 70-es és mindenki más 20-40 ott nem lehet se a létszám se az érdem veszteség miatt háborúzni...

Tudom hogy ezek nem éppen a megoldható problémák közé sorolhatóak mert rengetegen lusták lennének feladni a kényelmes fejlett szövetségüket amik megvédik és egy kisebb, kiegyensúlyozottabb szövetségbe csatlakozni..

Kinek mi a véleménye ezekről?

yeet

• UrielUriel Bejegyzések: 2,427Moderator
     Régen játszottam és nem rég újra kezdtem és ugyanaz a szánalom megy mint néhány éve, inaktív emberek foglalják a helyeket pihenő szövetségekben magyarul mindenki bebújik valakinek a háta mögé úgy hogy van aki egy hónapja be sincs jelentkezve de azért "MiNdEn ErŐdNeK vAn TuLaJdOnOsa" "NeM aDuNk El ErŐdÖt MeRt EgYsZeR vIsSzA jÖnNeK" Úgy hogy ha valaki 70-es szintűként rom az már biztos hogy legalább 2 hónapja be se lépett...
     Nemrég feloldottam az örök tél gleccserét és sehol egy szabad falu, tudom hogy azon a "kontinensen" még kezdő vagyok ezért nem is lehetne még de hogy egy embernek van vagy 5 úgy hogy minden más vára ég és látszik hogy inaktív, csak senkinek nem volt mersze elvenni mert pihenő szövetség védi...

Másik téma:
    Az akadémiák...
    Vannak akik új szövetséget alapítanak mikor megkezdik a játékot de semmire sem mennek mivel rengetegen inkább mennek a fejlett szövetségekbe ahol vannak már erősebb emberek is...és tapasztalataim szerint elég nehéz új tagokat szerezni hiába hív meg az ember 200+ embert is. Az én véleményem hogy nem kéne ekkora szintkülönbséggel keverednie az embereknek, egyszerűbb lenne ha a kezdők mennének az új vacak kis szövetségekbe és együtt fejlesztenék ahelyett hogy van egy kevert szövetség ami egy háborúban senkinek se jó mert ha jön egy szövetség ahol mindenki 70+ és a kevertben van max 5 darab 70-es és mindenki más 20-40 ott nem lehet se a létszám se az érdem veszteség miatt háborúzni...

Tudom hogy ezek nem éppen a megoldható problémák közé sorolhatóak mert rengetegen lusták lennének feladni a kényelmes fejlett szövetségüket amik megvédik és egy kisebb, kiegyensúlyozottabb szövetségbe csatlakozni..

Kinek mi a véleménye ezekről?

Szia!
    Nem tudom, hogy meddig nem játszottál, de elég sok változás történt.
    Először is a faluk elérhetősége. Jelenleg vásárolhatóak a privát falvak zsetonjai, amikkel olyan faluhoz jutsz, amit senki sem tud elvenni. Emiatt a falvak problémája teljesen megoldott.
    Sokan beugranak az elején annak a lehetőségnek, hogy szövetséget alapítanak. Ez nem kötelező, de azt hiszik, hogy ez a lényeg. Természetesen az olyan játékosok, akik aktívabbak, el fognak menni egy erősebb szövetségbe.
    A szövetségek tagjainak szintjét nem hiszem, hogy ellenőrzés alatt lehetne tartani, ez annyira szabadon választott, hogy lehetetlen lenne bármilyen rendszert erre kitalálni.
    Az alvó várak és a hozzájuk tartozó falvak, erődök fenttartása szintén ellenőrizhetetlen, ezt sok szövetség csinálja, pedig az alvó várak nem hoznak pontokat, ezért igazából csak gyengítik a szövetséget, s nem erősítik.
    Ezek az én véleményeim, nem hivatalosak, csupán egy játékosi hozzászólás.
    Uriel
  • rotkiv (HU2)rotkiv (HU2) Bejegyzések: 454HU2
    Szerintem ha valaki még bőven a 70-es szint alatt jár, nem az az elvárása, hogy találjon egy erődöt 30as csűrökkel, teljesen kimaxolva.
    Sokan hagyják abba a játékot 70es szint alatt, akiknél van erőd, de mástól foglalni csak akkor érdemes, ha a szövetsége vezetőjével leegyezteted. Egyébként meg, egy 70. szint alatti erőd nincs annyira fejlett, amit érdemes lenne foglalni, hamar ki lehet építeni hasonlót.
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
    És még sok más útmutató...
  • Panzerheki (HU2)Panzerheki (HU2) Bejegyzések: 29HU2
    Szerintem mind a jét dologban van igazság.
    A falukkal kapcsolatban teljesen felesleges privátot venni mert alig növeli a termelést.Csak akinek maxos annak éri meg.     A pihenő szövetségek is feleslegesek mert ha valakinek olyan gondjai vannak, hogy nem tud játszani az adja át mondjuk egy másik családtagnak a játékát aki majd gondozza neki.
    A  háborúkkal kapcsolatban annyi a véleményem, hogy ha szét akarnak égetni úgy is szét fognak és hiába van 10.000+ védőd úgy is el fogod tudni veszíteni.
  • Mab (HU2)Mab (HU2) Bejegyzések: 704HU2
    Szerintem mind a jét dologban van igazság.
    A falukkal kapcsolatban teljesen felesleges privátot venni mert alig növeli a termelést.Csak akinek maxos annak éri meg.     A pihenő szövetségek is feleslegesek mert ha valakinek olyan gondjai vannak, hogy nem tud játszani az adja át mondjuk egy másik családtagnak a játékát aki majd gondozza neki.
    A  háborúkkal kapcsolatban annyi a véleményem, hogy ha szét akarnak égetni úgy is szét fognak és hiába van 10.000+ védőd úgy is el fogod tudni veszíteni.
    A 11-es szintű kajás privát falu már többet termel, mint a sima, mert a sima 30%-os, a 11-esnek már 32%-os az élelemtermelési bónusza, tehát 40 zsetonért már tudsz venni nagyobbat, ami három nomád eventet jelent, és közben van szamu is, ahol szintén lehet falusi zsetont venni. Ráadásul a privát falut nem veszi el senki. Manapság, aki keres, az talál magának üres, sima falvakat minden világban, csak keresni kell, nem kell elvenni mástól vagy vegyen privátot, ennyi.

Hogyan adja át a családtagjának akkor a várát valaki, ha mondjuk rajta kívül nem játssza más a játékot a családjában? De mondjuk abbahagyni sem akarja, így bizonyos időközönként belép (mert másnak nem lehet, ugye, a szabályzat szerint :) ).

Az erősebb szövetségekben esély van arra, hogy a kapott támogatásokkal nem égetnek szénné, illetve vannak erre is stratégiák, amit egy erősebb szöviben a tapasztaltabbaktól el lehet tanulni, mint ahogy sok minden mást is. :)

Valamit  rosszul olvastál a játékban, mert 50%-kal növeli a kajatermelést a sima falu

• Lorant96 (HU2)Lorant96 (HU2) Bejegyzések: 236HU2
    Sivin 30%, havason 50%.

Lorant96 @ hu 2
    Sivin 30%, havason 50%.

Igazad van, tényleg.

Viszont a véleményemet továbbra is tartom, ha akar magának üres falut találni jegesen, akkor fog találni. A szövitársam folyton talál mindegyik világban üres falvakat, jegesen is. Csak ugye keresgélni kéne...
  • Szik László (HU2)Szik László (HU2) Bejegyzések: 198HU2

Maxos privát falut nagyon egyszerű venni, 100 zsetonért, hiszen egy hónapban 3× van nomád, egyszer szamu ahol is egyszerre 45 zseton szerezhető, és eventezni a 70 alattiak is tudnak ( ha akarnak).... És a lényeg nem is a több termelés, hanem, hogy nem elvehető. De okoskodni nyilván könnyebb.....

Szik László @ hu 2
    Szövetség: Corvinus
    Legendás szint:800

Maxos privát falut nagyon egyszerű venni, 100 zsetonért, hiszen egy hónapban 3× van nomád, egyszer szamu ahol is egyszerre 45 zseton szerezhető, és eventezni a 70 alattiak is tudnak ( ha akarnak).... És a lényeg nem is a több termelés, hanem, hogy nem elvehető. De okoskodni nyilván könnyebb.....

Én is kerestem és találtam is rengeteget, így a jegesbe felesleges volt betenni. Amúgy 100 zsetont több mint 100 támadást igényel így aki fizet rubinért és vesz belőle katonát, meg még toboroztat+az erődökből áthozatja a támadókat+a többi birodalomból is annak sikerül. Ja és még ehhez kaját is kell áthozatni és venni rengetegszer.Ezért odafizettsz rengeteg pénzt meg a játékban aranyat és még meg sem éri.

szerkesztette ezt: 26.07.2019
    mire megveszed azt a privát maxos falut, nem lessz értelme mert elfogy az összes katonád.
    Post edited by Uriel on
    szerkesztette ezt: 26.07.2019
    mire megveszed azt a privát maxos falut, nem lessz értelme mert elfogy az összes katonád.

Ó, kérlek, taníts Mester! Röstellem, hogy 7 év után, ennyire lövésem sincs a játékról....
    Komolyra fordítva, akinek 70/23-as legendás szinten még nincs megfejlesztve a főkastély teljes területe, akinek ezen a szinten még 2-es fatornyai vannak, tényleg annak kell itt osztani az észt? Játszd így, és fél év múlva garantáltan a nevedre sem emlékszik itt senki....
    Nem feltétlen kell ehhez a játékhoz rubin, de türelem, szorgalom, kitartás, az igen. Én  mindenesetre, nem reagálok többé az írásaidra, ha szerencséd van, még egy ideig talán akad aki komolyan vesz.....
    Laca

Post edited by Uriel on
    Szik László @ hu 2
    Én nem arra hajtok, hogy mindenem ki legyen maxolva miután 3 éve játszok. Én előbb stabil gazdaságot akarok nem pedig azt, hogy mindenkit támadjak. Hidd el, hogy ha nem lenne annyi lüke szövetség, hogy azon szórakozik, hogy a kicsit öli 2 hétig napi 21 támadással  akkor jobb lenne minden kastélyom. Egyeseknek nem kell feltétlenül max terület a fő kastélyára mert tud takarékoskodni a hellyel. Én türelmes vagyok, hiszen már rég feladhattam volna a játékot miután 1 hónapig égtem. Szorgalomra ebben a játékban már régen nem kell hagyatkozni.A privát falu még most került be a játékba így mind a ketten ugyanakkor láttuk, hogy mit ér.
    Végül azért ha az én kastélyomat becsmérled akkor megnézhetném a tiédet? Már nagyon látni szeretném! :D

Na ez az.... Szerinted én , hogy néztem meg a tiédet?)))))) Ne folytasd, mert szerintem nem csak én mosolygok....

Szik László @ hu 2
    Kedves Panzerheki játékostársam, ha  vitánk támad, itt a fórumon, komolyan azt hiszed, hogy a legjobb módja a rendezésének, az, hogy elkezdesz szabotálni? Én nyugodt ember vagyok, de ha húzgálják a bajszom, reagálok rá.

Szik László @ hu 2
    ok

Sign In to comment.