HTML5 problémák jelentése

2

• nyuszipoly (HU2)nyuszipoly (HU2) Bejegyzések: 1HU2
    Szia!
    Panaszkodnék én is picit. Nálam nagyobb gond nincs, de ami van az bosszantó, elveszi a kedvem. A felbontástól fáj a fejem, sok helyen a háttér és betű szín kombináció miatt alig olvasható a szöveg (elsősorban térképen), támadás indítás, kémkedés indítás és csapatküldésekkor erősen gondolkodik a rendszer mire beadja. Ide tartozik még hogy támadáskor egyes infók például támadási erő helyett fehér kocka van. Leverem a rablómat, majd nem ég, rákattintok akkor persze beadja az időt. Chat felnyitom és alul rendszeres 2-5 sor teljesen üres, ez fel-le görgetéssel megszüntethető, illetve rendszeresen látom a távoli világok kis kupáját a kezdő jutalomhoz a rendes karimban is. Az egér se úgy reagál mint kéne, térképen cp-t alig lehet kijelölni mert kis területen kattintható rá, úgy mint a támadások felrakásánál eszköz és katona esetében is és még sok helyen, ha nem pontosan oda kattintok, már nem jó, ezt egy picikét növelni kéne, mert lassítja a felrakást. Úgy hirtelen ennyi, de sok kicsi már sok és nagy bosszúságot szül. Légyszíves tegyék már rendbe!
    Nyuszi
  • rotkiv (HU2)rotkiv (HU2) Bejegyzések: 553HU2
    szerkesztette ezt: 09.03.2019
    Chatfal görgetésnél túl nagyokat ugrik, ha pl. lent van a kis ablakban és ott görgetek egyet, akkor jóval feljebb/lejjebb megy, mint ami előtte még éppen látszódott, tehát átugrik egy nagy rész felett. A teljes képre kinagyított chatfal is nagyokat ugrik, de mivel ott eleve több sor látszik, ezért ott még kisebb a gond. Biztos nem ez a legnagyobb probléma az egésszel, de szerintem ezt még nem írta senki. :)
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
    És még sok más útmutató...
  • v.belizár (HU1)v.belizár (HU1) Bejegyzések: 2HU1
    Folyamatosan kifagy
    v.belizár @ hu 1
  • metalbandi (HU2)metalbandi (HU2) Bejegyzések: 4HU2
    Sziasztok!

Az én problémám az alábbi képen látható.
    Támadás indításakor használhatatlan párbeszéd panel jelenik meg, hiányoznak a gombok, négyzetek stb. kilépni sem lehet belőle.
    A böngészőt kell bezárni, újraindítani, belépni a játékba. Ezután 5-10 percig működik, majd kezdődik minden elölről.

• metalbandi (HU2)metalbandi (HU2) Bejegyzések: 4HU2
    Előző hozzászólásom folytatásaként:
    mikor a világot is csak részben rajzolja meg, már tudom, hogy a fenti hiányos párbeszéd panel fog megjelenni

• Mab (HU2)Mab (HU2) Bejegyzések: 783HU2
    Nekem újabban folyton bejelez a vírusirtó a játék alatt. 
    Mióta egyszer jártam a távoli világokban, az 1 hetes napi regisztrálási ajándékos ikon ott van a HU2-es fő váramban is, minden sora szürke, nem tudom eltüntetni sehogy.
                                   Tippek új fórumozóknak                                                                                Gyorsabb játékmenet                               

Szabályzat                                                                                            Játék Androidon/IOS-en                               
  • madra (HU2)madra (HU2) Bejegyzések: 2HU2
    Sziasztok!
    Leveleket sem lehet másolni, csak kép mentése opció lehetséges, ami ugyebár nem az igazi.
    Ha rá akarok kattintani az erődökre, vagy bármire, 5x -6x is kell próbálkozni, mire beenged bárhova is. 
  • bodi.andras42 (HU2)bodi.andras42 (HU2) Bejegyzések: 1HU2
    Sziasztok
    A játék fejlesztése : egy nagy csalódás de szépen fogalmazva. lassan fut, és 30percenként kidob. Bármelyikkel próbálom. 
    Telefonról meg elérhetetlen és nem megy a játék: Hány játékost fogtok igy elveszíteni .
  • Halálosztó (INT1)Halálosztó (INT1) Bejegyzések: 21INT1
    Sziasztok .
    Nekem is akadozik , rosz  kep  minoseg  ha meg nyitom a  gge az  operaban  es a google chromban  kis idore az egesz gep le fagy  .
    Sziasztok
    A játék fejlesztése : egy nagy csalódás de szépen fogalmazva. lassan fut, és 30percenként kidob. Bármelyikkel próbálom. 
    Telefonról meg elérhetetlen és nem megy a játék: Hány játékost fogtok igy elveszíteni .
    Telefonon is Chrome, de a sima, a webhely cím melletti beállításoknál (három pötty egymás alatt) a legördülő menüben ki kell választani, hogy asztali webhely (Desktop mode), és utána rákeresni az empire-re. A sima böngészők jók erre, a mini- vagy lite verziók nem.
  • UrielUriel Bejegyzések: 2,677Moderator
    Mab (HU2) mondta:
    Sziasztok
    Telefonon is Chrome, de a sima, a webhely cím melletti beállításoknál (három pötty egymás alatt) a legördülő menüben ki kell választani, hogy asztali webhely (Desktop mode), és utána rákeresni az empire-re. A sima böngészők jók erre, a mini- vagy lite verziók nem.
    Sziasztok!
    Köszönöm a segítséget, a pontos választ. 
    Uriel
    Mab (HU2) mondta:
    Sziasztok
    És az mire jó? :D
    Szerintem nem létezik olyan telefon, amin használható ez a megoldás, nem nokia 3310-em van, de csak az ajánlatokat kinyomkodni tart 5 percig, ha addig nem dob ki.
    Gépen sem jobb a helyzet, akinek 10 éves vasa van, az vagy nézhet új gépet, vagy nézhet másik játékot. Pár nap múlva lesz új laptop nekem (nem emiatt vettem), majd meglátom, hogy a gép mennyit számít, bár szerintem ez valamennyire önmagában, géptől függetlenül lassú.

@rotkiv arra jó, hogy be tudjanak lépni, akik akarnak. Egy szóval sem mondtam, hogy szuperül működik így a játék, messze nincs így, de legalább elérhető valahogy. Ezt a tippet a németektől kaptam, ha neked jobb ötleted van, akkor hajrá!

A játék nagyon eszi a gép erőforrásait, ezt eddig is tudtuk, az új laptopodét is zabálni fogja.

És személy szerint az az érzésem, hogy a játék csak akkor fog működni normálisan telón, ha írnak rá egy mobilos változatot, az asztali változatnál pedig a GGS-nek kellene megoldani a méretezés problémáját, és nem a mezei felhasználót kérni, hogy állítgasson. Erre a html5-ben lenne a GGS-nek lehetősége.

Mab (HU2) mondta:
    @rotkiv arra jó, hogy be tudjanak lépni, akik akarnak. Egy szóval sem mondtam, hogy szuperül működik így a játék, messze nincs így, de legalább elérhető valahogy. Ezt a tippet a németektől kaptam, ha neked jobb ötleted van, akkor hajrá!

A játék nagyon eszi a gép erőforrásait, ezt eddig is tudtuk, az új laptopodét is zabálni fogja.

És személy szerint az az érzésem, hogy a játék csak akkor fog működni normálisan telón, ha írnak rá egy mobilos változatot, az asztali változatnál pedig a GGS-nek kellene megoldani a méretezés problémáját, és nem a mezei felhasználót kérni, hogy állítgasson. Erre a html5-ben lenne a GGS-nek lehetősége.

működik ugyanúgy a régi verzió is a puffinon, csak a link mögé kell írni, hogy /flash

Mab (HU2) mondta:

Az új laptoppal teljesen jó, lehet szálguldozni a térképen, kb. 1 mp alatt vált a világok közt, nem fagy ki az ajánlatoktól. Procit kb. 12-15%-on, memóriát kb. 55-60%-on használja, szóval így rendben van.
    De egy 10 éves géppel szinte használhatatlan ez a játék, sajnálom, hogy ez van. Ez persze nem jelenti azt, hogy a HTML verzió jobb lenne, valószínűleg mint ahogy a 10 éves gépen, ezen is a flash lenne a nyerőbb.
    Ezen kellene elsősorban dolgoznia a goodgamenek, hogy egy gyengébb technikán is használható legyen a játék. Ehhez nem feltétlenül kell "lebutítani" azoknak a játékát, akiknek a jelenlegi verzió is simán megy, de kiadhatnának pl. egy lite verziós linket, ami kevés grafikus teljesítményt igényel, de attól félek, hogy amúgy is ez volt a terv és a jelenlegi az eredménye. Pl. ha a jelenlegi homályos képet helyrehoznák, az se gyorsítana a dolgon. :)

Észrevettem egy dolgot, ami elég idegesítő tud lenni és régebben, a flash verziónál nem tapasztaltam ilyet. Sokszor van, hogy kattintanék egy objektumra a térképen, de nem kattintásnak veszi, hanem egy 1 mm-es mozdításnak a térképen. :) Biztos az én bénaságom is benne van, de régebben nem volt ilyen problémám, mindig amire elsőre rákattintottam, történt aminek történnie kellett, legfeljebb fél nap várakozás után. :D 
    Más tapasztalt ilyesmit, vagy csak én látok rémeket?

rotkiv (HU2) mondta:
    Észrevettem egy dolgot, ami elég idegesítő tud lenni és régebben, a flash verziónál nem tapasztaltam ilyet. Sokszor van, hogy kattintanék egy objektumra a térképen, de nem kattintásnak veszi, hanem egy 1 mm-es mozdításnak a térképen. :) Biztos az én bénaságom is benne van, de régebben nem volt ilyen problémám, mindig amire elsőre rákattintottam, történt aminek történnie kellett, legfeljebb fél nap várakozás után. :D 
    Más tapasztalt ilyesmit, vagy csak én látok rémeket?
    Ha mellé kattintgatsz, azt általában nem szokták értékelni. :D 

Egyébként nem látsz rémeket, néha át kell mennem gyorstüzelőbe, hogy egyszer történjen az, aminek történnie kell. 
    szerkesztette ezt: 16.03.2019
    Még egy gondom van a térképpel, néha nem működik az, hogy megfogom és arrébb rakom, mert néha nem akarja elengedni, miután megfogtam és elengedem máshol, mozog ugyanúgy a térkép, mintha nem engedtem volna el. 
    Respect Urielnek, ha ezt a mondatot le tudja fordítani angolra és továbbítani :D 

• UrielUriel Bejegyzések: 2,677Moderator
    rotkiv (HU2) mondta:
    Még egy gondom van a térképpel, néha nem működik az, hogy megfogom és arrébb rakom, mert néha nem akarja elengedni, miután megfogtam és elengedem máshol, mozog ugyanúgy a térkép, mintha nem engedtem volna el. 
    Respect Urielnek, ha ezt a mondatot le tudja fordítani angolra és továbbítani :D 
    Szia!
    Minden képpen, mivel hogy velem is ugyanez megtörténik néha, tehát pontosan ezt jelentettem már én is. Persze angolul ez teljesen más szavakkal van, de megvan erre is a megfelelő fordítás.
    Uriel
Sign In to comment.