rendellenes vs. Hiénák (Az előzmények folytatása)

Macilacee (HU2)Macilacee (HU2) Bejegyzések: 140HU2
szerkesztette ezt: 30.01.2019 itt: Javaslatok, dicséret és kritika
Nemrégiben új tag kerűlt a szövetségünkbe. Bizonyos .... nevezetű játékos. Egy idő eltelte után érkeztek hozzám a panaszos levelek, kisebb szövetségektől, hogy a ..... ezt csinálta, a .... azt csinálta,... aktív szövetségek aktív tagjainak erődjét ütötte be,  falukat lopott, stb.  Illedelmes, kulturált módon közöltem vele, hogy ebben a játékban mi az ami szabad és mi az, ami tilos. Ez egy darabig így ment. Észre is vettem, hogy a támadásait jelző nyilacskékat szépen elrejtette. Azután elszaladt a kiscsikó a kispajtással...  nem tartotta be az ígéreteit, miképpen aszerint cselekszik, ahogyan azt meghagytam neki, visszaszájalt, visszafeleselt, nagyképűsködött, stb.  Elnéztem neki, mert csak egy 14 éves, változó korban lévő fiúcskáról van szó, akiben tombolnak a hormonok... Egyre inkább elszemtelenedett és kezdett sértő módon tiszteletlen lenni velem is és a szövitársaival is. Közölte, hogy ő nem csapatjátékos, hogy ő azt csinál amit akar és ha tovább pofázunk, akkor ránk kűld egy nagy szövit. stb.   Végűl akkor raktam ki a szövetségből, amikor trágár megszólítással kedveskedett irányomban...
 Ekkor jött a meglepi, ugyanis ahogy kiraktam a szöviből, 5 perc múlva már a egy másik pihenő szövetségben vigyorgott" a váracskája  és mint utóbb kiderűlt,  ennek a 14 éves fiúcskának  a valaki  az apukája... A következmények adottak voltak, miután a fiúcska ocsmány levelet kűldött részünkre a pihenőből, s szabotálva lett a levele miatt...  Ekkor kezdett jönni ránk a sok áldás egy másik szövetségtől... 
Post edited by Uriel on

• Ágota 2 (HU2)Ágota 2 (HU2) Bejegyzések: 23HU2
    Ezt az egészet egyszerűen el lehetett volna kerülni,  oly módon, hogy a levelénél rákattintasz a "Játékos figyelmen kívül hagyása" opcióra. Ennek következtében nem tud több levelet küldeni a részedre.
  • Macilacee (HU2)Macilacee (HU2) Bejegyzések: 140HU2
    Szia Ágota!  Teljesen igazad van,....  de ha 'ezek' egyszer kipécéztek minket, akkor valamilyen mondvacsinált ürügyet úgyis "kreháltak" volna, hogy belénkkösenek és felgyújtsanak minket mindenhol, bár ezzel csak azt érték el, hogy még magasabbra szökött a népszerűtlenségi indexük....  Tudod, ennél nagyobb örömük ne legyen az életben, mivel ha azt hiszik, hogy győztek, akkor igencsak tévesek a világról alkotott képeik, mivel nem sikerűlt elérni a céljaikat, hogy szétzülesszék a szövinket, mert mindenki maradt a helyén és bátran hősiesen viselte a szánalmas, hitvány, jellemtelen szégyenteljes támadásaikat...  
  • Flecco (HU2)Flecco (HU2) Bejegyzések: 1
    Nagyon jól mondod Lacee!!! Ágota 2 nem tudom te mit szolnál ha elérsz egy szintet, és tőled jóval nagyobb állandóan támad! Ha normálisan támadna nem lenne semmi gond, mert ez egy ilyen játék. Erről szól. De!!! És itt jön a de!! Ő 70/800 tag, míg én csak 70/6 vagyok. Már ugye ez sem fer! De!! És megint csak a de!! Elsőnek megtámadja az erődeimet, napjában többször. Ezáltal minden támadóm meghal. Majd rámegy a kastélyra is. Na nem egyszer!!! Napjában többször. Hogy ne legyen gond, nem egyedül jön. Hozz még 2-3 barátot magával!! Igen, ők is 70/800 szintűek! Szerinted menyi esélyem/ünk volt??!!! Elkénne gondolkozni a szerveren, hogy ezt meddig hagyjuk??!!! Ha a GGE nem szab egy határt nekünk kell fellépni ezek ellen. Mert az nem korrekt, hogy a 70/800 azt csinál a kicsikkel amit akar!!!!
  • UrielUriel Bejegyzések: 2,584Moderator
    Sziasztok!
    Az emberi viselkedéshez és megnyilvánulásokhoz nem lehet szabályokat hozni. Ez magától az embertől függ. Egy háborús játékban szabályozni a támadásokat, az olyan lenne , mintha azt szabályoznák, hogy egy futó csak bal lábon futhat a versenyen. Lehet azt is, de akkor már más a játék. A GGE a játékosok emberi mivoltára építve, nem számolt az aljas, igazságtalan és egyenlőtlen harcokra. Ezeket a játékosoknak maguknak kell megbeszélni, és ha nem tudják, akkor mit tehetne a GGE? Mindig előjön a korrektség. Aki nem korrekt az aljas, szemtelen, és még sok minden, de ezt milyen szűrővel lehetne megoldani? Van levelezés a játékon belül, ott meg lehet beszélni ezeket. Akivel nem lehet megbeszélni, az sajnos ilyen ember, s ezt sem tudja a GGE kiszűrni. A szabály szerintem az, hogy háborús keretek között nincs szabály. Egyenlőre a játékosok maguk sem nagyon akarnak ilyent. Páran felvetettek néhány ötletet, de összességében semmi ilyen irányú megmozdulás nem vezetett eredményre. Aki jót akart azt kinevették, aki valamilyen szabályzat megcsinálásáról írt lehurrogták, mert azt mondják , hogy úgyis mindig a vezető szövetség, szövetségek szabják meg ezeket. Akkor meg ez sem mindenkinek tetszik. Nem egyszerű ezt ideális mederbe terelni, de semmi képpen sem a GGE feladata megoldani.
    Uriel
  • Lorant96 (HU2)Lorant96 (HU2) Bejegyzések: 253HU2
    Szia Uriel!
    Hát azért ha a GGE nagyon akarná, hozhatna olyan szabályokat, amikkel az ilyen visszaélések csökkenthetők lennének, és közben a korrekten játszók sem lennének túlzottan korlátozva.
    Csak a példa kedvéért:
    - Ha csak bizonyos szintkülönbségen belül lehetne támadni.
    - Vagy egy várra egyszerre csak egy támadás mehetne.
    Lóránt
    Lorant96 @ hu 2
  • tirerama (HU1)tirerama (HU1) Bejegyzések: 119HU1
    Szia Uriel!
    Hát azért ha a GGE nagyon akarná, hozhatna olyan szabályokat, amikkel az ilyen visszaélések csökkenthetők lennének, és közben a korrekten játszók sem lennének túlzottan korlátozva.
    Csak a példa kedvéért:
    Lóránt
    Nem akarok beleszólni nagyon, mert engem ez nem érint, mivel nem szokásom kicsiket támadni de...
    Az például fura lenne ha enegm támadhatna egy nálam kisebb legendás szintű játékos, de én nem támadhatnám vissza
    Ez például háborúsos játék ciklus esetén nem lenen túl jó:)
    Mert eszembe nem jutna kicsiket támadni, de ha esetleg betámadna, hagy támadjam má vissza...:)
    Hu2 ön is ott vagyok ám

csak ki vagyok tiltva valamiért amire senki nem tudja a választ:)
  • Lorant96 (HU2)Lorant96 (HU2) Bejegyzések: 253HU2
    szerkesztette ezt: 01.02.2019
    Szia Uriel!
    Csak a példa kedvéért:
    Lóránt
    Nem akarok beleszólni nagyon, mert engem ez nem érint, mivel nem szokásom kicsiket támadni de...
    Az például fura lenne ha enegm támadhatna egy nálam kisebb legendás szintű játékos, de én nem támadhatnám vissza
    Ez például háborúsos játék ciklus esetén nem lenen túl jó:)
    Mert eszembe nem jutna kicsiket támadni, de ha esetleg betámadna, hagy támadjam má vissza...:)
    Teljesen igaz.
    Ezért is írtam, hogy csak bizonyos szintkülönbségen belül lehetne támadni. Ami természetesen oda-vissza igaz lenne. Felfelé se lehetne sokkal nagyobb szintű játékost támadni.
    Lorant96 @ hu 2
  • Asinne (HU2)Asinne (HU2) Bejegyzések: 60HU2
    Nemrégiben új tag kerűlt a szövetségünkbe. Bizonyos .... nevezetű játékos. Egy idő eltelte után érkeztek hozzám a panaszos levelek, kisebb szövetségektől, hogy a ..... ezt csinálta, a .... azt csinálta,... aktív szövetségek aktív tagjainak erődjét ütötte be,  falukat lopott, stb.  Illedelmes, kulturált módon közöltem vele, hogy ebben a játékban mi az ami szabad és mi az, ami tilos. Ez egy darabig így ment. Észre is vettem, hogy a támadásait jelző nyilacskékat szépen elrejtette. Azután elszaladt a kiscsikó a kispajtással...  nem tartotta be az ígéreteit, miképpen aszerint cselekszik, ahogyan azt meghagytam neki, visszaszájalt, visszafeleselt, nagyképűsködött, stb.  Elnéztem neki, mert csak egy 14 éves, változó korban lévő fiúcskáról van szó, akiben tombolnak a hormonok... Egyre inkább elszemtelenedett és kezdett sértő módon tiszteletlen lenni velem is és a szövitársaival is. Közölte, hogy ő nem csapatjátékos, hogy ő azt csinál amit akar és ha tovább pofázunk, akkor ránk kűld egy nagy szövit. stb.   Végűl akkor raktam ki a szövetségből, amikor trágár megszólítással kedveskedett irányomban...
     Ekkor jött a meglepi, ugyanis ahogy kiraktam a szöviből, 5 perc múlva már a egy másik pihenő szövetségben vigyorgott" a váracskája  és mint utóbb kiderűlt,  ennek a 14 éves fiúcskának  a valaki  az apukája... A következmények adottak voltak, miután a fiúcska ocsmány levelet kűldött részünkre a pihenőből, s szabotálva lett a levele miatt...  Ekkor kezdett jönni ránk a sok áldás egy másik szövetségtől... 
    2016 ban megtanultam, hogy a túl fiataloknak sem lehet elnézni semmit, főleg nekik nem. Különben a fejedre nőnek, s csak azt erősíti benne az ember hogy jól gondolja a dolgokat, mert még mindig teheti.
    Mindig amikor a szövetségbe jött egy fiatal, vagy idősebbnek tettető fiatal, hamar kiderült minden róluk, és mentek is tovább.
    Nagyon könnyen a szövetség szét esését okozhatják, így vagy úgy. Láttam olyat, voltam olyan szövetségben ahol azt a hibát követték el, hogy fiatalokkal pótolták a szövetség hiányzó részeit. Elég hamar szét is esett, fiatalokból kevés az aki csapatmunkára hajlandó. Gondolok 11-15 éves korosztályra, de adott esetben ez jellemző a 15-17 éves korosztályra is. Ezzel nem azt mondom hogy mind elvetendő, de ha fiatal kerül a szövetségbe legalább ismerd, pl xy ismerős fia.

Viszont én inkább azt tartom szem előtt hogy inkább 18 éves legyen minimum. Már a kommunikáció miatt is.

- Játékban - Duplakeresztes (hu2) -
    - Ötletelő -

Sign In to comment.