Főoldal Technikai problémák és bugok

Új moderátorokra van szükségünk!

ModerátorCsapatunkba folyamatosan keresünk tehetséges embereket. Azaz éppen téged! Ha úgy gondolod, tudnál nekünk segíteni a szervezésben és a tájékoztatásban a közösségünk számára, és közben a szórakoztató oldaladat is megfelelően tudod használni, kérjük, jelentkezz. A fórumon, a bejelentésekkel közzétett kulisszatitkoknál, a Discordon és a közösségimédia-csatornáinkon is szükségünk van emberekre.

Ha felkeltettük az érdeklődésedet, kattints IDE.

Kitiltások , bannolások, letiltások

Sziasztok!
Beszéltem a kitiltásokról a moderátorokkal, és ezt a magyazázatot kaptam:

manta_birostris_em_en [10:30 AM] 
A number of accounts on HUN2 were banned over the weekend however this looks to be due to account sharing/multi accounting  and had nothing to do with Storm. All banned players would have received an email explaining why they were banned :thumbsup_all:

Vagyis, magyarul: Számos karaktert tiltottak le a hétvégén a HUN2-e szerveren. Multi account, azaz több vár működtetése egy címről- miatt, vagyis ennek semmi köze a Vihar szigetekhez. Minden játékos értesítést fog kapni arról, hogy mi az oka a kitiltásnak.

Amiért ezt közzéteszem, az az, hogy ne vádoljon senki másokat emiatt. Nem egy levél indította ezt el, hanem egy általános ellenőrzés, ami már régóta folyik. Ehhez semmi köze a " Nyílt levél a Supportnak" bejegyzéshez. Aki ezt mondja, az nem tudja a valóságot, és alaptalanul vádol másokat. Az igazság ez, amit most ide írtam. Ezért minden olyan bejegyzést törölni fogok, ami ennek az ellenkezőjét állítja, mint ahogy ezt meg is tettem. Nem állok egyik oldalon sem, sok levelet kapok amiben a korrektségemet vitatják, mindkét irányból. Mikor lehetek korrekt? Akkor, ha Ti is azok vagytok.
Uriel

«134

• tirerama. (HU1)tirerama. (HU1) HU1 Bejegyzések: 131
    Uriel a szakasz védőszentje

Gratula
  • NewHope (HU2)NewHope (HU2) HU2 Bejegyzések: 40
    pubi (HU1) mondta:
    Uriel a szakasz védőszentje

Gratula
    Ez is vádaskodás !? A saját nevedet vállald fel előbb utána irj ilyeneket ....
    NewHope @ hu 2
  • timcsi1218 (HU2)timcsi1218 (HU2) HU2 Bejegyzések: 29

Maradjunk a lényegnél szerintem a személyeskedő fröcsögés helyett... Mert elég fontos téma ez a zárolásos dolog, sokakat érinthet

Értem én, hogy multikkal harcol gg, ez helyes és értékelendő cél... Viszont adott így egy fontos kérdés. Mi lesz a védelemmel? Szerintem minden szöviben előfordul hogy nincs fent a tag akit támadnak. Akkor a legtöbb helyen bevett szokás, hogy a csapat segít, beugranak védeni, ami ugye elvileg szintén szabályszegés és zároláshoz vezethet... Pedig szerintem ez messze van a visszaéléstől.

Anno valahol olvastam egy igen csak megfontolandó ötletet, ami valahogy úgy szólt, hogy bizonyos rang, pl. tábornok és az felett, átlépés nélkül, valami ikonra kattintva állíthasson az adott tag védelmén. Így kódok sem lennének kiadva, és egymáshoz belépkedés is megszűnne.

Hogy miféle módon lehet ezt megoldani, ahhoz én se nem értek, se nem az én dolgom, de tény, hogy pl. háborúkban ez a helyzet, hogy védelem nélkül vannak a tagok, elég nehezen tartható...

timcsi
  • John1979 (HU2)John1979 (HU2) HU2 Bejegyzések: 65

Maradjunk a lényegnél szerintem a személyeskedő fröcsögés helyett... Mert elég fontos téma ez a zárolásos dolog, sokakat érinthet

Értem én, hogy multikkal harcol gg, ez helyes és értékelendő cél... Viszont adott így egy fontos kérdés. Mi lesz a védelemmel? Szerintem minden szöviben előfordul hogy nincs fent a tag akit támadnak. Akkor a legtöbb helyen bevett szokás, hogy a csapat segít, beugranak védeni, ami ugye elvileg szintén szabályszegés és zároláshoz vezethet... Pedig szerintem ez messze van a visszaéléstől.

Anno valahol olvastam egy igen csak megfontolandó ötletet, ami valahogy úgy szólt, hogy bizonyos rang, pl. tábornok és az felett, átlépés nélkül, valami ikonra kattintva állíthasson az adott tag védelmén. Így kódok sem lennének kiadva, és egymáshoz belépkedés is megszűnne.

Hogy miféle módon lehet ezt megoldani, ahhoz én se nem értek, se nem az én dolgom, de tény, hogy pl. háborúkban ez a helyzet, hogy védelem nélkül vannak a tagok, elég nehezen tartható...

Szia

Igen igazad van és teljesen jogos is a felvetésed.
    Sok ötlet van sok embertől, sok helyről.
    Ez nem csak nálunk a Hu2 okoz problémát és vett fel kérdéseket hanem más külföldi fórumokon is rendszeresen előkerülő téma.
    Sajnos a GGE ezzel nem kíván foglalkozni vagy mindenesre nem ad ki közleményt vagy állás foglalást ez ügyben a játékosokat magára hagyta :(
    A Németeknek annyit sikerült már elérni, hogy a háború rendszeréhez jövőre elég jelentősen hozzá fognak nyúlni de még arról sincs infó, hogy mikor illetve, hogy milyen formában képzelik is ezt el. :(
    Addig is marad a telefon és hát a többi lehetőség. Állítatlan védelem mellet bevédett kastélyok. 
    Satöbbi..... 
    Ez a probléma függetlenül érint kicsi vagy nagy szövetséget, független a szövetség nevétől ez bizonyt mindenkit érint.
    De a szabályokat nem mi hoztuk ezenkívül sok más elavult szabály van ami régebben jó volt de mára a játék előre haladásával sajnos elavultak :(

Zs.P.
  • UrielUriel Bejegyzések: 2,629
    Sziasztok!
    Szerintem nem arról van szó, hogy nem léphet be senki egy másik kastélyba. A lényeg, hogy az egy helyen működő gépről játszó emberek, jelentsék azt, hogy a családban többen is játszanak ugyan arról a címről. Evvel elejét veszik a problémának. Ezt természetesen a Supportnak kell megírni, fényképet csatolni, amin látszanak a gépek, s fénymásolatot a család tagjainak igazolványairól, akik együtt játszanak. Bonyolult dolog, de ez a hivatalos módja.
    Uriel
    Uriel mondta:
    Sziasztok!
    Szerintem nem arról van szó, hogy nem léphet be senki egy másik kastélyba. A lényeg, hogy az egy helyen működő gépről játszó emberek, jelentsék azt, hogy a családban többen is játszanak ugyan arról a címről. Evvel elejét veszik a problémának. Ezt természetesen a Supportnak kell megírni, fényképet csatolni, amin látszanak a gépek, s fénymásolatot a család tagjainak igazolványairól, akik együtt játszanak. Bonyolult dolog, de ez a hivatalos módja.
    Uriel
    Hát ha még csak ennyit kéne hozzá :smile:

Ezeket fogja kérni a suport:

• The username on the account e.g. Player1.
    • The email addresses registered to the account.
    • The full real name of the player e.g. Joe Bloggs.
    • The relationship between this player and the others, e.g. Player1 is Player2’s husband.

Ha Urielnek van kedve lefordítja nektek.
    De ezt az összes adatott elkel küldeni + a fényképes igazolványt ami lehet személyi, jogsi, útlevél stb....

Hátha ez segit némi kép arra, hogy aki ebbe belevág mire számithat és mikett kell beszereznie.....

Zs.P.
    Sziasztok!
    Pontosan, köszönöm a segítséget. Tehát a fordítás:

A felhasználó név , pl: Player1
    Az E-mail cím, amiről a regisztrálás történt
    A játékos valódi neve, pl: Joe Bloggs
    A kapcsolata ( családi, társi, stb. ) ennek a személynek a többivel, pl: Player1 a férje Player2-nek

Uriel
    Uriel mondta:
    Sziasztok!
    Uriel

Kedves Uriel

Ezen anno elindultam, hisz fiamnak is van vára. De mennyire jogos az, hogy egy név nélküli játékban személyes adatokat kérnek? És a sok feltöréses eset mellett ki garantálja nekem azt, hogy gg tud vigyázni az én adataimra?

Mivel ezekre nagyon kényes vagyok, ezt félúton fel is adtam, maradt a vagy kizárnak, vagy nem lavírozás a játékban.

A másik... nekem még email címre kellett regiznem, már vagy 5 éve a térképen vagyok, ez nem elég biztosíték? Most semmi nélkül pottyannak a kis várak 10 percek alatt... Oda miért nem kellenek adatok, még egy nyamvadt email cím sem?

Nagyon kezdem azt hinni, hogy gg-nél valami kisiklott és ők sem tudják mi fontos nekik... Ezzel az ész nélküli zárolásokkal sokkal több fizetős játékost veszítenek, mint amit nyernek...

Nem azt mondom nincs erre szükség, mert igen is kell a "selejtezés", de ne az "ős"játékosokkal babráljanak már ki.

Mert ugye fejetlenség az van... mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy egy a játékra sokat áldozó társusunkat azzal az indokkal tiltották, hogy biztos gyerekcsínyként apuci kártyájáról vett rubint, mivel most kivételesen nem saját, hanem párja bankkártyájáról töltött fel... Ez utána rendeződött, viszont most megint zárolták, minden indok, minden tájékoztatás nélkül, pedig azóta már rubint sem mert venni, nem hogy máshoz belépni. Most ott repül a feje felett 20éves galamb, ez biztos megnyugtatja...

timcsi

Szia

Igen igazad van és teljesen jogos is a felvetésed.
    Sok ötlet van sok embertől, sok helyről.
    Ez nem csak nálunk a Hu2 okoz problémát és vett fel kérdéseket hanem más külföldi fórumokon is rendszeresen előkerülő téma.
    Sajnos a GGE ezzel nem kíván foglalkozni vagy mindenesre nem ad ki közleményt vagy állás foglalást ez ügyben a játékosokat magára hagyta :(
    A Németeknek annyit sikerült már elérni, hogy a háború rendszeréhez jövőre elég jelentősen hozzá fognak nyúlni de még arról sincs infó, hogy mikor illetve, hogy milyen formában képzelik is ezt el. :(
    Addig is marad a telefon és hát a többi lehetőség. Állítatlan védelem mellet bevédett kastélyok. 
    Satöbbi..... 
    Ez a probléma függetlenül érint kicsi vagy nagy szövetséget, független a szövetség nevétől ez bizonyt mindenkit érint.
    De a szabályokat nem mi hoztuk ezenkívül sok más elavult szabály van ami régebben jó volt de mára a játék előre haladásával sajnos elavultak :(

Szia

Szomorú gg hozzáállása. A sok felesleges újítás, meg az eljövendő harmadik idegenes event (mert úgy vettem le ez az alakváltó is ilyesmi lesz)helyett ezt a helyzetet kellene megoldaniuk. Látom a sorra eltűnő játékosokat, várakat akik egykor sokat öltek a játékba... hát lassan mind eltünik/eltűnünk, mert igazi tartalmat nem kapunk, sőt, még a játékélmény is folyamatosan gyengül. 

Igazad van, marad a telefon, meg a vagy égünk, vagy "lufiztatunk" megoldás, mivel a legtöbb ember olyan helyen dolgozik, ahol esélye sincs felugrálni 1-1 bejövőnél...

És ha gg-nek ez így jó, akkor lassan elkopunk a térképről

timcsi
  • gandika77 (HU2)gandika77 (HU2) HU2 Bejegyzések: 5
    Nem szoktam fórumra irni. Nálunk azért ugy van, hogy mikor melyik laptopról tudunk fel lépni. Én is és a párom is játszik, a gyerekek is. De ha ők más online játékon vannak, marad a kevesebbet biró lap top. A 8 gigás akkor a gyerekeknél van. Az adataimat nem szivesen adom ki, főleg a gyerekekét. Ráadásul ők reggel el mennek suliba, nem elő veszem az én lap topom, ha van 2 percem, hanem le ülök ahhoz, ami a dohányzóasztalnál van például. Szóval sok ok lehet, hogy az ember mikor miről jelentkezik fel. Reggel pl én korában kelek, be nézek gge re, aztán készitem a reggelit, főzök. Párom fel kel, most hozza a kávé mellé az ő laptopját? Nem egyszerübb, a már be kapcsolthoz ülni rohanó világunkban?
  • Mr.D (HU2)Mr.D (HU2) Bejegyzések: 159
    üdv
    na neeeeee........
    remélejük nem fogják azt megcsinálni , hogy családról kérnek adatot... ez felháborító...még a nevünket se adjuk meg , az is túlzás! mindenkit el fog veszíteni a gge !!!!!!!!! ez felháborító
  • Mr.D (HU2)Mr.D (HU2) Bejegyzések: 159
    vagy ez csak azokra vonatkozik , akik többen játsznak 1 gépről?

Szia!
    Igen csak azokra.
    Uriel
    Mr.D (HU2) mondta:

Mr.D (HU2) mondta:

Tévedésben vagy, nem 1 gépröl, hanem 1 ip-címröl van szó...

És a fordítottja is igaz, tehát ha te munkában is játszol, az már 2 ip-címről történő belépés, ami alapján valószínüsítik, hogy kiadtad a kódod másnak, ami szintén szabályszegés, és zárolnak... én is emiatt voltam anno zárolva.

Abban is tévedésben élsz, hogy azt hiszed eztán fogják ezt bevezetni... nem, mert ez évek óta így van már. Lassan 2 éve a zárolás miatt szerettem volna kiküszöbölni is a lehetöségét az újabb, akár végleges tiltásnak, már akkor kérték az én, és a szintén játszó fiam személyes okmányait.

timcsi
    Nekünk játékosoknak a GGE Empire egy játék. egy kikapcsolódás.
    DE a GGE valójában egy üzleti vállalkozás.
    Az ÁSZF mindig is tartalmazta (bár sok bővítésen, javításon ment az is keresztül az évek folyamán),hogy a GGE bizonyos esetekben igenis kérhet bizonyos személyes adatokat Pl: név, lakcim, személy igazolvány stb....
    A probléma az, hogy sokan le regisztráltak ölik bele a sok pénzt vagy nem, ölik bele a sok időt vagy nem. DE az ÁSZF -et senki nem olvassa, olvasta el vagy csak nagyon kevesen vagyunk akik igen :(
    Bizony szembesül az ember olykor, olykor, hogy hoppá ez vagy az nem stimmel pedig évek óta játszom :(
    Azt is kevesen tudják, hogy 18 év alatti személy, gyermek még szülői felügyelet mellett s játszhatja ezt a játékot Kizárólag 18 élet évet betöltött nagykorú játszhat. 
    Persze ezt senki nem ellenőrzi de benne van. :(
    Meg még rengeteg olyan dolog is belekerült az évek folyamán amitől az ember haja az égnek áll :(
    De ez ellen 2 dolgot lehet csak csinálni:
    1. Alkalmazkodni
    2. Befejezni

Más választása alig ha van az embernek :(
    A személyes véleményem meg tartom magamnak.
    Valamint azért őszintén kívánok nagyon sok  kitartást és nagyon nagyon sok sikert a továbbiakban is minden játékosnak, legyen az barát, ellenfél vagy csak egy ismeretlen. 

Zs.P.
    Nekünk játékosoknak a GGE Empire egy játék. egy kikapcsolódás.
    DE a GGE valójában egy üzleti vállalkozás.
    Az ÁSZF mindig is tartalmazta (bár sok bővítésen, javításon ment az is keresztül az évek folyamán),hogy a GGE bizonyos esetekben igenis kérhet bizonyos személyes adatokat Pl: név, lakcim, személy igazolvány stb....
    A probléma az, hogy sokan le regisztráltak ölik bele a sok pénzt vagy nem, ölik bele a sok időt vagy nem. DE az ÁSZF -et senki nem olvassa, olvasta el vagy csak nagyon kevesen vagyunk akik igen :(
    Bizony szembesül az ember olykor, olykor, hogy hoppá ez vagy az nem stimmel pedig évek óta játszom :(
    Azt is kevesen tudják, hogy 18 év alatti személy, gyermek még szülői felügyelet mellett s játszhatja ezt a játékot Kizárólag 18 élet évet betöltött nagykorú játszhat. 
    Persze ezt senki nem ellenőrzi de benne van. :(
    Meg még rengeteg olyan dolog is belekerült az évek folyamán amitől az ember haja az égnek áll :(
    De ez ellen 2 dolgot lehet csak csinálni:
    1. Alkalmazkodni
    2. Befejezni

Más választása alig ha van az embernek :(
    A személyes véleményem meg tartom magamnak.
    Valamint azért őszintén kívánok nagyon sok  kitartást és nagyon nagyon sok sikert a továbbiakban is minden játékosnak, legyen az barát, ellenfél vagy csak egy ismeretlen. 

Ez így van... eleve ajánlják olvasd el regisztrációnál az ÁSZF-t. Elég tömény, és száraz olvasmány, de aki költ is a játékra érdemes átrágni.

Sőt, gyakran átolvasni, hisz gg még utólagos értesítés nélkül változtat dolgokat...

Személyes tapasztalat: 1-es szerveren, kicsit több mint fél éve megszüntettem egy acc-ot. Szokásos módon ment, írtam suppnak, győzködtek maradjak, kérték az emailt, utolsó vásásárlás bizonyítását, visszaigazolták az adatokat, pár nap alatt megszüntették, letörölték térképröl...

Alig pár hónapra rá 2 ismerös is töröltetni akart, egyiket sem voltak már hajlandóak.

Erröl a változásról sem értesített minket senki, pedig egyértelmüen beleírták, övék minde, nem bonthatsz szerzödést csak ha ök is így gondolják...

Mindent összevetve, kezd olyannak tünni az egész, mintha "örülj, hogy játszhatsz, majd mi eldöntjük hogyan és meddig" szlogenre váltott volna gg... Pedig hát a pénzt nem ök adják, hanem mi, és ha elfogy a fizetöjátékos, hát kenhetik a hajukra az egész empirét.

timcsi
    Szia John!
    Nyugodtan teszem, mert ez a bejegyzés egy igen jól sikerült darab. Személy szerint köszönöm, ezt a nagyon korrekt levelet, s hogy ilyen szépen leírtad a gondolataidat, amik valóban megfogták a lényeget. Remélem sokan gondolják így.
     Pontosan ezért vagyunk itt együtt, ezt a játékot játszva, minden jó és rossz elemével együtt.
    A GGE-ről írt kritika is megállja a helyét, én is elég régóta játszom ahhoz, hogy hasonlóan vélekedjek a játékpolitikájukról.
     Nagyon jó lenne, ha mi játékosok együtt valamilyen szabályrendszert alkotnánk, ami megfelelne nagyjából mindenkinek, s ahol nem egy másik szövetség teljes megszüntetése a lényeg, hanem a harc, a támadások és védések, vagyis egy valódi játék. Nem olyan ami haragot, viszályt, és vérre menő acsarkodásokat szül, hanem olyan, ahol lehet örülni, nevetni, izgulni és néha bosszankodni egy rosszul sikerült védés vagy támadás miatt. 
    Rajtunk múlik, hogy milyen ez a játék. Megvan adva minden lehetőség, hogy egy kellemes kikapcsolódás legyen némi adrenalinnal. Játsszunk egy jót!
    Még egyszer, nagyon örülök ennek a bejegyzésednek, tisztelettel
    Uriel
Sign In to comment.