Αρχική Greek Goodgame Empire - Περι του παιχνιδιού Ιδέες, έπαινοι και κριτική

Μας δουλεύουν ΚΑ-ΝΟ-ΝΙ-ΚΑ

Ένα απλό μαθηματικό παιχνίδι που αποδεικνύει ότι μας δουλεύουν κανονικά περί του τι ανοιχτοχέρηδες είναι όταν αγοράζουμε ρουμπίνια. Χρόνια τώρα το ξέρουμε όλοι μας αλλά καιρός είναι να το αναφέρουμε κι όλας.

Όλα αυτά περί των προσφορών που αξίζουν ένα κάρο ρουμπίνια (25χιλ σίδερο για 23χιλ ρουμπίνια, δαιμόνια που αξίζουν 200χιλ ρουμπίνια κλπ κλπ) είναι ΜΟΥ-ΦΑ. Ορίστε μια απτή απόδειξη:
http://prntscr.com/b8algu

PlayerOlibiakos @ GR 1
ΤΗΕ LOOTER! - Farming players is my main hobby.
Ειδικό εργαλείο για φάρμες: ιμάντες τάφρου
Ειδικό "εργαλείο" για τη μεταφορά τους: ΑΥΤΟ!!

Σχόλια

• KostasUser45 (GR1)KostasUser45 (GR1) Αναρτήσεις: 394
    Ναι σε αυτο ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ! :/ 
    Συμμαχία:UNITED WARRIORS
    Τίτλος Δόξας:Πρίγκιπας
    Τίτλος ανδρείας:Στορμπάικ
    Ισχύ:162.000
    Τιμή:850
    Επίπεδο:70
    Θρυλικό επίπεδο:76
    Αγαπημένο γεγονός:"Εισβολή στο Μπέριμοντ" και "Οι Μπλακντράου"
  • EnchantressEnchantress Αναρτήσεις: 2,845
    Αφού τα 2 πακέτα είναι ίδια δεν είναι λογικό η τιμή των 2 να είναι διπλάσια από την τιμή του ενός;
  • paok 47 (GR1)paok 47 (GR1) Αναρτήσεις: 91
    Ναι αλλα εχει τα ιδια δωρα
  • Gen Athanasios (GR1)Gen Athanasios (GR1) Αναρτήσεις: 17
     η εταιρια προσπαθει να σου περασει το κοκκινο χρωμα που βλεπεισ για πρασινο,πραγματικα.Λυπαμε για την ανευθηνοτητα σασ
  • Sage (GR1)Sage (GR1) Αναρτήσεις: 1,619
    επεξεργάστηκε 31.05.2016
    Χαχαχαχαχα!!Δεν είναι η πρώτη φορά που μας δουλεύουν.

Hakuma το νέο μου κάστρο...

• LordVarangian (GR1)LordVarangian (GR1) Αναρτήσεις: 559
    Ο χρήστης PlayerOlibiakos (GR1) είπε:
    Ένα απλό μαθηματικό παιχνίδι που αποδεικνύει ότι μας δουλεύουν κανονικά περί του τι ανοιχτοχέρηδες είναι όταν αγοράζουμε ρουμπίνια. Χρόνια τώρα το ξέρουμε όλοι μας αλλά καιρός είναι να το αναφέρουμε κι όλας.

Όλα αυτά περί των προσφορών που αξίζουν ένα κάρο ρουμπίνια (25χιλ σίδερο για 23χιλ ρουμπίνια, δαιμόνια που αξίζουν 200χιλ ρουμπίνια κλπ κλπ) είναι ΜΟΥ-ΦΑ. Ορίστε μια απτή απόδειξη:
    http://prntscr.com/b8algu

λεγονται μαθηματικα της ετερειας. για παραδειγμα 2 επι 3 = 5
    The Varangians shall never die. The empire will always live. WE SHALL RESTORE THE EMPIRE

Καλά είστε σοβαροί;
    Πάω στο περίπτερο. Ένα μπουκάλι νερό κάνει 50 λεπτά ενώ τα 2 κάνουν 1 ευρώ. 
    Το ίδιο συμβαίνει και στην παραπάνω προσφορά... Σου λέει ότι η αξία του ενός είναι 125k ενώ η αξία των 2 είναι 250k
    Πού βλέπετε την κοροϊδία στο συγκεκριμένο παράδειγμα; 
    Ο χρήστης Enchantress είπε:
    Καλά είστε σοβαροί;
    Πάω στο περίπτερο. Ένα μπουκάλι νερό κάνει 50 λεπτά ενώ τα 2 κάνουν 1 ευρώ. 
    Το ίδιο συμβαίνει και στην παραπάνω προσφορά... Σου λέει ότι η αξία του ενός είναι 125k ενώ η αξία των 2 είναι 250k
    Πού βλέπετε την κοροϊδία στο συγκεκριμένο παράδειγμα; 
    Aααααα τώρα σε κατάλαβα τι εννοείς, με λίγα λόγια αν αγοράσεις το δεύτερο πακέτο, παίρνεις και το πρώτο;

Ο χρήστης Sage (GR1) είπε:
    Aααααα τώρα σε κατάλαβα τι εννοείς, με λίγα λόγια αν αγοράσεις το δεύτερο πακέτο, παίρνεις και το πρώτο;
    Ακριβώς. Κι αν επιλέξεις το τρίτο παίρνεις και τα 2 προηγούμενα. 
    Ο χρήστης Enchantress είπε:
    Ο χρήστης Sage (GR1) είπε:
    Ακριβώς. Κι αν επιλέξεις το τρίτο παίρνεις και τα 2 προηγούμενα. 
    Ααα κατάλαβα. 

• KostasUser45 (GR1)KostasUser45 (GR1) Αναρτήσεις: 394
    Αυτη ειναι μια ΠΡΟΣΦΟΡΑ! :)
    Συμμαχία:UNITED WARRIORS
    Τίτλος Δόξας:Πρίγκιπας
    Τίτλος ανδρείας:Στορμπάικ
    Ισχύ:162.000
    Τιμή:850
    Επίπεδο:70
    Θρυλικό επίπεδο:76
    Αγαπημένο γεγονός:"Εισβολή στο Μπέριμοντ" και "Οι Μπλακντράου"
    Ο χρήστης KostasUser45 (GR1) είπε:
    Αυτη ειναι μια ΠΡΟΣΦΟΡΑ! :)
    Είναι...

• EmperorG (GR1)EmperorG (GR1) Αναρτήσεις: 1,634
    επεξεργάστηκε 01.06.2016
    Αυτό που αναφέρεται στην προσφορά είναι πως αν αγοράσεις 85.000 ρουμπίνια, παίρνεις δώρα συνολικής αξίας 250.000 ρουμπινιών.  Ωστόσο αυτό που γράφει το πακέτο δεν είναι σωστό.  Εξηγούμαι:

1.200 λαχνοί κοστίζουν 184.000 ρουμπίνια, οι 20 δεκάρες δίνουν 40.000 ρουμπίνια και μαζί με τα υπόλοιπα 8.000 μας κάνουν 232.000, όχι 250.000. Συνεπώς η προσφορά "κλέβει" 18.000 ρουμπίνια...
    Παίζω μόνος μου, χωριά πόρων δεν έχω, επιθετικά στρατολογώ πιο αργά και από την καθυστέρηση λόγω προστασίας, αλλά αυτό το έκανα 7 ώρες μετά την πτώση της πρωτεύουσάς μας στο Μπέριμοντ του Οκτωβρίου 2014: http://prntscr.com/4teyxx

EmperorG @ GR 1
    Ο χρήστης EmperorG (GR1) είπε:
    Αυτό που αναφέρεται στην προσφορά είναι πως αν αγοράσεις 85.000 ρουμπίνια, παίρνεις δώρα συνολικής αξίας 250.000 ρουμπινιών.  Ωστόσο αυτό που γράφει το πακέτο δεν είναι σωστό.  Εξηγούμαι:

1.200 λαχνοί κοστίζουν 184.000 ρουμπίνια, οι 20 δεκάρες δίνουν 40.000 ρουμπίνια και μαζί με τα υπόλοιπα 8.000 μας κάνουν 232.000, όχι 250.000. Συνεπώς η προσφορά "κλέβει" 18.000 ρουμπίνια...
    Σωστό. Ένσταση!!!

• paok 47 (GR1)paok 47 (GR1) Αναρτήσεις: 91
    Το θεμα μπορει να κλεισει απαντηθηκε

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο