Αρχική Greek Goodgame Empire - Περι του παιχνιδιού Ιδέες, έπαινοι και κριτική

Αίτημα για αποδοχή η άρνηση δώρων. Παρακαλώ διαβάστε!

NewAvenger (GR1)NewAvenger (GR1) Αναρτήσεις: 19
επεξεργάστηκε 08.09.2015 σε Ιδέες, έπαινοι και κριτική
Αγαπητέ αναγνώστη,
ονομάζομαι Χρήστος και παίζω Goodgame empire αρκετό καιρό. Έχοντας λιποτακτήσει οι στρατιώτες μου πρόσφατα λόγο των δώρων που δίνονται αυτόματα στους παίχτες.Μου ήρθε μια ιδέα η οποία θα ήταν πολύ εξυπηρετική.

Σκέφτηκα ότι άμα δίνεται ένα δωρώ σε κάποιον παίχτη θα έπρεπε να μπορεί να αποδεχτεί η να αρνηθεί το δώρο.Και μέχρι να δώσει μια απάντηση ο παίχτης το δωρώ να μένει σε αναμονή, τώρα για θέμα ότι κάποιοι μπορεί να κάνουν καμιά εξυπνάδα και να το κρατάνε για ώρα ανάγκης είχα την εξής ιδέα. Ότι η αναμονή θα πρέπει να έχει χρόνο λήξης. Νομίζω ότι 48 ώρες είναι αρκετές.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Φιλικά,
Χρήστος.
Post edited by NewAvenger (GR1) on
Συμμαχία:Kamelot
Λοχίας NewAvenger.
«1

Σχόλια

• nickjohn6nickjohn6 Αναρτήσεις: 274
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    -1 κανει καλο το παιχνιδι το κραζεις και απο επανο;
    Συμμαχία:ΕΝΩΣΗ
    Επίπεδο:58
    Αγαπημένο χόμπι:Να νικάω νομάδες
    Αγαπημένο φαγητό:Δεν έχω το τρώνε όλο οι στρατιώτες

Όταν οι πλούσιοι κάνουν πόλεμο, είναι οι φτωχοί που πεθαίνουν.

images?q=tbn:ANd9GcS1hJyPcOVoSf4EvTD4za0XF3TQOGAyXTBwZ6OHPkkXMhhW8Thp
  • Sage (GR1)Sage (GR1) Αναρτήσεις: 1,619
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    +1 εγω συμφωνω

Hakuma το νέο μου κάστρο...

• fao (GR1)fao (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 411
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    +11111111111111111

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:ΑΝ ΣΑΣ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΠΕΡΙΜΟΝΤ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ-ΣΚΑΦΗ,ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ :Ρ

Συμμαχια:ΟΣΔ ΠΑΝΙΣΧΥΡΟΙ
    Eπιπεδο:70
    Αυτο που μισω πιο πολυ:MINECRAFT
    Χομπι:Ψαρεμα
    Αγαπημενα παιχνιdια:Bloodborne,GTA V,Dark Souls III,Battlefield 4,Fifa 17,Witcher III

• bezilys (INT1)bezilys (INT1) Αναρτήσεις: 84
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    +1!!!!!!!!!!!!!!!!!
    bezilys @ WWW 1
  • fotisael2fotisael2 Αναρτήσεις: 90
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    :thumbup:+1 εναι αρκετα καλη ιδεα! εχω τ ο ιδιοπροβλημα με εσενα
    ΙΣΟΤΗΤΑ
    ΤIΠΟΤΑ
    ΑΛΛΟ

goodgames_empire_kingdom_fb71f2bc-5eb7-11e4-b80f-f04da23e17c1.png
    Παίζω: Στο Διεθνής 2
    Είμαι:Επίπεδο 26
    Βρίσκομαι: Στην ''ΑΖΑΝΙA 2''
    Έχω: 2 οχυρά και 1 χωριό πόρων
    Επίσης: Έχω 5.650 Βαθμούς Ισχ.

ROCK OR BUST
    ΤΕΛΕΙΟ ΔΕΙΤΕ ΤΟ!

• NewAvenger (GR1)NewAvenger (GR1) Αναρτήσεις: 19
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    nickjohn6
    Συγνωμη φιλε μου αλλα απ οτι φαινεται καταλαβες λαθος. Δεν εχω προθεση να κραξω αλλα να δωσω μια αξιολογη ιδεα που θα μας κανει την ζωη πιο ευκολη. :)
    Λοχίας NewAvenger.
  • DDark (GR1)DDark (GR1) Αναρτήσεις: 631
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    -1
    αν δεν θες τα δώρα τότε υπάρχει μια λύση, να μεταφερθείς στην ακαδημία της συμμαχίας ώστε να μην παίρνεις τα δώρα για το διάστημα που δεν θα είσαι on.
    DDark-4-ever
    Darkness-4-ever
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    DDark έγραψε: »
    -1
    διότι όπως είπε ο nickjohn6 έκανε ένα κάλο το game και το κράζεις, αν δεν θες τα δώρα τότε υπάρχει μια λύση, να μεταφερθείς στην ακαδημία της συμμαχίας ώστε να μην παίρνεις τα δώρα για το διάστημα που δεν θα είσαι on.

Καλησπερα DDark,

Οπως ειπα και πριν...Δεν κραζω το παιχνιδι απλα ειπα μια ιδεα για να γινει η ζωη καποιον πιο ευκολη.Τελος παντων σεβομαι την αποψη σου.Ευχομαι να εχεις παντα νικηφορες και ενδοξες μαχες φιλε μου.

Φιλικα,
    Χρηστος.
    Λοχίας NewAvenger.
  • fao (GR1)fao (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 411
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    DDark έγραψε: »
    αν δεν θες τα δώρα τότε υπάρχει μια λύση, να μεταφερθείς στην ακαδημία της συμμαχίας .

Ακου να δεις,ετσι δε λυεται το θεμα Γιατι με τροπο που προτεινεις δε παιρνεις τελειως τα δωρα.Ο Χρηστος απο'δω δε ζητα αυτο,ζητα τα δωρα να δινονται με την εισοδο σου στο παιχνιδι

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:ΑΝ ΣΑΣ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΠΕΡΙΜΟΝΤ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ-ΣΚΑΦΗ,ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ :Ρ

Συμμαχια:ΟΣΔ ΠΑΝΙΣΧΥΡΟΙ
    Eπιπεδο:70
    Αυτο που μισω πιο πολυ:MINECRAFT
    Χομπι:Ψαρεμα
    Αγαπημενα παιχνιdια:Bloodborne,GTA V,Dark Souls III,Battlefield 4,Fifa 17,Witcher III

• VASILIS 13 (GR1)VASILIS 13 (GR1) Αναρτήσεις: 361
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    Χρησταρα +1!!!!!!!!!!!!!

Συμμαχεια: KAMELOT
    imagesqtbnANd9GcSk7rrLEbwl0BvpXKJbaRYEzxFf3hpbpzfxJQKRCLZar-PBJicE
  • akis16 (GR1)akis16 (GR1) Αναρτήσεις: 407
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    αν και η ιδέα σου είναι καλή θα πω δύο λόγους που ψηφίζω το -1....πρώτον δεν μου άρεσε η ιδέα της αναμονής ή το δέχεσαι ή όχι....δεύτερον τα δώρα δόθηκαν από την εταιρία για πιο ευχάριστο παιχνίδι εάν έχεις πρόβλημα με τους στρατιώτες μπορείς απλά να τους πετάξεις για τα υπόλοιπα δώρα δεν νομίζω να έχεις θέμα
    Στην αρχή σε αγνοούν,
    μετά σε χλευάζουν,μετά σε
    πολεμούν και στο τέλος νικάς.
    Mahatma Gandhi

Η ζωή
    δεν είναι πρόβα.
    Η κάθε μέρα
    είναι πρεμιέρα.

imagesqtbnANd9GcRTKDPIMvrYY0pi3tCpteZ_NJRaQGoMkYlAv2PR8bWSTgzmuTk4
    level:70
    Username:akis16
    Server:Ελλάδα 1

• EnchantressEnchantress Αναρτήσεις: 2,845
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    akis162 έγραψε: »
    αν και η ιδέα σου είναι καλή θα πω δύο λόγους που ψηφίζω το -1....πρώτον δεν μου άρεσε η ιδέα της αναμονής ή το δέχεσαι ή όχι....δεύτερον τα δώρα δόθηκαν από την εταιρία για πιο ευχάριστο παιχνίδι εάν έχεις πρόβλημα με τους στρατιώτες μπορείς απλά να τους πετάξεις για τα υπόλοιπα δώρα δεν νομίζω να έχεις θέμα
    Αφού δεν είσαι μέσα πως θα απολύσεις τους έξτρα στρατιώτες που σου έδωσε το παιχνίδι; Το πρόβλημα με τα δώρα δεν είναι όταν είνια συνδεδεμένος κάποιος αλλά όταν είναι εκτός παιχνιδιού. Για παράδειγμα κλείνω εγώ τον υπολογιστή μου να πάω στη δουλειά μου και ξέρω ότι έχω τροφή για 8 ώρες. Αν στο μεταξύ το σύστημα μου δώσει 200 φαντάρους δε θα αντέξει 8 ώρες κι εγώ θα χάσω αμυντικά ή κάποια πολύ καλά επιθετικά... Αυτό το φαινόμενο προσπαθεί να αποφύγει η ιδέα του συμπαίκτη σας. Παίκτες που παίζουν με μικρά μείον ίσως να μην τους απασχολεί και να μην το καταλαβαίνουν όμως όσοι παίζουν παντού με ώρες είναι κρίμα να μπαίνει στρατός ώρες που λείπουν κι εντέλει να χάνουν πολύ περισσότερο στρατό από λιποταξία.
  • akis16 (GR1)akis16 (GR1) Αναρτήσεις: 407
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    Enchantress έγραψε: »
    Αφού δεν είσαι μέσα πως θα απολύσεις τους έξτρα στρατιώτες που σου έδωσε το παιχνίδι; Το πρόβλημα με τα δώρα δεν είναι όταν είνια συνδεδεμένος κάποιος αλλά όταν είναι εκτός παιχνιδιού. Για παράδειγμα κλείνω εγώ τον υπολογιστή μου να πάω στη δουλειά μου και ξέρω ότι έχω τροφή για 8 ώρες. Αν στο μεταξύ το σύστημα μου δώσει 200 φαντάρους δε θα αντέξει 8 ώρες κι εγώ θα χάσω αμυντικά ή κάποια πολύ καλά επιθετικά... Αυτό το φαινόμενο προσπαθεί να αποφύγει η ιδέα του συμπαίκτη σας. Παίκτες που παίζουν με μικρά μείον ίσως να μην τους απασχολεί και να μην το καταλαβαίνουν όμως όσοι παίζουν παντού με ώρες είναι κρίμα να μπαίνει στρατός ώρες που λείπουν κι εντέλει να χάνουν πολύ περισσότερο στρατό από λιποταξία.
    τότε προτού φύγεις για την δουλειά σου να πετάξεις κάποιους άλλους στρατιώτες και οι στρατιώτες "δώρο" θα αντικαταστήσουν τους άλλους και είναι εύκολο να υπολογίσεις το πόση τροφή θα καταναλώνουν οι νέοι στρατιώτες
    Στην αρχή σε αγνοούν,
    μετά σε χλευάζουν,μετά σε
    πολεμούν και στο τέλος νικάς.
    Mahatma Gandhi

Η ζωή
    δεν είναι πρόβα.
    Η κάθε μέρα
    είναι πρεμιέρα.

imagesqtbnANd9GcRTKDPIMvrYY0pi3tCpteZ_NJRaQGoMkYlAv2PR8bWSTgzmuTk4
    level:70
    Username:akis16
    Server:Ελλάδα 1

• VASILIS 13 (GR1)VASILIS 13 (GR1) Αναρτήσεις: 361
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    ναι αλλα δεν ξερεις μπορει να μην παρεις το δωρο και να μην σου ερθουν οποτε θα εχεις πεταξει τσαμπα στρατο!!!

Συμμαχεια: KAMELOT
    imagesqtbnANd9GcSk7rrLEbwl0BvpXKJbaRYEzxFf3hpbpzfxJQKRCLZar-PBJicE
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    τότε προτού φύγεις για την δουλειά σου να πετάξεις κάποιους άλλους στρατιώτες και οι στρατιώτες "δώρο" θα αντικαταστήσουν τους άλλους και είναι εύκολο να υπολογίσεις το πόση τροφή θα καταναλώνουν οι νέοι στρατιώτες

Φιλε μου το θεμα με την αναμονη ειναι περρισοτερο για το θεμα οτι αμα δεν μπει μεσα σε αυτες τις 48 ωρες ο παιχτης... Τωρα το θεμα οτι αμα μπει και δεν δωσει απαντηση στο αιτημα για την αποδοχη η αρνηση της ληψης του στρατου μπορει να βρει τροπο να μπορεσει να κρατησει τον στρατο μοιραζοντας τον στρατο σε οχυρα η σε αλλα βασιλεια. Βεβαια εγω ειπα απλα την ιδεα μου. Βεβαια το θεμα με την αναμονη μπορει να μην βγει και απλα να ερθει το αιτημα αμα θελει τον στρατο και να απαντησει εκεινη την στιγμη που θα εχει μπει.Αλλα για να μην το κανουμε πολυ βολικο για αυτους που δεν μπαινουν καθημερινα αλλα μια φορα την εβδομαδα να μην εχουνε αυτο το πλεονεκτημα να τους παρουν μετα απο τοσο καιρο.Διοτι αμα δεν ειχε εφαρμοστει καθολου αυτη η ιδεα θα ειχε χασει πολυ στρατο... ειτε καλους αμυντικους ειτε καλους επιθετικους που δεν ειχε που να τους βαλει. Ειτε στο οχυρο που κραταει τους επιθετικους του ειτε σε καποιο αλλο βασιλειο και τους κρατησε στο κεντρικο αφου μπορουσε.
    Λοχίας NewAvenger.
  • manos1995 (GR1)manos1995 (GR1) Αναρτήσεις: 2,183
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    +1...
    Όπως πρέπει να γίνει το ίδιο και με το μπέριμοντ..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Aπαγορεύονται τα greeklish!

Απαγορεύονται τα greeklish

Ελλάδα 1
    Συμμαχία: Barbarossa
    επίπεδο : 70
    όνομα : manos1995
    τίτλος: Πρίγκιπας
  • veroniki3veroniki3 Αναρτήσεις: 14
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    + 1 και απο εμενα υπαρχουν πολλα παιδια που με αυτο το συστημα εχουν χασει στρατο μιας και εχουν φορτωσει το καστρο τους με στρατο αν δεν εχουν δεχτει επιθεση απο ξενο, ειναι ηδη στα κοκκινα ερχετε και ο επιπλεον στρατος και εχομε τις γνωστες λιποταξιες
    αν δε θελουν 48ωρη αναμωνη ας γινει 24ωρη
    veroniki @ GR 1
  • zzz_lapzzz_lap Αναρτήσεις: 294
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    nickjohn6 έγραψε: »
    -1 κανει καλο το παιχνιδι το κραζεις και απο επανο;

-1.....................
    You
    Only
    Live
    Once
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    zzz_lap έγραψε: »
    -1.....................

Συγνωμη φιλε μου... θα το εκτημουσα πολυ αν μου εξηγουσες τον λογο που δεν σου αρεσει η ιδεα μου :).
    Λοχίας NewAvenger.
  • alexTHEBEST (GR1)alexTHEBEST (GR1) Αναρτήσεις: 1,618
    επεξεργάστηκε 03.09.2015
    manos1995 έγραψε: »
    +1...
    Όπως πρέπει να γίνει το ίδιο και με το μπέριμοντ..
    +1..............
    Αγαπημενο τραγουδι John Legend,All of me
    Αγαπημενη σειρα Greys Anatomy
    Αγαπημενη περιοχη.κορινθια ολη!
    Χαρακτηρας https://www.youtube.com/watch?v=tXDA5Lu0w-M

Ονομα alexTHEBEST
    Επιπεδο 70
    Θρυλικο επιπεδο 87
    Βασιλιας alextTHEBEST ο Εκδικητικος
    Συμμαχια ΟΙ Βάραγγοι
    Πρωην συμμαχια Ε.Λ.Λ.Α.Σ
    Ρεκορ δοξας 137Κ
    Ττιλος τολμης alexTHEBEST ο Πλιατσικολογος!
    Ρεκορ τολμης 3210
    Μεγιστος τιτλος δοξας ο Αφοβος

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο