Αρχική Greek Goodgame Empire - Περι του παιχνιδιού Ερωτήσεις πάνω στο παιχνίδι

Συμβουλες για το Μπεριμοντ

???????101 (GR1)???????101 (GR1) Αναρτήσεις: 287
επεξεργάστηκε 19.08.2015 σε Ερωτήσεις πάνω στο παιχνίδι
Καλισπερα παιδια σκοπευω σε αυτό το Μπεριμοντ να μπω στην αρχη για να βγω στους εκατο και να παρω και το διακοσμητικο .Για αυτό τον λογο ζητω τις συμβουλες σας .Επισηςδεν χροισημοποιο ρουμπινια για αυτό θελω να μου πειτε συμβουλες που είναι εφικτες χωρις ρουμπινια.

Ευχαριστω προκαταβολικα.
Post edited by ???????101 (GR1) on
kil em all acd για παντα

Σχόλια

• επεξεργάστηκε 18.08.2015
    γεμισε το καστρο διακοσμητικα βγαλε τις σκοινες βγαλτα ολα δηλαδη αφησε διακοσμητικα.... κανε επιθεσεις σε:
    Α: καστρα χωρις στρατο και περνεις εναν βαθμο τολμης
    Β: κατακτας στρατοπεδα και περνεις 20 βαθμους τολμης ( δυσκολοτερο )
    Γ: κανεις καλες επιθεσεις με πολυ στρατο, επισης πρεπει να εχει ο αντιπαλος περισσοτερο στρατο απο εσενα.
    χαιρομαι που βοηθησε. ωραιο avatar
  • ???????101 (GR1)???????101 (GR1) Αναρτήσεις: 287
    επεξεργάστηκε 18.08.2015
    Ευχαριστω για όλα περιμενω και άλλες συμβουλες .Οσο για το avatar είναι ο σκυλος μου
    kil em all acd για παντα
    ενταξειιιιι
  • Sage (GR1)Sage (GR1) Αναρτήσεις: 1,619
    επεξεργάστηκε 18.08.2015
    vasia30 συγνωμη αλλα απαγορευονται τα greeklisch απο την υπογραφη σου

τελος παντων
    εγω θελω τον εξοπλισμο απο το μπεριμοντ,μπορει να μου πει κανεις τι να κανω για να τον παρω ποιο ευκολα?

Hakuma το νέο μου κάστρο...

κανε επιθεσεις και κανε καταληψεις

Επεξεργασία από mod: Δεν χρησιμοποιούμε τέτοιες φράσεις στο φόρουμ.
  • Sage (GR1)Sage (GR1) Αναρτήσεις: 1,619
    επεξεργάστηκε 18.08.2015
    vasia30 έγραψε: »
    κανε επιθεσεις και κανε καταληψεις

ευχαριστω πολυ

Hakuma το νέο μου κάστρο...

• manos1995 (GR1)manos1995 (GR1) Αναρτήσεις: 2,183
    επεξεργάστηκε 18.08.2015
    Ορίστε :

Μπες στο γεγονός

Α) μην μπεις στο γεγονός την πρώτη μέρα - αλλά να περιμένεις 1 μέρα και μετά (Πολύ σημαντικό μιας και εάν μπεις κατευθείαν την πρώτη μέρα, θα σε βγάλει στο μέτωπο και θα γίνεις μεγάλος στόχος για όσους βαράνε στρατόπεδα αντί για πύργους

Β) ΜΗΝ και ξανά ΜΗΝ βαρέσεις στρατόπεδα....εάν θες να βγεις στους τοπ 100 και πραγματικά να πάρεις το διακοσμητικό τότε καλύτερα να επικεντρωθείς στους πύργους, στα χωριά και ΜΟΝΟ....εάν βαρέσεις στρατόπεδα, όπως όλοι οι παίκτες θα θέλουν μετά ''εκδίκηση'' και θα σε βαρέσουν για να νικήσουν μιας και όπως ξέρουμε στο μπέριμοντ, έχει τεράστιο πλεονέκτημα ο επιτιθέμενος.

Γ) να κοιτάς συνέχεια τα χωριά...να υπολογίζεις το πότε θα μπορούν να ξαναδεχτούν επίθεση . Το ίδιο με τους πύργους...Την ώρα που μπορείς να τα βαρέσεις, μπες γρήγορα και κάνε το με έναν 80άρη ταχύτητας το έχεις προλάβει...

Δ) προτού μπεις στο γεγονός να έχεις πολλές ασπίδες ξύλινες και σκάλες, να φτιάχνεις πολλά διακοσμητικά και μερικές σκηνές.

Αν και όταν έβγαλα το μπέριμοντ εγώ, δεν έφτιαξα σχεδόν καθόλου σκηνές, ανέβασα μόνο το ηθικό των στρατιωτών και μόνο, τίποτα άλλο. Για στρατιώτες, χρησιμοποιούσα αυτούς που έδινε το σύστημα..

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Aπαγορεύονται τα greeklish!

Απαγορεύονται τα greeklish

Ελλάδα 1
    Συμμαχία: Barbarossa
    επίπεδο : 70
    όνομα : manos1995
    τίτλος: Πρίγκιπας
  • ???????101 (GR1)???????101 (GR1) Αναρτήσεις: 287
    επεξεργάστηκε 18.08.2015
    ok μανο ευχαριστω χρειαζεται να αναβαθμισω πυργους ?
    Επισης το γρηγορο τον εγω 31% δεν φτανει εεεεεεεεεεε?
    kil em all acd για παντα
    επεξεργάστηκε 18.08.2015
    χρηστος101 έγραψε: »
    ok μανο ευχαριστω χρειαζεται να αναβαθμισω πυργους ?
    Επισης το γρηγορο τον εγω 31% δεν φτανει εεεεεεεεεεε?

Πύργους όχι και τοσο αν και θα βοηθούσε πολύ..κάνε το εαν θες..

Τον διοικητή ανέβασε τον όσο μπορείς και βάλε του και ήρωα ταχυτητας εαν εχεις.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
    manos1995 έγραψε: »
    Ορίστε :

Μπες στο γεγονός

Α) μην μπεις στο γεγονός την πρώτη μέρα - αλλά να περιμένεις 1 μέρα και μετά (Πολύ σημαντικό μιας και εάν μπεις κατευθείαν την πρώτη μέρα, θα σε βγάλει στο μέτωπο και θα γίνεις μεγάλος στόχος για όσους βαράνε στρατόπεδα αντί για πύργους

Β) ΜΗΝ και ξανά ΜΗΝ βαρέσεις στρατόπεδα....εάν θες να βγεις στους τοπ 100 και πραγματικά να πάρεις το διακοσμητικό τότε καλύτερα να επικεντρωθείς στους πύργους, στα χωριά και ΜΟΝΟ....εάν βαρέσεις στρατόπεδα, όπως όλοι οι παίκτες θα θέλουν μετά ''εκδίκηση'' και θα σε βαρέσουν για να νικήσουν μιας και όπως ξέρουμε στο μπέριμοντ, έχει τεράστιο πλεονέκτημα ο επιτιθέμενος.

Γ) να κοιτάς συνέχεια τα χωριά...να υπολογίζεις το πότε θα μπορούν να ξαναδεχτούν επίθεση . Το ίδιο με τους πύργους...Την ώρα που μπορείς να τα βαρέσεις, μπες γρήγορα και κάνε το με έναν 80άρη ταχύτητας το έχεις προλάβει...

Δ) προτού μπεις στο γεγονός να έχεις πολλές ασπίδες ξύλινες και σκάλες, να φτιάχνεις πολλά διακοσμητικά και μερικές σκηνές.

Αν και όταν έβγαλα το μπέριμοντ εγώ, δεν έφτιαξα σχεδόν καθόλου σκηνές, ανέβασα μόνο το ηθικό των στρατιωτών και μόνο, τίποτα άλλο. Για στρατιώτες, χρησιμοποιούσα αυτούς που έδινε το σύστημα..

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα
    1)εγω εκανα επιθεσεις σε στρατοπεδα που δεν εχουν στρατο με τους πιο λιγους στρατιωτες που μπορουσα πηρα 193 βαθμους ηρθα στην θεση 20-30 δεν θυμαμαι ακριβως θα βγαζα πιο πολλους βαθμους αλλα κρατησε μονο 3.5 μερες και εδωσε 4 φορες στρατο.

2)μην μπεις αμεσως μολις βγει το μπεριμοντ μπες περιπου 10 ωρες μετα να μην εισαι στις πρωτες θεσεις μια φορα ειχα μπει ημουν στην 3 θεση και εφαγα σ'ολο το μπεριμοντ 50 επιθεσεις περιπου καλη σειρα ειναι 6-8
    επεξεργάστηκε 18.08.2015
    νικήτας41 έγραψε: »
    1)εγω εκανα επιθεσεις σε στρατοπεδα που δεν εχουν στρατο με τους πιο λιγους στρατιωτες που μπορουσα πηρα 193 βαθμους ηρθα στην θεση 20-30 δεν θυμαμαι ακριβως θα βγαζα πιο πολλους βαθμους αλλα κρατησε μονο 3.5 μερες και εδωσε 4 φορες στρατο.

2)μην μπεις αμεσως μολις βγει το μπεριμοντ μπες περιπου 10 ωρες μετα να μην εισαι στις πρωτες θεσεις μια φορα ειχα μπει ημουν στην 3 θεση και εφαγα σ'ολο το μπεριμοντ 50 επιθεσεις περιπου καλη σειρα ειναι 6-8

Από ό,τι βλέπω αναφέρεσε στο μπέριμοντ που κράτησε 3,5 μέρες...

Εκεί, δεν μπήκαν πολλοί μέσα και χρειαζόσουν πολύ λιγότερους βαθμούς για να βγεις στους τοπ 100...σε αυτό που κρατούσε μία βδομάδα ήθελες περισσότερους, αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι θα τύχει..

Έχω μπει συνολικά σε 3 μπέριμοντ και στα πρώτα 2 είχα μπεί 10-15 ώρες αφού βγήκε το γεγονός και δεν κατάφερα να κάνω τίποτα επειδή ήμουν στο μέτωπο και όλοι με βαρούσαν..έμπαινα στο παιχνίδι και έβλεπα 7 αναφορές από άμυνες δικές μου και ήταν όλες ήττες...Στο 3ο όμως περίμενα 1 μέρα προτού μπω και με έβγαλε πίσω πίσω, έτσι μάζεψα στρατό και εργαλεία και βαρούσα πύργους, πάντα τους προλάβαινα πιο γρήγορα απ'όλους επειδή τα είχα υπολογίσει έτσι όπως έπρεπε...έτσι, και βγήκα στους τοπ 100 αλλά και πήρα το διακοσμητικό
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
  • dragon992dragon992 Αναρτήσεις: 398
    επεξεργάστηκε 19.08.2015
    Από ό,τι βλέπω αναφέρεσε στο μπέριμοντ που κράτησε 3,5 μέρες...

Εκεί, δεν μπήκαν πολλοί μέσα και χρειαζόσουν πολύ λιγότερους βαθμούς για να βγεις στους τοπ 100...σε αυτό που κρατούσε μία βδομάδα ήθελες περισσότερους, αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι θα τύχει..

Έχω μπει συνολικά σε 3 μπέριμοντ και στα πρώτα 2 είχα μπεί 10-15 ώρες αφού βγήκε το γεγονός και δεν κατάφερα να κάνω τίποτα επειδή ήμουν στο μέτωπο και όλοι με βαρούσαν..έμπαινα στο παιχνίδι και έβλεπα 7 αναφορές από άμυνες δικές μου και ήταν όλες ήττες...Στο 3ο όμως περίμενα 1 μέρα προτού μπω και με έβγαλε πίσω πίσω, έτσι μάζεψα στρατό και εργαλεία και βαρούσα πύργους, πάντα τους προλάβαινα πιο γρήγορα απ'όλους επειδή τα είχα υπολογίσει έτσι όπως έπρεπε...έτσι, και βγήκα στους τοπ 100 αλλά και πήρα το διακοσμητικό
    εγω βαραω μονο στρατοπεδα και τα παω τελεια, θυμαμε στο προ τελευταιο μπεριμοντ πηρα αν θυμαμε καλα 276 βαθμους μεσα σε 2 μερες! αλλα θα δοκιμασω και τον δικο σου τροπο
    επιπεδο 47
    συμμαχια ΔΗΛΟΣ-EMIRE
    τιτλος κομης
    τιμη 691

αγαπημενο παιχνιδι:goodgame empire
    αγαπημενο γεγονος :μπεριμοντ
    αγαπημενο βασιλειο: πυρινες κορυφες
    αγαπημενο τραγουδι: wide awake,hot n cold,california gurls
  • bezilys (GR1)bezilys (GR1) Αναρτήσεις: 1,608
    επεξεργάστηκε 19.08.2015
    Εγώ πυστευω πρέπει να έχεις αναβαθμισμενους πύργους στο μπερι για την αμυνα! Και διακοσμητικά πολλά για επίθεση και δύο αποθήκες το ελάχιστο! Και ένα σταυλο
    [email protected]
    GUARDIANS ||
    ΤΙΤΛΟΣ:ΚΟΜΗΣ Παλατινος
    ΕΠΙΠΕΔΟ:61

[email protected]
    ΤΙΤΛΟΣ: ΔΟΥΚΑΣ
    ΕΠΙΠΕΔΟ 41

---
    [email protected]
    ΤΊΤΛΟΣ:ΜΙΚΡΟΣ ΔΟΥΚΑΣ
    ΕΠΙΠΕΔΟ:58
    ---
    [email protected]
    ΤΙΤΛΟΣ: ΑΡΧΙΔΟΥΚΑΣ
    ΕΠΙΠΕΔΟ:60

~~~Ο ΕΠΙΜΈΝΩΝ ΝΙΚΆ~~~

imagesqtbnANd9GcTF9OJm8zyf7fRUNnjG4BE7n4fLCa69EytiDRYlu3XWPQ-5XY_I
    επεξεργάστηκε 19.08.2015
    bezilys έγραψε: »
    Εγώ πυστευω πρέπει να έχεις αναβαθμισμενους πύργους στο μπερι για την αμυνα! Και διακοσμητικά πολλά για επίθεση και δύο αποθήκες το ελάχιστο! Και ένα σταυλο

Εάν ακολουθείς αυτό που είπα εγώ, να βαράς μόνο πύργους δηλαδή, τότε δεν θα χρειαστείς τους πύργους στο στρατόπεδο..

Στέλνεις επίθεση σε έναν πύργο, τα υπολογίζεις σωστά , όταν γυρίσουν στέλνεις σε χωριό και όταν γυρίσουν από το χωριό στέλνεις σε άλλον πύργο...άντε καμιά φορά να έχεις τα επιθετικά το στρατόπεδο για κανα 20λεπτο, αλλα όταν δεις επίθεση τα στέλνεις σε κάποιον με περιστέρι με διοικητή ταχύτητας και είναι ασφαλή...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
    επεξεργάστηκε 19.08.2015
    Εάν ακολουθείς αυτό που είπα εγώ, να βαράς μόνο πύργους δηλαδή, τότε δεν θα χρειαστείς τους πύργους στο στρατόπεδο..

Στέλνεις επίθεση σε έναν πύργο, τα υπολογίζεις σωστά , όταν γυρίσουν στέλνεις σε χωριό και όταν γυρίσουν από το χωριό στέλνεις σε άλλον πύργο...άντε καμιά φορά να έχεις τα επιθετικά το στρατόπεδο για κανα 20λεπτο, αλλα όταν δεις επίθεση τα στέλνεις σε κάποιον με περιστέρι με διοικητή ταχύτητας και είναι ασφαλή...

Κι όμως είναι επικίνδυνο να μην έχεις πύργους αν δέχτης επίθεση θα είναι σίγουρη η ήττα και θα χάνεις όλο το επιθετικό στρατό
    [email protected]
    GUARDIANS ||

[email protected]
    ΕΠΙΠΕΔΟ 41

---
    [email protected]
    ---
    [email protected]

~~~Ο ΕΠΙΜΈΝΩΝ ΝΙΚΆ~~~

επεξεργάστηκε 19.08.2015
    Κι όμως είναι επικίνδυνο να μην έχεις πύργους αν δέχτης επίθεση θα είναι σίγουρη η ήττα και θα χάνεις όλο το επιθετικό στρατό

Πρόσεξε περισσότερο τι έγραψα...

Λέω ότι τον στρατό τον στέλνεις σε στρατόπεδα με περιστέρι, όταν γύρίσει πίσω ο στρατός, τον ξαναστέλνεις σε ένα τέτοιο στρατόπεδο..έτσι είσαι καλυμμένος
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
    επεξεργάστηκε 19.08.2015
    Πρόσεξε περισσότερο τι έγραψα...

Λέω ότι τον στρατό τον στέλνεις σε στρατόπεδα με περιστέρι, όταν γύρίσει πίσω ο στρατός, τον ξαναστέλνεις σε ένα τέτοιο στρατόπεδο..έτσι είσαι καλυμμένος

Ααα οκ άλλα έτσι δέχεσε επίθεσης και γεμίζεις όλο φωτιές και σου περνουν την τιμή
    [email protected]
    GUARDIANS ||

[email protected]
    ΕΠΙΠΕΔΟ 41

---
    [email protected]
    ---
    [email protected]

~~~Ο ΕΠΙΜΈΝΩΝ ΝΙΚΆ~~~

επεξεργάστηκε 19.08.2015
    Ααα οκ άλλα έτσι δέχεσε επίθεσης και γεμίζεις όλο φωτιές και σου περνουν την τιμή

Τιμή δεν σε νοιάζει, σε κάνει στόχο άλλωστε και θα δέχεσαι ακόμα περισσότερες επιθέσεις, ούτε οι φωτιές σε νοιάζουν..

Να θυμάσαι όμως ότι με αυτό που είπα, να μπαίνεις μία μέρα αργότερα, θα δέχεσαι λίγες επιθέσεις επειδή θα είσαι πίσω πίσω από τους άλλους..

Εσένα σε νοιάζει να κυνηγάς τους πύργους και τα χωριά και να είσαι ο πρώτος που θα φτάσει εάν τα έχεις υπολογίσει έτσι όπως πρέπει..

Επίσης τις φωτιές δεν χρειάζεται να τις σβήνεις , εάν είναι κάτω από δεκάλεπτο τότε οκ, αλλά εγώ συνέχιζα και έφτιαχνα διακοσμητικά.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
    επεξεργάστηκε 19.08.2015
    Τιμή δεν σε νοιάζει, σε κάνει στόχο άλλωστε και θα δέχεσαι ακόμα περισσότερες επιθέσεις, ούτε οι φωτιές σε νοιάζουν..

Να θυμάσαι όμως ότι με αυτό που είπα, να μπαίνεις μία μέρα αργότερα, θα δέχεσαι λίγες επιθέσεις επειδή θα είσαι πίσω πίσω από τους άλλους..

Εσένα σε νοιάζει να κυνηγάς τους πύργους και τα χωριά και να είσαι ο πρώτος που θα φτάσει εάν τα έχεις υπολογίσει έτσι όπως πρέπει..

Επίσης τις φωτιές δεν χρειάζεται να τις σβήνεις , εάν είναι κάτω από δεκάλεπτο τότε οκ, αλλά εγώ συνέχιζα και έφτιαχνα διακοσμητικά.

Αααα οκ!!!!
    [email protected]
    GUARDIANS ||

[email protected]
    ΕΠΙΠΕΔΟ 41

---
    [email protected]
    ---
    [email protected]

~~~Ο ΕΠΙΜΈΝΩΝ ΝΙΚΆ~~~

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο