Αρχική Greek Goodgame Empire - Περι του παιχνιδιού Ερωτήσεις πάνω στο παιχνίδι

ΑΝΕΝΤΙΜΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ

2»

Σχόλια

• houlio (GR1)houlio (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 3
    επεξεργάστηκε 13.06.2015
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από zargana2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H τύπισσα το έχει συνήθειο προσπάθησε να περάσει και από εμάς αλλά δυστυχώς για αυτήν έπεσε σε τοίχος...

AN TO EIXE ΣΥΝΗΘΕΙΟ , ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ,ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΘΑ ΣΑΣ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ,ΑΡΑ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΣΑΣ Κ ΨΕΥΔΕΣΑΙ ΟΙΚΤΡΑ!! ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΥΠΟΥΛΑ Κ ΑΝΑΡΜΟΣΤΑ , ΠΑΙΚΤΕΣ ΥΨΗΛΗΣ ΚΛΑΣΕΩΣ Κ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΟΠΩΣ Κ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΗΣ, ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΑΣΚΟΠΕΙΑ ΧΤΥΠΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΒΑΘΜΟΥΣ Κ ΔΟΞΑ , Κ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ (ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ)ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙΣ ΤΗΣ ΣΥΜΜΑΧΙΑΣ ΤΟΥ, ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ !!! ΑΡΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΛΟΓΙΣΤΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΙΜΟ Η ΟΧΙ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΓΙΝΕ!!!! ΣΕ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ PLAYMOBIL!!K ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΜΥΝΤΙΚΟΥΣ ΣΤΟ ΟΧΥΡΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ???ΓΙΑΤΙ???ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΟΝΑΣ ΟΤΙ ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΟΧΥΡΑ ΣΕ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΥΣ Κ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΜΥΝΤΙΚΟΥΣ???ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!
    houlio @ GR 1
  • EnchantressEnchantress Αναρτήσεις: 2,845
    επεξεργάστηκε 13.06.2015
    Houlio όχι κεφαλαία στο φόρουμ.
  • marulimaruli Αναρτήσεις: 2
    επεξεργάστηκε 16.06.2015
    δυστυχως η ιφιγενεια, που παραπανω μας μιλαει για ηθικη και αξιες στο παιχνιδι της, εχει εδω και μερες που καιει μια συμμαχια η οποία διαχωρισε τη θεση της απο την προσωπικη της κοντρα με τον πρωην συμπαικτη μας. ο πρωην λοιπον συμπαικτης μας, δεν ανηκει στη συμμαχια, εχει βαλει προστασια, και η αγαπητη κατα τ αλλα ιφιγενεια, μη μπορωντας να καψει αυτον, καιει μια μικρη συμμαχια σαν εμας. εγω προσωπικα δε βλεπω καμια ηθικη σ αυτον τον τροπο παιχνιδιου.
    αυτη τη στιγμη που γραφω η συμμαχια των 50 μελων βαραει μια των 15 (4 επιθεσεις μαζι), οι οποιοι 15 ουδεμια σχεση εχουν με το περιστατικο, ποσο μαλλον εχουν οπως εχω γραψει και πιο πανω διαχωρισει τη θεση τους βγαζοντας τον παικτη με τον οποιο εχει προβλημα η εντιμοτατη συμμαχια της αρμαγεδδον
    maruli @ GR 1
  • alexTHEBEST (GR1)alexTHEBEST (GR1) Αναρτήσεις: 1,618
    επεξεργάστηκε 17.06.2015
    παιδια δηλαδη αν ο παικτης παει σε καποια συμμαχια θα τον καψετε και μαζι και την συμμαχια και ας ειναι κατα μισο και παραπανω αριθμο παικτων της συμμαχιας?και ποτε θα το σταματησετε το καψιμο?αυτο δεν ειναι δικαιο ρε παιδια επειδη σας εβγαλε στο φορουμ να το καιτε
    Αγαπημενο τραγουδι John Legend,All of me
    Αγαπημενη σειρα Greys Anatomy
    Αγαπημενη περιοχη.κορινθια ολη!
    Χαρακτηρας https://www.youtube.com/watch?v=tXDA5Lu0w-M

Ονομα alexTHEBEST
    Επιπεδο 70
    Θρυλικο επιπεδο 87
    Βασιλιας alextTHEBEST ο Εκδικητικος
    Συμμαχια ΟΙ Βάραγγοι
    Πρωην συμμαχια Ε.Λ.Λ.Α.Σ
    Ρεκορ δοξας 137Κ
    Ττιλος τολμης alexTHEBEST ο Πλιατσικολογος!
    Ρεκορ τολμης 3210
    Μεγιστος τιτλος δοξας ο Αφοβος

• ifigenia 9 (GR1)ifigenia 9 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 46
    επεξεργάστηκε 17.06.2015
    maruli Mηπως θα μπορουσες σε παρακαλω να μου υποδειξεις που εχετε διαχωρισει τη θεση σας σαν συμμαχία? Σε ποιο σημειο ? Εγω τουλαχιστον δεν το βλέπω αυτο πουθενα.Το μονο που κανατε ηταν να φυγουν οι 70αριδες και να πανε σε αλλη συμμαμαχια,να βγει εκτος συμμαχιας ο αρχηγος σας και ο arthur που ειναι κυριος υπευθυνος ολων αυτων.Κοιτα επειδη ειναι μοδα των καιρων να φιαχνουμε συμμαχιες 2ον και 3ον λογαριασμων ,καλο θα ηταν να μη βγαινουμε στο φορουμ και αρχιζουμε και θιγουμε υποληψεις.δεν γνωριζω τους πραγματικους σκοπους σας και τον ρολο σας εδω μεσα.Το μονο που βλεπω ειναι οτι προσπαθητε να κερδισετε χρονο συνεχιζοντας αυτο που αρχισατε.Η μονη ξεκαθαρη εδω μεσα ημουν εγω που απο την αρχη σας ειπα οτι απαιτω τη συγγνωμη του υπευθυνου για να σταματησουν ολα.Εσεις οχι μονο δεν κανατε κατι πανω σε αυτο,αλλα τραπηκατε με τη σειρα σε ατακτον φυγη απο τη συμμαχια σας προστατευοντας τον παικτη σας ο οποιος κατα τα αλλα αυτη τη στιγμη παρακολουθει τα γραφωμενα στο φορουμ.Δεν νομιζω να εχετε διαχωριστει και ουτε βλεπω ιχνος μεταμελειας και σεβασμου.Παιζετε ενα παιχνιδι εντυπωσεν αυτη τη στιγμη εις βαρος μου και παρουσιαζεστε σαν θυματα ...που μονο θυματα δεν ειστε.Εστω και τωρα δεν ειναι αργα ο προστατευομενος σας να ζητησει συγγνωμη και να τελειωσουν ολα .Οσο για σενα οταν γραφεις εδω μεσα να ξερεις το βλεπουν πολλοι ....γιαυτο να μη γραφεις ανακριβειες.
    ifigenia 9 @ GR 1
  • marulimaruli Αναρτήσεις: 2
    επεξεργάστηκε 17.06.2015
    δυστυχως ιφιγενεια ισχυει ο νομος του ισχυρου εδω μεσα. δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες για πραγματικους σκοπους, νομιζω σκοπος μου ειναι να απολαμβανω το παιχνιδι. ο αρθουρ βγηκε επειδη ξενερωσε ειναι χρονια στο παιχνιδι και τα χει δει κι αλλες φορες αυτα. δηλωσε οτι σταματαει το παιχνιδι. ενα αλλο που ξερω εγω ειναι οτι ο αρχηγος σας ζητησε απλα να σβηστει το θεμα και να τελειωσει, εκει γιατι οπως ειδες μειναμε πολλοι λιγοι μεσα, αλλα εσυ δεν εδωσες ουτε καν τον χρονο για συννενοησεις. μαλλον δεν κανει κουμαντο αυτος που εχει την κορωνα εκει μεσα, αυτο βλεπω εγω.
    maruli @ GR 1
  • GamerAngelo (GR1)GamerAngelo (GR1) Αναρτήσεις: 22
    επεξεργάστηκε 17.06.2015
    Λοιπον για σοβαρευτητε λιγακι....πρωτον οσοι δεν γνωριζετε το θεμα καλυτερα να μην γραφετε τιποτα απλα και μονο για να γραψετε.....δευτερον σαν συμμαχια δεν ξεκαθαρισατε τιποτα απολυτως...ο αρχηγος μιλησε με τον δικο μας αλλα δεν ξεκαθαριστηκε τιποτα...ειπε πως θα διορθωσει τα πραματα εδω στο φορουμ αλλα αυτος οχι μονο δεν εγραψε το παραμικρο αλλα παρατησε και τη συμμαχια σε αλλον και εφυγε....ετσι διαχωριζεται τη θεση σας εσεις???
    γιατι δεν μπηκατε κατω απο το ποστ του αρθουρου οταν ανοιξε το θεμα να του πειτε οτι ηταν μια απλη επιθεση???
    Εγω προσωπικα δεν σας εχω κανει καμια επιθεση αλλα παιδια οταν ενας δικος σας βγαινει και προσβαλει αδικα ενα παιχτη και μενετε και κοιτατε χωρις να παρετε θεση τοτε να μην μιλατε για ηθικη....ηταν μια επιθεση ΧΩΡΙΣ κατασκοπεια.....εσεις αυτο δεν λετε να το καταλαβετε και συνεχιζεται την ξεροκεφαλια περι ανηθικων επιθεσεων.....
    GamerAngelo @ GR 1
    επεξεργάστηκε 17.06.2015
    maruli έγραψε: »
    δυστυχως ιφιγενεια ισχυει ο νομος του ισχυρου εδω μεσα. δεν καταλαβαινω τι εννοεις οταν λες για πραγματικους σκοπους, νομιζω σκοπος μου ειναι να απολαμβανω το παιχνιδι. ο αρθουρ βγηκε επειδη ξενερωσε ειναι χρονια στο παιχνιδι και τα χει δει κι αλλες φορες αυτα. δηλωσε οτι σταματαει το παιχνιδι. ενα αλλο που ξερω εγω ειναι οτι ο αρχηγος σας ζητησε απλα να σβηστει το θεμα και να τελειωσει, εκει γιατι οπως ειδες μειναμε πολλοι λιγοι μεσα, αλλα εσυ δεν εδωσες ουτε καν τον χρονο για συννενοησεις. μαλλον δεν κανει κουμαντο αυτος που εχει την κορωνα εκει μεσα, αυτο βλεπω εγω.

αν ηξερε χρονια το παιχνιδι θα ηξερε πως πρεπει να τον υποστηριζει η συμμαχια του...και αν παραταγε το παιχνιδι θα ζηταγε διαγραφη λογαριασμου....ο τυπος ειναι εδω μεσα και διαβαζει καθε μερα...ξερεις φαινεται ποιος διαβαζει το φορουμ....και για πες μου σε παρακαλω.....ποσες μεερες χρειαζεται ο αρχηγος σας για να ζητησει μια δημοσια συγνωμη εδω μεσα????
    και ο παιχταρας σας με μια επιθεση παραταει το παιχνιδι????μαλλον τοσο καιρο επαιζε το μικρο σπιτι στο λιβαδι....
    GamerAngelo @ GR 1
  • Anastasis_13 (GR1)Anastasis_13 (GR1) Αναρτήσεις: 157
    επεξεργάστηκε 17.06.2015
    arthur7 έγραψε: »
    ενοειται οτι δεν ειμαστε σε πολεμο με τη συγκεκριμενη συμμαχια. Καταχην μιλαμε για μεγαλη διαφορα συμμαχιων στα εππεδα.

Αλλα δεν υπηρχε πείπτωση να το κανει αυτο σε μεγαλη συμμαχια ακομα και σε πολεμο να ηταν.
    Δηλαδή λες πώς χωρίς εσύ ή κάποιος σύμμαχός σου να του επιτεθείτε, σου έκανε επίθεση κ σου <<έφαγε>> όλα τα επιθετικά;;;Τότε ναι η επίθεση είναι ανέντιμη...
    Anastasis_13 @ GR 1
  • dimitrisjim (GR1)dimitrisjim (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 8
    επεξεργάστηκε 17.06.2015
    Anastasis_13 έγραψε: »
    Δηλαδή λες πώς χωρίς εσύ ή κάποιος σύμμαχός σου να του επιτεθείτε, σου έκανε επίθεση κ σου <<έφαγε>> όλα τα επιθετικά;;;Τότε ναι η επίθεση είναι ανέντιμη...

ποσο καιρο παιζεις στο παιχνιδι ωστε να ξερεις τι γηνεται και να κανεις κριτικη
    dimitrisjim @ GR 1
    επεξεργάστηκε 17.06.2015
    Anastasis_13 έγραψε: »

Για να προσεχετε τι λετε.....λες και ξερεις την ιστορια και πεταγεσαι....επιπεδο 15 και ξερεις τι ειναι εντιμο και τι οχι???
    GamerAngelo @ GR 1
  • Lost Empire (GR1)Lost Empire (GR1) Αναρτήσεις: 89
    επεξεργάστηκε 17.06.2015
    Λοιπον για να τελειωνει το θεμμα,τοσο καιρο δεν ασχοληθηκα με το φορουμ και στις οποιες απαντησεις απεναντι σε λογαριασμους φαντασματα,εννοειτε σαν συμμαχια και σαν αρχηγος στηριζω απολυτα τον παιχτη μου μιας και δεν μπορει ο καθε διπλοτριπλος λογαριασμος να βγαινει και να σπιλωνει ειτε απλα εναν παικτη ειτε ολοκληρη την συμμαχια για μια εντιμη επιθεση σε ωρα αιχμης,ειχαμε ολη την καλη διαθεση να τελειωσει το θεμμα ζητωντας μια δημοσια συγνωμη προς τον παικτη μας (Ιφιγενεια 9) ανταυτου συνεχειζετε να προκαλειτε και πλεον το θεμμα ειναι καθαρα στο χερι του αρχηγου της συμμαχιας σας πρατοντας τα δεοντα.
  • arthur7arthur7 Αναρτήσεις: 7
    επεξεργάστηκε 18.06.2015
    Μετά από τόσες μέρες πιστεύω ότι είναι η σειρά μου να τοποθετηθώ και να κλείσω από μεριά μου το θέμα που εγώ άνοιξα.

Επέλεξα σκοπίμως όλες αυτές τις μέρες να μην απαντήσω σε καμία τοποθέτηση κανενός συμπαίκτη σε αυτό το παιχνίδι με σκοπό να μην οξύνω περισσότερο τα πράγματα γιατί φυσικά αυτό ήταν και το ευκολότερο που θαμπορούσα να κάνω αλλά όχι το καλύτερο.

Τέθηκε λοιπόν έντονα το ζήτημα ότι προσέβαλα με την κοινοποίηση μου τη συγκεκριμένη παίχτρια και τη συμμαχία της.

Και σε αυτό το σημείο θέλω να είμαι ξεκάθαρος ότι δεν είχα -και δεν έχω - πρόθεση να προσβάλω κανένα απολύτως καθώς δεν είναι καν της ιδιοσυγκρασίας μου να λειτουργώ έτσι είτε έχω απέναντι μου ¨μεγάλους¨ παίκτες είτε ¨μικρούς¨. Επίσης θέλω να είμαι ξεκάθαρος ότι κρίνοντας μία επίθεση ενός παίκτη δε συμπεριέλαβα ποτέ τους υπόλοιπους 49ανθρώπους που υπάρχουν εκεί, πράγμα που ξεκαθάρισα από την πρώτη κιόλας επικοινωνία με τον αρχηγό της συμμαχίας και υπάρχει φυσικά το σχετικό μνμ. Σημείωσα επίσης στο ίδιο μνμ ότι είμαι διατεθειμένος να το αναφέρω την ίδια μέρα στο forum.

Τώρα τελικά για το εάν είναι έντιμες αυτές οι επιθέσεις ή όχι όπως διαπιστώνει κανείς οι απόψεις διίστανται και ίσως και οι απόψεις ότι είναι θεμιτές να υπερέχουν. Αλλά αυτό δεν αλλάζει τη δική μου άποψη ότι μία επίθεση σε επιθετικά δεν είναι θεμιτή, χωρίς καν αυτό να αποτελεί αξίωμα. Πιστεύω όμως ότι μπορώ να έχω τη γνώμη μου σαν ελεύθερος άνθρωπος και δε φοβάμαι να την εκφράσω.

Δε σημαίνει βέβαια ότι επειδή έχω διαφορετική οπτική από κάποιον άλλο όποιος και εάν είναι αυτός ειδικά σε ένα παιχνίδι και ¨κρίνω¨ την τακτική του ότι χαρακτηρίζω και τον ίδιο και πολύ περισσότερο τους γύρω του.

Αυτό βέβαια που καθυστέρησε την τοποθέτηση μου στο θέμα ήταν οι απειλές και ο τόνος που μου ζητήθηκε να κάνω πράγματα. Θα μπορούσα να κρυφτώ- ακόμα και τώρα μπορώ – πίσω από μία ισοδύναμη και ισάριθμη συμμαχία καθώς όπως μπορεί να καταλάβει κανείς λόγω επιπέδου στο παιχνίδι (που δε το κέρδισα παίζοντας playmobile ούτε μικρό σπίτι στο λιβάδι) δεν έλειψαν οι προτάσεις και ευχαριστώ τους ανθρώπους που είχαν το θάρρος να μου προσφέρουν κάλυψη, αλλά δε θα το κάνω και παραμένω στη διάθεση όποιου θέλει να κάνει οτιδήποτε (άλλωστε μετρημένες μέρες είναι η προστασία λίγη υπομονή χρειάζεται).

Το μόνο μου μέλημα είναι να αποκαταστήσω τις σχέσεις μου με τους προηγούμενους συμμάχους μου και να τους ζητήσω συγγνώμη γιατί ταλαιπωρήθηκαν άδικα εξαιτίας μου και να βοηθήσω στη αποκατάσταση των ζημιών. Τονίζω ότι κανένας άλλος δεν είναι υπεύθυνος για τις δικές μου πράξεις ή λόγους.

Θα αφήσω την τοποθέτηση μου μία ακόμα ημέρα εδώ προς ενημέρωσητων 50 ανθρώπων (50 είναι μεγάλος αριθμός) που τους αφορά και στη συνέχεια θα σβήσω κάθε δική μου αναφορά στο θέμα. Δε θα απαντήσω σε καμία άλλη τοποθέτηση (όχι φυσικά γιατί απαξιώνω κανένα) αλλά γιατί έτσι θα διαιωνίζεται ένα θέμα χωρίς λόγο.

Καλή συνέχεια σε όλους
    arthur7 @ GR 1
  • EnchantressEnchantress Αναρτήσεις: 2,845
    επεξεργάστηκε 18.06.2015
    arthur7 έγραψε: »
    Θα αφήσω την τοποθέτηση μου μία ακόμα ημέρα εδώ προς ενημέρωση των 50 ανθρώπων (50 είναι μεγάλος αριθμός) που τους αφορά και στη συνέχεια θα σβήσω κάθε δική μου αναφορά στο θέμα.

Από τη στιγμή που ήρθες στο φόρουμ και κοινοποίησες κάτι καλύτερα θα ήταν να μην το διαγράψεις...έγινε μια συζήτηση και δεν υπάρχει κάτι το μεμπτό (αν και υπήρχαν κάποιοι χαρακτηρισμοί που καλύτερα να είχαν αποφευχθεί από πολλούς) άρα δεν υπάρχει κανένας λόγος να διαγραφούν τα όσα είπες...έτσι κι αλλιώς τα περισσότερα υπάρχουν σε παραθέσεις άρα μόνο μια τρύπα στο νερό θα ήταν κάτι τέτοιο.

Σχολιάστε

Έντονη γραφήΠλάγια γραφήΔιαγραφήOrdered listΜη ταξινομημένη λίστα
Χαρακτήρες Emoji
Εικόνα
Στοίχιση αριστεράΣτοίχιση στο κέντροΣτοίχιση δεξιάΕναλλαγή προβολής HTMLΕναλλαγή πλήρους σελίδαςΕναλλαγή φωτισμού
τοποθέτησε την εικόνα/αρχείο