Αρχική Greek Goodgame Empire - Νέα Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με την ενημέρωση "Ξέσπασμα πολέμων και Φόρος Υποτέλειας"

11013

Σχόλια

• ??????? 35 (GR1)??????? 35 (GR1) Αναρτήσεις: 188
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    εγω σκεφτομαι να το παρατησω το παιχνιδι μετα απο αυτο γιατι ενω βλεπουν πως σχεδον κανεις δεν το θελει αυτο δεν κανουν τιποτα μας εχουν γραμμενους:angry:(συγνομη αν αυτο καποιους ενωχλησε).και εγω προσωπικα αν δεν αλλαξει αυτο δεν θα ξανααγωρασω ποτε μου ρουμπινια και διαφορα παρομια πραγματα πιστεβω θα κανουν και πολοι αλλοι πεχτες
    [SIGPIC][/SIGPIC]
  • apoelin2apoelin2 Αναρτήσεις: 750
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    εγώ δεν θελω να το παρατησω ηταν πολυ ωραιο πριν δεν ηθελα να βγω 6-8 ωρες ημουν μεσα τωρα εγινε σκατα πρεπει κατι να κανουμε για να βγαλουμε τα σκατα απο τους εγκεφαλους της γγ για να διαγραψουν τις τελευτεες 4 αναβαθμισεις και ουτε να σκεφτουν αλλη μαλακια

Συμμαχία:ΛΕΟΝΤΕΣ-ΙΚΑΡΙΑ
    ονομα:apoelin

Ας έχουμε περάσει εβδομάδες... Ας έχουν περάσει μήνες... Ας έχουν περάσει χρόνια...!
    Λέμε ΟΧΙ στον καινούργιο χάρτη.
    Όλοι μαζί μπορούμε

Untitled.pngΛΕΜΕ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΜΟΝΟΜΟ
  • Arghths (INT1)Arghths (INT1) INT1 Αναρτήσεις: 2,872
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    τουλαχιστον σαν φορο υποτελειας μπορουμε να ζητησουμε 0 πορους και νομισματα για τη ληξη του. αφου δεν μας υποχρεωνουν να δινουμε ενα ποσοστο με το ζορι παλα καλα να λεμε..

αλλα το οτι θα μπουμε σε πολεμο με 300 συμμαχιες με ανενεργους παιχτες επειδη επιτεθηκαμε τα χαλασματα ενος ή πηραμε χωριο απο χαλασματα τετοιας συμμαχιας ειναι το λιγοτερο εκνευριστικο.

αν δεν ειναι ενεργοι οι παιχτες δεν μπορουμε να διακοψουμε και τον πολεμο φυσικα και αναγκαστικα θα περιμενουμε να γινουν ολοι τους χαλασματα για να διαγραφουν καστρα και συμμαχια για να ληξει.

και αν καποιος μπαινει 1 φορα την ημερα για 1 λεπτο και δε τον ενδιαφερει να κοιταξει καν αν υπαρχει πολεμος τοτε δε θα ληξει ποτε..
  • tonakis2108 (GR1)tonakis2108 (GR1) Αναρτήσεις: 2,871
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    Δεν είναι δουλειά του Ραφαήλ να απαντάει εδώ καθώς υπάρχει και η υποστήριξη και εμείς οι συντονιστές για αυτήν την δουλειά. Επίσης, δεν θα γίνεται να παίρνεις ρουμπίνια από άλλες συμμαχίες, επομένως δεν βλέπω που είναι το χρήμα που θα πέφτει, ίσα ίσα που θα γίνει και πιο ανταγωνιστικό. Καταλαβαίνω την δυσαρέσκεια σας καθώς με την αυτόματη κήρυξη πολέμου δεν θα μπορείτε να ανταλλάσσετε οχυρά η χωριά η ακόμα και να τα πουλάτε με αντάλλαγμα χρηματικού ποσού αλλά όλα αυτά δεν είναι στους κανόνες και εγώ παίκτης είμαι αλλά δεν νομίζω ότι καταστράφηκε και το σύμπαν με αυτήν την αναβάθμιση. :Ρ
    Μην σκέφτεσαι τον πόνο, ο πόνος είναι η "αδυναμία" που φεύγει από το σώμα, το αποτέλεσμα είναι που πραγματικά μετράει, Ότι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!
    [SIGPIC][/SIGPIC]
  • dionysos1artdionysos1art Αναρτήσεις: 6
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    έχουμε τρελαθεί τελείως μου φαίνεται. είμαι έξω φρενών!!!
    dionysos1art @ WWW 2
  • Sport BillySport Billy Αναρτήσεις: 165
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    tonakis2108 έγραψε: »
    Δεν είναι δουλειά του Ραφαήλ να απαντάει εδώ καθώς υπάρχει και η υποστήριξη και εμείς οι συντονιστές για αυτήν την δουλειά.

Καλώς, συγγνώμη από τον Ραφαήλ τότε αν κάνω λάθος. Ποιός ακριβώς είναι ο ρόλος του τότε;
    Δεν νομίζω πως οι ερωτήσεις μου είναι δουλειά της υποστήριξης, μιας και δεν αναφέρεται σε κάποιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω στο παιχνίδι ή σε κάποια παράβαση των Γ.Ο.Χ. Δεν νομίζω πως θα μου απαντήσει η υποστήριξη το με ποιο σκεπτικό πήρανε πίσω ένα μέρος την καινούριας αναβάθμισης. Ούτε το αν υπάρχει εικόνα του προβήματος της χρήσης ενός λογαριασμού από πολλούς παίκτες και τους διπλούς λογαριασμούς και το αν σκοπεύουν να κάνουν κάτι για αυτό.
    Τώρα αν εσείς οι συντονιστές μπορείτε να απαντήσετε οι απαντήσεις και η συζήτηση είναι καλοδεχούμενη από πλευράς μου :)
    Sport Billy @ GR 1
  • EmperorG (GR1)EmperorG (GR1) Αναρτήσεις: 1,634
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    Καταλαβαίνω την δυσαρέσκεια σας καθώς με την αυτόματη κήρυξη πολέμου δεν θα μπορείτε να ανταλλάσσετε οχυρά η χωριά η ακόμα και να τα πουλάτε με αντάλλαγμα χρηματικού ποσού αλλά όλα αυτά δεν είναι στους κανόνες

Αυτό πώς ακριβώς αποτρέπεται από την "αναβάθμιση"; Πώς η αυτόματη κύρηξη πολέμου εμποδίζει κάποιον να πουλήσει το οχυρό ή το χωριό του; Εκτός αν εννοείς ότι με την υποβάθμιση που πιθανόν να υπάρξει στο παιχνίδι όλα αυτά θα χάσουν την αξία τους και κανένας δε θα τα θέλει.
    Παίζω μόνος μου, χωριά πόρων δεν έχω, επιθετικά στρατολογώ πιο αργά και από την καθυστέρηση λόγω προστασίας, αλλά αυτό το έκανα 7 ώρες μετά την πτώση της πρωτεύουσάς μας στο Μπέριμοντ του Οκτωβρίου 2014: http://prntscr.com/4teyxx

EmperorG @ GR 1
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    Αυτό με τους πολλαπλούς το έχω απαντήσει πολλές φορές, οι περισσότεροι όμως μπένεται στο φόρουμ για να κάνετε φασαρία χωρίς να σέβεστε τους κανόνες που κρατάμε τόσο καιρό με αποτέλεσμα να χάνεται το δίκιο σας...
    Η υποστήριξη απαντάει και ερωτήσεις του παιχνιδιού αν δεν απατώμαι, όσο για το σκεπτικό που πήρανε πίσω ένα κομμάτι της αναβάθμισης δεν έχω απάντηση, ίσως να παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με την πραγματική εφαρμογή της ιδέας οπότε κόψανε κάποια.
    Οι cm είναι υπεύθυνοι γενικά για την σωστή λειτουργία παιχνιδιού-φόρουμ κυρίως λειτουργικών ζητημάτων, άλλωστε γιαυτό υπάρχουμε και εμείς οι συντονιστές για να συντονίζουμε την κοινότητα, είτε αυτό προϋποθέτει την εφαρμογή των κανόνων η την σωστή λειτουργία θεμάτων και εξυπηρέτηση παικτών σε ρωτήσεις κτλ.
    Όπως και να έχει το πράγμα... μπορεί να μην έχουμε απαντήσεις για όλα αλλά είμαστε εδώ για να απαντάμε σε όσα μπορούμε αλλά δεν βλέπω πως κολλάνε όλα αυτά με την καινούργια αναβάθμιση.
    Αυτό πώς ακριβώς αποτρέπεται από την "αναβάθμιση"; Πώς η αυτόματη κύρηξη πολέμου εμποδίζει κάποιον να πουλήσει το οχυρό ή το χωριό του; Εκτός αν εννοείς ότι με την υποβάθμιση που πιθανόν να υπάρξει στο παιχνίδι όλα αυτά θα χάσουν την αξία τους και κανένας δε θα τα θέλει.

Δεν νομίζω πως θα θέλουν να μπουν στην διαδικασία να μπαίνουν σε πόλεμο με συμμαχίες για να γίνει μια συναλλαγή είτε αυτή είναι για χωρία είτε για οχυρά.
    Μην σκέφτεσαι τον πόνο, ο πόνος είναι η "αδυναμία" που φεύγει από το σώμα, το αποτέλεσμα είναι που πραγματικά μετράει, Ότι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!
    [SIGPIC][/SIGPIC]
  • Sport BillySport Billy Αναρτήσεις: 165
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    Αυτό με τους πολλαπλούς το έχω απαντήσει πολλές φορές, οι περισσότεροι όμως μπένεται στο φόρουμ για να κάνετε φασαρία χωρίς να σέβεστε τους κανόνες που κρατάμε τόσο καιρό με αποτέλεσμα να χάνεται το δίκιο σας...
    Η υποστήριξη απαντάει και ερωτήσεις του παιχνιδιού αν δεν απατώμαι, όσο για το σκεπτικό που πήρανε πίσω ένα κομμάτι της αναβάθμισης δεν έχω απάντηση, ίσως να παρουσιάστηκε κάποιο πρόβλημα με την πραγματική εφαρμογή της ιδέας οπότε κόψανε κάποια.
    Οι cm είναι υπεύθυνοι γενικά για την σωστή λειτουργία παιχνιδιού-φόρουμ κυρίως λειτουργικών ζητημάτων, άλλωστε γιαυτό υπάρχουμε και εμείς οι συντονιστές για να συντονίζουμε την κοινότητα, είτε αυτό προϋποθέτει την εφαρμογή των κανόνων η την σωστή λειτουργία θεμάτων και εξυπηρέτηση παικτών σε ρωτήσεις κτλ.
    Όπως και να έχει το πράγμα... μπορεί να μην έχουμε απαντήσεις για όλα αλλά είμαστε εδώ για να απαντάμε σε όσα μπορούμε αλλά δεν βλέπω πως κολλάνε όλα αυτά με την καινούργια αναβάθμιση.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Νομίζω όμως πως στο θέμα των διπλών λογαριασμών ούτε μου απάντησες ούτε έχω δει κάτι ουσιαστικό που να απαντάει σε κάτι από αυτά που ρωτάω. Ίσως να το έχω χάσει όπως λες.
    Όσον αφορά στο πως σχετίζονται μπορείς να διαβάσεις τα αρχικά μου post (ένα εδώ και ένα στο θέμα της προηγούμενης αναβάθμισης) για να δεις με ποιο σκεπτικό συνέδεσα αυτά τα θέματα με αυτή και την προηγούμενη αναβάθμιση.

Θα δοκιμάσω και με την υποστήριξη, πολύ αμφιβάλλω όμως πως θα μου απαντήσουν κάτι μιας και δεν νομίζω πως είναι θέματα που σχετίζονται με συγκεκρίμενα στοιχεία του παιχνιδιού (π.χ. να μην λειτουργεί κάτι σωστά). Μακάρι να κάνω λάθος.
    Sport Billy @ GR 1
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    Δεν νομίζω πως θα θέλουν να μπουν στην διαδικασία να μπαίνουν σε πόλεμο με συμμαχίες για να γίνει μια συναλλαγή είτε αυτή είναι για χωρία είτε για οχυρά.

Πολύ απλά θα βγουν από τις συμμαχίες τους, θα ανταλλάξουν τα χωριά/οχυρά και μετά θα επιστρέψουν.

Όταν κάποιος θέλει να κάνει συναλλαγή κάτω από το τραπέζι δεν μπορούν να τον σταματήσουν τέτοιες μικρολεπτομέρειες.

Υ.Γ. Για να σε προλάβω: μη ρωτήσεις "γιατί να τους ξαναδεχτούν οι συμμαχίες τους πίσω", γιατί συνήθως τέτοιες ανταλλαγές/συναλλαγές γίνονται με την ανοχή των συμμαχιών.
    Παίζω μόνος μου, χωριά πόρων δεν έχω, επιθετικά στρατολογώ πιο αργά και από την καθυστέρηση λόγω προστασίας, αλλά αυτό το έκανα 7 ώρες μετά την πτώση της πρωτεύουσάς μας στο Μπέριμοντ του Οκτωβρίου 2014: http://prntscr.com/4teyxx

EmperorG @ GR 1
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    sport billy έγραψε: »
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Νομίζω όμως πως στο θέμα των διπλών λογαριασμών ούτε μου απάντησες ούτε έχω δει κάτι ουσιαστικό που να απαντάει σε κάτι από αυτά που ρωτάω. Ίσως να το έχω χάσει όπως λες.
    Όσον αφορά στο πως σχετίζονται μπορείς να διαβάσεις τα αρχικά μου post (ένα εδώ και ένα στο θέμα της προηγούμενης αναβάθμισης) για να δεις με ποιο σκεπτικό συνέδεσα αυτά τα θέματα με αυτή και την προηγούμενη αναβάθμιση.

Θα δοκιμάσω και με την υποστήριξη, πολύ αμφιβάλλω όμως πως θα μου απαντήσουν κάτι μιας και δεν νομίζω πως είναι θέματα που σχετίζονται με συγκεκρίμενα στοιχεία του παιχνιδιού (π.χ. να μην λειτουργεί κάτι σωστά). Μακάρι να κάνω λάθος.

Η υποστήριξη δεν υπάρχει μόνο για τεχνικά ζητήματα καθώς μια ερώτηση μπορεί να καταλήξει σε τεχνικό πρόβλημα. Το θέμα των πολλαπλών λογαριασμών δεν λύνεται από μόνο του, πρέπει να υπάρχουν καταγγελίες και στοιχεία που να σιγουρεύουν την ύπαρξη παραβίασης, δεν μπορείς να πάρεις τέτοιες αποφάσεις χωρίς να υπάρχουν τα σωστά στοιχεία γιατί στην τελική μπορεί να την πληρώσει κάποιος που είναι αθώος.
    Ότι συζητάμε για τους συντονιστές και τους cm μου φαίνονται άσχετα γιατί δεν μπορώ να δω πως συνδέονται με το θέμα μας, μπορεί να κάνω λάθος σε πολλά πράγματα από αυτά που γράφω και σε κάποια συμφωνούμε και σε άλλα πάλι διαφωνούμε. Εγώ και οι υπόλοιπη συντονιστές(όσοι έχουν μείνει) είμαστε εδώ για την δικιά σας εξυπηρέτηση σε όποια ερώτηση μας κάνετε, δεν είμαστε εδώ για να κάνουμε κατάχρηση εξουσίας ούτε να μαλώνουμε μεταξύ μας. Αν όντως υπάρχει πρόβλημα μπορούμε να το λύσουμε σε προσωπικό και όχι εδώ. :)
    Πολύ απλά θα βγουν από τις συμμαχίες τους, θα ανταλλάξουν τα χωριά/οχυρά και μετά θα επιστρέψουν.

Όταν κάποιος θέλει να κάνει συναλλαγή κάτω από το τραπέζι δεν μπορούν να τον σταματήσουν τέτοιες μικρολεπτομέρειες.

Και για ποιον λόγο θα τον ξαναβάλουν πίσω στην συμμαχία? Άρα δεν είναι κάτω από το τραπέζι αφού υπάρχει περίπτωση να μαθευτεί άσε που τώρα όποιος είναι εκτός συμμαχίας θα τρώει επίθεση αφού δεν θα μπει σε πόλεμο με κανέναν.
    [SIGPIC][/SIGPIC]
  • tsakattatsakatta Αναρτήσεις: 22
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    Και πανω που σκεφτομουν οτι θα χουμε πολεμο, ετσι κι αλλιως θα γινει τωρα με τις κινησεις σας... αλλα μπορω να ξαναπαιξω αge of empire εντελως τζαμπα!!!
    tsakatta @ GR 1
  • GamerAngelo (GR1)GamerAngelo (GR1) Αναρτήσεις: 22
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    αν νομιζεις οτι με το να μου σβινεις ποστ κανεις σωστα τη δουλεια σου τοτε αστο.....ασε να ασχολειθει καποιος αλλος....και μη μου πεις οτι θα με μπαναρεις κι ολας......
    δεν μπορω ομως να καταλαβω το οφελος σου απο ολο αυτο????????????
    γιατι πας να μας βγαλεις ολους τρελους?????
    ειναι δικο σου το φορουμ και το υπερασπιζεσαι τοσο????
    το πληρωνεις εσυ για να ειναι στον αερα????
    απαντησε μου σε κατι απο ολα αυτα σε παρακαλω.....
    GamerAngelo @ GR 1
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    Και για ποιον λόγο θα τον ξαναβάλουν πίσω στην συμμαχία? Άρα δεν είναι κάτω από το τραπέζι αφού υπάρχει περίπτωση να μαθευτεί άσε που τώρα όποιος είναι εκτός συμμαχίας θα τρώει επίθεση αφού δεν θα μπει σε πόλεμο με κανέναν.

Δε σε πρόλαβα δυστυχώς. Το υστερόγραφο απαντούσε σε αυτό. Ανταλλαγές και αγοροπωλησίες γίνονται ΠΑΝΤΑ με την ανοχή της συμμαχίας. Αν πουλήσεις ή ανταλλάξεις είτε με είτε χωρίς πόλεμο, εφόσον η συμμαχία διαφωνεί με αυτές τις πρακτικές θα πάρεις πόδι στο λεπτό.

EmperorG @ GR 1
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    tsakatta έγραψε: »
    Και πανω που σκεφτομουν οτι θα χουμε πολεμο, ετσι κι αλλιως θα γινει τωρα με τις κινησεις σας... αλλα μπορω να ξαναπαιξω αge of empire εντελως τζαμπα!!!

To age of empires δεν είναι free.
    αν νομιζεις οτι με το να μου σβινεις ποστ κανεις σωστα τη δουλεια σου τοτε αστο.....ασε να ασχολειθει καποιος αλλος....και μη μου πεις οτι θα με μπαναρεις κι ολας......
    δεν μπορω ομως να καταλαβω το οφελος σου απο ολο αυτο????????????
    γιατι πας να μας βγαλεις ολους τρελους?????
    ειναι δικο σου το φορουμ και το υπερασπιζεσαι τοσο????
    το πληρωνεις εσυ για να ειναι στον αερα????
    απαντησε μου σε κατι απο ολα αυτα σε παρακαλω.....

Λες ότι δεν άρεσε σε κανέναν ενώ υπάρχουν ήδη άτομα που την έχουν αποδεχτεί. Επίσης οι εκφράσεις που χρησιμοποιείς είναι τραβηγμένες καθώς βλέπουν τις συζητήσεις μας και μικρά παιδιά. Αυτά και παραβίαση των Γ.Ο.Χ είχαν ως αποτέλεσμα την διαγραφή του μηνύματός σου. :)
    Όχι αλλά αφού είμαι συντονιστής εδώ γιατί να μην κάνω την δουλειά μου? Δεν έχω κάποιο όφελος χρηματικό αν εννοείς αυτό φυσικά αφού είμαι εθελοντικά εδώ και δεν νομίζω ότι έβγαλα κάποιον τρελό όσοι ξέρουν τους Γ.Ο.Χ δεν μιλάνε γιατί σε αυτά συμφωνήσαμε, οι κανονισμοί αυτοί υπήρχαν αλλά κανείς δεν δίνει βάση ποτέ στους κανονισμούς. :Ρ
    Δε σε πρόλαβα δυστυχώς. Το υστερόγραφο απαντούσε σε αυτό. Ανταλλαγές και αγοροπωλησίες γίνονται ΠΑΝΤΑ με την ανοχή της συμμαχίας. Αν πουλήσεις ή ανταλλάξεις είτε με είτε χωρίς πόλεμο, εφόσον η συμμαχία διαφωνεί με αυτές τις πρακτικές θα πάρεις πόδι στο λεπτό.

Γιαυτό υπάρχει και η επιλογή να τους καταγγείλετε στην υποστήριξη.
    [SIGPIC][/SIGPIC]
  • GamerAngelo (GR1)GamerAngelo (GR1) Αναρτήσεις: 22
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    To age of empires δεν είναι free.

Λες ότι δεν άρεσε σε κανέναν ενώ υπάρχουν ήδη άτομα που την έχουν αποδεχτεί. Επίσης οι εκφράσεις που χρησιμοποιείς είναι τραβηγμένες καθώς βλέπουν τις συζητήσεις μας και μικρά παιδιά. Αυτά και παραβίαση των Γ.Ο.Χ είχαν ως αποτέλεσμα την διαγραφή του μηνύματός σου. :)
    Όχι αλλά αφού είμαι συντονιστής εδώ γιατί να μην κάνω την δουλειά μου? Δεν έχω κάποιο όφελος χρηματικό αν εννοείς αυτό φυσικά αφού είμαι εθελοντικά εδώ και δεν νομίζω ότι έβγαλα κάποιον τρελό όσοι ξέρουν τους Γ.Ο.Χ δεν μιλάνε γιατί σε αυτά συμφωνήσαμε, οι κανονισμοί αυτοί υπήρχαν αλλά κανείς δεν δίνει βάση ποτέ στους κανονισμούς. :Ρ

οκ...με καλυψες....ναι την εχουν αποδεχτει γιατι δεν μπορουν να κανουν αλλιως...ή το παρατας ή παιζεις...
    δεν υπαρχει μεση λυση....δικο τους το μαγαζακι οτι γουσταρουν κανουν.....ευχαριστω για τον χρονο σου.
    GamerAngelo @ GR 1
  • gtaxeigtaxei Αναρτήσεις: 63
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    συγχαρητηρια στην ομαδα του empire για την πιο γελοια αναβαθμηση στην ιστορία των browser games!!

μολις μια μερα και ειμαστε σε πολεμο με 6 συμμαχιες, μια πολυ δυνατη συμμαχια μας κυρηξε πολεμο και μας ζητάει το 40% των ταμειων αλλιως θα μας καψει και αλλος ενας μ εστειλε αν θελω ενα καλο οχυρο απο εναν ανενεργο μπορω να τ παρω αν δωσω το 10% της συμμαχιας μου (ειμαι αρχηγος σε αυτην : phoenix MFA @ www2).

και θελω να ρωτησω υπαρχει η περιπτωση να ακυρωθει αυτη η παρωδια ????????????

επεισης ειναι και η αναβαθμιση με τα χειροτερα σχολια χρηστων. :thumbup: μπραβο empire
    gtaxei @ WWW 2
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    Γιαυτό υπάρχει και η επιλογή να τους καταγγείλετε στην υποστήριξη.

Αυτό το είχαμε και πριν την αυτόματη κύρηξη πολέμου. Συνεπώς καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα: οι αγοροπωλησίες δεν αποτρέπονται από τις αλλαγές στους κανόνες παιχνιδιού. Αποτρέπονται είτε με δεισματολειπτικό έλεγχο IP, είτε με καταγγελία.

Αυτά για να μη λένε κιόλας από την ggs ότι η αυτόματη κήρυξη πολέμου θα αποτρέψει αγοροπωλησίες και ανταλλαγές.

EmperorG @ GR 1
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    emperorg έγραψε: »
    Αυτό το είχαμε και πριν την αυτόματη κύρηξη πολέμου. Συνεπώς καταλήγουμε στο ίδιο συμπέρασμα: οι αγοροπωλησίες δεν αποτρέπονται από τις αλλαγές στους κανόνες παιχνιδιού. Αποτρέπονται είτε με δεισματολειπτικό έλεγχο ip, είτε με καταγγελία.

Αυτά για να μη λένε κιόλας από την ggs ότι η αυτόματη κύρηξη θα αποτρέψει αγοροπωλησίες και ανταλλαγές.

Ο δειγματικός έλεγχος που λες δεν βοηθάει και πολύ γιατί υπάρχουν αρκετά άτομα με την ίδια ip σε κάποια σημεία αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια σχέση μεταξύ τους.
    οκ...με καλυψες....ναι την εχουν αποδεχτει γιατι δεν μπορουν να κανουν αλλιως...ή το παρατας ή παιζεις...
    δεν υπαρχει μεση λυση....δικο τους το μαγαζακι οτι γουσταρουν κανουν.....ευχαριστω για τον χρονο σου.

Βασικά θέλουν να την δοκιμάσουν να δουν αν όντως είναι τόσο χάλια όσο λένε.
    Σε αυτό που δεν συμφωνώ είναι που θα δημιουργηθούν εντάσεις μέσα στο παιχνίδι, διότι πολλές συμμαχίες θα ξεκινήσουν να απειλούν τις μικρότερες για πόρους κ.α.
    [SIGPIC][/SIGPIC]
  • dinos_742dinos_742 Αναρτήσεις: 7
    επεξεργάστηκε 20.05.2014
    εσεις λετε ολα αυτα και ειναι σωστα,σε εμας που βγηκε πολεμος ΑΠΟ ΣΑΜΠΟΤΑΖ!!!!!!!!!???????
    ΕΙΝΑΙ .........τι να πω. ποιος το σκεφτηκε αυτο το ΠΡΑΓΜΑ?ΤΙ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ?
    dinos_74 @ GR 1
Sign In to comment.