Αρχική Goodgame Empire - Περι του παιχνιδιού Τεχνικά προβλήματα & σφάλματα

Το παιχνιδι αργει πολυ..!

manos1995 (GR1)manos1995 (GR1) Αναρτήσεις: 2,183
επεξεργάστηκε 08.12.2014 σε Τεχνικά προβλήματα & σφάλματα
Τον τελευταιο εναν μηνα περιπου, η συνδεση στο παιχνιδι αργει παρα πολυ και αυτο κατανταει κουραστικο.....Ενω η συνδεση μου σε αλλες ιστοσελιδες, ειναι εξαιρετικη, στο παιχνιδι ειναι χαλια και μερικες φορες δεν εχω καθολου...εχω ελεγξει την συνδεση μου στο ιντερνετ και δεν υπαρχει προβλημα...εχω κανει επισης πολλες φορες επανεκκινηση το ρουτερ, αλλα το προβλημα εξακολουθει να εμφανιζεται....

Μερικα στιγματα αυτου του προβληματος ειναι:

α) οταν θελω να στειλω μηνυμα σε εναν παικτη ή ακομα και στο τσατ της συμμαχιας, το κειμενο που θελω να γραψω ολοκληρωνεται μετα απο 2-3 λεπτα (αναλογως και το μεγεθος), πραγμα που κατανταει σπαστικο μεχρι αηδιας..

β) οταν ανοιγω ενα παραθυρο μεσα στο παιχνιδι (το παραθυρο καταταξης π.χ) , τοτε αργει να εμφανισει τα αποτελεσματα , δηλαδη ανοιγει το παραθυρο , αλλα ειναι κενο ...μερικες φορες με κανει να αναγκαζομαι να κανω ανανεωση σελιδας για να φτιαξει...

γ) πολλες φορες οταν θελω να στειλω ενα μηνυμα, τοτε το χαρακτηριστικο ν δεν πατιετε και αναγκαζομαι παλι να κανω ανανεωση σελιδας και να ξαναγραφω το μηνυμα (ή να κανω επικολληση κειμενου)...

Το εχετε και εσεις αυτο το προβλημα;
Post edited by manos1995 (GR1) on
[SIGPIC][/SIGPIC]

Aπαγορεύονται τα greeklish!

Απαγορεύονται τα greeklish

Ελλάδα 1
Συμμαχία: Barbarossa
επίπεδο : 70
όνομα : manos1995
τίτλος: Πρίγκιπας

Σχόλια

• Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ7 (GR1)Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ7 (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 76
    επεξεργάστηκε 26.11.2014
    manos1995 έγραψε: »
    Τον τελευταιο εναν μηνα περιπου, η συνδεση στο παιχνιδι αργει παρα πολυ και αυτο κατανταει κουραστικο.....Ενω η συνδεση μου σε αλλες ιστοσελιδες, ειναι εξαιρετικη, στο παιχνιδι ειναι χαλια και μερικες φορες δεν εχω καθολου...εχω ελεγξει την συνδεση μου στο ιντερνετ και δεν υπαρχει προβλημα...εχω κανει επισης πολλες φορες επανεκκινηση το ρουτερ, αλλα το προβλημα εξακολουθει να εμφανιζεται....

α) οταν θελω να στειλω μηνυμα σε εναν παικτη ή ακομα και στο τσατ της συμμαχιας, το κειμενο που θελω να γραψω ολοκληρωνεται μετα απο 2-3 λεπτα (αναλογως και το μεγεθος), πραγμα που κατανταει σπαστικο μεχρι αηδιας..

β) οταν ανοιγω ενα παραθυρο μεσα στο παιχνιδι (το παραθυρο καταταξης π.χ) , τοτε αργει να εμφανισει τα αποτελεσματα , δηλαδη ανοιγει το παραθυρο , αλλα ειναι κενο ...μερικες φορες με κανει να αναγκαζομαι να κανω ανανεωση σελιδας για να φτιαξει...

γ) πολλες φορες οταν θελω να στειλω ενα μηνυμα, τοτε το χαρακτηριστικο ν δεν πατιετε και αναγκαζομαι παλι να κανω ανανεωση σελιδας και να ξαναγραφω το μηνυμα (ή να κανω επικολληση κειμενου)...

Αυτο με τα μηνυματα μου συμβαινει και εμενα ...γραφω γραφω , και ενω εχω τελειωσει αυτα που ηθελα αυτο ολοκληρωνεται σχετικα με μεγαλη καθυστερηση , και αναγκαζομαι να κανω επανεκινησεις μην τυχον εχει κολησει κατι ή υπαρχει αλλο θεμα κλπ κλπ...
    Επισης , αν πας στις ρυθμισεις και επιλεξεις ποιοτητα γραφικων οχι την πολυ Υψηλη ισως βοηθησει λιγακι , αν και εγω που το εχω κανει , να πω την αληθεια δεν εχω την μεγαλη διαφορα προς το θετικο , αλλα απλα το ανεφερα μην τυχον το δοκιμασεις και βοηθηθεις καπου και εσυ ....
    Γενικα δεν μπορω να κανω αντιγραφες -επικολησεις στο παιχνιδι και δεν ξερω αν ειναι του παιχνιδου αυτο , γιατι παντου σε αλλες σελιδες κλπ δεν εχω θεμα με αυτο...
    Μόνο δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, και ως προς το σύμπαν διατηρώ κάποιες αμφιβολίες.
  • boubou9 (GR1)boubou9 (GR1) Αναρτήσεις: 40
    επεξεργάστηκε 26.11.2014

μα γιατι τοσες διορθωσσεις σφαλματων γινονται... σε καθε αναβαθμιση (απο την αντιθετη)
    boubou9 @ GR 1
  • manos1995 (GR1)manos1995 (GR1) Αναρτήσεις: 2,183
    επεξεργάστηκε 27.11.2014
    ελιοτ2 έγραψε: »
    Και το φορουμ αργεί πάρα πολύ:huh:

στο φόρουμ, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα...όπως ανέφερα ποιο πάνω, το πρόβλημα αφορά ΜΟΝΟ το παιχνίδι και καταντάει κουραστικό....ειδικά σε περιπτώσεις που σύμμαχος δέχεται επίθεση, και εσύ προλαβαίνεις να του στείλεις υποστήριξη 2-3 λεπτά πριν σκάσει η επίθεση.....τότε, αργεί υπερβολικά με αποτέλεσμα τα 2-3 αυτά λεπτά, να περνάνε και να τον αφήσεις αβοήθητο...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
  • giannhs100giannhs100 Αναρτήσεις: 116
    επεξεργάστηκε 27.11.2014

ναι και εγω το παθαίνω αυτο οταν εχω πανω απο 6 ωρες ανοιχτο τον υπολογιστη μου μονο σε αυτο το παιχνιδι
    giannhs100 @ WWW 2
  • Ivar (GR1)Ivar (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 437
    επεξεργάστηκε 27.11.2014
    στο φόρουμ, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα...όπως ανέφερα ποιο πάνω, το πρόβλημα αφορά ΜΟΝΟ το παιχνίδι και καταντάει κουραστικό....ειδικά σε περιπτώσεις που σύμμαχος δέχεται επίθεση, και εσύ προλαβαίνεις να του στείλεις υποστήριξη 2-3 λεπτά πριν σκάσει η επίθεση.....τότε, αργεί υπερβολικά με αποτέλεσμα τα 2-3 αυτά λεπτά, να περνάνε και να τον αφήσεις αβοήθητο...
    Και αυτό γίνεται...:|
  • MaryLP (GR1)MaryLP (GR1) Αναρτήσεις: 33
    επεξεργάστηκε 27.11.2014
    Πιθανότατα να έχεις κάποια παλιότερη έκδοση του flash player ή να έχεις πάρα πολλά tabs ανοιχτά στον browser, πολλά από τα οποία να χρησιμοποιούν flash player.

Και σε εμένα αργεί καμιά φορά, αλλά είναι όταν έχω του κόσμου τις σελίδες ανοιχτές και δεν ξέρω τι άλλο να τρέχει από πίσω. Επίσης, μου κρασάρει συχνά το flash, αλλά εδώ μάλλον φταίει η έκδοση που έχω. Πρόσφατα έβαλα και Ubuntu για λειτουργικό (λόγω σχολής, και είμαι συνέχεια με αυτό), για τα οποία υπάρχει παλιότερη έκδοση του flash.
    MaryLP @ GR 1
    ΛΕΓΕΩΝΑ

1f189050ffd61622652b46d0c36d9b02.jpg
  • tonakis2108 (GR1)tonakis2108 (GR1) Αναρτήσεις: 2,871
    επεξεργάστηκε 07.12.2014
    Άργησα να απαντήσω και εγώ εδώ, αλλά συμφωνώ με την MaryLP.
    Δοκίμασε να καθαρίσεις το ιστορικό του περιηγητή, επίσης ποιον περιηγητή χρησιμοποιείς?
    Μην σκέφτεσαι τον πόνο, ο πόνος είναι η "αδυναμία" που φεύγει από το σώμα, το αποτέλεσμα είναι που πραγματικά μετράει, Ότι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!
    [SIGPIC][/SIGPIC]
  • GeorgeFra2002GeorgeFra2002 Αναρτήσεις: 393
    επεξεργάστηκε 07.12.2014
    tonakis2108 έγραψε: »
    Άργησα να απαντήσω και εγώ εδώ, αλλά συμφωνώ με την MaryLP.
    Δοκίμασε να καθαρίσεις το ιστορικό του περιηγητή, επίσης ποιον περιηγητή χρησιμοποιείς?

Δεν νομίζω να φταίει αυτό. Εγώ πάντως με Mozilla και Widows7 έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα παρόλο που κάνω συνεχώς εκκαθάριση ιστορικού.
    επεξεργάστηκε 07.12.2014
    GeorgeFra2002 έγραψε: »
    Δεν νομίζω να φταίει αυτό. Εγώ πάντως με Mozilla και Widows7 έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα παρόλο που κάνω συνεχώς εκκαθάριση ιστορικού.

Μπορεί να φταίει και το firewall του Antivirus. Μπορεί να έχεις adware η κάποιο άλλο malware. Παίζουν και αυτά.
    Μην σκέφτεσαι τον πόνο, ο πόνος είναι η "αδυναμία" που φεύγει από το σώμα, το αποτέλεσμα είναι που πραγματικά μετράει, Ότι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    επεξεργάστηκε 07.12.2014
    Μπορεί να φταίει και το firewall του Antivirus. Μπορεί να έχεις adware η κάποιο άλλο malware. Παίζουν και αυτά.

θα το ελεγξω και θα δω εαν θα ξανα κολαει ετσι...παντως, αυτο που γινεται ειναι απιστευτο, δεν μπορεις να παιξεις...περιμενεις 5 λεπτα για να στειλεις ενα μηνυμα που περιεχει 30 γραμματα...

τελος παντων, το θεμα μπορει να κλεισει..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
    επεξεργάστηκε 07.12.2014
    θα το ελεγξω και θα δω εαν θα ξανα κολαει ετσι...παντως, αυτο που γινεται ειναι απιστευτο, δεν μπορεις να παιξεις...περιμενεις 5 λεπτα για να στειλεις ενα μηνυμα που περιεχει 30 γραμματα...

τελος παντων, το θεμα μπορει να κλεισει..

Δεν θα το κλείσω ακόμα εκτός και αν το πρόβλημα σου έχει λυθεί, αν όχι θα βοηθήσουμε να λυθεί.
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    επεξεργάστηκε 07.12.2014
    οκ τοτε....μηπως μπορεις να μου πεις πως κανω καθαρισμο coockies;;;μπορει να φταιει αυτο...

μολις τωρα ειδα το πρωτο σου σημερινο μηνυμα σε αυτο το θεμα...χρησιμοποιω mozila και εχω κανει καθαρισμο ιστορικου αλλα το προβλημα δεν διορθωνεται....εχω δοκιμασει και απο chrome και απο explorer, αλλα το ιδιο προβλημα εμφανιζεται..
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
    επεξεργάστηκε 07.12.2014
    οκ τοτε....μηπως μπορεις να μου πεις πως κανω καθαρισμο coockies;;;μπορει να φταιει αυτο...

μολις τωρα ειδα το πρωτο σου σημερινο μηνυμα σε αυτο το θεμα...χρησιμοποιω mozila και εχω κανει καθαρισμο ιστορικου αλλα το προβλημα δεν διορθωνεται....εχω δοκιμασει και απο chrome και απο explorer, αλλα το ιδιο προβλημα εμφανιζεται..

Τι Antivirus έχεις? Να θυμάσαι πως βαριά AV όπως kaspersky και Bitdefender έχουν firewall πολύ δυνατό και φιλτράρει τα πάντα σχεδόν. Έχεις το CCleaner?
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    επεξεργάστηκε 07.12.2014
    Τι Antivirus έχεις? Να θυμάσαι πως βαριά AV όπως kaspersky και Bitdefender έχουν firewall πολύ δυνατό και φιλτράρει τα πάντα σχεδόν. Έχεις το CCleaner?

απο antivirus εχω AVG προς το παρον...

ξερω οτι αυτα τα antivirus που ανεφερες ειναι εξαιρετικα, αλλα δεν ξερω εαν μπορεις να τα κατεβασεις με ασφαλεια ή οχι.....προσπαθω να αποφυγω τα site ''μαϊμου'' μην τυχον και κολησει ο υπολογιστης μου ιους.....εχεις τα link τους;
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
    επεξεργάστηκε 07.12.2014
    απο antivirus εχω AVG προς το παρον...

ξερω οτι αυτα τα antivirus που ανεφερες ειναι εξαιρετικα, αλλα δεν ξερω εαν μπορεις να τα κατεβασεις με ασφαλεια ή οχι.....προσπαθω να αποφυγω τα site ''μαϊμου'' μην τυχον και κολησει ο υπολογιστης μου ιους.....εχεις τα link τους;

Τα ανέφερα σε περίπτωση που τα έχεις ότι και αυτά μπορεί να φταίνε που είναι τόση αργή η σύνδεσή σου, μπορείς να τα βρεις αλλά δεν θα φτάσουμε εκεί... Γιατί είναι άσχετο με το θέμα. Επίσης κάνε και ένα τεστ http://www.speedtest.net/.
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    επεξεργάστηκε 08.12.2014
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
    επεξεργάστηκε 08.12.2014

Το τεστ δεν δίνει κάποιο θέμα όντως αλλά δοκίμασε να κατεβάσεις το CCleaner και καθάρισε το ιστορικό σου από εκεί, επίσης δοκίμασε κάποιον άλλο browser.
    [SIGPIC][/SIGPIC]
Sign In to comment.