Αρχική Goodgame Empire - Περι του παιχνιδιού Ερωτήσεις πάνω στο παιχνίδι

Εξοπλισμος στον παγο, αμμο και πυρηνες...

manos1995 (GR1)manos1995 (GR1) Αναρτήσεις: 2,183
επεξεργάστηκε 04.11.2014 σε Ερωτήσεις πάνω στο παιχνίδι
Μπορει καποιος να ανεβασει τον οπλισμο απο τα 3 αυτα βασιλεια;;;

σκεφτομαι να αναβαθμισω το χωριο στο επιπεδο 4 στον παγο, αλλα εαν δεν αξιζει , τοτε να μην το κανω.....
Post edited by manos1995 (GR1) on
[SIGPIC][/SIGPIC]

Aπαγορεύονται τα greeklish!

Απαγορεύονται τα greeklish

Ελλάδα 1
Συμμαχία: Barbarossa
επίπεδο : 70
όνομα : manos1995
τίτλος: Πρίγκιπας

Σχόλια

• LegendaryOrfusLegendaryOrfus Αναρτήσεις: 506
    επεξεργάστηκε 04.11.2014
    παγος
    Attachment not found.
    Attachment not found.(το κρανος πλεον δεν μπορεις να το παρεις, παιρνεις πετραδι αντι γι αυτο)

πυρινες
    Attachment not found.

στην αμμο δεν αξιζει το κρανος....το θυμαμαι επειδη καποτε μπορουσαμε να δουμε τα μπονους πριν αναβαθμισουμε το χωριο
    [SIGPIC][/SIGPIC]
  • EmperorG (GR1)EmperorG (GR1) Αναρτήσεις: 1,634
    επεξεργάστηκε 04.11.2014
    manos1995 έγραψε: »
    Μπορει καποιος να ανεβασει τον οπλισμο απο τα 3 αυτα βασιλεια;;;

σκεφτομαι να αναβαθμισω το χωριο στο επιπεδο 4 στον παγο, αλλα εαν δεν αξιζει , τοτε να μην το κανω.....

Το επίπεδο 4 αξίζει μόνο για το πετράδι. Οπλισμούς μπορείς να βρεις καλύτερους σε θρυλικά.
    Παίζω μόνος μου, χωριά πόρων δεν έχω, επιθετικά στρατολογώ πιο αργά και από την καθυστέρηση λόγω προστασίας, αλλά αυτό το έκανα 7 ώρες μετά την πτώση της πρωτεύουσάς μας στο Μπέριμοντ του Οκτωβρίου 2014: http://prntscr.com/4teyxx

EmperorG @ GR 1
  • NobleLancelotNobleLancelot Αναρτήσεις: 508
    επεξεργάστηκε 04.11.2014
    LegendaryOrfus έγραψε: »

πυρινες
    Attachment not found.

στην αμμο δεν αξιζει το κρανος....το θυμαμαι επειδη καποτε μπορουσαμε να δουμε τα μπονους πριν αναβαθμισουμε το χωριο

αυτο το τοξο του πυργοδεσποτη ειναι στις πυρινες?

Το κρανος στην αμμο αν θυμαμαι καλα απο παλιοτερα που φαινονταν τα μπονους,σου δινει τιμή κ δεν αξιζει.Ειναι το χειροτερο.

Κατα την αποψη μου κ η πανοπλια στον παγο κ το τοξο στις πυρινες που μολις ειδα αξιζουν να τα παρεις.Μπορεις να τα συνδυασεις.Φυσικα μπορεις αν χτυπας βαρονους συνεχεια να βρεις κ καλυτερα.
    NobleLancelot @ WWW 1
  • Arghths (INT1)Arghths (INT1) INT1 Αναρτήσεις: 2,872
    επεξεργάστηκε 04.11.2014
    EmperorG έγραψε: »
    Το επίπεδο 4 αξίζει μόνο για το πετράδι. Οπλισμούς μπορείς να βρεις καλύτερους σε θρυλικά.

ουτε το πετραδι αξιζει κατα τι γνωμη μου γιατι ειναι τυχαιο. στις πυρηνες που εδωσε για ασφαλη αποθηκευση του καστρου που δοκιμασα κατα 300 το οποιο ειναι αχρηστο. με το ιδιο γυαλι μπορουσα να παρω 20 λιποτακτες και να εχω και ρεστα. χαμενο πηγε

για επιπεδο 4 πετραδι καλυτερα να το κανεις με επιπεδου 3 που βρισκεις ευκολα απο βαρονους και μπορεις να φτιαξεις οποιο θελεις με 60% επιτυχια (1 στις 2 φορες θα επιτυχεις στατιστικα)

στην ερημο μειωσαν τους πορους που θελει το χωριο; λεει 420Κ και θυμαμαι ηθελε κανα εκατομυριο. ή δε θυμαμαι καλα; παντως ουτε τοσα που λεει τωρα πιστευω οτι αξιζουν εκτως και αν παιρνεις πολλους πορους και δεν εχεις τι να τους κανεις
  • manos1995 (GR1)manos1995 (GR1) Αναρτήσεις: 2,183
    επεξεργάστηκε 04.11.2014
    ευχαριστω LegendaryOrfus και ολους τους αλλους για τις γνωμες σας..

ο οπλισμος μου φαινεται αρκετα καλος...θα τον παρω στον παγο σιγουρα. Αμμο δεν θα παρω εφοσον λετε οτι δεν αξιζει καθολου....για πυρηνες, θα αργησω πολυ μιας και το καστρο μου εκει περα, ειναι ακομα πολυ ''μικρο''..

μπορει να υπαρχει και καλυτερος, σε θρυλικα, αλλα εγω δεν τυχαινω κανενα θρυλικο και ας εχω +98,8% πιθανοτητα....μονο πετραδια τυχαινω ή κανένα σπάνιο....

τελος παντων, ευχαριστω για τις απαντησεις...το θεμα μπορει να κλεισει.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
  • DeusXDeusX Αναρτήσεις: 317
    επεξεργάστηκε 04.11.2014
    Τα θρυλικά τα φτιάχνεις στο σιδηρουργείο σου χρησιμοποιώντας 6 επικά, τα οποία με τη σειρά τους είτε τα παίρνεις από βαρώνους είτε τα φτιάχνεις από 6 σπάνια το καθένα.

Το ξέρω είναι χρονοβόρο και δαπανηρό, αλλά έτσι γίνεται.
    DeusX @ GR 1
  • manos1995 (GR1)manos1995 (GR1) Αναρτήσεις: 2,183
    επεξεργάστηκε 04.11.2014
    DeusX έγραψε: »
    Τα θρυλικά τα φτιάχνεις στο σιδηρουργείο σου χρησιμοποιώντας 6 επικά, τα οποία με τη σειρά τους είτε τα παίρνεις από βαρώνους είτε τα φτιάχνεις από 6 σπάνια το καθένα.

Το ξέρω είναι χρονοβόρο και δαπανηρό, αλλά έτσι γίνεται.

δεν ειναι και τοσο χρονοβορο, αλλα ειναι δαπανηρο οπως ειπες....πριν λιγο, σφυρηλατησα 5 θρυλικα (αυτο που κανω καθε φορα)....δηλαδη, 100.000 νομισματα....απο τα 5 θρυλικα, τα 4 πηγαν χαμενα, μιας και δεν εδιναν σχεδον τιποτα (αχρηστα εντελως)...οποτε, τσαμπα 80.000 νομισματα...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Ελλάδα 1
  • DeusXDeusX Αναρτήσεις: 317
    επεξεργάστηκε 04.11.2014
    Ανακυκλώνεις τα 3 από αυτά με 25000 και έχεις άλλο ένα. Πάντως στο τέλος καταλήγεις με πολύ καλό (όχι κορυφαίο φυσικά) εξοπλισμό και χωρίς ούτε 1 ρουμπίνι..
    DeusX @ GR 1
Sign In to comment.