Αρχική Goodgame Empire - Νέα Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με την Ενημέρωση: "Μικρές αλλαγές και προσαρμογές"

EnchantressEnchantress Αναρτήσεις: 2,845
Αγαπητή κοινότητα

Σε αυτό το θέμα μπορείτε να συζητήσετε σχετικά με τις αλλαγές που ανακοινώθηκαν εδώ.

Φιλικά,
Φρέγια.
«13

Σχόλια

• whute (GR1)whute (GR1) Αναρτήσεις: 115
    Κάτι κινείται ανάμεσα στους θάμνους, προκαλώντας σύγχυση σε όλη τη Μεγάλη Αυτοκρατορία ... εντελώς ανατριχιαστικό

ελπιζω αυτο που κινειται στουσ θαμνουσ να μην ειναι κανενα ανατριχιαστικο bug χαχαχαχα
  • EnchantressEnchantress Αναρτήσεις: 2,845
    Στο αγγλικό φόρουμ γράψανε

"Update: Tweaks and optimoozations"

Από αυτό το moo ίσως να πρόκειται για εκείνο το γεγονός με τις αγελάδες.
    Δεν είναι όμως επιβεβαιωμένο...
  • EmperorG (GR1)EmperorG (GR1) Αναρτήσεις: 1,634
    Να φέρουν πίσω τις αγελάδες. Να ξαναδούμε εκείνες τις ωραίες εμφανίσεις  :D
    Παίζω μόνος μου, χωριά πόρων δεν έχω, επιθετικά στρατολογώ πιο αργά και από την καθυστέρηση λόγω προστασίας, αλλά αυτό το έκανα 7 ώρες μετά την πτώση της πρωτεύουσάς μας στο Μπέριμοντ του Οκτωβρίου 2014: http://prntscr.com/4teyxx

EmperorG @ GR 1
  • DarkGIWRGOS (GR1)DarkGIWRGOS (GR1) Αναρτήσεις: 379
    Ο χρήστης whute (GR1) είπε:
    Κάτι κινείται ανάμεσα στους θάμνους, προκαλώντας σύγχυση σε όλη τη Μεγάλη Αυτοκρατορία ... εντελώς ανατριχιαστικό

ελπιζω αυτο που κινειται στουσ θαμνουσ να μην ειναι κανενα ανατριχιαστικο bug χαχαχαχα
    whute χααχαχαχαχ καλοο μου αρεσε...!! 

• BoBski (GR1)BoBski (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 120
    Καλό θα ήταν να βγει ο πυργοδεσπότης από το Μπέριμοντ...αλλιώς πάμε για αφανισμό στα εμβέλειας και τα εργαλεία...δλδ για να καταλάβω, ποιος ζήτησε να γίνει πιο δύσκολο και το έκαναν έτσι; εδώ κλαίμε με μαύρο δάκρυ για την κατάντια του νέου Μπέριμοντ και ανεβάζουν το συντελεστή δυσκολίας; με τις υγείες μας...
    BoBski @ GR 1
    Καλό θα ήταν να βγει ο πυργοδεσπότης από το Μπέριμοντ...αλλιώς πάμε για αφανισμό στα εμβέλειας και τα εργαλεία...δλδ για να καταλάβω, ποιος ζήτησε να γίνει πιο δύσκολο και το έκαναν έτσι; εδώ κλαίμε με μαύρο δάκρυ για την κατάντια του νέου Μπέριμοντ και ανεβάζουν το συντελεστή δυσκολίας; με τις υγείες μας...
    Πώς ανεβαίνει ο συντελεστής δυσκολίας; Με την αλλαγή που θα γίνει θα είναι πιο εύκολο. 
    όταν χάνουμε δεκάδες ρουμπινάτες ασπίδες επειδή δεν μπορούμε να μηδενίσουμε ειδικά την εμβέλεια (κυρίως λόγω του πυργοδεσπότη στο νέο Μπέριμοντ), αυτό οδηγεί σε νέα "ρουμπινοεπιδρομή" και αφανισμό των δικών μας εμβέλειας..πρέπει να είμαστε με αριστοκρατικό συμπόσιο όσο διαρκεί το γεγονός και διαρκώς μέσα για στρατολόγηση..έχουν καταλάβει οι σχεδιαστές ότι είναι απλά ένα παιχνίδι; πως νομίζουν ότι μπορούν όλοι να είναι τόσες ώρες μέσα για να κάνουν όλα αυτά που ζητάνε και συνεχώς είναι και περισσότερα;   "σπρώχνουν" απ'ότι συμπεραίνω τους παίκτες στην εύκολη λύση ρουμπίνι 200% με πακέτο προσφοράς για να μπορούν να παίξουν αξιοπρεπώς... Εσύ πως εννοείς ότι θα είναι πιο εύκολο; επειδή θα μαζεύουμε περισσότερους βαθμούς για το τουρνουά;
    BoBski @ GR 1
    Η αναβάθμιση λέει ότι στα επίπεδα κάτω του 70 θα μπορούμε να βάζουμε παραπάνω εργαλεία και στρατό. Αυτό πώς στην ευχή κάνει το γεγονός πιο δύσκολο; 
    επεξεργάστηκε 21.03.2016
    Τα 70άρια κάστρα όμως θα έχουν 70άρια στρατόπεδα Μπέρι...αυτό το κάνει πιο εύκολο; Και νομίζω ήμουν αρκετά συγκεκριμένος πιο πάνω για τον λόγο που είναι δύσκολο σαν γεγονός. Ξέρω ότι δεν είναι για εδώ αυτό που θα σε ρωτήσω, όμως μια και μιλάμε τώρα, τι θα γίνει το κράνος που έπρεπε να πάρουμε από το προηγούμενο Μπέριμοντ; από ότι είδα και στο Αγγλικό φόρουμ το ίδιο πρόβλημα έχουν...τους έδωσε την πανοπλία όπως και σε εμάς.
    BoBski @ GR 1
  • DDark (GR1)DDark (GR1) Αναρτήσεις: 631
    κλεινή το ελληνικο φορουμ?
    διοτι τωρα που γινετε συντήρηση δείχνει σημαίες άλλα δεν υπαρχή η ελληνική
    DDark-4-ever
    Darkness-4-ever
    Αλλού αυτή η συζήτηση DDark...άλλα λέμε εδώ φίλε...
    BoBski @ GR 1
    Ο χρήστης BoBski (GR1) είπε:
    Τα 70άρια κάστρα όμως θα έχουν 70άρια στρατόπεδα Μπέρι...αυτό το κάνει πιο εύκολο; Και νομίζω ήμουν αρκετά συγκεκριμένος πιο πάνω για τον λόγο που είναι δύσκολο σαν γεγονός. Ξέρω ότι δεν είναι για εδώ αυτό που θα σε ρωτήσω, όμως μια και μιλάμε τώρα, τι θα γίνει το κράνος που έπρεπε να πάρουμε από το προηγούμενο Μπέριμοντ; από ότι είδα και στο Αγγλικό φόρουμ το ίδιο πρόβλημα έχουν...τους έδωσε την πανοπλία όπως και σε εμάς.
    Εσύ μίλησες γενικά και είπες ότι το έκαναν πιο δύσκολο. Αυτό δεν λέγεται συγκεκριμένο. Δεν αναφέρεις πουθενά ότι μιλάς για 70αρηδες. Εγώ προσωπικά προτιμώ χίλιες φορές τα 70αρια που μπορώ να βάλω αρκετά εργαλεία. 

Σχετικά με το Μπέριμοντ εάν κάποιος έχει screenshot που δείχνει ότι το βραβείο ήταν το κράνος να μου το στείλει σε πμ.
    Μα είναι δύσκολο σαν γεγονός με όλα αυτά που σου είπα...Για πες μου, εσυ μηδενιζεις το 219 και 269 εμβέλειας με ξύλινα εργαλεία; Να το κάνω κι εγώ αν γίνεται...Και σιγά μην κάνω PrtScn για τα πάντα στο παιχνίδι μήπως και προκύψει bug...Ελπίζω κάποιοι να είναι πιο πονηροί από εμένα και να έκαναν...
    BoBski @ GR 1
  • DDark (GR1)DDark (GR1) Αναρτήσεις: 631
    φιλε Bobski ο τιτλος του θεματος είναι 
    Συζήτηση σχετικά με την Ενημέρωση: "Μικρές αλλαγές και προσαρμογές"
    και ρώτησα απλός μηπως σε αυτες της μικρες αλλαγες υπαρχη τέτοια περίπτωση.

DDark-4-ever
    Darkness-4-ever
    Μα είναι δύσκολο σαν γεγονός με όλα αυτά που σου είπα...Για πες μου, εσυ μηδενιζεις το 219 και 269 εμβέλειας με ξύλινα εργαλεία; Να το κάνω κι εγώ αν γίνεται...Και σιγά μην κάνω PrtScn για τα πάντα στο παιχνίδι μήπως και προκύψει bug...Ελπίζω κάποιοι να είναι πιο πονηροί από εμένα και να έκαναν...
    Άρα γενικά σε δυσαρεστεί το Μπέριμοντ κι όχι η τελευταία αλλαγή. 

Σε αυτά που ξεπερνάνε το 219% δεν πας με ξύλινα αλλά σε μένα τουλάχιστον λίγα είναι έτσι.

Ο χρήστης DDark (GR1) είπε:
    κλεινή το ελληνικο φορουμ?
    διοτι τωρα που γινετε συντήρηση δείχνει σημαίες άλλα δεν υπαρχή η ελληνική
    Απλά δεν υπήρχε χώρος να μπουν όλα τα φόρουμ κι έτσι έβαλαν τα πιο ενεργά.
    Δεν κλείνει το φόρουμ.
  • DarkGIWRGOS (GR1)DarkGIWRGOS (GR1) Αναρτήσεις: 379
    οχχχ καλα λεςς...!! τι γινετε??? με αυτο  με της σημαιες  http://prntscr.com/ai08vs

Ναι, είχα εντοπίσει τις δυσκολίες του νέου μπέριμοντ λόγω των απαιτήσεων που έχει. Για αυτό πρότεινα να μην έχει πυργοδεσπότη για είναι πιο βατό. Με την νέα αλλαγή λοιπόν, θα πρέπει να βρούμε το ένα στρατόπεδο που δεν θέλει ρουμπινάτα εργαλεία και να το βαράμε με χρόνους. Το ίδιο ισχύει και για τα άλλα γεγονότα...πόσους χρόνους μπορεί να έχουμε για να παίξουμε έτσι; Αλλιώς αν βαράμε και τα άλλα στρατόπεδα θα χάσουμε πολλά ρουμπινάτα εργαλεία. Οπότε καταλήγουμε σε αυτά που είπα από την αρχή...
    BoBski @ GR 1
  • PlayerOlibiakos (GR1)PlayerOlibiakos (GR1) Αναρτήσεις: 229
    Ο χρήστης Enchantress είπε:

Σχετικά με το Μπέριμοντ εάν κάποιος έχει screenshot που δείχνει ότι το βραβείο ήταν το κράνος να μου το στείλει σε πμ.
    Δλδ όπως λένε και ποιο πάνω αν δεν κραταμε screenshot για όλα τα αυτονόητα πράγματα στο game δεν θα βρούμε το δίκιο μας;;;
    PlayerOlibiakos @ GR 1
    ΤΗΕ LOOTER! - Farming players is my main hobby.
    Ειδικό εργαλείο για φάρμες: ιμάντες τάφρου
    Ειδικό "εργαλείο" για τη μεταφορά τους: ΑΥΤΟ!!
    Ο χρήστης DarkGIWRGOS (GR1) είπε:
    οχχχ καλα λεςς...!! τι γινετε??? με αυτο  με της σημαιες  http://prntscr.com/ai08vs
    Τι εννοείς; 
    Ναι, είχα εντοπίσει τις δυσκολίες του νέου μπέριμοντ λόγω των απαιτήσεων που έχει. Για αυτό πρότεινα να μην έχει πυργοδεσπότη για είναι πιο βατό. Με την νέα αλλαγή λοιπόν, θα πρέπει να βρούμε το ένα στρατόπεδο που δεν θέλει ρουμπινάτα εργαλεία και να το βαράμε με χρόνους. Το ίδιο ισχύει και για τα άλλα γεγονότα...πόσους χρόνους μπορεί να έχουμε για να παίξουμε έτσι; Αλλιώς αν βαράμε και τα άλλα στρατόπεδα θα χάσουμε πολλά ρουμπινάτα εργαλεία. Οπότε καταλήγουμε σε αυτά που είπα από την αρχή...

Αφού στο Μπέριμοντ δεν χρειάζεται να χρησιμοποιείς επιταχυντές. Επανεμφανίζονται μόνα τους.
    Ό, τι να'ναι.  Γράφουμε για να κάνουμε εντύπωση. 

• Chil (GR1)Chil (GR1) Αναρτήσεις: 41
    Καλησπέρα

εγώ κράτησα screen με το δώρο και την θέση μου κανα 4 ωρο αφού έπρεπε να είχε λήξει το μπερυ (δεν σκέφτηκα να το κανω στις 11:00, μετά πηγα βόλτα), τους το έστειλα..και το μακρύ κίτρινο καλώδιο...(κοινώς γείωση..κανονονική!!)
    θα εκπλαγω αν μου απαντήσουν σε αυτό αλλα κ στο επομενο mail που τους έστειλα...
    Μακάρι όπως λες να γίνει πιο εύκολο το μπερυ να γουστάρουμε, αλλα κραττώ μικρό καλάθι
    Chil @ GR 1
Sign In to comment.