Αρχική Goodgame Empire - Νέα Συζήτηση σχετικά με επίσημες ανακοινώσεις

Συζήτηση σχετικά με την Ενημέρωση: "Μπέριμοντ και Αλλαγές"

2

Σχόλια

• thanos13user (GR1)thanos13user (GR1) Αναρτήσεις: 2
    πολυ καλη αυτη η ενημερωση αλλα,τωρα απο σημερα η χτες, αντι για 500 αμυντικους και 700 επιθετικους παιρνουμε δυο αντικειμενα.εγω θα ελεγα στου top250 500 αμυντικοι,top 150επιθετικοι και τα αλλα οπως ειναι
  • νικήτας4 (GR1)νικήτας4 (GR1) Αναρτήσεις: 104
    Οι τίτλοι που κερδίζετε στο Μπέριμοντ, μένουν ενεργοί και μετά το τέλος του Μπέριμοντ, αλλά φυσικά σιγά σιγά θα χάνονται.

αυτο λετε δηλαδη θα τους εχουμε και θα χανονται σιγα οπως οι τιτλοι δοξας;ομως στους βαθμους μπεριμοντ λεει -0% ανα μερα
  • EmperorG (GR1)EmperorG (GR1) Αναρτήσεις: 1,634
    επεξεργάστηκε 10.10.2015
    Ωφείλω να ομολογήσω πως η τελευταία αναβάθμιση καλυτέρευσε το Μπέριμοντ κατά πολύ. Μπορεί να έχει αλλάξει εντελώς ο χαρακτήρας του, αλλά δώρα αντίστοιχα με του παλιού Μπέριμοντ είναι προσιτά πλέον.
    Παίζω μόνος μου, χωριά πόρων δεν έχω, επιθετικά στρατολογώ πιο αργά και από την καθυστέρηση λόγω προστασίας, αλλά αυτό το έκανα 7 ώρες μετά την πτώση της πρωτεύουσάς μας στο Μπέριμοντ του Οκτωβρίου 2014: http://prntscr.com/4teyxx

EmperorG @ GR 1
  • KostasGamer90 (GR1)KostasGamer90 (GR1) Αναρτήσεις: 122
    Καλη αναβαθμιση αλλα τα δωρα με χαλασαν,,,,,
    επεξεργάστηκε 11.10.2015
    Ερώτηση κρίσεως... μετά τη λήξη του Μπέριμοντ όσοι βγουν τοπ 100 θα πάρουν τα δώρα κατάταξης στους τίτλους ανδρείας; Ή απαιτούνται 95000 βαθμοί τόλμης για να μπορεί να τα διεκδικήσει;
    Διότι τώρα που έγινα αρχιοπλουργός μου έβγαλε ότι σε 1:30 ώρα θα μπω στην κατάταξη...

Παίζω μόνος μου, χωριά πόρων δεν έχω, επιθετικά στρατολογώ πιο αργά και από την καθυστέρηση λόγω προστασίας, αλλά αυτό το έκανα 7 ώρες μετά την πτώση της πρωτεύουσάς μας στο Μπέριμοντ του Οκτωβρίου 2014: http://prntscr.com/4teyxx

EmperorG @ GR 1
  • alexTHEBEST (GR1)alexTHEBEST (GR1) Αναρτήσεις: 1,618
    Ο χρήστης EmperorG (GR1) είπε:
    Ερώτηση κρίσεως... μετά τη λήξη του Μπέριμοντ όσοι βγουν τοπ 100 θα πάρουν τα δώρα κατάταξης στους τίτλους ανδρείας; Ή απαιτούνται 95000 βαθμοί τόλμης για να μπορεί να τα διεκδικήσει;
    Διότι τώρα που έγινα αρχιοπλουργός μου έβγαλε ότι σε 1:30 ώρα θα μπω στην κατάταξη...

δεν πολυ καταλαβα την ερωτηση σου λες αν οι ανταμοιβες των τιτλων ανδρειας θα ισχυουν κα ιγια μετα το μπερι?αν ειναι αυτο τοτε ναι
    Αγαπημενο τραγουδι John Legend,All of me
    Αγαπημενη σειρα Greys Anatomy
    Αγαπημενη περιοχη.κορινθια ολη!
    Χαρακτηρας https://www.youtube.com/watch?v=tXDA5Lu0w-M

Ονομα alexTHEBEST
    Επιπεδο 70
    Θρυλικο επιπεδο 87
    Βασιλιας alextTHEBEST ο Εκδικητικος
    Συμμαχια ΟΙ Βάραγγοι
    Πρωην συμμαχια Ε.Λ.Λ.Α.Σ
    Ρεκορ δοξας 137Κ
    Ττιλος τολμης alexTHEBEST ο Πλιατσικολογος!
    Ρεκορ τολμης 3210
    Μεγιστος τιτλος δοξας ο Αφοβος

επεξεργάστηκε 11.10.2015
    Ο χρήστης alexTHEBEST (GR1) είπε:
    δεν πολυ καταλαβα την ερωτηση σου λες αν οι ανταμοιβες των τιτλων ανδρειας θα ισχυουν κα ιγια μετα το μπερι?αν ειναι αυτο τοτε ναι
    Αναφέρομαι για την 100δα που θα έχει μπόνους σε επιθέσεις και λάφυρα (βασιλιάς του νυχιού, σύμβουλος πολέμου, υπέρτατος διοικητής, ηγέτης μάχης). Αυτοί οι τίτλοι είναι μετά τον αρχιοπλουργό των 95000 βαθμών. Αυτοί που πέρασαν το όριο έχουν ήδη τους αντίστοιχους τίτλους, όχι όμως όσοι είναι στην 100δα αλλά με λιγότερους από 95000 βαθμούς.

Μόλις απέκτησα αυτόν τον τίτλο:

http://prntscr.com/8q592b

Είμαι 3ος στην κατάταξη τόλμης (μετράνε και από αρκούδες και από λιοντάρια). Και χθες ήμουν μέσα στην 20δα, άλλα δεν τον είχα τον τίτλο.

EmperorG @ GR 1
  • billy-b (INT2)billy-b (INT2) Αναρτήσεις: 8
    Όσοι εχουν λιγοτερους απο 95.οοο βαθμους τολμης,δεν μπορουν να παρουν τους τιτλους :βασιλιάς του νυχιού, σύμβουλος πολέμου, υπέρτατος διοικητής, ηγέτης μάχης
    billy-bo @ Gr1
    Ο χρήστης billy-b (generic2) είπε:
    Όσοι εχουν λιγοτερους απο 95.οοο βαθμους τολμης,δεν μπορουν να παρουν τους τιτλους :βασιλιάς του νυχιού, σύμβουλος πολέμου, υπέρτατος διοικητής, ηγέτης μάχης
    μεγαλη πολυ βλακεια να πουμε εδω επειδη ουτε καν τοπ 100 δεν βγαινουμε!

Ονομα alexTHEBEST
    Επιπεδο 70
    Θρυλικο επιπεδο 87
    Συμμαχια ΟΙ Βάραγγοι
    Πρωην συμμαχια Ε.Λ.Λ.Α.Σ
    Ρεκορ δοξας 137Κ
    Ρεκορ τολμης 3210

• DDark (GR1)DDark (GR1) Αναρτήσεις: 631
    το χάλασαν το μπερι 
    1
    στης νομάδες με μια επίθεση μπορείς να πάρεις ενα διακοσμητικό
    στο μπερι με μια επίθεση μπορείς κανεις να παρει διακοσμητικό?(~205δ.τ.)

2
    στης νομαδες με μια κανονική-νορμάλ προσπάθεια μπορεί ο καθένας να πάρει ενα-δυο σετακια με μοναδικά
    στο μπερι γίνετε?
    στα ξένα γίνετε?
    σε αλλα event γίνετε?

ολα τα event τα έκαναν σαν της νομάδες άλλα απο τα δώρα κανένα δεν φτάνει της νομάδες
    DDark-4-ever
    Darkness-4-ever
    Τώρα ναι, έτσι είναι. Και μετά τη λήξη του Μπέριμοντ το ίδιο θα ισχύσει; Διότι αν ισχύσει, είναι ζήτημα αν θα υπάρχουν πάνω από 20 άτομα στο σέρβερ μας με τόσους βαθμούς.

EmperorG @ GR 1
    Ο χρήστης Jackalopis (GR1) είπε:
    Τώρα ναι, έτσι είναι. Και μετά τη λήξη του Μπέριμοντ το ίδιο θα ισχύσει; Διότι αν ισχύσει, είναι ζήτημα αν θα υπάρχουν πάνω από 20 άτομα στο σέρβερ μας με τόσους βαθμούς.
    Πολλα λες 20 φιλε μου :) 
    6-7 ειναι :) πανο απο 90.000
    τωρα ειναι πανω απο 30

Ονομα alexTHEBEST
    Επιπεδο 70
    Θρυλικο επιπεδο 87
    Συμμαχια ΟΙ Βάραγγοι
    Πρωην συμμαχια Ε.Λ.Λ.Α.Σ
    Ρεκορ δοξας 137Κ
    Ρεκορ τολμης 3210

τωρα ειναι πανω απο 30
    Τωρα 
    Εντομεταξη μπορω να στρατολογισω του στρατιοτες που δινει το μπερι γτ ;;;
    εφοσον εχουμε τους τιτλους

Ονομα alexTHEBEST
    Επιπεδο 70
    Θρυλικο επιπεδο 87
    Συμμαχια ΟΙ Βάραγγοι
    Πρωην συμμαχια Ε.Λ.Λ.Α.Σ
    Ρεκορ δοξας 137Κ
    Ρεκορ τολμης 3210

• fao (GR1)fao (GR1) GR1 Αναρτήσεις: 411
    τωρα ειναι πανω απο 30
    Τωρα 
    Εντομεταξη μπορω να στρατολογισω του στρατιοτες που δινει το μπερι γτ ;;;
    Eφτασες εναν απο τους τιτλους που το επιτρεπει μαλλον

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:ΑΝ ΣΑΣ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΣΤΟ ΜΠΕΡΙΜΟΝΤ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ-ΣΚΑΦΗ,ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ :Ρ

Συμμαχια:ΟΣΔ ΠΑΝΙΣΧΥΡΟΙ
    Eπιπεδο:70
    Αυτο που μισω πιο πολυ:MINECRAFT
    Χομπι:Ψαρεμα
    Αγαπημενα παιχνιdια:Bloodborne,GTA V,Dark Souls III,Battlefield 4,Fifa 17,Witcher III

• PlayerOlibiakos (GR1)PlayerOlibiakos (GR1) Αναρτήσεις: 229
    Άλλη μία πατάτα που ξεσκεπάζω:

Η αιματολεπίδα δίνει λέει 150% ταχύτερη στρατολόγηση του αυτοκρατορικού φρουρού. Η πραγματικότητα είναι ότι από 3':05" που ήθελε έκαστος στο συμπόσιο έπεσε στα 2':38". Όποιος ανακαλύψει πως προκύπτει το 150% ενώ είναι 17% ας μου πει και σκίζω τα πτυχία μου. Για την ιστορία έπρεπε με 150% να είναι 1':14"...
    PlayerOlibiakos @ GR 1
    ΤΗΕ LOOTER! - Farming players is my main hobby.
    Ειδικό εργαλείο για φάρμες: ιμάντες τάφρου
    Ειδικό "εργαλείο" για τη μεταφορά τους: ΑΥΤΟ!!
  • NewLEON1 (AU1)NewLEON1 (AU1) Αναρτήσεις: 3,244
    Ο χρήστης PlayerOlibiakos (GR1) είπε:

Η αιματολεπίδα δίνει λέει 150% ταχύτερη στρατολόγηση του αυτοκρατορικού φρουρού. Η πραγματικότητα είναι ότι από 3':05" που ήθελε έκαστος στο συμπόσιο έπεσε στα 2':38". Όποιος ανακαλύψει πως προκύπτει το 150% ενώ είναι 17% ας μου πει και σκίζω τα πτυχία μου. Για την ιστορία έπρεπε με 150% να είναι 1':14"...

Το 150% δεν σημαίνει ότι από το πχ. 1000% που θα έχεις στην ταχύτητα, αυτό θα γίνει 2500%. Θα πάει 1000+150 = 1150%. 
  • pantelis35 (GR1)pantelis35 (GR1) Αναρτήσεις: 10
    γεια σας και από εμενα αυτό που εχω να πω είναι ότι είναι πιο οραιο τωρα αλλα αυτό που θα πρωτινο εν ξερω αν είναι καλο να γινει να φτιαχτει άλλη μια ομαδα στο μπεριμοντ ας που με μια πορτοκαλι
  • EnchantressEnchantress Αναρτήσεις: 2,845
    Ο χρήστης PlayerOlibiakos (GR1) είπε:

Όλα τα μπόνους ταχύτητας λειτουργούν αθροιστικά, και ο στρατώνας και η Δ.Ταξη (και η περιοχή άσκησης αν υπάρχει). Πες ότι φτάνουμε στο 400% μπόνους ταχύτητας και με το συμπόσιο έχουμε +600%, δηλαδή 1000% ταχύτητα σε σχέση με την αρχική τιμή, το 150% από τον τίτλο θα κάνει το 1000%--> 1150%
    Άρα μια βελτίωση της τάξης του 15% ανταποκρίνεται σε αυτό που βλέπεις, ενώ χωρίς το συμπόσιο θα ήταν από 400% και θα πήγαινε 550%, δηλαδή μια βελτίωση της τάξης του 37,5%.

• amalas (GR1)amalas (GR1) Αναρτήσεις: 1
    Σχετικα με το Μπεριμοντ η γνωμη μου ειναι να αφηθει ετσι πως ειναι στις 48.5 μερες και να τελιωσει φισιολογικα. Ξερω οτι το game εχει προγραμμα αλλα ειναι αδικο οι παιχτες να χασουν αμοιβες. Δεν φταινε σε τιποτα που σπαταλανε στρατο και ρουμπινια μερικοι ενας απο αυτους και εγω. 
  • PlayerOlibiakos (GR1)PlayerOlibiakos (GR1) Αναρτήσεις: 229
    τελικά θα δοθούν τα δώρα της 120αδας και της 250αδας στο μπέρι και πότε;;
    PlayerOlibiakos @ GR 1
    ΤΗΕ LOOTER! - Farming players is my main hobby.
    Ειδικό εργαλείο για φάρμες: ιμάντες τάφρου
    Ειδικό "εργαλείο" για τη μεταφορά τους: ΑΥΤΟ!!
Sign In to comment.