Domů Czech & Slovak Krčma (off-topic)

Potřebujeme nové moderátory!

ModerátorNeustále hledáme nové talenty do našeho týmu. A tím myslíme vás! Pokud si myslíte, že nám můžete pomáhat s organizací a informováním komunity a při tom všechny bavit, tak se přihlaste. Potřebujeme pomoci s fórem, zákulisním děním u oznámení, na Discordu i s našimi dalšími účty na sociálních sítích.

Pokud vás to zaujalo, klikněte ZDE

Adobe cs5

2»

Komentáře

• démon113démon113 Komentářů: 620
    upraveno 24.10.2014
    MATY20002 napsal: »
    Ahoj, díky, ale můžu se zeptat proč všichni nemáte rádi slunečnici ?...Já z ní stahoval už celkem dost obrázků, a ještě ani jeden vir.. Zato z ulož.to už mi to zachytilo desítky virů.

Je pomalá a pokud zde stahuješ věci které legálně stojí přes 2000KČ se sekají,nejedou, a obsahují špionážní viry která vaše běžná kontrola(antivir) nezachytí.
    Začal jsem od znova :)

Jméno ve hře: démon 113
    Level: 21
    Aliance: lord of dragons

smiley_tag.0936861001440418394.gif
  • MATY2000 (CZ1)MATY2000 (CZ1) CZ1 Komentářů: 3,713
    upraveno 24.10.2014
    démon113 napsal: »
    Je pomalá a pokud zde stahuješ věci které legálně stojí přes 2000KČ se sekají,nejedou, a obsahují špionážní viry která vaše běžná kontrola(antivir) nezachytí.

A jak teda zjistim, zda ten vir mám.. ?
    MATY2000, CZ1

upraveno 24.10.2014
    A jak teda zjistim, zda ten vir mám.. ?
    Pokud nemáš stahni si zdarma antivir Microsoft Security Essentials a aktualizuj si nejlepší verzi a ten vše odhalí.

upraveno 24.10.2014
    Pokud nemáš stahni si zdarma antivir Microsoft Security Essentials a aktualizuj si nejlepší verzi a ten vše odhalí.

A to stáhnu kde ? :confused:
    MATY2000, CZ1

• Shalim3Shalim3 Komentářů: 55
    upraveno 25.10.2014
    - prosím moda o smazání - dík ;)
    Shalim @ cs 1
    upraveno 25.10.2014

Nejsou to viry ale spyware, spyware se dá snadno odhalit pomocí programů tomu určených. Placené antiviry už detekce spywaru umožňují, zachycují je jako potencíálně nechtěné aplikace - je potřeba mít povolenou jejich detekci. Pokud nemáte antivir, který hledání spywaru umožňuje existuje spousta těchto programů zdarma (spyware terminator) tyto programy vás však neochrání proti virům

Jinak pro neznalé: spyware je program, který odesílá bez vašeho vědomí statistické údaje (navštěvované stránky, stažené soubory atd.), ty pak slouží člověku, který spyware vytvořil - dají se použít třeba pro reklamu na internetu - tedy na stránkách se vám zobrazuje reklama, která je vám bližší, nebo můžou sloužit jen ke statistikám. Spyware sám o sobě není pro váš počítač nebezpečný, ale je to vlez do vašeho počítače a soukromí, proto ho většina uživatelů nechce...

Souhlasím s tím že na slunečnici je spoustu spywaru, ale tyto spyware mohou být součástí i originálního programu - slouží ke zjištění jaké funkce uživatel používá (například zoner photo studio toto obsahuje).

Na ulož.to nejenže stáhnete spyware, ale s tím i spojený trojan, který může stahovat další škodlivé programy a zároveň stěžovat detekci antivirovým programům.

Jak říkám na slunečnici jsem žádný vir nestáhl, a ano souhlasím, spywaru je tam spousta, ale spyware je dnes všude.. ;)
    Shalim @ cs 1
    upraveno 25.10.2014
    A to stáhnu kde ? :confused:

Na stránkách windows nebo na dalších stránkách jako je třeba e-dowload a další.
    Nejsou to viry ale spyware, spyware se dá snadno odhalit pomocí programů tomu určených. Placené antiviry už detekce spywaru umožňují, zachycují je jako potencíálně nechtěné aplikace - je potřeba mít povolenou jejich detekci. Pokud nemáte antivir, který hledání spywaru umožňuje existuje spousta těchto programů zdarma (spyware terminator) tyto programy vás však neochrání proti virům

Jinak pro neznalé: spyware je program, který odesílá bez vašeho vědomí statistické údaje (navštěvované stránky, stažené soubory atd.), ty pak slouží člověku, který spyware vytvořil - dají se použít třeba pro reklamu na internetu - tedy na stránkách se vám zobrazuje reklama, která je vám bližší, nebo můžou sloužit jen ke statistikám. Spyware sám o sobě není pro váš počítač nebezpečný, ale je to vlez do vašeho počítače a soukromí, proto ho většina uživatelů nechce...

Souhlasím s tím že na slunečnici je spoustu spywaru, ale tyto spyware mohou být součástí i originálního programu - slouží ke zjištění jaké funkce uživatel používá (například zoner photo studio toto obsahuje).

Na ulož.to nejenže stáhnete spyware, ale s tím i spojený trojan, který může stahovat další škodlivé programy a zároveň stěžovat detekci antivirovým programům.

Jak říkám na slunečnici jsem žádný vir nestáhl, a ano souhlasím, spywaru je tam spousta, ale spyware je dnes všude..
    také souhlasím ale pokud máš microsoft security essentials ten má v sobě jak antivir tak i bránu proti spywaru.

upraveno 25.10.2014
    Na stránkách windows nebo na dalších stránkách jako je třeba e-dowload a další.

také souhlasím ale pokud máš microsoft security essentials ten má v sobě jak antivir tak i bránu proti spywaru.
    Už jsem stáhl, jdu dát test, tak uvidím :)
    MATY2000, CZ1

• mimonatormimonator Komentářů: 370
    upraveno 25.10.2014
    Elam napsal: »
    Slunečnice a další tyhle stránky nejsou vůbec důvěryhodné stránky.
    Nikdo to nekontroluje, takže lidé na ně často dávají programy se skrytými "trojáky" a jinými viry, pokud nemáte lepší nejlépe placený anti-virák tak to nezjistí a počítač by mohl mít po delší době problémy - zpomalení chodu, "program přestal pracovat", atd.

To už je lepší najít důvěryhodnou stránku, většinou mají to "HTTPS" v zelené kolonce kde je i popis ochrany, nebo si to někde hold trošku zaplatit a mít kvalitu a zároveň jistotu :p.

Tyto programy jsou i v různých Wordech či Excelech a i v některých nahrávacích programech obrazovky a zvuku (zejména pro LP/GP), myslím že v BandiCam to je také a možná i ve Fraps - ale nejsem si u tohoto jistá - každopádně si budete muset zaplatit, základní BandiCam s dalšími stojí v přepočtu na CZK okolo 800 Korun, ale čím lepší verze tím dražší.
    Je i verze "zdarma", ale zde máte jen omezené podmínky.

PS: Osobně bych mohla přes Email poslat kopii Wordu/Excelu (či co mám), ale nevím jestli to vyjde :p.

"Program nereaguje" nemusí mať za následky len vírus, ale aj preťaženie systému, či otvorených "1000" okien na internete ;)
    upraveno 25.10.2014
    mimonator napsal: »
    "Soubor přestal pracovat" nemusí mať za následky len vírus, ale aj preťaženie systému, či otvorených "1000" okien na internete ;)

Už jsem se lekl :D
    MATY2000, CZ1

upraveno 25.10.2014
    mimonator napsal: »
    "Soubor přestal pracovat" nemusí mať za následky len vírus, ale aj preťaženie systému, či otvorených "1000" okien na internete ;)

Ahoj vidím že se v tom nevyznáš. Toto to napíše v případě že je soubor poškozen nebo máte blbý operační systém.

upraveno 25.10.2014
    Už prohledávám.. :) 1hodina 37minut a mam to teprve v půlce, mam zkontrolovaných 110k položek :D
    MATY2000, CZ1

upraveno 25.10.2014
    Už prohledávám.. :) 1hodina 37minut a mam to teprve v půlce, mam zkontrolovaných 110k položek :D

mě to trvá asi 2 dny a kontroluje to 100000000 položek.nekecám!! Aspoň je vidět že ten program najde vše.

• mimonatormimonator Komentářů: 370
    upraveno 25.10.2014
    Ahoj vidím že se v tom nevyznáš. Toto to napíše v případě že je soubor poškozen nebo máte blbý operační systém.

Viem, viem, ale pomýlil som si to s "program/stránka nereaguje" ;)
    upraveno 25.10.2014
    Ten windows program je na hledání virů skvělý, možná jeden z nejlepších, bohužel jako prevence proti virům není moc dobrý. Pokud antivirus se slušným skenem virů a slušným antivirem zdarma, tak doporučuji jednoznačně avast. Jeho jediná nevýhoda je, že zpomaluje start PC a procesů. Test po restartu je u avastu vážně skvělá věc ;)
    Shalim @ cs 1
    upraveno 26.10.2014
    Shalim3 napsal: »
    Ten windows program je na hledání virů skvělý, možná jeden z nejlepších, bohužel jako prevence proti virům není moc dobrý. Pokud antivirus se slušným skenem virů a slušným antivirem zdarma, tak doporučuji jednoznačně avast. Jeho jediná nevýhoda je, že zpomaluje start PC a procesů. Test po restartu je u avastu vážně skvělá věc ;)

Pokud potřebuješ dobrý program na všechno tak na viry AVG a na ostatní ten windows a máš neprorazitelný počítač.

• FILIPHAJEK222FILIPHAJEK222 Komentářů: 1,532
    upraveno 26.10.2014
    Maty zkus to normálně přes oficiální stránku adobe, ale to je placený. Pokud to chceš nějak zadarmo, tak spíš hledej EN stránky, tam to neni tak zavirovaný jak třeba ulož.to a slunečnice a další cz stránky.
    FILIPHAJEK222
    Už nehraju.
    Všechny důležitě odkazy naleznete zde.

• Pend73Pend73 Komentářů: 2
    upraveno 28.10.2014
    Já osobně proti slunečnici nic nemám, upřednostňuju stahuj.cz, z cizích zkus třeba http://download.cnet.com. Ona rychlost stahování může být dost ovlivněna nastavením Tvého připojení, konkrétně DNS serveru (ať už v počítači nebo v routeru, pokud ho používáš). No a pak samozřejmě rychlostí Tvého připojení ☺☺☺
    Pend73 @ cs 1
Sign In to comment.