Domů Czech & Slovak Podněty, pochvala a kritika

Potřebujeme nové moderátory!

ModerátorNeustále hledáme nové talenty do našeho týmu. A tím myslíme vás! Pokud si myslíte, že nám můžete pomáhat s organizací a informováním komunity a při tom všechny bavit, tak se přihlaste. Potřebujeme pomoci s fórem, zákulisním děním u oznámení, na Discordu i s našimi dalšími účty na sociálních sítích.

Pokud vás to zaujalo, klikněte ZDE

Změny u mistra kováře

12127

Komentáře

• bobdylen (CZ1)bobdylen (CZ1) CZ1 Komentářů: 35
    Freya napsal(a):
    bobdylen (CZ1) napsal(a):
    Strad75 (CZ1) napsal(a):
    hehe, tu řešíme jestli se dá vyjezdit těch 175k a furt sme se motali kolem bodů. Noo a on je ještě jinej problém, proč to nakonec asi nedopadne. Na to to vyjezdit padne tak hodněčasenek, že i když by člověk chtěl, tak to nedá kvůli nim...

Takže beru zpět, snižte max tak na 100k:-D
    Ani na těch 100k ti urychlováky stačit nebudou a uklikáš se D... jen 1500 utoku to dáš když to bude 100k tak jen 1000..)
    Snížení limitu pro okrasu bylo součástí návrhu který jsme předložili.... :)
    Myslíš že to bude do září .D  hodně lidí na mapě bud umírá nebo končí D
  • FreyaFreya Moderator Komentářů: 2,072
    Freya napsal(a):
    Strad75 (CZ1) napsal(a):
    hehe, tu řešíme jestli se dá vyjezdit těch 175k a furt sme se motali kolem bodů. Noo a on je ještě jinej problém, proč to nakonec asi nedopadne. Na to to vyjezdit padne tak hodněčasenek, že i když by člověk chtěl, tak to nedá kvůli nim...

Takže beru zpět, snižte max tak na 100k:-D
    Ani na těch 100k ti urychlováky stačit nebudou a uklikáš se D... jen 1500 utoku to dáš když to bude 100k tak jen 1000..)
    Snížení limitu pro okrasu bylo součástí návrhu který jsme předložili.... :)
    Myslíš že to bude do září .D  hodně lidí na mapě bud umírá nebo končí D
    Bohužel netuším.... nejvíc to záleží asi na výsledcích monitoringu.... jestli budou spokojeni s vývojem situace..
  • abila (CZ1)abila (CZ1) CZ1 Komentářů: 9
    jj, dobrá odvykačka  ;)
  • zlobítko12 (CZ1)zlobítko12 (CZ1) CZ1 Komentářů: 1
     Zdravím  .Strade75 . 175k by mě zajímalo jak v klidu najezdíš bez  truhel . když z 1 utoku máš 100chanských bodů to bys u toho musel sedět nonstop 3 dny.........
    asi zapomínáš na chána. nevím jak dlouho hraješ, ale není to tak dávno kdy jsme jezdili utoky za 180 až 200 desek :smile: a ano musel jsi být aktivní abys najel 200k ti co kupovali bonusi dělali i mega a nikomu to nevadilo. blbost byla, že udělali neomezené nákupy pro každýho a neplatiči zjistili jak se dá bez peněz dělat mega desek :smiley: ted vám to vzali a už se vám bez beden a s červenýma praporama najednou jezdit nechce :wink: holt smolík :smiley:
     Zdravím  .Strade75 . 175k by mě zajímalo jak v klidu najezdíš bez  truhel . když z 1 utoku máš 100chanských bodů to bys u toho musel sedět nonstop 3 dny.........
    asi zapomínáš na chána. nevím jak dlouho hraješ, ale není to tak dávno kdy jsme jezdili utoky za 180 až 200 desek :smile: a ano musel jsi být aktivní abys najel 200k ti co kupovali bonusi dělali i mega a nikomu to nevadilo. blbost byla, že udělali neomezené nákupy pro každýho a neplatiči zjistili jak se dá bez peněz dělat mega desek :smiley: ted vám to vzali a už se vám bez beden a s červenýma praporama najednou jezdit nechce :wink: holt smolík :smiley:
    Hraji velmi dlouho pamatuji když byla hra ještě "normální".. byl max 40 lvl žádné urychlováky , jen ted se hra zvrhla v kasičku ggs , niky jsem neměl  potřebu zbytečně jet beze smyslu .. Škoda jen že ted cca 14 dní když dali pořadne osobní  okrasy do akcí, to ted kovářem  uplně zabili a znovu jsou pro platící , nikdy jsem nomády nehrotil do pul mega .....)
    Zdar a síru,

osobně se považuji za rekreačního hráče, takže jsem tu prvně a s nějvětší pravděpodobností naposledy, proto si případné reakce pravděpodobně ani nepřečtu. Nicméně ten kopec nesmyslů, kterými se zdůvodnily poslední změna u kováře, to bych se styděl napsat o půlnoci na zeď opuštěného hřbitova.

"od uvedení loňských změn u kováře došlo k masivní inflaci a ve hře se začaly hromadit obrovské zásoby předmětů, které lze koupit. Výsledkem je nevyvážená a nepředvídatelná hratelnost. Ta nám zároveň ztěžuje správnou implementaci aktualizací a změn, protože by mohly mít neblahý vliv na hratelnost u všech hráčů nebo ještě hůř, mohly by ovlivnit pouze určitou skupinu hráčů. Proto jsme museli provést některé změny u kováře, abychom tento problém zmírnili a dostali zásoby pod kontrolu. Nejčastěji se objevujícími položkami ve hře jsou nástroje v různých podobách, ačkoli problémy nám dělají i jiné zásoby.

- hromadit předměty lze do kapacity inventáře a lze předpokládat, že se už předem počítalo s tím, že může být využita a nemůže to být tedy překvapení. Obrovské zásoby si lze tedy jen těžko vytvořit.

- Aktualizaci a změny mají dopad na všechny hráče ve hře. Samozřejmě, že mohou více či méně ovlivnit pozitivněji či negativněji určitý okruh hráčů, podle zvolené strategie, stylu hry atd., ale to je riziko každého a děje se tak skoro pokaždé.

- Pokud vám dělají problém nástroje a jiné zásoby, lze to snadno omezit jejich skladovatelnou kapacitou a ne dělat takové zhovadilosti, schovávané za pomoc hráčům.

Kvůli tomu měníme způsob, jakým můžete u kováře nakupovat nástroje a některé další předměty. K dispozici nyní budou tři skupiny balíčků. První skupina obsahuje omezenou zásobu levných balíčků. S ní můžete nakupovat a používat nástroje, i když jste jen běžný hráč. Druhá skupina je dražší, ale stále omezená souprava balíčků. Poslední skupina je neomezená, ale je poměrně nákladná a bude vhodná pro nejoddanější hráče, kteří se účastní všech našich akcí.

- Považuji se za hráče, který se v rámci možností účastní všech vašich akcí (do současnosti i v celku medailově solidně úspěšný), ale nenalézám jedinou pozitivní věc na těchto změnách. To bych si musel postavit mincovnu, protože jinak jsem v řiti.

Uvědomujeme si, že to pro některé hráče znamená omezení dostupnosti nástrojů a některých dalších předmětů. Tuto změnu však musíme provést, abychom zachovali zdravou rovnováhu v celé hře. Doufáme, že chápete nutnost tohoto kroku a také doufáme, že to bude mít jen minimální vliv na váš požitek z našich her."

- Zachovat takhle rovnováhu ve hře, je jako stanovit v hospodě, že desítek může ček vypít jen 5, pak musí 5 jedenáctek a až když nebude mít dost, může pít neomezeně dvanáctku... :o) Hra jako taková je pro všechny stejná. Každý má možnosti jako kterýkoli jiný hráč. Každý má možnost jezdit či nejezdit akce, nakupovat či nenakupovat věci, stavět či nestavět, útočit či nikoli atd.

Takže tolik za mě a možná, že kdyby to neprovázela ta snůška blábolů, bylo by to snesitelnější :/
    Lépe bych to nenapsal ..plný souhlas
  • Tomy 30 (CZ1)Tomy 30 (CZ1) CZ1 Komentářů: 248
    Balík4 (CZ1) napsal(a):
    STBL (CZ1) napsal(a):
    Ono je to dvousečný a i ty bys měl byt rád za hráče kteří jsou zde pro zábavu jinak tu budete samy se svejma rubínama a spoustou mrtvol protože  relax hráči hrát přestanu  nebude tu co dělat. Už jsem to zažil před léty a je to tu znova. Hru hraješ aby jsi se nenudil ale podle tebe mam 5 dní verbovat abych jeden večer jezdil? takhle si člověk zahrál par hodinek předháněl se z ostatníma na své úrovni a byl spokojenej. 
      Máš postavené kasárny? Předpokládám že ano .. proč si to stavěl? ... to jsou šupy tohle to :-)
    Ty snad používáš na akce výhradně naverbované jednotky??? Já třeba na akce beru výhradně od kováře nebo nomáda.
    Tomy 30 @ cs 1
  • Balík4 (CZ1)Balík4 (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,345
    Tomy 30 (CZ1) napsal(a):
    Balík4 (CZ1) napsal(a):
    STBL (CZ1) napsal(a):
    Ono je to dvousečný a i ty bys měl byt rád za hráče kteří jsou zde pro zábavu jinak tu budete samy se svejma rubínama a spoustou mrtvol protože  relax hráči hrát přestanu  nebude tu co dělat. Už jsem to zažil před léty a je to tu znova. Hru hraješ aby jsi se nenudil ale podle tebe mam 5 dní verbovat abych jeden večer jezdil? takhle si člověk zahrál par hodinek předháněl se z ostatníma na své úrovni a byl spokojenej. 
      Máš postavené kasárny? Předpokládám že ano .. proč si to stavěl? ... to jsou šupy tohle to :-)
    Ty snad používáš na akce výhradně naverbované jednotky??? Já třeba na akce beru výhradně od kováře nebo nomáda.
     Hraju to stejně jako vy a ty verbované pak propusím, protože moc žerou :-)
    Balík4 @ cs 1
    Freya napsal(a):
    Morik (CZ1) napsal(a):
    Tomy 30 (CZ1) napsal(a):
    Morik (CZ1) napsal(a):
    No, nápad každopádně dobrý, ale 170 za 100 beden, atd. je trochu moc :smile:

No ono by nevadilo kdyby to bylo zvednutý, třeba 3x, ale 10x taková cena to je opravdu strop.
    Souhlas, ale je lehčí připsat nulu, než vymýšlet nějaký kompromis :smile:

Zdravím vás všechny.
    Vím že to není populární změna.. ale je to jedna z nejméně bolestivých variant, která by se měla pokusit snížit inflaci ve hře. Která co si budeme povídat, je problém...
    Myslím, že nám všem na začátku přišlo hodně zvláštní, že jsou ty nástroje tak strašně levné a nelimitované...tenkrát jsme si mysleli, že je to bug. Nebyl. Ale zároveň to té hře vůbec nepomohlo....

Bylo by dobré ujasnit si pojmy. Inflace je zdražení a to tou změnou udělali. Stejně tak jako v minulosti inflace zlikvidovala našetřené losy do kolotoča. Korouhve znehodnocují tím, že přidávají další a stále lepší praporky a prostředky na slávu a proti tomu stojí časově omezený bonus za prachy s několika sty procent, který si nikdo kromě tupých amíků nekoupí. Přidávání nových a nových super dílků na cokoli bez aktualizování všemožných odměn. Práce vývojářů je nekoncepční amatérismus.

Četl jsem tady už spousty vysvětlení jak není možné to či ono a po čase ty věci najednou šly. Komunikace ze strany GGS vůči hráčům je už roky stejná. Budou se snažit všechny tahat za nos, než aby přiznali, že to co udělali bylo nepromyšlené.
    Balík4 @ cs 1
    od uvedení loňských změn u kováře došlo k masivní inflaci a ve hře se začaly hromadit obrovské zásoby předmětů, které lze koupit.

https://ctrlv.cz/y80R

Rád bych se toho zbavil, ale několik let marně čekám na to, až provedou to co plánovali. Omezit rozmanitost v prostředcích, které se získávají z odměn a pod. Ale ti turci co tohle slibovali už tam zřejmě nepracují a noví přišli s jinými nápady :-)
    Balík4 @ cs 1
  • FreyaFreya Moderator Komentářů: 2,072
    Balík4 (CZ1) napsal(a):
    od uvedení loňských změn u kováře došlo k masivní inflaci a ve hře se začaly hromadit obrovské zásoby předmětů, které lze koupit.

Rád bych se toho zbavil, ale několik let marně čekám na to, až provedou to co plánovali. Omezit rozmanitost v prostředcích, které se získávají z odměn a pod. Ale ti turci co tohle slibovali už tam zřejmě nepracují a noví přišli s jinými nápady :-)
    Ahoj, vím že to pro hodně lidí je bolestivá změna.... zkusili jsme s kolegy navrhnout pár návrhů, včetně právě přidání dalších položek do obchodu u Nomádů, Měničů, Samurajů atd, které by mohli trochu zacelit tuto ránu.... ale zda z toho něco bude akceptováno.... to zdaleka není jisté....

Freya napsal(a):
    Balík4 (CZ1) napsal(a):

Ahoj, vím že to pro hodně lidí je bolestivá změna.... zkusili jsme s kolegy navrhnout pár návrhů, včetně právě přidání dalších položek do obchodu u Nomádů, Měničů, Samurajů atd, které by mohli trochu zacelit tuto ránu.... ale zda z toho něco bude akceptováno.... to zdaleka není jisté....

Já nepatřím mezi ty, kteří kritizují změny které udělali teď, ale kritizuji tu nekoncepčnost a amatérismus.
    Jak dlouho je ve hře pivovar? A k čemu jsou u něj ty dva posuvníky když jsou nefunkční? https://ctrlv.cz/3GQZ
    Můžeš to používat akorát jako antistres a posunovat je z jedné strany na druhou .. nic víc to nedělá :-)

Hodně příspěvků je o tom, že neplatící by měli mít stejnou šanci vyjezdit všechny odměny, nebo "alespoň" okrasu. Tvl. proč? Neplatící by neměli mít ani možnost chtít cokoli po podpoře .. ta by se plně měla věnovat těm, kteří je živí a nemuseli by pak ke každému přistupovat hned od začátku jako ke zloději a podvodníkovi.
    Balík4 @ cs 1
  • filda30 (CZ1)filda30 (CZ1) CZ1 Komentářů: 27
    Nezlobte se na mě, ale hrozně mě baví číst stížnosti na to že se nedá dojet akce do konce odměn.... pane bože no a co?... Zboří se vám svět? Nebo chytnete depku že se nevidíte na prvních místech v tabulkách? Mě teda fakt ne.... Pokud mě k tomu "nedonutili" kolegové v lize kvůli zlaté medaili tak jsem to stejně nikdy nedojížděl... nějak nevidím důvod.
    Je pravda, že se mi úprava taky nelíbí, ale jelikož jsem nikdy neměl a nebudu mít ambice se honit do top 50 nebo do top100 tak budu hrát v klidu a na pohodu s tím co je a hraní tomu přizpůsobím. vyjedu odměny potřebný na běžný provoz a klídek. 
    Proč to GGS udělalo je na dlouhou polemiku.... osobně se přikláním k nenažranosti :D
    A co se týká okras, tak z cizáka a krkavce jde získat stejně snadno jako dosud, 5,8M fakt není žádný problém, a to že se třeba nebude dát vyjet u nomáda?.... No tak nebude.... potrhají se mi z toho žíly?...... Sorry jako.... asi ne.
  • STBL (CZ1)STBL (CZ1) CZ1 Komentářů: 9
    filda30 (CZ1) napsal(a):
    Nezlobte se na mě, ale hrozně mě baví číst stížnosti na to že se nedá dojet akce do konce odměn.... pane bože no a co?... Zboří se vám svět? Nebo chytnete depku že se nevidíte na prvních místech v tabulkách? Mě teda fakt ne.... Pokud mě k tomu "nedonutili" kolegové v lize kvůli zlaté medaili tak jsem to stejně nikdy nedojížděl... nějak nevidím důvod.
    Je pravda, že se mi úprava taky nelíbí, ale jelikož jsem nikdy neměl a nebudu mít ambice se honit do top 50 nebo do top100 tak budu hrát v klidu a na pohodu s tím co je a hraní tomu přizpůsobím. vyjedu odměny potřebný na běžný provoz a klídek. 
    Proč to GGS udělalo je na dlouhou polemiku.... osobně se přikláním k nenažranosti :D
    A co se týká okras, tak z cizáka a krkavce jde získat stejně snadno jako dosud, 5,8M fakt není žádný problém, a to že se třeba nebude dát vyjet u nomáda?.... No tak nebude.... potrhají se mi z toho žíly?...... Sorry jako.... asi ne.
    Mě osobně vůbec nejde o odměny ani o to byt v top 50-100-250 a ani nejsem neplatící hráč to pěto tu měsíčně nechám zase buďme soudní GGE není zase taková pecka takže cena odpovídá kvalitě. Dle mého to bylo dobře vyváženo pro hráče co mají i realný život. Náklady vyrovnali výdělek a bylo jedno jestli dohraješ půl odměn nebo až do konce. Tet jelikož je to provázaní tak po par akcích nebudeš mít nic a na nic. A jak jsem psal už víš hra by měla bavit a čekat 1,5hod na to až budeš moct jet znovu na nomády protože nemáš přeskakovače nebo koukat hodinu a něco na vojáky jak jedou na cizáky protože nemáš pírka není zábava
  • Rani (CZ1)Rani (CZ1) CZ1 Komentářů: 80
    upraveno 09.06.2021
    Tohle je zase diskuze :smile:

Berte to tak, že "bezlimitní" kovář byl bug a teď to "opravili". Proč bychom měli mít miliony urychlovačů, pírek, cajku a nevím čeho - když slouží "jen" k tomu, abychom jezdili jejich hloupé akce.

Kdyby raději popřemýšleli nad tím, jak opět udělat boj hráčů smysluplnější. Dříve se jezdilo kvůli slávě - a to podělali cizákama. Tak třeba vymyslet nějaké odměny vztažené k útokům na hráče. A tím nemyslím stávající situaci, kdy jeden top hráč nakoupí statisíce army a je schopen potrápit středně velkou alianci.

Jinak je tu hodně příspěvků o tom, jak jsou platící hráči zvýhodněni. Tady bych si dovolil poukázat na neskutečnou devalvaci všeho, co lze na hře koupit. Elementál, Horal a spousty dalších jsou prodány za mizerných pár zlatek. A okrasy je taky sranda - třeba Králové někdejší i budoucí bohužel rozhodně budoucí nejsou :smile:

Mějte pěknou hru

Rani
    Rani @ cs 1
  • j3167 (CZ1)j3167 (CZ1) CZ1 Komentářů: 3
    upraveno 09.06.2021
    Pánové a dámy, dokud jim za ty jejich nesmysly platíme, asi nás to baví. Platíme na hlavní hře, na vnějším, na horizontu...  Platíme všude. Někdo víc, někdo méně, ale i ti co neplatí vůbec jsou součástí hry a hra by je měla bavit. Bohužel za cca 10let se hra stává méně a méně zábavnou až bych řekl nudnou, monotónní. Server se vylidňuje. Pokud by GGS udělalo zátah na mrtvoly a mulťáky, tak tu zbyde 1/4 hradů? Pointou je, že tato úprava kováře zapříčiní další úbytek neplatících hráčů, kteří si díky losům mohli pořídit něco málo lepšího bez platby. Měli šanci soupeřit i se sponzory hry. Jak dlouho bude platící hráče bavit mlátit se s jinými platícími a investovat čím dál víc peněz do bitvy se zbytky platičů?  Inflace na hře je šílená, ale způsobilo jí GGS naprostým znehodnocením loni vytvořených OP, dílků atd. 

Edit: Freya - PM
    Post edited by Freya on
    Král MightyAaa @ cs 1
    Buggame Empire :mad:
    Cílem není zvítězit, ale znechutit prudičum hraní.
Tato diskuze je zavřená.