Diskuze k soukromým vesničkám

Váení hráči,
zde můžete diskutivat k danému oznámení :)
«13

Komentáře

• Leafeon (CZ1)Leafeon (CZ1) Komentářů: 2,743CZ1
    Soukromé vesničky sami o sobě jsou vítaná změna, ale nějak mi uniká proč má soukromá vesnička na max levelu větší bonus než klasická. Tedy je mi jasný proč, ale jaký pak mají ty klasické smysl? 

Pomocník je funkce určená především k zodpovídání otázek ohledně hry. Nejsme moderátoři a už vůbec nemáme možnost řešit technické problémy, berte to prosím na vědomí :-) Pokud máte otázku ohledně hry, pište pokud možno tady na fóru, případně skype (mp5991), ve hře to můžete zkusit, ale větší množství zpráv se tam bohužel ztratí. :-/ A pokud nám chcete ušetřit práci, projděte si předtím alespoň návody, díky ;-)

• Albi70 (CZ1)Albi70 (CZ1) Komentářů: 1,242CZ1
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Soukromé vesničky sami o sobě jsou vítaná změna, ale nějak mi uniká proč má soukromá vesnička na max levelu větší bonus než klasická. Tedy je mi jasný proč, ale jaký pak mají ty klasické smysl? 
    žádný? :-D

Ale vážně: K tomu, aby ti co je mají je postupně krok za krokem je předali rabovacím mrtvolkám na farmách zatímco si budou vylepšovat ty soukromé, v lepším případě pak postupně svým začínajícím, případně hůře situovaným spolubojovníkům. Jen doufám, že to alespoň dočasně (pokud dojde podle mého k budoucímu zrušení těch normálních a navyšování případně dalších úrovní za rubíny - to je jen můj odhad - v rámci systému PtW) třeba zvýší dostupnost těch normálních.
    Albi70 @ cs 1
  • lopaticka (CZ1)lopaticka (CZ1) Komentářů: 51CZ1
    doufam ze po zruseni tech normalnich zrusi taky ukol v knize uspechu
    lopaticka @ cs 1
    lopaticka (CZ1) napsal(a):
    nezruší, bude se vztahovat na ty soukromé  >:) :D :D
    Albi70 @ cs 1
  • míša20066 (CZ1)míša20066 (CZ1) Komentářů: 8CZ1
    v popisu je, že na soukromých vesničkách nebude muset být umístěn ani jeden voják, takže nebude hrozit ztráta  vesničky v případě dezerce vojska, přiznávám, že to už se mi jednou stalo  :/ , chápu to ale správně, že i na soukromou vesničku bude možné umístit vojsko? 
  • ZoeZoe Komentářů: 15,681Moderator
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Tak teorie je taková, že běžné vesnice se uvolní pro "horší" hráče (respektive ty, kteří si "nemohou" koupit soukromé a mají zatím lepší věci, za co utrácet)... otázka je, jak to dopadne v praxi...

Zeptala jsem se jak to bude s úspěchem a soukromými veskami :) zrušení veřejných vesnic zatím není vůbec v plánu...

v popisu je, že na soukromých vesničkách nebude muset být umístěn ani jeden voják, takže nebude hrozit ztráta  vesničky v případě dezerce vojska, přiznávám, že to už se mi jednou stalo  :/ , chápu to ale správně, že i na soukromou vesničku bude možné umístit vojsko? 
    Tak bohužel, na soukromé vesnice vojáci vůbec umístit nepůjdou :/
    Zoe napsal(a):

Zeptala jsem se jak to bude s úspěchem a soukromými veskami :) zrušení veřejných vesnic zatím není vůbec v plánu...

Zoe, zeptej se, pls, na ty úspěchy - zda se budou soukromé vesnice započítávat do úspěchů, či nikoliv. DK
    Albi70 @ cs 1
    Albi70 (CZ1) napsal(a):
    Zoe napsal(a):

Zoe, zeptej se, pls, na ty úspěchy - zda se budou soukromé vesnice započítávat do úspěchů, či nikoliv. DK
    Vždyť říkám, že jsem se zeptala :D CM to sám neví, takže se taky musí zeptat - tak odpověď bude snad zítra, nebo někdy během týdne...
    upraveno 26.11.2018
    Zoe napsal(a):
    Albi70 (CZ1) napsal(a):

Vždyť říkám, že jsem se zeptala :D CM to sám neví, takže se taky musí zeptat - tak odpověď bude snad zítra, nebo někdy během týdne...
    jj to jsem četl ale o úspěších jsi tam nepsala, jen, že se rušit veřejné nebudou, mě jde hlavně o zvýrazněné, tak až ti odpoví dej vědět, pls (vím že dáš i bez této poznámky, ale jen pro jistotu  :D >:))
    Albi70 @ cs 1
    Albi70 (CZ1) napsal(a):
    Zoe napsal(a):
    Albi70 (CZ1) napsal(a):

jj to jsem četl ale o úspěších jsi tam nepsala, jen, že se rušit veřejné nebudou, mě jde hlavně o zvýrazněné, tak až ti odpoví dej vědět, pls (vím že dáš i bez této poznámky, ale jen pro jistotu  :D >:))
    Nooo... a tady jsem psala co? :D a díky, že jsi mi to připomněl, jinak bych si to omylem nechala pro sebe :scream: :D 
    Zoe napsal(a):
    Zeptala jsem se jak to bude s úspěchem a soukromými veskami :) zrušení veřejných vesnic zatím není vůbec v plánu...

Zoe napsal(a):

Zoe napsal(a):
    Zeptala jsem se jak to bude s úspěchem a soukromými veskami :) zrušení veřejných vesnic zatím není vůbec v plánu...

No ale z toho nevyplývá to, co jsi psala později (totiž že ani CM neví jak to bude a odpověď bude později), jen že se nebudou rušit ty normální vesnice a že ses na to zeptala (já vím, jsem hnusný šťoura  :D >:))
    Albi70 @ cs 1
  • Strad75 (CZ1)Strad75 (CZ1) Komentářů: 853CZ1
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    No, udělat všech 25 jídlovesniček na max, nebo aspoň na lvl, co dá stejně jako ta běžná, bude pro většinu lidí běh na dlouhou trať a pro ještě víc podle mě úkol pomalu neřešitelnej:-) Takže klasické maj smysl pro "běžné" hráče furt velkej:-)
    Strad75 @ cs 1
    @Albi70 (CZ1) tak asi po pátém připomenutí mám vyčerpávající odpověď - soukromé vesky se do úspěchů počítat budou :)
  • Leafeon (CZ1)Leafeon (CZ1) Komentářů: 2,743CZ1
    hm , tak předpokládám že limit počtu soukromých a veřejných vesnic bude společný .
    Z veřejných sice nejde útočit ale jde z nich snad ještě stále poslat podporu ,
    která se pak vrátí na hrad . Jestli se pletu tak sorry,  už jsem to dlouho neudělal .
    Určitě tam ale jde zašít útok , pokud ti teda neva , že ti ho někdo zahájením totál
    války může vymasit .  Když k tomu přičtu , že chybou týhle jinak celkem zajímavý
    novinky bude hádám jako skoro vždy úplně nesmyslná cena , tak bych docela rád ,
    kdyby ty veřejný vůbec nerušili . Samo ovšem předpokládám , že ti co se podepisují
    jako Vaše rodina... to zařídí úplně jinak než chci já :smiley: Nevěřim jim už dávno
    ani půl slova . Nechci plašit ale co to hraju , furt mám pocit , že tahle hra směřuje
    k jedinýmu . Jednou se zkusim přihlásit a zjistím , že tu hru bez jakýhokoli oznámení
    přestali provozovat .

Já myslím, že ta cena za vesnice nijak přestřelená není, když vezmeme v úvahu, že jsou lepší než ty současné, na které řada lidí nedosáhne a pro hru jsou docela zásadní. Možná bych viděl problém v tom, že to chce zase už tak dost užitečné měny (hlavně teda desky a samozřejmě rubíny), zatímco tu stále zůstává dost nevyužitých (akva, trní, pobřeží, podsvětí, za chánovi medaile taky neni kdo ví co. ) Ale jinak trochu toho počítání:

Počítejme, že za měsíc proběhnou 4 akce, kde půjdou žetony koupit (to přibližně vychází) 
    V jedné akci jde koupit 15 žetonů po 100 deskách/symbolech a 30 po 300
    Cena vylepšení na max je 110 žetonů, vesnic je dohromady 25 (nepředpokládám, že by někdo vylepšoval vesnice na surky), to dělá celkem 2 750 žetonů

To znamená, že čas a cena vylepšení všech vesnic se bude pohybovat někde mezi:
    Nejlevnější možností (bez rubínů):
    2750*100 = 275 000 desek a symbolů celkem (1 500 za akci), skoro 4 roky
    A nejrychlejší možností:
    (1/3)*2750*100 + (2/3)*2750*300 = 641 700 (cca) desek a symbolů (10 500 za akci), rok, 3 měsíce a kousek. 

Kromě toho veřejné vesnice se neruší, alespoň tedy zatím. 

Pomocník je funkce určená především k zodpovídání otázek ohledně hry. Nejsme moderátoři a už vůbec nemáme možnost řešit technické problémy, berte to prosím na vědomí :-) Pokud máte otázku ohledně hry, pište pokud možno tady na fóru, případně skype (mp5991), ve hře to můžete zkusit, ale větší množství zpráv se tam bohužel ztratí. :-/ A pokud nám chcete ušetřit práci, projděte si předtím alespoň návody, díky ;-)

• Balík4 (CZ1)Balík4 (CZ1) Komentářů: 2,299
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    hm , tak předpokládám že limit počtu soukromých a veřejných vesnic bude společný .
    Z veřejných sice nejde útočit ale jde z nich snad ještě stále poslat podporu ,
    která se pak vrátí na hrad . Jestli se pletu tak sorry,  už jsem to dlouho neudělal .
    Určitě tam ale jde zašít útok , pokud ti teda neva , že ti ho někdo zahájením totál
    války může vymasit .  Když k tomu přičtu , že chybou týhle jinak celkem zajímavý
    novinky bude hádám jako skoro vždy úplně nesmyslná cena , tak bych docela rád ,
    kdyby ty veřejný vůbec nerušili . Samo ovšem předpokládám , že ti co se podepisují
    jako Vaše rodina... to zařídí úplně jinak než chci já :smiley: Nevěřim jim už dávno
    ani půl slova . Nechci plašit ale co to hraju , furt mám pocit , že tahle hra směřuje
    k jedinýmu . Jednou se zkusim přihlásit a zjistím , že tu hru bez jakýhokoli oznámení
    přestali provozovat .

Já myslím, že ta cena za vesnice nijak přestřelená není, když vezmeme v úvahu, že jsou lepší než ty současné, na které řada lidí nedosáhne a pro hru jsou docela zásadní. Možná bych viděl problém v tom, že to chce zase už tak dost užitečné měny (hlavně teda desky a samozřejmě rubíny), zatímco tu stále zůstává dost nevyužitých (akva, trní, pobřeží, podsvětí, za chánovi medaile taky neni kdo ví co. ) Ale jinak trochu toho počítání:

Počítejme, že za měsíc proběhnou 4 akce, kde půjdou žetony koupit (to přibližně vychází) 
    V jedné akci jde koupit 15 žetonů po 100 deskách/symbolech a 30 po 300
    Cena vylepšení na max je 110 žetonů, vesnic je dohromady 25 (nepředpokládám, že by někdo vylepšoval vesnice na surky), to dělá celkem 2 750 žetonů

To znamená, že čas a cena vylepšení všech vesnic se bude pohybovat někde mezi:
    Nejlevnější možností (bez rubínů):
    2750*100 = 275 000 desek a symbolů celkem (1 500 za akci), skoro 4 roky
    A nejrychlejší možností:
    (1/3)*2750*100 + (2/3)*2750*300 = 641 700 (cca) desek a symbolů (10 500 za akci), rok, 3 měsíce a kousek. 

Kromě toho veřejné vesnice se neruší, alespoň tedy zatím. 

Nerozumím tomu výpočtu ani za mák. Proč u nejlevnější možnosti .. bez rubínů počítáš jen krát 100 desek? A u nejrychlejší nepočítáš s tím, že si můžeš koupit za cca 2,5mega rublů desky na všechny vesnice naráz?
    Balík4 @ cs 1
  • Strad75 (CZ1)Strad75 (CZ1) Komentářů: 853CZ1
    Kde ty vesnice najdu/koupím?
    Strad75 @ cs 1
  • not_use (SK1)not_use (SK1) Komentářů: 22
    správa-dediny so surovinami - dedinsky obchod   
    len zaujimave je ze ked mas maximalny pocet dedin (ktore sa v minulosti chytali za rubiny a ziadne pierka vtedy neboli) tak ich musis opustit a kupit sukromnu takze mne to pride trosku nefer 

not_use @ sk 1
    not_use (SK1) napsal(a):
    správa-dediny so surovinami - dedinsky obchod   
    len zaujimave je ze ked mas maximalny pocet dedin (ktore sa v minulosti chytali za rubiny a ziadne pierka vtedy neboli) tak ich musis opustit a kupit sukromnu takze mne to pride trosku nefer 

V oznámení je napsáno, že na soukromé vesnice se vztahuje limit společně s normálními vesnicemi... je na každém, aby si rozmyslel, co mu bude víc vyhovovat - každopádně soukromé vesnice budou mít ve výsledku vyšší bonus... 
  • chocholda (CZ1)chocholda (CZ1) Komentářů: 391CZ1
    upraveno 13.12.2018
    No tak jestli jsem to správně pochopil, tak všechny vesnice na maximální bonus 2 295 000 rubínů = 10*10% na písku a ohni, 5*20% na ledu +.

Všechny vesnice se stejným bonusem jako "veřejné" 700 000 rubínů, ale nikdo vám je nebude moct vzít.

To se vyplatí, zkusíme počkat jestli přijde taky nějaká sleva, třeba 85%. :D

Chocholda
    chocholda @ cs 1
Sign In to comment.