Domů Czech & Slovak Diskuze k oficiálním oznámením

Potřebujeme nové moderátory!


ModerátorNeustále hledáme nové talenty do našeho týmu. A tím myslíme vás! Pokud si myslíte, že nám můžete pomáhat s organizací a informováním komunity a při tom všechny bavit, tak se přihlaste. Potřebujeme pomoci s fórem, zákulisním děním u oznámení, na Discordu i s našimi dalšími účty na sociálních sítích.


Pokud vás to zaujalo, klikněte ZDE


Twitch 4. 4. 2018 | Otázky

ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,811
Vážení hráči,
zde můžete pokládat své otázky na tým hry, který je bude zodpovídat v živém Twitch vysíláníOtázky, které se Vám líbí (na které byste chtěli znát odpověď) prosím označujete tlačítkem “To se mi líbí”.

PS: Ano, zase bude přehled otázek a odpovědí v češtině na fóru.
Post edited by Zoe on
«1

Komentáře

 • Paťka11 (SK1)Paťka11 (SK1) SK1 Komentářů: 57
  Ahojte, :-) kedy by sa mali vrátiť aliančné mestá :-) , trňový kráľ  a ostatné podobné eventy trňovému kráľovi?.....?
 • Csiposin Anjel (SK1)Csiposin Anjel (SK1) Komentářů: 315
  KEDY konecne zvysia uroven na  tabore ? 
 • Balík4 (CZ1)Balík4 (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,344
   Co je to za týpka, který si stále dokola nasazuje brýle v úvodním příspěvku? Je to zaměstnanec GGS, který si čte naše dotazy? Není tam vidět, jak přečtený papír mačká a hází pod stůl .. ustřiženo :-)
  Balík4 @ cs 1
 • HavyD (CZ1)HavyD (CZ1) CZ1 Komentářů: 2
  upraveno 22.03.2018
  Zajimalo by mne, co musim udelat pro to, abych dostal slusnou obranu na krkavcich nebo cizacich. Za posledních cca 20 akci jen dva hrady s obranou okolo 1500, jinak porad jen 450 - 700. To jsou porad dotazníky na ferovost a rovnost vsem hracum, ale uprimne na nas nerubinaky ***.
  Post edited by Zoe on
 • Leafeon (CZ1)Leafeon (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,775
  Cheero (CZ1) napsal(a):
  Je problém informovat hráče, že pokud bude jeho IP použitá i na jiný účet, může být zabanován?
  Informovat ne, realizovat ano. Podobně jako před řešením automatu musela přijít výrazná změna ve verbování a výrobě prostředků, před řešením sdílení účtů (což není vyloženě multiúčet, ale pořád je to stejná IP) musí přijít jiná možnost jak u svého spojence alespoň nastavit obranu, jelikož každý u toho nemůže být 24 hodin denně a čas útoku na krátkou vzdálenost, což je sice výjimečné, ale možné, kolikrát nestačí ani na zapnutí PC.
 • Leafeon (CZ1)Leafeon (CZ1) CZ1 Komentářů: 2,775
  Cheero (CZ1) napsal(a):
  Leafeon (CZ1) napsal(a):
  Cheero (CZ1) napsal(a):
  Je problém informovat hráče, že pokud bude jeho IP použitá i na jiný účet, může být zabanován?
  Informovat ne, realizovat ano. Podobně jako před řešením automatu musela přijít výrazná změna ve verbování a výrobě prostředků, před řešením sdílení účtů (což není vyloženě multiúčet, ale pořád je to stejná IP) musí přijít jiná možnost jak u svého spojence alespoň nastavit obranu, jelikož každý u toho nemůže být 24 hodin denně a čas útoku na krátkou vzdálenost, což je sice výjimečné, ale možné, kolikrát nestačí ani na zapnutí PC.
  Chápu, však ono třeba mít účet po potřebu držení školky, kdy nedochází k interakci s "hlavním účtem" a kdy se jím neřeší problémy se soupeři " hlavního účtu" teda, není pro potřebu jiného účtu, ani já sám nevnímám jako multigamerství.
  Položil jsem otázku GGS. Jestli si s tím poradí tak, že do hry zavedou co funguje v jiných hrách ( obsluha vedení aliance obran ostatních, včetně možnosti stáhnutí pro alianci nevhodného útoku ) je jen na GGS. Jsem si jistý, že ví jak toto řešit. Ochota je věc druhá. Prosím tebe i ostatní modíky o ponechání mého dotazu. Děkuju.

  Jinak, tento příspěvek klidně smažte, bude mimo téma, protože v něm dám návrh pro leafa, jestli by ho nějak nezapracoval do návrhů.

  Návrh – antimultigamerská úprava.

   

  Navrhoval bych tři body úpravy ve hře, které sníží potřebu vlastnit druhé účty.

   

  Úprava 1 : Centrální sklad hráče ve velkém království.

  Sklad by byl na dekorace a rubínové budovy.

  Důvod: hráči si velice rádi věnují vystavěné základny, včetně vydobytých dekorací a rubínových budov, což v důsledku hráče nemotivuje k tomu, aby se jak sami účastnili bojů o dekorace, tak nemají potřebu zapracovat na zisku rubínů, potřebných k výstavbě rubínových budov, nebo jejich zakoupení.

   

  Plus :

  - hráč bude motivován k zisku dekorací z akcí a sám bude pracovat na rubínových budovách

  - GGS tímto nebude odcházet případný zisk za nákup rubínů na budovy a případné investice do akcí.

  Mínus:

   - pocítí pouze hráči, kteří chtějí něco bezpracně a zadarmo.

   

  Úprava 2 : Obsluha obran vedením aliance.

  Vedení jako velitel, zástupce a maršál by měli přístup k nastavení obran svých spolubojovníků v alianci. K přístupu do nastavení obrany by dával každý hráč souhlas prostřednictvím možnosti obrany, kde by si každý hráč rozhodl, jestli toto právo u jeho účtu vedení mít bude, nebo ne. Jednoduché ano / ne – tím by vedení buď bylo okno do nastavení obrany otevřené, nebo zavřené.

  Takový vstup vedení do nastavení obrany by nerozhodoval o aktivitě daného herního účtu a v případě dlouhodobé absence logu daného hráče by šli hrady do ruin - o tom by nadále rozhodoval výhradně přístup přes zalogování na dotyčný účet.

  Často je jako zápor antimultigamerských opatření vnímán fakt, že by spolubojovníci nemohli nastavit obranu hráčům v alianci. Tato úprava by daný fakt mazala.

   

  Plus:

  -  odpadl by folklor, kdy velká část hráčů poskytuje heslo od svého účtu druhým a zvyšuje tím riziko „napadení ze vnitř“

  - odpadla by jediná „rozumná“ výmluva hráčů na antimultigamerská opatření

  - GGS by odpadlo riziko odchodu případného platícího hráče, kvůli zneužití přístupu na jeho účet

  Mínus:

  - žádný nevidím jak pro hráče, tak GGS

   

  Úprava 3: Detekce multiúčtů, hlášeného jako rodinný příslušník.

  Řešení, buď oknem přímo ve hře anebo na stránkách tomu určených, kde by každý měl možnost ověření, zdali jsou účty hlášené jako „rodina“ před nahlášením interakce. Seznam by byl neveřejný, nicméně byla by možnost při vyplnění podezřelých nicků ověřit tuto skutečnost. Nezapomeňme, že ač jsou účty hlášené jako „rodina“ mají mnoho omezení, týkající se interakcí, jako nemožnost být v jedné alianci, cílené útoky na jednoho protihráče, nemožnost posílání surovin a dárků, včetně vzájemných útoků na sebe, pro možnost získávání nepovolených výhod, jako například zisk bodů a surovin.

  Detekce multiúčtů nebývá složitá, je na to x nástrojů, jako třeba jednoduchý skript, který začne blokovat vše pod IP adresou na kterou je učiněn log na účet, na který je hlášení o multigamerství ( automatický blok při logu na více, než jeden účet ) a ani případný seznam IP adres „krycích serverů“ by nebyl nekonečný. Problém nastává u účtu hlášených jako rodinných příslušníků a je nutné interakci prokázat. V současnosti však hráči žijí v domnění, že jakmile mají multiúčet nahlášen jako třeba rodinu, jsou za vodou a i při interakci se jim nemůže nic stát. Je třeba, aby tito „hráči“ viděli takové opatření, které jim tento mylný pocit bude potlačovat.

   

  Plus:

  - ochrana práce a investic hráčů

  Mínus:

  - žádný nevidím

   

  Doplnění: Hráči, kteří ač by nějaké ty mikroplatby utrousili, mají logické obavy ze znehodnocení investic multigamery, nejen proto co vše „ umí“ tyto multigaměři provádět, ale i pro fakt, že se ocitají v prostředí, kde je v herním světě nebývalý sklon k vlastnictví více účtů a pasování vlastnictví více účtů na zcela běžnou a normální věc, raději od nákupu čehokoliv upouštějí v reálné obavě, že jejich investici v této hře nic před multigamery neochrání, a kde stojí v pozici, že by značně platili za to, co druhý díky vlastnictví více účtů má to či ono vlastně zadarmo. Myslím, že GGS si tolerancí a v určitých případech až neskrývanou podporou takového prostředí ( např. klání na body aliancí v nezměněné podobě ) nechává ujít určitou část příjmu. Namátkově například nákup jídla, surovin.... Myslím, že není dále třeba ukazovat detailně kde vše je díky multigamerství „znemožněna“ investice hráčů, protože si jistě v GGS umí lépe než já představit kde to v investicích hráčů „utíká“ a proč. Při zavedení těchto tří úprav, by hráči mohli stěží „oprávněně“ namítat cokoliv, proti jakkoliv tvrdým opatřením proti multigamerství. Slovo „oprávněně“ je v uvozovkách záměrně – opravdu si nemyslím, že by už nyní jakákoliv námitka proti multigamerským opatřením byla oprávněná.

  Chápu, že rychlá tvrdá opatření proti multigamerství by mohla vést k odchodu, či zablokování některých platících hráčů, ale tyto úpravy by podle mě mohli přispět k přirozenějšímu upouštění od vlastnictví více účtů. Stačí si udělat drobný průzkum, kolik vesnic je na multiúčtech – třeba. Neochota platit, může být dost logická.

   

  Uvědomuji si, že hráči na naší mapě budou stěží při pohledu na můj návrh jásat. Mnoho hráčů si ani nechce znepřátelit vlastní partu, aby nevypadalo, že jdou proti nim.

   

  Nebojuji tímto proti hráčům, ale proti jejich náklonosti k multigamerství.

   Stačí to Leafe takto?


  Myslím, že jako návrh je to zpracované dobře :-) Osobně bych moc nesouhlasil s tím centrálním skladem rubínových budov. Z pohledu GGS to samozřejmě smysl má, z pohledu hráče proč si to dělat zbytečně těžší? Už takhle je ten postup hrou na pár let.
  Co se týká otázky, moje odpověď samozřejmě není oficiálním stanoviskem GGS (nebo to alespoň nemohu potvrdit), takže si myslím, že nebude důvod otázku nepředat. Jestli na ni odpoví je věc druhá...
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,811
  upraveno 23.03.2018
  Balík4 (CZ1) napsal(a):
   Co je to za týpka, který si stále dokola nasazuje brýle v úvodním příspěvku? Je to zaměstnanec GGS, který si čte naše dotazy? Není tam vidět, jak přečtený papír mačká a hází pod stůl .. ustřiženo :-)
  Toho jsem si dovolila přidat já, o koho jde nebylo při výběru gifu důležité, ale viz spoiler (ukradeno z wikipedie) :)
  Jefferson Beauregard Sessions III (24. prosince 1946) je americký politik a právník. V únoru 2017 byl jmenován ministrem spravedlnosti USA ve vládě Donalda Trumpa.

  Cheero (CZ1) napsal(a):
  Jinak, tento příspěvek klidně smažte, bude mimo téma, protože v něm dám návrh pro leafa, jestli by ho nějak nezapracoval do návrhů.

  Návrh – antimultigamerská úprava.

  Navrhoval bych tři body úpravy ve hře, které sníží potřebu vlastnit druhé účty.

   

  Úprava 1 : Centrální sklad hráče ve velkém království.

  Sklad by byl na dekorace a rubínové budovy.

  Důvod: hráči si velice rádi věnují vystavěné základny, včetně vydobytých dekorací a rubínových budov, což v důsledku hráče nemotivuje k tomu, aby se jak sami účastnili bojů o dekorace, tak nemají potřebu zapracovat na zisku rubínů, potřebných k výstavbě rubínových budov, nebo jejich zakoupení.

   

  Plus :

  - hráč bude motivován k zisku dekorací z akcí a sám bude pracovat na rubínových budovách

  - GGS tímto nebude odcházet případný zisk za nákup rubínů na budovy a případné investice do akcí.

  Mínus:

   - pocítí pouze hráči, kteří chtějí něco bezpracně a zadarmo.

   

  Úprava 2 : Obsluha obran vedením aliance.

  Vedení jako velitel, zástupce a maršál by měli přístup k nastavení obran svých spolubojovníků v alianci. K přístupu do nastavení obrany by dával každý hráč souhlas prostřednictvím možnosti obrany, kde by si každý hráč rozhodl, jestli toto právo u jeho účtu vedení mít bude, nebo ne. Jednoduché ano / ne – tím by vedení buď bylo okno do nastavení obrany otevřené, nebo zavřené.

  Takový vstup vedení do nastavení obrany by nerozhodoval o aktivitě daného herního účtu a v případě dlouhodobé absence logu daného hráče by šli hrady do ruin - o tom by nadále rozhodoval výhradně přístup přes zalogování na dotyčný účet.

  Často je jako zápor antimultigamerských opatření vnímán fakt, že by spolubojovníci nemohli nastavit obranu hráčům v alianci. Tato úprava by daný fakt mazala.

   

  Plus:

  -  odpadl by folklor, kdy velká část hráčů poskytuje heslo od svého účtu druhým a zvyšuje tím riziko „napadení ze vnitř“

  - odpadla by jediná „rozumná“ výmluva hráčů na antimultigamerská opatření

  - GGS by odpadlo riziko odchodu případného platícího hráče, kvůli zneužití přístupu na jeho účet

  Mínus:

  - žádný nevidím jak pro hráče, tak GGS

   

  Úprava 3: Detekce multiúčtů, hlášeného jako rodinný příslušník.

  Řešení, buď oknem přímo ve hře anebo na stránkách tomu určených, kde by každý měl možnost ověření, zdali jsou účty hlášené jako „rodina“ před nahlášením interakce. Seznam by byl neveřejný, nicméně byla by možnost při vyplnění podezřelých nicků ověřit tuto skutečnost. Nezapomeňme, že ač jsou účty hlášené jako „rodina“ mají mnoho omezení, týkající se interakcí, jako nemožnost být v jedné alianci, cílené útoky na jednoho protihráče, nemožnost posílání surovin a dárků, včetně vzájemných útoků na sebe, pro možnost získávání nepovolených výhod, jako například zisk bodů a surovin.

  Detekce multiúčtů nebývá složitá, je na to x nástrojů, jako třeba jednoduchý skript, který začne blokovat vše pod IP adresou na kterou je učiněn log na účet, na který je hlášení o multigamerství ( automatický blok při logu na více, než jeden účet ) a ani případný seznam IP adres „krycích serverů“ by nebyl nekonečný. Problém nastává u účtu hlášených jako rodinných příslušníků a je nutné interakci prokázat. V současnosti však hráči žijí v domnění, že jakmile mají multiúčet nahlášen jako třeba rodinu, jsou za vodou a i při interakci se jim nemůže nic stát. Je třeba, aby tito „hráči“ viděli takové opatření, které jim tento mylný pocit bude potlačovat.

   

  Plus:

  - ochrana práce a investic hráčů

  Mínus:

  - žádný nevidím

   

  Doplnění: Hráči, kteří ač by nějaké ty mikroplatby utrousili, mají logické obavy ze znehodnocení investic multigamery, nejen proto co vše „ umí“ tyto multigaměři provádět, ale i pro fakt, že se ocitají v prostředí, kde je v herním světě nebývalý sklon k vlastnictví více účtů a pasování vlastnictví více účtů na zcela běžnou a normální věc, raději od nákupu čehokoliv upouštějí v reálné obavě, že jejich investici v této hře nic před multigamery neochrání, a kde stojí v pozici, že by značně platili za to, co druhý díky vlastnictví více účtů má to či ono vlastně zadarmo. Myslím, že GGS si tolerancí a v určitých případech až neskrývanou podporou takového prostředí ( např. klání na body aliancí v nezměněné podobě ) nechává ujít určitou část příjmu. Namátkově například nákup jídla, surovin.... Myslím, že není dále třeba ukazovat detailně kde vše je díky multigamerství „znemožněna“ investice hráčů, protože si jistě v GGS umí lépe než já představit kde to v investicích hráčů „utíká“ a proč. Při zavedení těchto tří úprav, by hráči mohli stěží „oprávněně“ namítat cokoliv, proti jakkoliv tvrdým opatřením proti multigamerství. Slovo „oprávněně“ je v uvozovkách záměrně – opravdu si nemyslím, že by už nyní jakákoliv námitka proti multigamerským opatřením byla oprávněná.

  Chápu, že rychlá tvrdá opatření proti multigamerství by mohla vést k odchodu, či zablokování některých platících hráčů, ale tyto úpravy by podle mě mohli přispět k přirozenějšímu upouštění od vlastnictví více účtů. Stačí si udělat drobný průzkum, kolik vesnic je na multiúčtech – třeba. Neochota platit, může být dost logická.

   

  Uvědomuji si, že hráči na naší mapě budou stěží při pohledu na můj návrh jásat. Mnoho hráčů si ani nechce znepřátelit vlastní partu, aby nevypadalo, že jdou proti nim.

   

  Nebojuji tímto proti hráčům, ale proti jejich náklonosti k multigamerství.

  Návrh(y) předáme, možná bych si dovolila vynechat první část - návrh na centrální sklad dekorací jsme už předávali (hlavním cílem bylo umožnit skrze něj přesun dekorací a fungoval by pro všechna království, ale v podstatě řeší i předávání základen, stejně jako tvůj) :)


  A k tématu:
  Pokud jde o otázky, z každé komunity budou vybrány 3-4 a z těchto vybraných otázek se následně budou vybírat otázky do "videa".
  Je tu pár otázek, které se týkají jednoho tématu, takže v případě vybrání jedné z nich bych si dovolila spojit ji s další otázkou týkající se stejného tématu, aby z toho vznikla jedna (i když obsáhlejší) otázka a my se tak mohli zeptat na co nejvíc věcí a přitom dodržet požadovaný počet otázek.

  Takže u otázek, které vás zajímají prosím klikejte na "to se mi líbí" (použijeme to jako jedno z kritérií při výběru otázek, co pošleme dál) a pokud má někdo z těch, kteří položili víc otázek jednu, která je pro ně důležitější než ostatní, zkuste ji prosím v příspěvku nějak zvýraznit (tučně/kurzívou/podtržením), pokud už vám příspěvek upravit nejde, kdyžtak mi napište a já otázku zvýrazním za vás.
Sign In to comment.