Přehled událostí panství | Budoucí zvážení

Tým fóraTým fóra Komentářů: 73
upraveno 20.01.2019 v Vyjádření týmu
Návrh od @Janko.65 (CZ1)
---
Jsem už starej dědek, skleróza se začíná hlásit o slovo.
A taky nežiji jen GGE, občas i během hraní se myšlenkama vracím do reality.
Zrovna probíhají samurajové. Jezdím je seč mi síly (rychlost připojení a lagování) stačí. Aliance se taky snaží, odměny dostávám třeba i co 10 minut. Do toho rozvážím narabované suroviny, na své hrady i sousedovi který zrovna hasí... Vozejky furt jezdí vodněkud někam. Většina z vás to asi zná. A to máme období míru...
Co chvíla musím vzpomínat cože jsem to ještě chtěl udělat, na kterou základnu poslat jaké suroviny, či brambory. Jééé, co ty prostředky na shromaždišti žoldáků, nejsou už k vyzvednutí? Co ty suroviny co jsem poslal na ostrovy? Klik, klik... při mém lagování ďas aby to spral... Nezapomněl jsem ještě na něco?
Hodně by mi pomohl takový - nazval bych to - přehled událostí panství. Představuji si to jako textový výpis (podobný jako chat), kde by se zobrazovaly. Pro představu zkusím vymyslet příklad.
(15:10) - dorazilo 60 000 dřevěného uhlí Ledovec věčné zimy - Hořící písky.
(15:17) - dorazilo 11 200 kamene Základna1 - Hlavní hrad návrat vozíků 15:30
(15:21) - odeslán útok na barbarskou věž, příjezd 15:29
(15:26) - mise na shromaždišti žoldáků k vyzvednutí
(15:28) - odeslán dobývací útok v Bouřné ostrovy, príjezd 15:47
(15:29) - Barbarská věž vítězství návrat armády 15:35
(15:30) - vozíky připraveny Základna1

Na pravé straně obrazovky máme menu nejčastěji používaných ikon. Tento přehled událostí panství navrhuji umístit do levé části obrazovky. A dát možnost jej skrýt a znovu zobrazit. U míň aktivních hráčů by asi neměl velkého využití.

No a teď ty požadované výhody a nevýhody:
Výhody nejsou na první pohled viditelné.

Nevýhody:
Pro hráče - postupné zakrnění šedé kůry mozkové. Brblání na další bugy které tímto GGE vytvoří
Pro GGE - hráči nezapomenou včas vyzvednout vercajk z předchozí mise, díky tomu jej budou míň nakupovat u zbrojíře.
(Ale stejně si říkám. Co kdyby se to povedlo...)

Přehled událostí panství | Budoucí zvážení 12 hlasů

S návrhem souhlasím.
91%
remola (CZ1)Lien Rag (CZ1)[削除されたユーザー]gamina (CZ1)vlk1233 (CZ1)stanik123 (INT1)Prezident Snow (SK1)gamer19 (CZ1)tomanji009 (CZ1)Jawa250 (CZ1)G1rd0n (CZ1) 11 hlasů
S návrhem nesouhlasím.
8%
Fanie (SK1) 1 vote
Jde o "systémový" účet (více info zde). Nejde o reálného člověka, tedy ani moderátora. Nepište sem prosím soukromé zprávy - na odpověď budete čekat marně. Místo toho se můžete obrátit na kohokoli v týmu fóra, rádi Vám pomůžeme :)
Post edited by Zoe on

Komentáře

• Leafeon (CZ1)Leafeon (CZ1) Komentářů: 2,753CZ1
    Máme asi trochu jiné priority co potřebujeme a nepotřebujeme vědět, ale budiž, v základu to není špatný nápad.
    Určitě pokud by se to zavádělo, bych dal možnost nastavení, co chceme zobrazovat, aby se pak člověk neztrácel ve zbytečnostech. Osobně bych uvítal hlavně upozornění na konec slavnosti případně prázdnou verbovací/výrobní frontu a docházející jídlo (řekněme hodinu předem). Možná ještě ty mise k vyzvednutí, zbytek bych do toho už moc netahal nebo hodil někam mimo, třeba mít to okno rozdělené na "důležité"(vybrané) a "všechno", stejně jako je rozdělený chat a informace. V tomhle ohledu to bude chtít ještě trochu víc domyslet (čehož se obávám, že v GGS nebudou schopni :-D ), aby z toho nakonec nebyl jen bordel s hromadou chyb jako bonus.
  • S návrhem souhlasím.
    Ten příklad byl jen takový první nástřel.
    Samozřejmě si představuji že by se mohly zobrazovat všechny události které hra stejně už zná, stejně je už vypočítává. Takže i dobu do konce slavnosti, či dobu do vyčerpání brambor na základně...
    Události které už proběhly se můžou zobrazovat okamžitě.
    U upozornění na očekávané události (třeba konec slavnosti) by si už GGE museli trošku zaprogramovat. Mohli by nám u těchto událostí nabídnout nějaké pevně naprogramované časy upozornění. 15 minut, 30 minut, 60 minut...
    S tím filtrem zpráv, aby se zobrazovaly jen hráčem vybrané zprávy je to dobrý nápad. Děkuji za něj.

Trošku víc práce pro grafiky a dizajnéry, aby vytvořili nové okno. Probíhající události systém už zná, stačí jen zobrazovat je.
    A samozřejmě několik jazykových mutací. U toho bych jim občas nějaké ohýbání češtiny (např ***se stane za 5 minuty) klidně odpustil.
    Ve všem švindl. Akorát v mlíku voda.
  • Lien Rag (CZ1)Lien Rag (CZ1) Komentářů: 2,060CZ1
    S návrhem souhlasím.
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Máme asi trochu jiné priority co potřebujeme a nepotřebujeme vědět, ale budiž, v základu to není špatný nápad.
    Určitě pokud by se to zavádělo, bych dal možnost nastavení, co chceme zobrazovat, aby se pak člověk neztrácel ve zbytečnostech. Osobně bych uvítal hlavně upozornění na konec slavnosti případně prázdnou verbovací/výrobní frontu a docházející jídlo (řekněme hodinu předem). Možná ještě ty mise k vyzvednutí, zbytek bych do toho už moc netahal nebo hodil někam mimo, třeba mít to okno rozdělené na "důležité"(vybrané) a "všechno", stejně jako je rozdělený chat a informace. V tomhle ohledu to bude chtít ještě trochu víc domyslet (čehož se obávám, že v GGS nebudou schopni :-D ), aby z toho nakonec nebyl jen bordel s hromadou chyb jako bonus.
    Asi taky mám podobný pohled na věc. Výpisy mažu po desítkách jako kulomet. prostě mi ubírají místo v kapacitě archívu. Kolikrát smažu i důležitou (možná) zprávu. Jen důležité zprávy by se hodily mít vytříděné. Leafova poznámka má smysl.
    Lien Rag

"Je to rebel !"
     ;-)

• S návrhem souhlasím.
    Tak tendle návrh zrovna moc hráčů nezaujal.
    Inu, co naplat. Pošlemež jej na propadliště dějin....

Tímto chci poprosit moderátory o uzamčení tématu.
    Ve všem švindl. Akorát v mlíku voda.
  • ZoeZoe Komentářů: 15,764Moderator

Odpověď týmu

02.05.2018: Vyhodnotíme potřebné úsilí a návrh vezmeme v úvahu k budoucnu - zatím žádný časový plán, ale návrh se nám líbí
Sign In to comment.