Technické - Časté dotazy

ZoeZoe Komentářů: 15,628Moderator
upraveno 30.08.2017 v Návody
Je stále několik otázek, které se častěji i měně často opakují - rozhodli jsme se tedy, že Vám na ně napíšeme odpovědi do tohoto tématu :)

Obsah:
Zpět na Seznam technických návodů

Post edited by Zoe on

Komentáře

 • ZoeZoe Komentářů: 15,628Moderator
  upraveno 30.08.2017

  Proč nejde hra pozastavit během aktualizací/hotfixů?

  Tuto otázku si položil snad každý z nás - na jednu stranu by to bylo řešení mnohých problémů, ale rozhodně by to sebou přineslo jiné. Navíc to není technicky možné.

  Jelikož nejsem technik ani programátor, dovolím si citovat jeden příspěvek, kde je to krásné vysvětleno :)
  Prestonson (CZ1) napsal(a):
  Dovolím si drobný nástin, jak to asi tak cca technicky funguje.
  Dáš si verbovat 5 dřevěných štítů v 12:00 a je to na 10 minut. Na serveru se založí řekněme třeba "požadavek" na provedení akce "Připiš hráči xy 5 dřevěných štítů v 12:10". Stejné to je s útokem, ve 12:00 pošleš útok na 30 minut, na server se pošle zpráva, založ požadavek na "Vyhodnoť útok, hráče xy na hráče yz v 12:30". Stavbu budov, posílání podpor a další věci si již určitě domyslíš, bude to fungovat obdobně. 

  Proto je nesmírně obtížné stopnout čas. Protože ano, server se v 12:05 vypne a žádná akce se neprovede, ale ihned při jeho startu v 13:00 se začnou vyhodnocovat všechny události postupně. Takže se ti přičtou štíty, vyhodnotí se útok, atd. Tím že jsou akce vázány na reálný čas, tak se to stopnout prostě nedá. ;)

  Respektive dá, ale asi je to hodně pracné. Záleží jak mají postavenou tu strukturu s čekajícími požadavky na vyhodnocení. Museli by si vytvořit script, který by spustili před startem serveru a který by všechny časy posunul o v konkrétním případě 55 minut. Takže tvé nástroje by se nevyrobili v 12:10, ale v 13:05, útok by dopadl v 13:25, atd, atd.

  A v tento moment by zase jiní hráči mohli namítat. Já jsem poslal útok přes celou mapu tak, aby dopadl ve 3:00 ráno a vy si dáte 3 hodinovou údržbu a on dopadl v 6:00 a to už protihráč byl vzhůru, nebo dal jsem si vybírat zlaťáky na 6 hodin až přijdu z práce a teď to nemohu vybrat a musím jít spat a pod. ;)

  Jistě dal by se vymyslet i jiný systém, který by nebyl založen na reálném času a který jak píšeš jistě některé jiné hry využívají, ale ten jiný systém by zas přinesl jiné problémy, ať již technického rázu, toho herního a nebo pouhé vyšší náročnosti na kvalitu realizačního týmu a výkonu serveru ...

  Snažil jsem se to napsat dost zjednodušeně, aby to bylo taky trochu čitelné, tak snad to bude i pochopitelné. :) Vše to je navíc takový nástřel, který vychází z mých dlouholetých zkušeností coby programátora a letitých zkušeností hráče této hry. Nejsem a nikdy jsem nebyl zaměstnancem GGS ani jsem pro hru nic externě nedělal, takže neznám jejich datovou základnu a mohu se jistě mýlit, ale pro pochopení jak to cca funguje si myslím by to mohlo stačit. ;)
  Nahoru
  Post edited by Zoe on
 • ZoeZoe Komentářů: 15,628Moderator
  upraveno 30.08.2017

  Proč se při objevení chyby čas serveru nevrátí?

  Zní to jednoduše, ne? :) Něco se nepovede, vrátíme to zpět a jede se dál... vrácení času opravdu možné je - ovšem není to tak lehké, jak by se mohlo zdát.

  Potíž je v tom, že vrácením času se vrátí veškeré činnosti provedené ve "zmizelém čase". Také se tím posunou veškeré činnosti již zadané.
  Tudíž pokud by někdo během zmizelého času koupil rubíny, přišel by o ně (a pro náhradu by bylo nutné psát na Support) - kdo dal verbovat vojáky by je naverbované neměl, ani vyrobené prostředky.
  Pokud bylo ve "zmizelé době" ukončeno klání/akce/něco podobného, hráči by neměli odměny - do konce akce by zbývalo tolik času, kolik ho zbývalo v hodině (třeba ve 13:00 toho dne), do které se hra vrací.
  Také útoky by se vrátily do míst, kde byly v bodě, do kterého se vracíme, a dopad by se tedy oproti skutečnému času posunul.

  Kvůli výše uvedeným problémům a časové náročnosti procesu se k vrácení času přistupuje jen v opravdu krajních situacích.

  Proč se to tedy nevyužívá při aktualizacích?
  Odpověď je prostá. Během vrácení času se hra obnovuje z poslední zálohy.
  Pokud by se hra vrátila, nebyla by v ní nahraná aktualizace - a celý proces aktualizování by byl zbytečný, nehledě na další (výše uvedené) způsobené komplikace, kdy by hráči jako výsledek jen ztratili čas.

  Nahoru
  Post edited by Zoe on
 • ZoeZoe Komentářů: 15,628Moderator
  upraveno 30.08.2017

  Proč se mi při hraní empire nestabilně přehřívá počítač?

  Teplota je poměrně vysoká, navíc střídavě trochu klesá a stoupá... více klesne při přepnutí okna do jiné záložky - co to má znamenat?

  Tady si opět dovolím ukrást odpověď od technicky zdatnějšího člověka :)

  Prestonson (CZ1) napsal(a):
  Ahoj,
  problém je v tom, že hra neúměrně zatěžuje procesor. Na i7 mi to klidně je schopné sežrat 25% výkonu a tím pádem i procesor více topí. Což zas má vliv na automatickou regulaci větráku, který se víc roztočí. Tuto zátěž to ale nemá neustále a proto ti kolísá teplota a s tím i otáčky ventilátoru a s tím spojený hluk. Když jsi na jiné záložce, tak empire běží v pozadí a výkon záložek v pozadí je dost omezen, proto opět nižší teplota. Toto bohužel nijak nevyřešíš, pokud kluci a holky z GGS nezačnou opravdu makat na optimalizaci a ne jen již půl roku pobírat plat za "zkoumání" systému .... :(

  Jediné co ti mohu doporučit, pokud tě otravuje kolísání hluku spojené se změnou teploty, tak je koupit si nový ventilátor (předpokládám, že máš boxovaný), který bude kvalitněji chladit a bude mít i větší rozteč a tím snížíš ten otravný hluk ...

  PS: ještě bych dodal, že 83 stupňů pro procesor není žádná nenormální teplota, nemusíš se tedy bát přehřátí svého stroje. :) Na dnešní moderní sestavy s úspornými procesory je sice vyšší, ale nic s čím by sis měla dělat starosti. V případě překročení kritické hranice (podle typu procesoru) se PC samo vypne, aby zabránilo poškození. ;)

  Nahoru
  Post edited by Zoe on
Sign In to comment.