reliktní kovárna

2»

Komentáře

• Tvoje svědomí (CZ1)Tvoje svědomí (CZ1) Komentářů: 9CZ1
    Všechny tyhle debaty jsou v podstatě k ničemu. Luculus má pravdu. Jinak to vnější není až tak odlišné od hlavní mapy. Tady si hráč založí hrad, pracně se vymaká na lvl 70 a udělá třeba legendu 100. Pak přijede lgn 800 co nemá roupama co dělat a sjede půl jeho aliance. To že má sílu asi 100x větší nikoho nezajímá. O tom v kterých ali se podobné věci dělaj se nemusíme zmiňovat. Na vnějším je to stejné i trochu jiné... tam díky tomu že maj na začátku všichni holej zadek stačí investovat nějakých 35Kč a můžeš mastit chudáky co ten pakatel nedaj. Tam je konkurence díky malé investici větší a proto tam dostanou na prdel i velcí hráči. Na hlavní mapě do toho někteří cpou tisíce a pak dělaj ramena na ty co si všechno vyjezděj dle některý uvedených rad a bez investic. V Hamburku na všechno pečou, protože jim postup těch co do toho cpou peníze vyhovuje.Hlavně že když sem vlezu musím zavřít asi 10 nabídek na super akce na které jim .... bílej tesák.
    Rady že si má někdo vyjezdit rubíny na světech jsou směšné. Musel by mít hrad hned u pevnosti a mít kliku, že někde poblíž není vysoká legenda s rychlým velitelem a stájema na 3. Nízká legenda nemůže nikdy vysokým lvl konkurovat a jen bude utrácet zlatky, případně péra za útoky který se mu vrátěj. Taky se nějak pozapomíná, že spousta současných velkých hráčů ještě nedávno používala program, který za ně dělal kde co včetně vydělávání zlatek.....teď tu možná vzpomínají na své těžké začátky. Jinak původní tazatelka je mám dojem 70ka s nízkou leg a ta opravdu nebude mít čím konkurovat na světech. Vesničky nenajde žádný a kupovat si je za žetony bude postupně. Určitě se tu najde někdo, kdo jí případně poradí, že má vesničky pořádně  hledat :)
    Paměť je evidentně krátká a vysoké lgn rychle zapomínají.
    Započal jsem hráti tuto hru bych proslavil svůj rod a převzal po svém otci hrad tento. Leč počáteční ideály o cti, férové hře, vzájemné pomoci, dodržování úmluv,..... to vše se v této hře rozplývá jako mlžný opar. Má duše trpí nepravostmi páchanými hradními pány jimž je podlost, zrada a nerovný boj vlastní. Po marném hledání čestných rytířů jež by jako jeden muž do bitvy šli, kteří by nezlomný fascikl vzájemně tvořili, štítem svým druha svého chránili a meč svůj jako jeden muž proti nepříteli pozvedli.... v ten okamžik padlo mé rozhodnutí tento herní svět opustit. Naposledy se mé oči upírají směrem, kde společenství rytířů kulatého stolu čest a ideály bránilo a v paprscích vycházejícího slunce hledám jejich postavy.....leč zřejmě již nejsou mezi námi.   

• Spartakus01 (CZ1)Spartakus01 (CZ1) Komentářů: 1,311CZ1
    Všechny tyhle debaty jsou v podstatě k ničemu. Luculus má pravdu. Jinak to vnější není až tak odlišné od hlavní mapy. Tady si hráč založí hrad, pracně se vymaká na lvl 70 a udělá třeba legendu 100. Pak přijede lgn 800 co nemá roupama co dělat a sjede půl jeho aliance. To že má sílu asi 100x větší nikoho nezajímá. O tom v kterých ali se podobné věci dělaj se nemusíme zmiňovat. Na vnějším je to stejné i trochu jiné... tam díky tomu že maj na začátku všichni holej zadek stačí investovat nějakých 35Kč a můžeš mastit chudáky co ten pakatel nedaj. Tam je konkurence díky malé investici větší a proto tam dostanou na prdel i velcí hráči. Na hlavní mapě do toho někteří cpou tisíce a pak dělaj ramena na ty co si všechno vyjezděj dle některý uvedených rad a bez investic. V Hamburku na všechno pečou, protože jim postup těch co do toho cpou peníze vyhovuje.Hlavně že když sem vlezu musím zavřít asi 10 nabídek na super akce na které jim .... bílej tesák.

Tazateka má legendu 121 a síň 120, což na 5 vln stačí. :) A nikdo netvrdí, že se musí přetahovat s 800 leg. o Top pozice. Jde o to naučit se nastavovat útoky, udělat si pár základních velitelů a pak postupovat dál.
    Zdar a sílu. Mé jméno je Spartakus01. Už nehledám krev, písek, ani slávu. Hraji jen kvůli pár lidem co ve hře zůstávají. Jednoho dne skončím a mé hrady se promění v kamení, písek, trávu a vítr foukající mezi hroby mé armády.

dostali jsme se někam jinám...
    tazatelka se původně ptala na to proč má investovat zlatky do vybavení, potažmo tak splnit úkol pro 100 rubínů. K čemu jí vybavení bude a jak s ním pracovat nevěděla.
    Z toho vyplývá, že je jednak se zlatkama na tom bídně, jednak nečte forum kde by se o vybavení lecos dočetla a alespoň trochu pochopila oč jde.
    Následovaly poměrně úsměvné rady jak si vyjezdit rubíny na pevnostech a podobně. Holka má prostě pech že je v ali v jaké je, moc se nesnaží sama získat informace kde může a asi ji u nich nemá kdo poradit. Že ty někomu poradíš je fajn, ale asi tě těžko osloví hráč z jiné ali. Jestli u nich nikdo takový není, je v háji. Velitele může nějakýho vyjezdit nebo získat. Jak stíňák, tak perníková baba od měničů která je za babku když se osaděj kamenama od měničů tak jsou celkem fajn a na její lvl by byly super a budou dobrým odrazovým můstkem k dalším cílům. Trochu se při tom ale zapomíná na to, že jestli někdo pláče že nemá 80k zlatek na kovárnu, asi nebude mít taky cca 8mega na vylepšení těch velitelů. Pokud by chtěl někdo opravdu pomoct, asi by bylo nejlepší hráče oslovit rovnou a nabídnout pomoc přímo. Tohle dopisování je na prd a tazatelka to už asi ani nečte. 

Započal jsem hráti tuto hru bych proslavil svůj rod a převzal po svém otci hrad tento. Leč počáteční ideály o cti, férové hře, vzájemné pomoci, dodržování úmluv,..... to vše se v této hře rozplývá jako mlžný opar. Má duše trpí nepravostmi páchanými hradními pány jimž je podlost, zrada a nerovný boj vlastní. Po marném hledání čestných rytířů jež by jako jeden muž do bitvy šli, kteří by nezlomný fascikl vzájemně tvořili, štítem svým druha svého chránili a meč svůj jako jeden muž proti nepříteli pozvedli.... v ten okamžik padlo mé rozhodnutí tento herní svět opustit. Naposledy se mé oči upírají směrem, kde společenství rytířů kulatého stolu čest a ideály bránilo a v paprscích vycházejícího slunce hledám jejich postavy.....leč zřejmě již nejsou mezi námi.   

• Karel Vacek (CZ1)Karel Vacek (CZ1) Komentářů: 715CZ1
    dostali jsme se někam jinám...
    tazatelka se původně ptala na to proč má investovat zlatky do vybavení, potažmo tak splnit úkol pro 100 rubínů. K čemu jí vybavení bude a jak s ním pracovat nevěděla.
    Z toho vyplývá, že je jednak se zlatkama na tom bídně, jednak nečte forum kde by se o vybavení lecos dočetla a alespoň trochu pochopila oč jde.
    Následovaly poměrně úsměvné rady jak si vyjezdit rubíny na pevnostech a podobně. Holka má prostě pech že je v ali v jaké je, moc se nesnaží sama získat informace kde může a asi ji u nich nemá kdo poradit. Že ty někomu poradíš je fajn, ale asi tě těžko osloví hráč z jiné ali. Jestli u nich nikdo takový není, je v háji. Velitele může nějakýho vyjezdit nebo získat. Jak stíňák, tak perníková baba od měničů která je za babku když se osaděj kamenama od měničů tak jsou celkem fajn a na její lvl by byly super a budou dobrým odrazovým můstkem k dalším cílům. Trochu se při tom ale zapomíná na to, že jestli někdo pláče že nemá 80k zlatek na kovárnu, asi nebude mít taky cca 8mega na vylepšení těch velitelů. Pokud by chtěl někdo opravdu pomoct, asi by bylo nejlepší hráče oslovit rovnou a nabídnout pomoc přímo. Tohle dopisování je na prd a tazatelka to už asi ani nečte. 

já na radě že má sjíždět věže aby si vyjela zlatky nic úsměvného nevidím...je to pruda ale bohužel dost nutná...a je jedno jestli ta nutnost pramení z toho že chceš uživit armádu nebo si chceš vyjet pár zlatek na vykování vybavení.

Luculus se tady nádherně rozepsal jak jsme vlastně všichni zlí a neumíme poradit...znovu se ptám co je na radě jezdi věže tak knížecího nebo složitého či nemožného. Ostatně tady někdo zmínil že tazatelka je legenda 121 se síní 120 ...tak o tom se mě mohlo jen zdát při její úrovni. A to je právě ten rozdíl mezi hráči...nejde o peníze ani o nevědomost ale o aktivitu a snahu něco zlepšit. Janko se tady rozepsal jak se díky novému rektálnímu vybavení rozevírají nůžky mezi jednotlivými hráči.Tak promiň ale to je tak omílané a tak nesmyslné že až běda. Jediný rozdíl mezi jednotlivými hráči je ten , že někteří k tomu sednou a 2 hodiny se vykecávají na chatu a někteří k tomu sednou a 2 hodiny se vykecávají na chatu a k tomu pošlou sem tam útok na věž....třeba klidně po jednom útoku ale aspoň to tam pošlou.Taky jsem to tak kdysi dělal protože jsem jinou možnost neměl a právě z důvodů nedostatku možnosti uživit více vojska. Ale já jsem taky neočekával , že vlezu do legendy a budu za hvězdu a vše mi spadne do klína. A pardon, ale srovnávat klasický servr s VK je dost vtipné. VK je čistě jen o penězích a bylo to tak zamýšleno od začátku. A vůbec nechápu že se nad tím někdo pozastavuje. Je to jen další akce. A tím se dostávám k názorům "Tvoje svědomí" podle kterého tu jsou jen sypači z kasiček se špatnou pamětí a ještě špatnějšími radami. A pokud se budou hráči jen rozčilovat a vztekat nad tím že na chudáčky 150leg. vyrazila nějaká osmistovka a místo toho skvělého vypisování "proč na mě jedeš?" by dotyčnému napsali a zeptali se ho třeba proč jede jen s blízkaři a proč má zrovna takhle sestavený útok tak by jim to myslím dost pomohlo.

Nicméně ať už to je jak chce...zatím jsem tady od kritiků rady "jezdi věže ať máš zlatky" žádnou jinou radu nečetl.

Nejspíš proto , že žádná jiná rada neexistuje.....
    Mik Mak
  • Lien Rag (CZ1)Lien Rag (CZ1) Komentářů: 2,066CZ1
    Janko.65 (CZ1) napsal(a):
    Ale chápeš, Kájo. Ty zrovna jsi z těch co chápe...
    Jen máš asi trochu hádavou:)

EpicDona je v alianci lvl26, která má 11 členů.
    Teď nechci mluvit o tom proč to tak je.
    Chtěl jsem říct, že hraje úplně jinou hru než Ty či Druid.

Neumí rabovat, čeká kdy se jí vyrobí suroviny, aby si mohla zvednout další domeček. Zlatky škudlí z výběru daní, a na světech raději ani nevyrábí útočné nástroje.
    Jestli náhodou hraje aspoň trochu aktivněji, je lepčí hráč než si představuji.

Hráči s tímhle stylem hry, říct že má sjet draky - je nad jeho představivost.
    ---------------------
    Ale jestli si tady na fóru chtějí povídat jen TOPky... klidně se odmlčím...
    Snad není hráče, který by to nepochopil. Prostě je pro ni drahá kovárna. Nejde ani o draky ani o nedělní oběd.
    Ale s tím se asi dá těžko co dělat. Pravidla určuje provozovatel..

Lien Rag

"Je to rebel !"
     ;-)

upraveno 18.05.2019
    Karle já nezpochybňuji potřebu jezdit věže. Stejně jako jezdit na zeleném barony pro vybavení než dosáhne na sety. I když vyjede vybavení na prd, může ho prodat a má zase zlatky.... o tom žádná. Jen jsou pro mne úsměvné rady na pevnosti ohledně rubínů aby nemusela pro 100 rubínů plnit úkol. ( Ten stejně když je tam podmínka získat x zlatek z daní nikdy nesplním.) 
    Podmínky jak píše Lian určuje provozovatel hry a s tím nic neuděláme. Jinak vtipné srovnání VK s velkou mapou?? O penězích je to oboje a to snad čím dál tím víc.Investování ve velkých ali je někde povinné, tak co psát víc.Jen tam člověk nemá za zadkem velkou ali. Říkat co bylo jak myšleno nemůžu, protože to jednak nevím a jednak mi připadá že u GGS nepřemýšlí nikdo.
    Je to všechno začarovaný kruh.Do dobré ali se nedostaneš pokud nebudeš super, ale bez velké ali budeš super jen velmi těžko.... i když neříkám že super být i tak nemůžeš..... ale bez peněz opravdu nemůžeš. Jen je potřeba si uvědomit, že ty rozdíly tu jsou... někdo tu psal...dám za pár minut x útoků automatem. Tazatelka si určitě nemůže dovolit sázet prostředky automatem.( o počtu velitelů ani nemluvím ) To si může dovolit díky odměnám a bonusům z investic jen někdo.( nemůže mít nastavený jen dřevo )  Aby nebyla mejlka.... já tu nebrečím. Osobně nemám problém v kovárně utratit mega za den, protože jsem schopen si ho za ten den vyjezdit. Třeba pevnosti na světech mám ale problém taky a to mám samozřejmě velitele s max rychlostí.  
    Jo a zeptat se Lg800  co mne sjela proč a jak má nastavenej útok a podobně??? Božičku :):) ..... to jsem kdysi dávno zkusil snad jednou.( ptát se proč na mě jedeš nemusím...to vím...protože je to debo co se předvádí a nemá trochu sebeúcty ) Odpovědi by se nedaly reprodukovat. Když už je to takový magor že hromadně sjíždí ty slabší hráče, těžko očekávat že s ním bude rozumná komunikace. Prostě jsem už pak nikdy nereagoval a max se mu to pokusil jako sebevražedný útok vrátit, ale to jen pro udržení svého ega, protože výsledek byl předem jasný. 

A závěr? Spravedlnost a rovnost  v šancích tu neexistuje. Nicméně je třeba jezdit barony, věže na světech a makat a makat. Samo se to neudělá.

Post edited by Tvoje svědomí (CZ1) on

• Karel Vacek (CZ1)Karel Vacek (CZ1) Komentářů: 715CZ1

No a tou tvou poslední větou se dostáváme zpět k té původní radě kteroul tady poskytl druid a kolem které z neznámého důvodu vypukla tahleta vášnivá diskuse...

Takže nezbývá než druidovi poděkovat za ochotu a snahu pomoci :-))

Mik Mak
  • jajinka7 (CZ1)jajinka7 (CZ1) Komentářů: 97CZ1
    Druid napsal(a):
    EpicDona (CZ1) napsal(a):
    I těch 80 je na mě moc. Proč ho musím ukovat, i když ho nechci, ale chci splnit úkol kvůli rubínům? Dřív jsem odbyla kovárnu jen částkou do 5 tisíc.
    máš na výběr, buď si necháš 80k zlatek, což jsou 3 věže na ohni, nebo je dáš a budeš mít rubíny.. je to na Tobě, co si vybereš, nakonec, drak dává 370 rubínů a 35K zlatek... stačí 3 draci a máš vyděláno :)
    jo, to by nesměl být ve hře jen jeden hráč, asi od rána do večera, fakt nevím, jak kouknu na Draky, je tam jen jedno jméno...ten dotyčnej asi nedělá nic jinýho, než že sedí u hry a sjíždí draky, pevnosti na všech světech..citovat nebudu, na to se mám moc ráda...:))))
  • MATY2000 (CZ1)MATY2000 (CZ1) Komentářů: 3,591CZ1
    jajinka7 (CZ1) napsal(a):
    Druid napsal(a):
    I těch 80 je na mě moc. Proč ho musím ukovat, i když ho nechci, ale chci splnit úkol kvůli rubínům? Dřív jsem odbyla kovárnu jen částkou do 5 tisíc.
    máš na výběr, buď si necháš 80k zlatek, což jsou 3 věže na ohni, nebo je dáš a budeš mít rubíny.. je to na Tobě, co si vybereš, nakonec, drak dává 370 rubínů a 35K zlatek... stačí 3 draci a máš vyděláno :)
    jo, to by nesměl být ve hře jen jeden hráč, asi od rána do večera, fakt nevím, jak kouknu na Draky, je tam jen jedno jméno...ten dotyčnej asi nedělá nic jinýho, než že sedí u hry a sjíždí draky, pevnosti na všech světech..citovat nebudu, na to se mám moc ráda...:))))
    Tak zrovna tohle je dobrá kravina, já když jsem doma a mám náladu označím si všechny draky do vzdálenosti 100+-, napíšu si k nim časy kdy dohoří a ty časy si orientačně zapomatuji nebo zapíši a pak jen jdu na hru a sjedu draky, poslat útok na draka je otázka pár vteřin a pak si vesele mohu jít dělat jiné věci.. A nehledě na to, ten dotyčný může mít třeba práci, která mu umožňuje se podívat na hru, nebo je doma (zdravotní důvody, důchod, bohatství :D ) ale jde o to že na to aby jsi sjela draky ti stačí několik minut denně, pokud je dobře využiješ..

Jinak k tématu, za mě je kovárna dost levná, 80k zlatek není vůbec nic a pro koho je 80k zlatek moc a je 70lvl tak to není ani aktivní hráč, ani poloaktivní hráč, ani farmář, ani bojovník, ale mrtvola, a pak jsou veškeré stížnosti absolutně nemístné.
    MATY2000, CZ1
    "Nechci znát se s osobou, kterou jsem byl předtím, je tohle doopravdy píchni nožem jestli nespím..."

• pmiki (CZ1)pmiki (CZ1) Komentářů: 634CZ1
    MATY2000 (CZ1) napsal(a):
    jajinka7 (CZ1) napsal(a):
    Druid napsal(a):
    Tak zrovna tohle je dobrá kravina, já když jsem doma a mám náladu označím si všechny draky do vzdálenosti 100+-, napíšu si k nim časy kdy dohoří a ty časy si orientačně zapomatuji nebo zapíši a pak jen jdu na hru a sjedu draky, poslat útok na draka je otázka pár vteřin a pak si vesele mohu jít dělat jiné věci.. A nehledě na to, ten dotyčný může mít třeba práci, která mu umožňuje se podívat na hru, nebo je doma (zdravotní důvody, důchod, bohatství :D ) ale jde o to že na to aby jsi sjela draky ti stačí několik minut denně, pokud je dobře využiješ..

Jinak k tématu, za mě je kovárna dost levná, 80k zlatek není vůbec nic a pro koho je 80k zlatek moc a je 70lvl tak to není ani aktivní hráč, ani poloaktivní hráč, ani farmář, ani bojovník, ale mrtvola, a pak jsou veškeré stížnosti absolutně nemístné.
    V podstate s tebou souhlasím Aktívní hráč tech 80k zlatek v pohode vyjezdí za pár minut a Dá se poskládat dobrej velitel z relikvii 
    Stále je to levnejší jak vytunit velitele u technikuse za 16mega :-) 
Sign In to comment.