Domů Oficiální oznámení

Potřebujeme nové moderátory!


ModerátorNeustále hledáme nové talenty do našeho týmu. A tím myslíme vás! Pokud si myslíte, že nám můžete pomáhat s organizací a informováním komunity a při tom všechny bavit, tak se přihlaste. Potřebujeme pomoci s fórem, zákulisním děním u oznámení, na Discordu i s našimi dalšími účty na sociálních sítích.


Pokud vás to zaujalo, klikněte ZDE


Relikvie: Vše, co potřebujete vědět

ZoeZoe Moderator Komentářů: 15,963


Stateční bojovníci,


Máme pro vás zajímavé novinky: Něco výjimečného k vám přichází  v podobě našeho úžasného nového vybavení Relikvií !!!

Tento nový systém zařízení bude k dispozici, v tuto chvíli pro servery, Norsko / Dánsko / Finsko / Švédsko, aby mohly provést konečnou kontrolu na našich živých serverech. To nám dává příležitost zajistit, aby výkon systému Relickvií odpovídal našim normám. Samozřejmě vás budeme aktuálně informovat, pokud jde o tento postup zde na vašem fóru! 

Nicméně, chceme poskytnout vám všem s kompletního průvodce pro naše nové  zařízení Relikvií  v následujících částech (otázky a odpovědi) tohoto oznámení:  Co jsou relikvie?

Dobrá otázka, stejně jako v dubnové aktualizaci, uvedeme do hry reliktní vybavení. Jedná se o novou třídu zařízení, která je k dispozici hráčům úrovně 70 nebo vyšší. Vztahuje se na položky, drahokamy a hrdiny. Úroveň rarity se zvýší takto: 

Relikvie budou generovány náhodně a umožní hráčům vytvářet vylepšené velitele a kastelány. Některé příklady, které jsme měli na testování, jsou velitelé Nomádský nájezdník, PvP kasteláni a velitelé PvE. Ty jsou k dispozici pouze na úrovni 70.

 

Jak mohu získat tyto památky?

Pravděpodobně nejdůležitější otázka! Jakmile dosáhnete úrovně 70, odemknete speciální řetězec úkolů. Jakmile dokončíte úkoly, získáte první Relikvie. Celkem získáte 9 kusů.

 

Je to jediný způsob?

Určitě ne! Vaše alianční kovárna  vám také umožní vylepšovat relikvie z úrovně 70 a dále. Budete moci použít jak mince, tak rubíny, abyste je vytvořili. Cena se zvyšuje s každým pokusem, ale resetuje se jednou denně.

 

Budou k dispozici jinde?

Určitě budou. Opět od úrovně 70 budete moci odemknout opakující se úkoly pro všechny události invaze. Ty vám umožní získat až 40 náhodných relikvií.

 

Jaké jsou výhody relikvie?

Budete moci vytvořit silnější velitele a kastelány. Jako příklad jsme zvýšili potenciální výkonový limit útoku zblízka o 30%. Budete také moci vytvořit více jedinečných velitelů a kastelánů, protože existují jedinečné efekty, které jsou k dispozici pouze pro Relikvie. Vsadím se, že vás to zaujalo!

Nyní můžete zvýšit statistiky jednotek a nástrojů, jako je rychlost, síla útoku a kapacita kořisti. I ekonomické efekty jako rychlost výstavby, rychlost výzkumu a veřejný pořádek mohou být posíleny.

 

Jaké jsou účinky pro zařízení Relikvie?

K dispozici jsou 3 kategorie efektů: Základní, Pokročilé a Jednotkové / Ekonomické efekty. Mezi základní efekty patří ochrana hradeb, síla útoku na dálku a rychlost pohybu a rychlost pohybu, abychom jmenovali alespoň některé. Mezi pokročilé efekty patří takové věci, jako je počet vojáků na křídlech, bojová síla na dálku a obranná síla. Jednotky / Ekonomické efekty zahrnují zvýšenou sílu útoku nebo rychlost pro konkrétní jednotky a kapacitu vozíků.

 

Budou mít všechny relikvie stejný přístup k efektům?

Ne, nebudou. Některé typy efektů se týkají pouze konkrétních položek, drahokamů nebo hrdinů.

 

Co to vlastně znamená?

No, to není ta nejjednodušší otázka, ale já ti to rozdělím co nejlépe. Položky mají přístup pouze k základním efektům, ale mohou nabídnout vyšší hodnotu v jednom slotu. Na druhou stranu drahokamy nabízejí kombinaci základních a pokročilých efektů, které platí buď pro hráčské nebo nehráčské cíle.  Hrdinové nabízejí největší škálu možností a budou obsahovat základní i pokročilé efekty, které se budou vztahovat buď na hráčské nebo nehráčské cíle, nebo na konkrétní události. Kromě toho budete moci získat Jednotky / Ekonomické efekty.

 

Říkal jste, že to jsou náhodné, jak by to mohlo fungovat?

Každý efekt existuje v předdefinovaném rozsahu, takže to není opravdu náhodné. Upravili jsme rozsah těchto náhodností, abychom při generování efektů neměli obrovské hodnoty.

 

Jaké jsou šance, že dostanu opravdu špatnou Relikvii, vsadím se, že dost často?

Ne, to tak nebude. Zatímco ne všechny relikvie jsou stvořeny stejně, záměrně jsme upravili čísla, abychom se ujistili, že ty opravdu špatné jsou vzácné jako zuby slepice. Budete muset mít opravdu hodně smůly, když jí dostanete.

 

Jak budu vědět, jak dobrý je má Relikvie?

Každý efekt bude mít jednoduchý výkon. To je vizualizováno hvězdami a v závislosti na počtu hvězd, tím lepší bude váš efekt - 3 hvězdy jsou nejlepší. Čím lepší je výkonnost efektů, tím více bude jedinečná kresba pro vaší Relikvii.

 

Jsou všechny náhodné?

Většina z nich je, ale rozhodli jsme se, že je neuděláme náhodné. Chtěli jsme vytvořit specifické relikvie, kde jeden nebo více efektů bylo předem vybráno pro konkrétní odměny ve hře, takže někdy při dokončení úkolu nebo vyhrání události obdržíte předdefinované Relikvie.

 

Jak se zbavím relikvií, které nechci?

Pokud opravdu máte relikvii, kterou nechcete, můžete je jednoduše prodat. Pak dostanete několik střepů. Ty budete moci použít k  odstranění  drahokamů z položek Relikvií

 

Myslím, že to pokrývá prozatím všechny otázky, ale prosím, stále pokračujeme v otázkách a odpovědích, a až se dostaneme k těm, které stále přicházejí, budeme tento příspěvek aktualizovat.

Komentáře

 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 15,963

  Relikvie - FAQ

  Zdravím,
  máme pro Vás několik odpovědí na časté otázky k relikviím přímo od Game Design týmu.

  V první řadě, maximální bonusy vybavení najdete zde. Děkuji @gamina (CZ1) za překlad :) 

  Q: Můžeme vidět podobné bonusy u vybavení, drahokamů a hrdinů a různá omezení těchto bonusů. Platí v takovém případě nejvyšší hodnota omezení? U normálního vybavení platí limit pro drahokamy a vybavení dohromady a hrdina jde nad limit. Pokud máme například obranu brány u vybavení maximálně 140%, u drahokamu 20% a u hrdiny 20%, je celkové maximum 180%, 160%, nebo 140%?  
  A: Systém bonusů (efektů) funguje u relikvií jinak, než u běžného vybavení a bonusy se sčítají - a to ať už jde o různé bonusy stejného typu (síla vojáků na blízko proti samurajům, síla vojáků na blízko proti hráčům,...), nebo o stejné bonusy na různých částech vybavení (např. síla vojáků na nádvoří proti hráčům na drahokamu a na hrdinovi). Takže ve výše uvedeném příkladu by bylo maximum 180% (nicméně platí uvedená dílčí omezení pro vybavení, drahokamy a hrdinu). 

  Q: Bylo by možné zkombinovat bonusy jednoho typu do jednoho řádku namísto několika, jak je to teď? Hráči vytváří sety, které přesahují maximální hodnoty, protože omezení není na kastelánovi/veliteli pořádně vidět.
  A: To zní jako chyba v zobrazení maxima? Obecně bychom bonusy neradi kombinovali, jelikož to by mohlo zmást hráče, kteří by získali nedefinovanou relikvii, která slibuje 3 bonusy (efekty), ale viděli by jen 2. Navíc by to způsobilo nepořádek v hodnocení (hvězdičky) těchto oddělených efektů, jelikož každý z nich má různou hodnotu. Kombinování by tímto systémem hodnocení nepříjemně zamíchalo, jelikož při sloučení efektů bychom nemohli zobrazit hodnocení jejich dílčích bonusů.

  Q: Proč na sobě mají kousky Hradních pánů zobrazené lepší bonusy proti nehráčským cílům? Je to záměr, nebo chyba/překlep?
  A: Nevím, jestli otázce správně rozumím. Pokud jde to, že normální efekty (bez specifikace proti čemu platí) jsou na vybavení proti hráčům/nehráčům, pak ano, toto je zamýšlené. U velitelů jsou to drahokamy na množství vojáků a sílu útoku na nádvoří, u kastelánů jsou to drahokamy na množství vojáků na hradbách a sílu obránců na nádvoří.

  Q: Jsou bonusy událostí kombinovatelné s normálními bonusy? Fungují bonusy proti nehráčským cílům na nomády, nebo na nomády fungují pouze bonusy určené specificky proti nim? 
  A: Nomádské bonusy fungují pouze proti nomádům a bonusy proti nehráčským cílům fungují pouze proti nehráčským cílů. Pokud má hráč na vybavení oba efekty a útočí na nomádský cíl, budou fungovat oba (jak je popsáno v první odpovědi). Pokud se otázka týká zobrazení efektů na určitách kusech, pak je to také zamýšleno. Nomádské efekty se objevují pouze na nomádských hrdinech, zatímco bonusy proti nehráčským cílům se objevují pouze na kouscích proti nehráčským cílům, jako drahokamy, nebo na hrdinech proti nehráčským cílům pro kastelána. 

  Q: Budou tato pravidla platit v dalších typech nehráčských událostí, jako v Berimondu? Nebo bychom měli použít pouze bonusy určené na Berimond? 
  Záleží na cíli. V případě království Berimondu budou na tábory hráčů fungovat efekty proti hráčům (způsobem popsaným v první odpovědi). Pokud je cílem Berimondská věž nebo tábor invaze Berimondu, pak budou platit efekty proti Berimondu a efekty proti nehráčským cílům (způsobem popsaným v první odpovědi).  

  Q: Bude kastelán proti nehráčským cílům fungovat na příchozí útok Chána na hlavní hrad? Jaký typ vybavení by měl být na tento typ útoků využit?
  Z naší strany bylo zamýšleno, aby efekty proti nehráčským cílům fungovaly proti útokům Chána. Bohužel jsme objevili chybu, která způsobuje, že to takto momentálně nefunguj. Na opravě problému se aktuálně pracuje.

  Q: Fungují efekty proti hradním pánům na Krkavce a Cizáky, jako u normálního vybavení? Nebo proti těmto akcím fungují pouze specifické bonusy (právě proti těmto událostem)? 
  Proti cizákům a krkavcům fungují (způsobem popsaným v první odpovědi) jak bonusy proti těmto specifickým událostem, tak bonusy proti hráčským cílům.

  Q: Proč mají Hrdinové proti nehráčským cílům bonusy určené pro základny (nebo další speciální objekty), když nehráči na tyto pozice neútočí?
  Při navrhování reliktních hrdinů jsme chtěli, aby bylo možné využít silné ekonomické bonusy na kouskách, pro které by jinak hráč nemusel mít využití. Takže zatímco je pravdu, že zde není specifické využití pro tři normální efekty v této konfiguraci, doufáme, že Vám hrdina stále budou připadat užitečny, pokud na něm vezmete v úvahu ekonomické efekty.

  Q: Co je to "systém hvězd" a co hodnocení znamená? 1, 2, 3 hvězdy? Mají stejné typy bonusů různé hodnocení na různých kusech vybavení? 
  Z pohledu hráče by měl systém hvězd ukazovat hrubý odhad hodnoty Relikvie na první pohled. Také určují vzhled relikvie. Základní pravidlo je, že více hvězd znamená větší sílu bonusů. To ale neznamená, že efekt se 3 hvězdami je automaticky na maximu možné síly - i bonus se 3 hvězdami může být ještě silnější. Hodnocení není porovnatelné mezi různými efekty a ukazuje pouze sílu bonusu, kterého se týká.

  Q: Proč za prodej relikvií dostanere poute úlomky relikvií? Mají nebo budou mít úlomky nějaké využití kromě odebrání reliktních drahokamů? 
  A: Celý reliktní systém bude pravděpodobně expandován a v budoucnu tak budou mít úlomky další využití. 

  A ještě pár dalších:
  Q: Je možné reliktní vybavení překovat v kovárně?
  A: Ne, toto není možné.

  Q: Je možné reliktní vybavení vylepšit u technika?
  A: Ne, zatím to možné není (a není jisté, zda to bude možné).

  Q: Některé "vybavení proti nehráčským cílům" má jeden z bonusů určený proti hráčům (a naopak), je to chyba?
  A: Ne, "název" vybavení (např. "proti nehráčským cílům") je určen na základě většiny bonusů, neznamená to, že všechny bonusy musí být proti daným cílům.
Sign In to comment.