MULTIÚČTY - Nalijme si čistého vína

Ano, každý má své multi-účty. Ten, kdo tvrdí, že nemá, tak lže a má jich desítky. Neustále jsem terčem kritiky, protože někdo tvrdí, že takové multi-účty používám. Tak bych chtěl na toto téma trochu podiskutovat. Ale začněme hezky od začátku:

1/ Multiúčet - je to ztuplovaný účet, neboli každý další účet, který daný hráč používá na své IP adrese přičemž tento nemá na podpoře řádně nahlášený, tudíž jakákoli farma, mrtvola, kamarádův hrad, plonkovací hrad, obranný/útočný hrad, hrad na posílání sabotáží nebo špio, korespondenční hrad, safehouse (ali-holub), špionů atd. Jak si bystrý člověk může dozajista představit, množství právě takových hradů značně převyšuje na naší mapě množství normálních hradů. Tudíž se ani nelze divit, že GGS tuto situaci neřeší a systematicky přehlíží.

2/ Morální hledisko - z výše uvedeného vyplývá, že celá současná situace na mapě si doslova žádá o vytváření takovýchto multi-účtů, nedivil bych se, kdyby to bylo od GGS účelové, aby lidé do nich sypali peníze. Osobně se mi multi-účty nezamlouvají, ale pokud chcete hrát na vyšších úrovních této hry, multi-účtům se nelze vyhnout. Jak již bylo zmíněno, i jednoduché přihlášení na kamarádovo hrad za účelem nastavení obrany (v jeho nepřítomnosti) se považuje za porušení VOP (Všeobecných obchodních pomínek, konkrétně bod 4.1.).

3/ Podezírání z porušování VOP - Jelikož jsem podezírán z používání takovýchto herních multiúčtů, chci na dané téma diskutovat. Ať se tomu komu líbí či nelíbí, taková (viz. bod 1) jsou pravidla a teď bych rád, aby si každý sáhl do svého svědomí - zda se opravdu NIKDY nepřihlašoval na jiný herní účet za účelem získání výhod. Uvedu pár příkladů (hráčů), kteří rovněž takové multi-účty používají a to ZA ÚČELEM ZÍSKÁVÁNÍ HERNÍCH VÝHOD. Jsou to hráči, kteří mají majetky (věže, metra) a používají volná místa kolem těchto majetků k tzv. zaplonkování, aby se na ně nikdo další nemohl nastěhovat. Ostatně tak, jako oni si chrání své majetky, já si hold chráním své základny :-)

Little.W.Rabbit - hrady kolem jeho základen se tam asi jen tak náhodou objevili a jsou pod ochranou OS? Hráči z aliance masada jsou prokazatelně pod jeho palcem. Příklad Bob Ulca, Jerry Cho, Enter Pinenter, Meg Gido, Al Amo, comandante, C.Threpo, empresa a Art Wodetwo nejen že nesou typický rukopis tady zakrslého králíka ale jsou i veřejně známými mrtvolkami tohoto hráče. Poukazuje na to popis aliance masada. Nejspíš vás budeme Rabbit vyvádět z omylu a tvrdit, že to tak není, pro jistotu jsem si však tuto skutečnost raději ověřil a také patřičně vyscreenoval. Hrad Art Wodetwo dokonce byl kdysi chvíli v OS. Náhodička?
KuroKyosei - na její věži jsou min. 4 multi-účty z aliance Farmville (farm aliance LO)
Gajdy1996 - na jeho věží sedí min. 1 multi-účet (Farmville)
oertliryba - na jeho metru sedí min. 2 multi-účty (Farmville)
Dave33 - typickým příkladem je i věž, kterou vlastní tento hráč, jsou kolem něho ale nepřátelské mulťáky (opět Farmville) -> asi to chudinkovi nevyšlo, nacpat si tam vlastní, co? .-) nevadí, třeba příště. Ale za to se mu podařilo vytvořit jiné multi-účty, které si nastěhoval blíže ke mě, aby z nich mohl škodit... dave7, dave51, dave19, dave04, dave67. Náhoda, že jsou všechny u sebe, že? Nebo že by cílené multi-účty?
RPadre - věž, hrady jezevec31 a radis1 jsou náhodou vedle sebe a plonkují majetek hráče. Jsou rovněž pod ochranou OS.
Bespi - město na zelí. Asi náhoda, že je tam hned několik hráčů s názvy bb2, bb2, bb4, bb5... že by Bespiho multi-účty? Anebo opravdu reální hráči? Nějak se rozhodli všichni to dotáhnout jen do levelu 10 a pak přestat hrát?
Janyssin - věž. Hráči Betynka15 a Barunka15 NÁÁÁHODOU ve stejné ali a oběma děvčatům ta hra už nevoní? Multi???
pajsas - město na zelí. Pánové a dámy - hráči prdola1 a prdola2 jsou asi taktéž náhodnými hrady, které se zrovna vedle sebe nastěhovali a také přestali na úrovních 6 a 7 budovat anebo tu někomu hlídají majetek? :-)
salieri145 - věž. Hráči Rambos, Samsung, Foil. Pod ochranou OS? Dorminentes Draco je přeci celá plná multi-účtů, nikdo tam nehraje a jejich hrady slouží pouze a jedině jiným majitelům za účelem získání herních výhod. Rovněž na této věži najdeme nastěhované hrady od Farmville 1 (farma LO). To jen, abychom to také trochu vyvážili a nepoukazovali jen na porušení pravidel ze strany OS :-)
jimizera - věž. Hráči Blabla500 a ne500 jsou v alianci hrajuproradost, která je přímo POD OCHRANOU HRÁČE jimizera? To jako vážně mě bude někdo napadat z toho, že se loguju na jiné hrady? :-) Jak úsměvné poučovat druhé o tom, že používá multi-účty, když to dělá sám, nebo to dělají hráči v jeho alianci :-)))
GorgeousJaromír - věž. Z první dobré toho moc spekulativního zde neuvidíte. Zajímavý je ale fakt, že hráč vladhad je velkým kamarádem zde pána Jaromíra (dokonce přes něj kouká do OS) a to z důvodů, že spolu začínali kdysi v ali Hadi Hradů. Snad jen proto zde "kamarádovi" hlídá věž, aby to nebylo tak okaté.
Terkule - věž. Lady Eleanor a Artísek NEJSOU aktivními hráči, jednoho z nich dokonce znám osobně a vím, že již několik let nehraje. Zmiňuji to jen proto, že aliance Vlkov je pod ochranou OS, tedy spíše farmářskou alianci OS a ty hrady slouží jako multi-účty k ZÍSKÁVÁNÍ HERNÍCH VÝHODY - PLONKOVÁNÍ MÍST KOLEM VĚŽE. Jedná se tedy o klasické multi-účty.
Tygrik2 - hrady Bobbys, tinabet jsou mrtvé hrady LO. Lze to ověřit z veřejně dostupných statistik, ostatně jako i kterékoli jiné hrady, které jsem již zmínil. Rab = 0, v akcích se neobjevují, nebojují, nestaví, nelevelují. Jasné mrtvoly. Nemluvě o hradu z aliance HBW - Resting, který tam rovněž můžeme najít.
niky.ct - město na písku. Povšimněte si, že hrady a multi-účty, které jsem zde vyjmenoval nejsou žádnou náhodou. Jasně si toho lze všimnout na písku, kde hráč niky.ct nemá možnost střežit své město, jelikož pochopitelně stěhování na světech není možné.
jerry5 - věž. Aliance soptíci, konkrétně složena ze dvou hráčů (data aktuální k 13.1. v 12:00h) .-) je pouze spící alianci, tuto skutečnost lze vyčíst z popisu ali. Rovněž zde kolem věže najdeme mrtvoly adam 15, kterou by si její "nový" majitel, zřejmě hráč jerry5 měl obnovit z ruin, aby se hrad nesmazal a nemohl se tak nastěhovat k věži nikdo jiný. hráč jazz je rovněž plonkovacím hradem/mrtvolou hráče Apollon. Strážci už dlouhou dobu nehrají a Triáda tam má uložené své hrady.

Jedeme dál :-) zdaleka to není všechno...

Tomík m - metro. Zde bych předpokládal a předpokládám správně, že se dříve jednalo o metro hráčky cikahe z LO. Kolem metra má hned několik hradů z aliancí Farmville. Uvedu pár příkladů: Crackonoš (dříve velmi dobrý hráč ještě z dob unie), krug, jarek 88,... ale i stoupenci OS zde mají své zájmy. Vzpomeňme na slavnou aliancí Vlkov, kterou jsem zde ještě snad ani nezmiňoval - hráč LUBOS CZ zde opravdu NENÍ náhodou a poctivě bude plnit svou roli hlídače u metra. 
ALF1208 - metro. U tohoto hráče najdeme hned několik mrtvol z firmy Legie ODPADLIKU. "Hráči" eraf, bambule222, Spizor nebo třeba z aliance KrálovskáLeague, kam chodí odpočívat hráči z OS, respektive, kde se nachází řada mrtvol, zde můžeme najít. V tomto příkladě DAN2006. Schválně ho sledujme, zda bude růst. Jenom tak můžeme poznat, zda se jedná o mrtvolu nebo skutečného hráče, že? 
BÉLABÁCSI - věž. Nelze si nevšimnout, že je tu opět známá firma Farmville, jejichž přeci AKTIVNÍ HRADY (ironie) lze najít zrovna na tak atraktivních místech, jako např. kolem věže tohoto hráče z OS, že? Vallandil je mrtvola a Khatmandu tak akorát krásným městem v Nepálu, které jsem navštívil. Opět se zde nejedná o aktivní hráče, nýbrž o mrtvoly, které tam má LO pro případ, že by chtělo zabírat věže OS.
lucie.ruzicka - ahoj Lucko, pozdravuj Vojtu a ať se zase někdy ukáže na hře .-) Hrad z Farmville s názvem petazabijak domnívám se, že už poslední dobou toho moc nezabil na mapě. Spáchal totiž již před dávnem "herní" suicid a odpočívá v pokoji a to jen tak nááááhodou u jedné z věží OS .-) Netřeba dále rozvádět, že i zde se jedná o mrtvolu.
Paolox - město na ledu. Bohužel stejně, jako v případě hráče niky.ct NELZE plonkovat a tak zde nenajdeme žádné mrtvolné hrady. Že by náhodička, že právě jenom na zelí se dějí tyto věci? Bystrý už dávno pochopil, hloupému ještě napovíme... .-)
teriia - věž. První hráčka, u které jsem se domníval, že bude přemýšlet a opět i jako ostatní to musela dát najevo, že má multi-účet :-) hráč hiiri a popis aliance mluví sám za sebe. Lidi, když už potřebujete vytvářet multi-účty, dělejte to aspoň nenápadně a nepřiznávejte to ještě veřejně .-)))
Pavel33 - věž. hráči glejda a Gulášek56 jsou prokazatelně mrtvolnými hrady a slouží jako hlídači majetku. Vy mi mluvte o multi-účtech :-)
toli - metro. Fascinuje mě okolí kolem jeho metra. Má to tam jak špatně rozehrané šachy. Nebo spíše to nazvěme takovou rošádou. Danas2 bývalý hráč LO a majitel metra, který se do dnešního dne odmítá odstěhovat od metra. Přilejme do ohně, dokonce se nestydil a nastěhoval si tam své mrtvolné hrady z Farmville. To si ale nenechal toli líbit a nastěhoval si tam rovněž jeden z mrtvolných hradů - login1023 - s tímto hradem ale dalších pár let nepohne, protože dostal ban za používání zakázaného automatu, který používá i řada dalších hráčů OS. Mám se zde rozepisovat více o tom, kdo zakázaný software třetích stran v Old School používá? Není problém - dostaneme se k tomu později :-) Prosím všimněme si především na jak dlouho musel login1023 svůj trest příjmout za to, že ho nejmenovaný hráč z OS naprášil na podpoře .-) 6,5 let natvrdo, hmm, to asi nedostal za to, že se logoval na jiné hrady .-)
PetasCZ - Venca nejen že nehraje na původním hradu, ale taky má hned několik mrtvol kolem svého metra poctivě nastěhovaných :-) tím jsou mrtvoly bery658, bojovnik47, saron. Taktéž zde lze prokázat, že tyto hrady nejen že nehrají akce, nebojují, nerabují, neverbují, nestaví, nehasí, nekomunikují, ... ani tam ti původní hráči NECHODÍ, protože už prostě a jednodušše přestali hrát. Jediný, kdo na ně chodí je hráč, který je používá jako mrtvolu, rabovací hrad, špehovací, hlídací, sabotérský nebo jinak prospěšný...

A takto bych mohl pokračovat celý den, projít hromadu aliancí a stejně dojdeme k závěru, že ti, co mě osočují z používání multiúčtů, nahlašují a odsuzují tak ve skutečnosti porušují TA STEJNÁ PRAVIDLA, která ostatním přikazují dodržovat.

Problematika multi-účtů se bohužel dostala tak daleko, že se GGS zřejmě zcela vymkla kontrole a nehodlá ji ani řešit a to z toho důvodu, že existují ze strany GGS alespoň malé naděje, že když už nepřibývají hráči, tak aspoň mohou doufat, že ti, co multi-účty mají nasypou i do nich, aby tak marginálně navýšili zisky ze hry.

Nemůže mě ale právem nikdo odsuzovat za to, že se občas přihlásím na mrtvolu nebo účet mého kamaráda, abych nastavil obranu nebo omrknul jaké má kastelány a pomohl mu ve hře, když ten, kdo mi to vyčte dělá ve své podstatě úplně to samé. Pojďme si tedy nalít čistého vína, ať sem napíše ten, kdo v životě neporušil pravidlo 4.1. (VOP).

Závěrem upozorňuji, že se rád vzdám možnosti přihlašovat se na jiné hrady, nastolme si ale rovná pravidla. Když já ne, tak vy taky ne. To ale znamená, abyste si nechali zrušit všechny hrady, které máte kolem meter, věží, měst na zelí, hrady ve farm aliancích, zásobovací hrady, rabovací hrady, špiony, sabotéry, plonkovací... všechno nechat smazat, pak se můžeme bavit dále!

A vězte, že toto byl jen malý výčet hráčů, kteří používají mulťáky, mohl bych tak pokračovat celé dny, protože jsem přesvědčený, že 95% mapy porušuje bod 4.1. VOP.

Takže si jděte bodnout .-)

Gari

«136

Komentáře

• Harald V. (CZ1)Harald V. (CZ1) Komentářů: 174CZ1
    upraveno 13.01.2019
    No, zajímavá prácička, musím pochválit.
    Souhlásím s tebou, takových hráčů je mnoho. Ale říkám že já multi-účet nejsem, a pokud jsem tak mám malé hrádky. Ne žádné 800-tky :smile:
    A taky zajímavý název příspěvku, ale nepiju. Jen vodu. 

Edit: Stejně jim ty věže někdo někdy sebere..
    Edit 2: A co třeba kdyby to někdo jel říct do Německa, ať si  to začnou řešit? Celá mapa je v haji..
    Edit 3: Myslím si že někdo ti ten příspěvek nahlásil za to že ho hanobíš a to podle pravidel fóra nelze :smiley: Já to nebyl.. :wink:
    Post edited by Harald V. (CZ1) on
    Pro kritiku mého popisu byl popis zrušen. 
  • Leafeon (CZ1)Leafeon (CZ1) Komentářů: 2,743CZ1
    upraveno 13.01.2019
    To muselo dát práce, přitom taková blbost, viď? :-)

Ale když už se ta diskuze vytvořila, chtěl bych se vyjádřit k těm malým (nebo i občas velkým) hradům kolem věží, základen a majetků. Jsem totiž přesvědčen, že tady není na vině nikdo jiný než GGS, která po obránci vyžaduje kdykoliv během dne proklikat 10 nabídek, najít kam útok jede, otevřít nastavení, otevřít útok, vymyslet ideální nastavení, změnit poměry, změnit prostředky, změnit kastelána a na to všechno je schopná mu při útoku od souseda dát 40 vteřin. Bez ohledu na pravidla je myslím naprosto pochopitelné, že si hráč chce aspoň v klidu dojít na záchod aniž by mu mezitím někdo sejmul útok nebo ukradl věž, otázka ale samozřejmě je do jakého okruhu od hradu se to takto dá brát...

Pomocník je funkce určená především k zodpovídání otázek ohledně hry. Nejsme moderátoři a už vůbec nemáme možnost řešit technické problémy, berte to prosím na vědomí :-) Pokud máte otázku ohledně hry, pište pokud možno tady na fóru, případně skype (mp5991), ve hře to můžete zkusit, ale větší množství zpráv se tam bohužel ztratí. :-/ A pokud nám chcete ušetřit práci, projděte si předtím alespoň návody, díky ;-)

• GarikIoner (CZ1)GarikIoner (CZ1) Komentářů: 140
    Leafeon (CZ1) napsal(a):

Ale když už se ta diskuze vytvořila, chtěl bych se vyjádřit k těm malým (nebo i občas velkým) hradům kolem věží, základen a majetků. Jsem totiž přesvědčen, že tady není na vině nikdo jiný než GGS, která po obránci vyžaduje kdykoliv během dne proklikat 10 nabídek, najít kam útok jede, otevřít nastavení, otevřít útok, vymyslet ideální nastavení, změnit poměry, změnit prostředky, změnit kastelána a na to všechno je schopná mu při útoku od souseda dát 40 vteřin. Bez ohledu na pravidla je myslím naprosto pochopitelné, že si hráč chce aspoň v klidu dojít na záchod aniž by mu mezitím někdo sejmul útok nebo ukradl věž, otázka ale samozřejmě je do jakého okruhu od hradu se to takto dá brát...
    Samozřejmě máš pravdu. Ale to nikoho nezajímá, multi-účet je i obyčejné přihlášení se na jakýkoli jiný hrad. A to, jakým způsobem jej využiješ už je plně na tobě. Já jsem pro, klidně dejme hlasování pro zrušení multi-účtů. Chtěl jsem jen poukázat na to, že multi-účty hráč má nebo vytváří z titulu nějakého ohrožení, sám jsi to teď potvrdil. Každý si to adekvátně odůvodní, proč zrovna on ho má mít.

Ale fakt je, že nejsou relevantní argumenty, které by to někomu měli povolovat a druhému hráči zakazovat.
    GarikIoner (CZ1) napsal(a):
    Leafeon (CZ1) napsal(a):

Samozřejmě máš pravdu. Ale to nikoho nezajímá, multi-účet je i obyčejné přihlášení se na jakýkoli jiný hrad. A to, jakým způsobem jej využiješ už je plně na tobě. Já jsem pro, klidně dejme hlasování pro zrušení multi-účtů. Chtěl jsem jen poukázat na to, že multi-účty hráč má nebo vytváří z titulu nějakého ohrožení, sám jsi to teď potvrdil. Každý si to adekvátně odůvodní, proč zrovna on ho má mít.

Ale fakt je, že nejsou relevantní argumenty, které by to někomu měli povolovat a druhému hráči zakazovat.
    To ani netvrdím, spíš chci říct, že můžou být zásadní rozdíly mezi tím, jak hráč multiúčet využívá. Ono to není ani tak na tebe jako na GGS, jen je to vhodná příležitost to napsat. Také se u jiných her docela setkávám s tím, že nejsou globálně zakázané multiúčty, ale jen konkrétní způsoby jejich využití, například Ikariam pouze zakazuje přímou interakci s multiúčtem, ale umožňuje jeho pomocí získávat výhody jinými způsoby. Tohle je spíš otázka k diskuzi, jestli pravidla nepřepracovat, když v současné podobě stejně nejsou a skoro už ani nemohou být vymáhána. 

Pomocník je funkce určená především k zodpovídání otázek ohledně hry. Nejsme moderátoři a už vůbec nemáme možnost řešit technické problémy, berte to prosím na vědomí :-) Pokud máte otázku ohledně hry, pište pokud možno tady na fóru, případně skype (mp5991), ve hře to můžete zkusit, ale větší množství zpráv se tam bohužel ztratí. :-/ A pokud nám chcete ušetřit práci, projděte si předtím alespoň návody, díky ;-)

Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Leafeon (CZ1) napsal(a):

To ani netvrdím, spíš chci říct, že můžou být zásadní rozdíly mezi tím, jak hráč multiúčet využívá. Ono to není ani tak na tebe jako na GGS, jen je to vhodná příležitost to napsat. Také se u jiných her docela setkávám s tím, že nejsou globálně zakázané multiúčty, ale jen konkrétní způsoby jejich využití, například Ikariam pouze zakazuje přímou interakci s multiúčtem, ale umožňuje jeho pomocí získávat výhody jinými způsoby. Tohle je spíš otázka k diskuzi, jestli pravidla nepřepracovat, když v současné podobě stejně nejsou a skoro už ani nemohou být vymáhána. 
    Nemyslím, že máš pravdu. Pokud máš, vyveď mě z omylu. Pravidla VOP od GGS jsou téměř totožná jako ty od Gameforge, který provozuje Ikariam.

Výňatek z VOP Ikariamu:

3.1.4
    Pokud není Pravidly povoleno, nesmí uživatel za žádných okolností používat přihlašovací údaje jiného uživatele.

4.1
    Vyjma případů, ve kterých pravidla stanovují výjimky, může uživatel v každém herním kole online hry (např. světě, vesmíru) používat pouze jeden uživatelský účet. Není povoleno používat více účtů („multiúčty“).
    ‪Gameforge‬ je oprávněna kdykoli podle svého uvážení zablokovat nebo smazat neoprávněné multiúčty.

VOP dokonce používají podobnou, ne-li dokonce stejnou číselnou řadu, jako ty od Goodgame Studios. Nedivil bych se, kdyby tato pravidla vytvářel jeden a ten samý subjekt
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Leafeon (CZ1) napsal(a):

Nemyslím, že máš pravdu. Pokud máš, vyveď mě z omylu. Pravidla VOP od GGS jsou téměř totožná jako ty od Gameforge, který provozuje Ikariam.

Výňatek z VOP Ikariamu:

3.1.4
    Pokud není Pravidly povoleno, nesmí uživatel za žádných okolností používat přihlašovací údaje jiného uživatele.

4.1
    Vyjma případů, ve kterých pravidla stanovují výjimky, může uživatel v každém herním kole online hry (např. světě, vesmíru) používat pouze jeden uživatelský účet. Není povoleno používat více účtů („multiúčty“).
    ‪Gameforge‬ je oprávněna kdykoli podle svého uvážení zablokovat nebo smazat neoprávněné multiúčty.

VOP dokonce používají podobnou, ne-li dokonce stejnou číselnou řadu, jako ty od Goodgame Studios. Nedivil bych se, kdyby tato pravidla vytvářel jeden a ten samý subjekt
    Když VOP říkají "Vyjma případů, ve kterých pravidla stanovují výjimky", tak by to asi chtělo kouknout i na pravidla konkrétní hry. Tohle jsou pravidla z oficiálního fóra Ikariamu: 

"Na jednom světě je povoleno spravovat a vlastnit více než jeden účet. Musí však ve hře dojít k jejich označení pomocí speciální funkce. Přímá interakce mezi těmito multiúčty není povolena. Obcházení těchto pravidel pomocí dalších hráčů není povoleno."

Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Leafeon (CZ1) napsal(a):

Výňatek z VOP Ikariamu:

3.1.4

4.1

Když VOP říkají "Vyjma případů, ve kterých pravidla stanovují výjimky", tak by to asi chtělo kouknout i na pravidla konkrétní hry. Tohle jsou pravidla z oficiálního fóra Ikariamu: 

"Na jednom světě je povoleno spravovat a vlastnit více než jeden účet. Musí však ve hře dojít k jejich označení pomocí speciální funkce. Přímá interakce mezi těmito multiúčty není povolena. Obcházení těchto pravidel pomocí dalších hráčů není povoleno."

To co mi popisuješ už jsem vysvětloval ve svém původním příspěvku. Ano, pokud např. tvůj bratr, který s tebou bydlí a sdílí stejnou IP, chce hrát, musíte se každý zvlášť legitimovat. Stejně to platí pro Empire i pro Ikariam. Stále ale platí, že to může udělat jedna i druhá strana. Otázka je spíše z morálního hlediska: kde je ta mez, která by určovala, že moje multi-účty (pokud bych nějaké měl) se mají zakázat a ostatním je povolit? Snad měříme ještě stejným metrem...
    upraveno 13.01.2019
    A vůbec, mysli si o tom, co chceš. Multi-účet tak nebo tak. Ale když nějakej hňup se mi se 3 hradama nastěhuje na základnu ještě s nápisy, kterými mě uráží, tak si vyhrazuji stejné právo si tam dát i ty své hrady. (Příklad pytelhas, GarikIoner., PitomecG)

Určitě bych také nechal prověřit, zda GGS toleruje, že způsobem lepením volných míst kolem věží a meter OS a jiné aliance získali své nemovitosti. Jiná věc je morální stránka... 5 na jednoho
    To co mi popisuješ už jsem vysvětloval ve svém původním příspěvku. Ano, pokud např. tvůj bratr, který s tebou bydlí a sdílí stejnou IP, chce hrát, musíte se každý zvlášť legitimovat. Stejně to platí pro Empire i pro Ikariam. Stále ale platí, že to může udělat jedna i druhá strana. Otázka je spíše z morálního hlediska: kde je ta mez, která by určovala, že moje multi-účty (pokud bych nějaké měl) se mají zakázat a ostatním je povolit? Snad měříme ještě stejným metrem...
    Netuším, k čemu využíváš nebo nevyužíváš multiúčty ty, ale obecně bych považoval za problematické, pokud hráč využívá multiúčet pro získání přímé výhody v boji, tím je myšleno, že buď z obou účtů útočí na stejnou alianci, případně přímo hráče nebo na multiúčtech drží obranu, kterou si pak posílá na účet hlavní. Někde na hraně toho by ještě bylo sjíždění multiúčtu kvůli titulu nebo jeho využívání ke kradení základen (což je ale zase do jisté míry v konkrétních případech nutnost, když už na nepřítele nic jiného nefunguje a osobně mi to přijde i z hlediska obrany nevýhodné)

(a než si někdo rejpne, vím, taky nejsem svatej :D

Ty ale bohužel neurčuješ pravidla. Ty pravidla vymyslelo GGS a platí pro všechny. Ale pokud je všichni porušují, tak proč na někoho konkrétního poukazovat, že je právě on používá jinak.
    upraveno 14.01.2019
    A vůbec, mysli si o tom, co chceš. Multi-účet tak nebo tak. Ale když nějakej hňup se mi se 3 hradama nastěhuje na základnu ještě s nápisy, kterými mě uráží, tak si vyhrazuji stejné právo si tam dát i ty své hrady. (Příklad pytelhas, GarikIoner., PitomecG)

Určitě bych také nechal prověřit, zda GGS toleruje, že způsobem lepením volných míst kolem věží a meter OS a jiné aliance získali své nemovitosti. Jiná věc je morální stránka... 5 na jednoho
    Mysli si co chceš, ale, spočítej si svoje mulťáky kterýma jsi doslova "obrnil" svůj hrad a základny.. A že se ti nějakej *** nastěhuje k tvým základnám, je jeho chyba. 

No jasně, ty bys nechal prověřit všechno. :smile:
    Post edited by Zoe on
    Ty ale bohužel neurčuješ pravidla. Ty pravidla vymyslelo GGS a platí pro všechny. Ale pokud je všichni porušují, tak proč na někoho konkrétního poukazovat, že je právě on používá jinak.
    Ano, pravidla neurčuji, ale to mi nebrání diskutovat o tom, jestli jsou nebo nejsou vhodně stanovená. A na nikoho konkrétního nepoukazuju, na to tu psal dvoustránkovej seznam někdo jinej :-) 

upraveno 14.01.2019
    No a? Když ti hra dovolí mít na hradech obranu a nastěhovat si je, tak bys toho využil úplně stejně. A co se týče toho ***, proč bych měl za jeho chyby platit JÁ? :-)
    Post edited by Zoe on
    upraveno 14.01.2019
    No a? Když ti hra dovolí mít na hradech obranu a nastěhovat si je, tak bys toho využil úplně stejně. A co se týče toho kreté**, proč bych měl za jeho chyby platit JÁ? :-)
    Tak si zjisti jeho IP Adresu.. No to nevím proč bys měl platit za chyby jiných.. :-)
    A o *** se nezajímám, takže mne to je u záchodový mísy..
    Post edited by Zoe on
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Ano, pravidla neurčuji, ale to mi nebrání diskutovat o tom, jestli jsou nebo nejsou vhodně stanovená. A na nikoho konkrétního nepoukazuju, na to tu psal dvoustránkovej seznam někdo jinej :-) 
    Jasně, diskutuj, od toho jsem to vlákno zakládal. Má také posloužit k tomu, aby se hráči pozastavili sami nad sebou a zvážili, zda mě osočovat s multi-účty, když jich mají plné kapsy.
    upraveno 14.01.2019
    Harald V. (CZ1) napsal(a):
    No a? Když ti hra dovolí mít na hradech obranu a nastěhovat si je, tak bys toho využil úplně stejně. A co se týče toho ***, proč bych měl za jeho chyby platit JÁ? :-)
    Tak si zjisti jeho IP Adresu.. No to nevím proč bys měl platit za chyby jiných.. :-)
    A o *** se nezajímám, takže mne to je u záchodový mísy..
    Nemám za potřebí, kdybych měl zjišťovat "ajpiny" všech hradů na mapě, tak celý rok nedělám nic jiného. Nezajímá mě a je mi taky u ***. Jen mě trochu mrzí, že, když si potřebuje někdo zaútočit nebo mě slovně napadnout, tak to dělá právě z největším podílem z mulťáku a schová se do anonymity, protože se bojí.
    Post edited by Zoe on
    A nepsal jsi v tý konverzaci něco o tom že k tomu špuntovi ani větu? Tak proč tady odpovídáš na moje somariny? :-)
    Hezkou hru,
    Hary
    A nepsal jsi v tý konverzaci něco o tom že k tomu špuntovi ani větu? Tak proč tady odpovídáš na moje somariny? :-)
    Hezkou hru,
    Hary
    To jsem psal v PM a v úplně jiném kontextu. Pokud se však umíš věcně vyjádřit k danému tématu, tak piš. Pokud ze sebe zase budeš dělat žaluda, tak tě můžu poslat znovu k šípku, jestli o to tak stojíš .-)
    No a? Když ti hra dovolí mít na hradech obranu a nastěhovat si je, tak bys toho využil úplně stejně. A co se týče toho kreté**, proč bych měl za jeho chyby platit JÁ? :-)
    A o kreté++ se nezajímám, takže mne to je u záchodový mísy..
    Nemám za potřebí, kdybych měl zjišťovat "ajpiny" všech hradů na mapě, tak celý rok nedělám nic jiného. Nezajímá mě a je mi taky u řitního otvoru. Jen mě trochu mrzí, že, když si potřebuje někdo zaútočit nebo mě slovně napadnout, tak to dělá právě z největším podílem z mulťáku a schová se do anonymity, protože se bojí.
    Teď nechápu zda já napadám tebe nebo jestli myslíš ty (PitomecG) atd. :-) 
    H. 
    (momentálně řeším tablety do myčky, ne mulťáky. ale na to čas přijde.. jako na ty automaty...
    A o kreté++ se nezajímám, takže mne to je u záchodový mísy..
    Nemám za potřebí, kdybych měl zjišťovat "ajpiny" všech hradů na mapě, tak celý rok nedělám nic jiného. Nezajímá mě a je mi taky u řitního otvoru. Jen mě trochu mrzí, že, když si potřebuje někdo zaútočit nebo mě slovně napadnout, tak to dělá právě z největším podílem z mulťáku a schová se do anonymity, protože se bojí.
    Teď nechápu zda já napadám tebe nebo jestli myslíš ty (PitomecG) atd. :-) 
    H. 
    (momentálně řeším tablety do myčky, ne mulťáky. ale na to čas přijde.. jako na ty automaty...
    Měl jsem na mysli PitomceG
Sign In to comment.