Rozhovor | Hugolínek (CZ1)

ZoeZoe Komentářů: 15,764Moderator
upraveno 13.08.2018 v Osobnost Empire

Rozhovor s @Hugolínek (CZ1)

Namísto své obvyklé první otázky bych si dovolila začít s otázkou hráče, abychom si ujasnili oslovování:
Jsi holka, kluk nebo oboje?
Hugolín je medvěd :D

Otázka nebyla kdo je Hugolín, ale kdo jsi ty - dostaneme odpověď? :D
ne  ;)

Jak ses ke hře dostal/a?
V rámci prokrastinace před zkouškou z práva sociálního zabezpečení.. náhodou při brouzdání internetem

Jak jsi přišel/a ke svému nicku?
Hugolína používám hodně dlouho, zaujalo mě to jméno na jednom náhrobku na malém hbitůvku. Jinak Ugolino de Segni je vlastní jméno papeže Řehoře IX. to je ten, který založil inkviziční soudy... a........ "španělskou inkvizici nikdo nečeká" ;)

Jak dlouho už hraješ?
V červnu to budou 4 roky

Za jak dlouho jsi vybudoval/a alianci Matrix a jaké byly začátky vaší aliance?
Matrix je společné dílo více zakladatelů. Začali jsme když vznikli rozepře ve vedení Triády. Původně ani neměla být nová aliance, chtěli jsme přejít jinam, ale nějak se to nabalilo a najednou nás bylo víc než mohla nějaká fungující aliance přijmout. Takže pak na jednom setkání jsme dospěli k názoru, že bude lepší vytvořit novou alianci, proto jsme anektovali jednu skoromrtvou ali a dobudovali jí. Takže pokud si někdo představoval krušné začátky, tak ho musím zklamat.

Jak to fungovalo s veliteli v TRIÁDĚ, proč se rozpadla a jak dlouho jsi v ní vlastně byl/a?
Doplnění otázky:
Když byla ještě TRIÁDA jako taková, hodně se tam střídali velitelé, jak to tam s tímto fungovalo? Bylo to podle síly (nejsilnější velitelem)? Takhle jsem si toho alespoň všímal já od Lubošova vedení (Luboš74).
Pokud se nepletu, tak v Matrixu je většina členů z TRIÁDY, je tomu tak?
Co se stalo, že se TRIÁDA rozpadla?
Velitelé Triády byli tři, M.I.C.H.A.L, Luboš74 a Kraken2.. velitelé se měnili jen pokud předchozí skončil, nepřijde mi to jako velká fluktuace... a ne, nebylo to podle síly, ale podle schopností daného hráče, aby za ním šli hráči, protože mít velkou sílu je, v současné době, spíše otázkou peněz a ne schopností dotyčného vést. I když se to někomu nezdá, velitel silné ali musí být vůdce. 
ano, do Matrixu přešla velká část hráčů Triády.
Triáda stále existuje, jenom část hráčů přešla do jiné aliance.. a to souvisí s první částí otázky, je to o tom, že hráči šli za velitelem. Ne za mnou :) 
Má účast s Triádě trvala přes dva roky.. vlastně rok po mám zjevení se na hře mi tehdejší velitel Luboš74 zavolal, že večer přecházím do Triády. A kdo Luboše zná ví, že nemá cenu se s ním dohadovat. 
Co se týká Triády a změn co nastaly, částečně je to již zodpovězeno v předchozí otázce. Vznikly rozpory ve vedení Triády a proto se hráči rozhodli vytvořit jinou alianci. Je to již téměř rok a po takové době vzniklo několik variant toho proč se to vlastně stalo a jestli šli všichni dobrovolně. Už se i proslýchalo, že někteří hráči byli údajně nuceni přejít. Nevím kdo koho nutil, já rozhodně ne, spíš se mi stávalo, že když se hráči dozvěděli že odcházím, že se ptali: "A kam půjdeme? "  Prostě když se teď zeptáš deseti lidí, dostaneš deset různých odpovědí. Ode mne je to jenom tak, přišel čas změn, které se ne každému líbily - na obou stranách.

A to je co zač ten Matrix? :D
Dle wikipedie:

Matrix (latinský (zde ženský rod) a také anglický výraz pro matici) může v českých textech znamenat:

jinak Matrix je banda cvoků, kteří ne každému sedí, parta individualit, kteří berou hru trochu jinak, skupina, které je schopná se sejít i mimo tuhle hru

Kolik jsi do této hry utratil/a?

Naprosto netuším... fakt je, že asi nejvíc na začátku, než mi někdo pořádně vysvětlil jak se Empire hraje.. 

A jedna související otázka:
Aké je to byť "Pay to win"?
tak to patrně není otázka na mně... nejsem výrazný sponzor ggs.. ale jinak je to tak jako v životě, pokud chce někdo něčeho dosáhnout, musí počítat s tím, že je něco za něco a nikomu nic nespadne do klína.. takže pokud chce být v současné době někdo na špici hry, musí počítat s tím, že ho to něco bude stát, ať jsou to peníze, nebo velké množství času, který tu bude muset strávit... nejde přijít jednou za týden a čekat že budu patřit mezi nejlepší...

Kolik času u hry trávíš a co děláš, aby tě nepřestala bavit a nestala se pro tebe rutinou?
v současné době to není už tolik jako dřív, fakt je že tím, že pracuji v kanceláři u počítače, tak mi práce umožňuje mít hru zapnutou.... co dělat aby hra nepřestala bavit? tak to netuším a pokud to někdo ví, tak beru rady... protože v současné době je hra vlastně jenom klikačka o akcích

Baví tě ta hra ještě vůbec?
Doplnění otázky:
já mám pocit že po dosažení legendy 800 se už člověk nemá velice kam posunout a honit se jen abych byl top je unavující.
jak kdy, teď je jaro, tak má člověk jiné zájmy než jenom sedět u počítače, alespoň v mém případě... máme zahradu, přátele a spoustu jiných aktivit.... takže to, že už tu nelze nic získat nikoho nemotivuje k větší činnosti

Je toto pravda, nebo je pravda jiná?
pokud máš na mysli tu pravdu, že po dosažené legeny 800 je větší nuda, tak ano.

Je něco, co Ti další prohra na ostrovech přinesla do budoucna jako velitelce?
Další prohra? Matrix se o výhru teď pokusil prvně.. fakt je, že pokud většina aliance celý měsíc maká a je to na nic, protože půl hodiny před koncem do jiné aliance naskáče 10 nových lidí... někdo může říct že jsme s tím měli počítat, ale, na druhou stranu, pokud my máme 2,8 mega bodů, druhá ali 2,5 a třetí třista tisíc...těžko se počítá kolik bodů tam jednotlivý hráči přinesou... pokud by tam byli ti hráči celou dobu, bylo by jasné jak na tom jsme.. proto jsme reagovali jak jsme reagovali, navíc, kdo nás sleduje tak ví, že my hráče na jednotlivé akce neměníme, hrajeme stále se svými hráči a proto nám to vadí. Naši hráči si drží stabilně nějaký výkon, pak se dohodne skupina hráčů, jednou za rok zaberou a vyhrají? To se takhle může pokaždé dohodnout jiná skupina a pak ti, co makají pořád se už nikdy k ničemu nedostanou, protože, pokud do toho nechtějí investovat velké množsví reálných peněz, nemají proti takové skupině šanci. A to je pro hráče hodně demotivující. 
Jinak asi nechápu dotaz. To se takhle dotyčný může ptát po každé akci kterou nevyhrajeme, nebo jestli má na mysli mou rezignaci na post velitele, protože jsme jednou nevyhráli akci, která ani nebyla na počátku v plánu? Myslím, že takových akcí bude ještě víc a netýká se to jenom naší aliance. Je hodně aliancí které o něco přišly a něco jim nevyšlo. 

Ahoj, Hugolínku, přísahali byste v Matrixu na životy svých dětí, že na hře a ke hře nepoužíváte automaty či jim podobné programy?
Díky za prostou odpověď "ano nebo "ne".
ne... mám aktivovaná kupříkladu všechna automatická přednastavení... 

A teď dvě otázky, u kterých jsem opravdu zvědavá na odpovědi :D
Kolik je 316x48? Nepoužívej kalkulačku.
15168

Právě jsem zjistil, že někomu u mě v práci děsně smrdí nohy - jak se k této problematice stavíte, pane Hugolinek? (pozn.: "právě" bylo 28. 3. ve 14:08).
Záleží na tom kde pracuješ... ;)   na takové patologii to může být běžné... jinak si je zkuste umýt - vyměnit ponožky, boty ...  jinak k této problematice se stavím tak, že "ještě že to není moje pracoviště"

Představ si, že všechny sdělující prostředky informují o tom, že se k naší planetě blíží mimozemšťani. Co uděláš jako první? :)
po pravdě, netuším, nikdy mě tohle nenapadlo řešit... spíš se obávám jiných věcí které se teď dějí a se kterými, bohužel, nemůžu nic dělat...

Co říkáš na špagety se sýrem, globální oteplování a problematiku myšlenky inerciálních tlumičů?
špagety se sýrem - jako rychlovka uspokojující... globální oteplování - průšvih, ale co nadělám?  inerciální tlumiče -  jako myšlenka to není špatné a může to časem mít své využití, pokud se je podaří vytvořit, bohužel, při současné technologii to pro mě osobně nemá zásadní vliv na cokoliv

Poznáš hru FAR CRY 5 ?
ne

Co se ti na hře nejvíc líbí a co ti naopak nejvíc vadí?
Líbí... na začátku to asi byla klasika, na které fungují všechny hry, něčeho dosáhnout, vybudovat, být pořád lepší... když se pak člověk dostane do určité legendy, zjistí, že je to pořád stejné a že chybí motivace.. že je to pořád dokola... jinak je dobré potkat partu lidí kteří si sednou...
Nebudu tu rozebírat věci co vadí asi všem - sekání hry, aktualizace které mají víc chyb než kolik měli opravit ......vadí mi lidi co si tu snaží vykompenzovat mindráky z reálného života, vadí mi když mi někdo píše a podává neúplné nebo zkreslené informace, oni vědí co chtějí, ale když napíšou jenom část, tak z toho kolikrát vyjde nesmyslný blábol.. pak se diví že neodpovídám. Nejlepší jsou jasné, stručné a úplné informace, ale to asi málokdo umí...

Co tě mimo hru baví - co děláš rád/a ve svém volném čase?
I když se to někomu nebude zdát, tak toho je moc.. jsem hodně aktivní člověk... mám svou, velice drahou, polovičku, dva psy a dvě kočky, zahradu, dům, baví mě cestovat, hodně čtu, jezdíme na muzikály, na koncerty.. do toho trochu kecám do věcí klukům ze skupiny historického šermu - zanedlouho nás čeká každoroční bitva... doslova :)  mám přátele mimo tuto hru... chodím cvičit...

Jaké jídlo nejvíc nesnášíš a co bys naopak mohl/a jíst pořád?
Nechutná mi rajská polívka, nejím mořské potvory, hodně tučné maso, hodně kořeněné...  jo, nepiju alkohol, mám problém s brouky a tak, i když je to údajně velký zdroj proteinů, tohle není můj šálek kávy
Na druhou stranu...pořád... nevím.. asi potřebuju různorodost... v tuhle chvíli na to asi neznám odpověď.....takže pokud je jídlo dobré... a není to něco z toho co nemusím....

Je (nebo spíše bylo :D) v tvých schopnostech zodpovědět tolik zbytečných dotazů?
Nemám problém, velmi často se s tím setkávám v reálném životě a i na hře mi denně chodí spousta dotazů a některé jsou takové, že se divím, že bylo v tazatelově schopnostech vůbec zapnout počítač. 

Závěrem ještě pár "přání", co už jsi nejspíš četl/a v diskuzi :)
Janko.65 (CZ1) napsal(a):
Otázku nemám, spíše poděkování.

Občas se stane, že naši alianci střední velikosti navštíví i hráči TOP aliancí. No co si budem, to bejvá sakra honička. A toho brblání...
O alianci Matrix můžu říct, že "neférové" návštěvy k nám neposílají.

Poděkování!
Já bych jen Hugolínkovi popřála spoustu zdraví, elánu, nervů i trpělivosti s hráči na celé mapě :).
Není to zrovna snadná lahůdka velet takové ali. 

repeš (CZ1) napsal(a):
tes  ti blahopreji neni to lehke velet teto ali i kdys jste  sehrany a docilit takovych cilu jen tak dal.

A má poslední otázka: Je tu něco - cokoli - co bys chtěl/a závěrem říct?

Ano, uvědomme si, že tohle je stále jenom počítačová hra, a základem hry je hraní si... a i když hodně z nás to stálo reálné peníze, pořád jsou to jenom namalované hrady a figurky......nemá cenu to tu hrozně moc prožívat, trápit se kvůli hře, zatahovat jí do reálného života, přenášet reálný život sem......máme se tu bavit, má to být zábava a my se snažíme se bavit .. proč se tedy urážet, být vulgární, vyhrožovat podáním trestního oznámení? .......a prosím vás, když tu někdo nechce být, tak existuje velice jednoduché řešení - stačí jenom zaklapnout noťas...

Děkuji :)

K naší velké radosti souhlasil s rozhovorem @HeroMartin44 (SK1)! Otázky na něj můžete pokládat v tomto tématu.
Post edited by Zoe on
Tato diskuze je zavřená.