Diskuze k březnové aktualizaci

137

Komentáře

• pmiki (CZ1)pmiki (CZ1) Komentářů: 534CZ1
    Upravíme strážní věže v královsví Berimondu tak, že podstatně zvýšíme počet potřebných útoků. Vidíme, že některé servery jsou mnohem silnější než jiné a dostanou se do hlavního města mnohem rychleji, než bylo zamýšleno. To přináší dva problémy, kvůli kterým musíme tyto změny provést: 
    - Jak víte, na některých silnějších serverech se mohou hráči dostat do hlavního města a porazit ho, což by mohlo vést k nevyhnutelné havárii serveru. 
    - V důsledku toho nemohli tito hráči/servery dokončit některé královské úkoly (kde je za úkol porazit X strážních věží)

Gratulace  GGS  Znova svoji neschopnost opravit Beri  reší  navyšováním počtu utoku na veže  V jednoduchosti je síla :dizzy:
    A k smaragdové akci   Další Set na nehráčske cíle  Užasné  

• ZoeZoe Komentářů: 15,684Moderator
    Fanie (SK1) napsal(a):
    "Od teď bude Váš hrad obklopen 10 měničskými nepřáteli. Abyste mohli zaútočit, budete potřebovat "Útočné runy" a budete si moci vybrat 5 z širší nabídky 10 nepřátel. Každý den dostanete zdarma 5 run a dalších 5 si můžete koupit za prémiovou měnu. Vaše pořadí bude stále počítáno podle Vaší nejlepší bodové série (která se i nadále bude skládat z 5 útoků). Každá runa navíc Vám pomůže pokračovat v nejlepší sérii nebo začít novou."

Neviem čo si od tohto sľubujú... ale ak ostanú  ceny ako sú momentálne na testovacom, tak neviem či im toto niekto bude kupovať...hlavne ked sa do serie stale počíta 5 hradov :-)

Podle mě jde o mnohem lepší variantu, než když by bylo možné s těmito extra útoky složit větší sérii (složenou třeba z 10 útoků) - to by akci samotnou dost nabouralo, takhle i když si to někdo koupí, nemá zaručeno, že mu to v žebříčku pomůže (oproti těm, kteří to kupovat nebudou) - a samozřejmě za to získá kouzla, takže “bude mít i něco navíc”, ale protože ta žebříček neovlivňují, nic proti tomu :) zrovna tohle řešení mi přijde jako dobrý způsob, jak dát platícím nějakou výhodu tak, aby tím neplatící nutně netrpěli... a jestli to bude někdo kupovat? To už je na týmu, aby dali ceny přiměřené - spoustu lidí si koupilo věci, u kterých byli ostatní přesvědčeni, že je nikdy nikdo koupit nemůže....

Balík4 (CZ1) napsal(a):

Královské kampaně od 13.3 do 31.3 ? To je další měsíční akce s tím rozdílem, že pokud vynecháš některou část, tak už je možnost dojít k cíli jen za prémiovou měnu.

Je v plánu ty kampaně do budoucna ještě prodloužit? Třeba na 90 dní? :-)

Pokud ti to udělá radost, třeba by šla zařídit i nějaká roční... :D 

pmiki (CZ1) napsal(a):
    Upravíme strážní věže v královsví Berimondu tak, že podstatně zvýšíme počet potřebných útoků. Vidíme, že některé servery jsou mnohem silnější než jiné a dostanou se do hlavního města mnohem rychleji, než bylo zamýšleno. To přináší dva problémy, kvůli kterým musíme tyto změny provést: 
    - Jak víte, na některých silnějších serverech se mohou hráči dostat do hlavního města a porazit ho, což by mohlo vést k nevyhnutelné havárii serveru. 
    - V důsledku toho nemohli tito hráči/servery dokončit některé královské úkoly (kde je za úkol porazit X strážních věží)

Gratulace  GGS  Znova svoji neschopnost opravit Beri  reší  navyšováním počtu utoku na veže  V jednoduchosti je síla :dizzy:

Osobně jako důvod vidím hlavně ty královské úkoly - na německém serveru museli poslední úkol kampaně měnit, protože tam zkrátka neměli dost věží... že by se někomu povedlo město dobýt pochybuji, ale jistota je jistota. 
    Ale takhle - Beri je rozbité a evidentně nejde jen o nějakou drobnou chybu, která by šla snadno odstranit. Jednou možností je to, co dělají, tedy navýšení obrany města a také počtu potřebných útoků na věže. Další možností by bylo Beri ze hry odebrat na dobu neurčitou, než se jim podaří chybu odstranit - pokud se na to podíváme takto a budeme počítat s tím, že se chybu na Beri snaží vyřešit, přijde mi aktuální situace jako lepší řešení. Rozhodně ne ideální, ale přesto lepší :)

• Cheero (CZ1)Cheero (CZ1) Komentářů: 218CZ1
    upraveno 02.03.2018
    To, že se na Berimondu poupraví věže tak, že na jejich sejmutí bude třeba například 60 tisíc útoků pro mě nic nemění. Tady sme se na hlavák nedostali ani ted, takže spíše oznámení pro lokalizace, kde toho byli schopný. Myslím, jestli to chápu správně, že pro nás se tím naprosto nic nemění, mimo to, že na jednu věž pojedeme déle.
    Opravený bug na ostrovech - dobrá zpráva pro ty, co ho nezneužili, špatná pro opačnej druh lidí. I druzí zmíněný mohou být rádi - jejich vlastnost neumění odolat, jim už neriskuje zablokování hry. :smile:

Edit: Jen drobné poděkování za zmrazení jídla do v ofiku uvedené doby. Dává mi to možnost neřešit posílání armády pro jídlo, takže si to rozvrhnu tak, abych neměl na účtu žádnou činnost, která by mohla vést ke zmizení armády a určitého času práce. Ostatním doporučuji totéž - když už je k tomu takto daná možnost.

• Albi70 (CZ1)Albi70 (CZ1) Komentářů: 1,242CZ1
    upraveno 03.03.2018
    Zoe napsal(a):

pmiki (CZ1) napsal(a):

Osobně jako důvod vidím hlavně ty královské úkoly - na německém serveru museli poslední úkol kampaně měnit, protože tam zkrátka neměli dost věží... že by se někomu povedlo město dobýt pochybuji, ale jistota je jistota. 
    Ale takhle - Beri je rozbité a evidentně nejde jen o nějakou drobnou chybu, která by šla snadno odstranit. Jednou možností je to, co dělají, tedy navýšení obrany města a také počtu potřebných útoků na věže. Další možností by bylo Beri ze hry odebrat na dobu neurčitou, než se jim podaří chybu odstranit - pokud se na to podíváme takto a budeme počítat s tím, že se chybu na Beri snaží vyřešit, přijde mi aktuální situace jako lepší řešení. Rozhodně ne ideální, ale přesto lepší :)

Stručně řečeno - pokud dosud byla alespoň teoretická šance Berimond dohrát na CZ/SK, po pondělní aktualizaci zmizí - jediným "spravedlivým" řešením by bylo přizpůsobit celkový počet útoků na věže, potřebný k dosažení a dobytí hl.města soupeře velikosti serveru, ale to bychom asi chtěli od GGS příliš.
    Jiným řešenim by bylo prostě nedávat Beri do královských úkolů a najít jiné.
    Jen upozorňuji, že počet lidí, kteří díky tomu nemohou splnit příslušné úspěchy, se stále zvětšuje (bohudík já osobně jsem to naštěstí stihl ještě v původní verzi Beri, než jej podělali) a tito hráči (a je jich mnohem více, než těch, kteří jsou schopni splnit příslušný královský úkol) jsou tudíž znevýhodněni - je moudré a správné zvýhodnit menšinu dočasnou výhodou na úkor většiny s trvalým bonusem?

No naštěstí, díky tomu, že se budou v Berimondu opět vrtat, je jistá nenulová pravděpodobnost, že opět krátce po spuštění zkolabuje a úkoly budou nahrazeny jinými  >:) >:) :D >:) >:) B)
    Albi70 @ cs 1
  • Cheero (CZ1)Cheero (CZ1) Komentářů: 218CZ1
    upraveno 03.03.2018
    Albi, pokud jde o pohár úspěchů - současný můj účet jsem založil až během nemožnosti sejmout hlavák na beri a úspěchy splněné mám - nejspíš se stačí nějakým způsobem zůčastnit bojů na berimondu.V tomhle tu hráči určitě ochuzený nejsou.
    Pokud jde o zvětšení počtu nájezdu na věž, tak je to z mého pohledu něco, pro co se nemá cenu nějak vzrušovat - prostě beri, zatím vše stejné. Uvidíme co a jak po předělání na html5. Pokud se díky němu vrátí beri k možnosti sejmout hlavák a jít po soupeřích za účelem vyhození z beri mapy, bude to super. Třeba se díky tomu přechodu na html pročistí hra - vím jaké je znát nějaké řemeslo a koukat na stálou chybu a že to pro tebe musí být utrpení :smiley:  - tak už kvůli tobě, no. :smiley:

Set špatně nevypadá a na nomády se určitě hodí těm, co tu nemají účet 7 let :smile:  Na hradní pány je tu kostík (královnina obrana ) cizoni, krkouni a nově dva sety u měničů, kde je mimochodem jeden dobrý šutr, který udělá krásu nejedné zbroji. :smile: Možnosti zde jsou, jak pro sety na NPC, tak pro pvp bitky.

Celkově aktualizace žádná tragedie - defakto oznámení o novém setu, jisté výhodě v meničích pro platící, které nikterak neomezují neplatící a úpravě neúpravě beri, která pro náš server neznamená nic. Co bude stejné jako u předešlých aktualizacích - brek lidí na nic, během doby, kdy je potřeba sledovat a radit lidem, který mají nějaký problém. :)
    Opravdu se všichni snažme využít toho, že je prodloužený čas, během kterého bude zmrazeno jídlo. ;)

• Paťka11 (SK1)Paťka11 (SK1) Komentářů: 56
    Balík4 (CZ1) napsal(a):
    Paťka11 (SK1) napsal(a):
    ja som neverbovala obranu po druhých účtoch mám len jeden a ten mi stačí plácaš akurát tak ty

Když to říkáš, tak to bude určitě pravda. Hlavně že víš co chceš.

ja mám svedomie v tomto čisté Tvoj názor nieje podstatný
    Cheero (CZ1) napsal(a):
    Albi, pokud jde o pohár úspěchů - současný můj účet jsem založil až během nemožnosti sejmout hlavák na beri a úspěchy splněné mám - nejspíš se stačí nějakým způsobem zůčastnit bojů na berimondu.V tomhle tu hráči určitě ochuzený nejsou.
    Pokud jde o zvětšení počtu nájezdu na věž, tak je to z mého pohledu něco, pro co se nemá cenu nějak vzrušovat - prostě beri, zatím vše stejné. Uvidíme co a jak po předělání na html5. Pokud se díky němu vrátí beri k možnosti sejmout hlavák a jít po soupeřích za účelem vyhození z beri mapy, bude to super. Třeba se díky tomu přechodu na html pročistí hra - vím jaké je znát nějaké řemeslo a koukat na stálou chybu a že to pro tebe musí být utrpení :smiley:  - tak už kvůli tobě, no. :smiley:

Set špatně nevypadá a na nomády se určitě hodí těm, co tu nemají účet 7 let :smile:  Na hradní pány je tu kostík (královnina obrana ) cizoni, krkouni a nově dva sety u měničů, kde je mimochodem jeden dobrý šutr, který udělá krásu nejedné zbroji. :smile: Možnosti zde jsou, jak pro sety na NPC, tak pro pvp bitky.

Celkově aktualizace žádná tragedie - defakto oznámení o novém setu, jisté výhodě v meničích pro platící, které nikterak neomezují neplatící a úpravě neúpravě beri, která pro náš server neznamená nic. Co bude stejné jako u předešlých aktualizacích - brek lidí na nic, během doby, kdy je potřeba sledovat a radit lidem, který mají nějaký problém. :)
    Opravdu se všichni snažme využít toho, že je prodloužený čas, během kterého bude zmrazeno jídlo. ;)
    To nicméně nic nemění na tom, že šance dokončit úspěšně Berimond bude v podstatě na našem (a nejen na něm) serveru nulová (a jaká je logika nastavit akci tak, aby se nedala dokončit - opět snaha posílit utrácení a následně nákupy rubínů, která ovšem nebude výrazně úspěšná, alespoň co se druhé části týká).

Prostě podle mého opět krok špatným směrem - velká část hráčů stejně nemá šanci královské úkoly dodončit, takže opět balancing team zaperlil  :D >:) :'(  
    Albi70 @ cs 1
  • Balík4 (CZ1)Balík4 (CZ1) Komentářů: 2,301
    Albi70 (CZ1) napsal(a):
    Cheero (CZ1) napsal(a):

To nicméně nic nemění na tom, že šance dokončit úspěšně Berimond bude v podstatě na našem (a nejen na něm) serveru nulová (a jaká je logika nastavit akci tak, aby se nedala dokončit - opět snaha posílit utrácení a následně nákupy rubínů, která ovšem nebude výrazně úspěšná, alespoň co se druhé části týká).

Prostě podle mého opět krok špatným směrem - velká část hráčů stejně nemá šanci královské úkoly dodončit, takže opět balancing team zaperlil  :D >:) :'(  

Šance na dokončení Beri na CZ nebyla ani doposud. Za 4 dny, za které němci akci dojeli, my nebyli zdaleka ani v polovině. Beri ani dokončit nelze pro nějakou kritickou chybu, kvůli které udělali město nedobytným. Problém měli němci s tím, že už neměli na čem jezdit věže do úkolů a to vyřeší tím navýšením potřebných útoků.
    Balík4 @ cs 1
  • Spartakus01 (CZ1)Spartakus01 (CZ1) Komentářů: 1,237CZ1
    Hmm po krátkém festivalu dají ještě kratší. 20 dní? Bezva. Navíc začne krkounama, takže v pracovním týdnu odpálím dortík a půjdu spát, niž bych ho víc využil. Ještě lepší. Velitel na NPC Super. Už mám 4 z toho poslední 2 jsem ani nezkopletoval, natož abych ho tunil...
    Zdar a sílu. Mé jméno je Spartakus01. Už nehledám krev, písek, ani slávu. Hraji jen kvůli pár lidem co ve hře zůstávají. Jednoho dne skončím a mé hrady se promění v kamení, písek, trávu a vítr foukající mezi hroby mé armády.

Balík4 (CZ1) napsal(a):
    Albi70 (CZ1) napsal(a):
    Cheero (CZ1) napsal(a):

Šance na dokončení Beri na CZ nebyla ani doposud. Za 4 dny, za které němci akci dojeli, my nebyli zdaleka ani v polovině. Beri ani dokončit nelze pro nějakou kritickou chybu, kvůli které udělali město nedobytným. Problém měli němci s tím, že už neměli na čem jezdit věže do úkolů a to vyřeší tím navýšením potřebných útoků.
    Balíku, čti příspěvek celý, netvrdil jsem, že momentálně lze Beri dohrát.

Albi70 @ cs 1
  • Lien Rag (CZ1)Lien Rag (CZ1) Komentářů: 1,993CZ1
    chocholda (CZ1) napsal(a):
    Není se čemu divit.  Alianční turnaj v původním podání byl akorát jeden velký podvod!

A samotným hráčům to asi vyhovovalo. Když jsem se po zpětném zavedení snažil vyzvat komunitu k ferovosti, tak se mi akorát všichni vysmáli, tak se teď nedivte. :smile:

Cokoliv založené na systému boje PvP se dá obejít díky tisícům multiuctu a sdílení hesel, proto GGS nemá jinou šanci než zlepšovat hru po stránce PvE.

Chocholda

Edit: pak je tu otázka jestli GGS něco podniká s novými automaty co jsou již opět využívány, protože jestliže ne, tak i tento turnaj bude jeden velký podvod. :smiley:
    Moc dobře si vzpomínám co ti na tu výzvu odpovídali. Ale ruku na srdce. Ani tehdy jste si neměli co vyčítat. Snaha o volání po férovosti ve chvíli, kdy má kdekdo prošvindlováno mraky, je trošku alibismus. Směřuje to nadále tam, kde to nutně muselo skončit. Ale to už se tu probíralo x krát.
    Lien Rag

• petitlup (CZ1)petitlup (CZ1) Komentářů: 511
    Ahoj, 
    jak vlastne probiha cas ve hre v dobe aktualizace? Je zamrazen a vse jakoby pozastaveno nebo jen neco pozastaveno a neco jede samospadem?

Dekuji
  • MBeeMBee Komentářů: 925Moderator
    petitlup (CZ1) napsal(a):
    Ahoj, 
    jak vlastne probiha cas ve hre v dobe aktualizace? Je zamrazen a vse jakoby pozastaveno nebo jen neco pozastaveno a neco jede samospadem?

Dekuji
    zdravím,
    čas ve hře normálně běží dál, to znamená výstavba, verbování, výroba nástrojů apod stále probíhá
  • Csiposin Anjel (SK1)Csiposin Anjel (SK1) Komentářů: 315
    len MBee napsal(a):
    Ahoj, 

Dekuji
    zdravím,
    čas ve hře normálně běží dál, to znamená výstavba, verbování, výroba nástrojů apod stále probíhá
    len jedlo stojí :-)
  • Balík4 (CZ1)Balík4 (CZ1) Komentářů: 2,301
    Albi70 (CZ1) napsal(a):
    Balík4 (CZ1) napsal(a):
    Albi70 (CZ1) napsal(a):
    Cheero (CZ1) napsal(a):

Balíku, čti příspěvek celý, netvrdil jsem, že momentálně lze Beri dohrát.

že šance dokončit úspěšně Berimond bude v podstatě na našem (a nejen na něm) serveru nulová

Mluvíš o tom, že šance bude nulová .. chtěl si tím říct, že do teď byla nějaká šance to Beri dokončit? Jen říkám, že stejně nulová byla i do teď. Nic se tím na té akci pro naprostou většinu serverů nemění.

Nevím co tam mám víc v tom příspěvku hledat. Snad jen to, že je správné, že velká část hráčů nemá šanci královské úkoly dokončit.

Balík4 @ cs 1
  • Mentolka01 (CZ1)Mentolka01 (CZ1) Komentářů: 72CZ1
    Já nevím, Balíčku....tak se trochu snaž, nemám co číst:)

Mentolka01 @ cs 1
  • Roby (CZ1)Roby (CZ1) Komentářů: 2CZ1
    do kolika hodin cca bude ta aktulka prosím????
    Roby (CZ1) napsal(a):
    do kolika hodin cca bude ta aktulka prosím????
    Ahoj, 
    trvat může tentokrát až 6 hodin - to vychází cca do 14:00... každopádně to může být i kratší/delší 
  • petitlup (CZ1)petitlup (CZ1) Komentářů: 511
    upraveno 05.03.2018
    MBee napsal(a):
    Ahoj, 

Dekuji
    zdravím,
    A ciste teoreticky by dobehl i utok na jineho hrace, ktery se nemuze branit nebo okupace zakladny, obsazeni akva ostrovu apod.?

A jidlo je zmrazeny tak, ze neni spotreba a vyrabi se nebo neni spotreba a nevyrabi se?
    MBee napsal(a):
    Ahoj, 

Dekuji
    zdravím,
    A ciste teoreticky by dobehl i utok na jineho hrace, ktery se nemuze branit nebo okupace zakladny, obsazeni akva ostrovu apod.?

A jidlo je zmrazeny tak, ze neni spotreba a vyrabi se nebo neni spotreba a nevyrabi se?
    Ano, doběhnou i útoky a vše ostatní.

Jídlo je zmražené úplně - žádná spotřeba, ale ani žádná výroba neprobíhá.
Sign In to comment.