Diskuze k aktualizaci v polovině února

135

Komentáře

• MmoouurreekkRul (CZ1)MmoouurreekkRul (CZ1) Komentářů: 148CZ1

Osobně si myslím, že Klání aliancí bude znamenat zánik spousty menších aliancí. Protože v době kdy nejsou velké urychlováky, tak nikoho nebude bavit sledovat, jak jeho hrad hoří a když se mu to po měsíci podaří uhasit, tak bude další klání, kde bude hasit znova. Takže GGS odejde spousta v budoucnosti potencionálních platičů a budou hrát hru, kde kliknou a bude opraveno a v klidu pojedou dál. O oživení mutli hradů ani nemluvím.

Nejsem proti tomu si občas zabojovat, ale když horko těžko odrazím skoro 3k útoku a pak přijedou další 3k a pak blafnu, tak to člověka otráví.

No musíš mít kastelány a obranu, abys pár útoků mohl odbránit :)

A když nemáš obranu, tak sehnat si nehořláky není problém, stačí sjet pár věží nebo nomádů a každou chvíli nehořlavé oblečky padají a nebo máš ještě možnost s názvem OB, to je když nemáš nehořláka, ale stojí pár rubínů no :)

Spíš je otázkou, zda půjde v boji hráče proti hráči získat sláva, protože dost lidí tam bude ty nehořláky dávat, to je pak škoda korouhví a nic z toho, ale uvidíme...

• Leafeon (CZ1)Leafeon (CZ1) Komentářů: 2,743CZ1

Osobně si myslím, že Klání aliancí bude znamenat zánik spousty menších aliancí. Protože v době kdy nejsou velké urychlováky, tak nikoho nebude bavit sledovat, jak jeho hrad hoří a když se mu to po měsíci podaří uhasit, tak bude další klání, kde bude hasit znova. Takže GGS odejde spousta v budoucnosti potencionálních platičů a budou hrát hru, kde kliknou a bude opraveno a v klidu pojedou dál. O oživení mutli hradů ani nemluvím.

Nejsem proti tomu si občas zabojovat, ale když horko těžko odrazím skoro 3k útoku a pak přijedou další 3k a pak blafnu, tak to člověka otráví.

No musíš mít kastelány a obranu, abys pár útoků mohl odbránit :)

A když nemáš obranu, tak sehnat si nehořláky není problém, stačí sjet pár věží nebo nomádů a každou chvíli nehořlavé oblečky padají a nebo máš ještě možnost s názvem OB, to je když nemáš nehořláka, ale stojí pár rubínů no :)

Spíš je otázkou, zda půjde v boji hráče proti hráči získat sláva, protože dost lidí tam bude ty nehořláky dávat, to je pak škoda korouhví a nic z toho, ale uvidíme...

Sláva z toho moc nebude, za to hodně naštvaných hráčů na obou stranách a to se vyplatí :-D Jen o důvod víc, proč to zase skončí u podvodů a nakonec dobře jim (GGS) tak.

Pomocník je funkce určená především k zodpovídání otázek ohledně hry. Nejsme moderátoři a už vůbec nemáme možnost řešit technické problémy, berte to prosím na vědomí :-) Pokud máte otázku ohledně hry, pište pokud možno tady na fóru, případně skype (mp5991), ve hře to můžete zkusit, ale větší množství zpráv se tam bohužel ztratí. :-/ A pokud nám chcete ušetřit práci, projděte si předtím alespoň návody, díky ;-)

• XvoodooX (CZ1)XvoodooX (CZ1) Komentářů: 39CZ1
    co kdyby jste si tu aktualizaci a všechny následující strčili do prdele? vám bude dobře (je to mocný kolík) nám celkem taky tak o co jde?
  • pmiki (CZ1)pmiki (CZ1) Komentářů: 539CZ1
    Cheero (CZ1) napsal(a):
    Gami vím, že většina nadšená bude :smile: mi je jasný.
    U TOPek je to procentuální - část multi a dohoda, část fér, oproti zpodku žebříčku, kde to bude do 100%
    Mrzí mě, že právě multigamerství se na naší mapě stalo standartní součástí vnímanou zcela jinak oproti jiným hrám, kde s tímto bojovat umí. A GGS to celé moderuje, bohužel.

Male Ali budou otevírat brány  Vetší si tam dají Azbesta  a Top -kám  nezustane nic jineho jen se domluvit aby získali body  
    GGS vymyšlí jen akce kde jim kápnou peníze na učet a češi vymýšlejí zpusob jak to obejít :smiley:
  • XvoodooX (CZ1)XvoodooX (CZ1) Komentářů: 39CZ1
    včil jsem si uvědomil, že je to špatný hrob, prosím o prominutí a žádám postoupení v plném znění ke zdroji těchto ... nápadů
  • ZoeZoe Komentářů: 15,684Moderator
    Balík4 (CZ1) napsal(a):
    Když se snížila chrabrost v beri na zeleným tak budu muset jezdit jako blb abych udržela titul,fakt povedený,klasickej berimord bude zase bůhví za jak dlouho.když to mají vývojáři zasekaný tak ať stopnou nebo rapidně sníží odpočty chrabrosti,takhle neudržím ani rozvraceče natož abych mohla verbovat imperiály

Víš kolik bývalo chrabrosti za každý tábor v zeleném beri? Tipnu odpověď .. NE.
    Docela bych se i vsadila, že kdyby o změně nebylo info, tak někde někdo vyhrabe starý screen a bude si stěžovat :D

Pokud jde o klání:
    Podpora multiúčtů tu bohužel je, z pohledu klání jde o docela podobný problém jako jsou domluvené útoky - a jak jsem psala, klání by se v tomto ohledu mělo dočkat přepracování.
    To, že kláním budou trpět malé aliance je věc, na kterou si kdysi hodně stěžovali hráči jiných serverů. Tady těžko říct, co s tím jde udělat, ale počkala bych na plánované úpravy, jak po nich bude tento problém vypadat...
    Pokud jde o opravy hradů (nejen v souvislosti s turnajem), v GGS o tomto problému mluví a chtějí ho nějak vyřešit. Nedávno jsme k tomu předávali (další) návrh - zatím bez odpovědi, až přijde, třeba se k dozvíme něco nového k tomu, jak s vyřešením pokročili...
  • Stracka (CZ1)Stracka (CZ1) Komentářů: 170CZ1
    Zoe napsal(a):
    K turnaji - ano, neviděli jsme ho tak dlouho, jelikož měl být přepracován tak, aby se pokud možno úplně zamezilo možnému zneužití. Jak to ale vypadá, vrátil se nám bez této úpravy (změnily se prý jen některé odměny a požadavky k nim - jak to vypadá s rychlopírky jsem se zeptala, CM tohle info nemá a posunul dotaz výše) a jediné, co vám k turnaji můžu říct je tohle:
    Turnaj aliancí by měl být přepracován v blízké budoucnosti, ale zatím bude stejný nebo alespoň skoro stejný jako dřív...

A ked sa vrátilo turnaj aliancii a Invaze Berimondu.... tak už sa opravilo , zlepšilo... aj Pobreží Blade? a Podsvetí a .....atd?

Pobřeží a podobné akce na úpravu (která bude asi hlavně v odměnách) stále čekají.

vronny (CZ1) napsal(a):
    A jak to vypadá z městem bude o5 spuštěno v dohledné době?
    Aktuálně to vypadá ma druhou polovinu letošního roku - ale není to jisté...

Albi70 (CZ1) napsal(a):
    Ztraceno v překladu?  :D >:)
    Příklad - velitel:
    Ať počítám, jak počítám, bonus bojovníku na dálku nesedí (podle oznámení), nebo že by nový systém vylepšování u technika? Jinak si nedovedu představit, jak z JEDINÉHO bonusu na vybavení v hodnotě 18% vykovat na lvl20 hodnotu uvedenou (plus 10% na kamenech 10% za set), plus 15% na nehráčské cíle.

105-35=70% 
    18+20*0,7=32%
    kdepak jsou ta chybějící procenta?  >:)

smysl by dávalo, kdyby jeden z 24% bonusů uvedených na blízko, byl na dálku, pak by to vycházelo (u kastelána jeden z 15% bonusů)
    U obou zbraní (jak u velitele, tak u kastelána) má být bonus pro vojáky na dálku - moje chyba, omlouvám se. V oznámení jsem to opravila, děkuju :)

Balík4 (CZ1) napsal(a):
    Proč je kastelán silnější při umístění na hlavních hradech oproti použití na základně, metropoli nebo městě?
    Vyloženě důvod “proč” se mi zjistit nepovedlo a ani nepovede... :/ 
    Prý jde jen o jeden nový set, pokud se ti nelíbí, alespoň si můžeš ušetřit námahu v akci, a v budoucnu tu nejspíš (“někde - někdy”) bude víc setů, které budou “zaměřené” na určité “skupiny” hráčů - to byla odpověď, když jsem řekla, že to podporuje neútočení na základny (což mi jako krok provozovatele bojové hry úplně nedává smysl)... první odpověď byla, že asi proto, že většina útoků chodí na hlavní hrad - takže si můžeš vybrat, které odůvodnění se ti líbí víc :D 

Takže vlastně znevýhodňují malé aliance. Protože ze základen se běžně útočí, tak se musí počítat i s útoky na ně. Myslím, že je málokdo používá jen jak odkladiště vojska :-)) Ve velkých aliancích většinou mají kastelány vyježděné, ale v malých jen málokdo. Ikdyž je fakt, že vyjet to není nic jednoduchého. Víc mi ale vadí, že GGS má plno řečí, jak podpoří útoky mezi hráči a pořád dává do akcí velitele s bonusy na nehráčské cíle
    Stracka @ cs 1
  • Leafeon (CZ1)Leafeon (CZ1) Komentářů: 2,743CZ1
    Stracka (CZ1) napsal(a):
    Zoe napsal(a):
    K turnaji - ano, neviděli jsme ho tak dlouho, jelikož měl být přepracován tak, aby se pokud možno úplně zamezilo možnému zneužití. Jak to ale vypadá, vrátil se nám bez této úpravy (změnily se prý jen některé odměny a požadavky k nim - jak to vypadá s rychlopírky jsem se zeptala, CM tohle info nemá a posunul dotaz výše) a jediné, co vám k turnaji můžu říct je tohle:
    Turnaj aliancí by měl být přepracován v blízké budoucnosti, ale zatím bude stejný nebo alespoň skoro stejný jako dřív...

A ked sa vrátilo turnaj aliancii a Invaze Berimondu.... tak už sa opravilo , zlepšilo... aj Pobreží Blade? a Podsvetí a .....atd?

Pobřeží a podobné akce na úpravu (která bude asi hlavně v odměnách) stále čekají.

vronny (CZ1) napsal(a):

Albi70 (CZ1) napsal(a):
    Příklad - velitel:
    Ať počítám, jak počítám, bonus bojovníku na dálku nesedí (podle oznámení), nebo že by nový systém vylepšování u technika? Jinak si nedovedu představit, jak z JEDINÉHO bonusu na vybavení v hodnotě 18% vykovat na lvl20 hodnotu uvedenou (plus 10% na kamenech 10% za set), plus 15% na nehráčské cíle.

105-35=70% 
    18+20*0,7=32%

smysl by dávalo, kdyby jeden z 24% bonusů uvedených na blízko, byl na dálku, pak by to vycházelo (u kastelána jeden z 15% bonusů)
    U obou zbraní (jak u velitele, tak u kastelána) má být bonus pro vojáky na dálku - moje chyba, omlouvám se. V oznámení jsem to opravila, děkuju :)

Balík4 (CZ1) napsal(a):
    Proč je kastelán silnější při umístění na hlavních hradech oproti použití na základně, metropoli nebo městě?
    Prý jde jen o jeden nový set, pokud se ti nelíbí, alespoň si můžeš ušetřit námahu v akci, a v budoucnu tu nejspíš (“někde - někdy”) bude víc setů, které budou “zaměřené” na určité “skupiny” hráčů - to byla odpověď, když jsem řekla, že to podporuje neútočení na základny (což mi jako krok provozovatele bojové hry úplně nedává smysl)... první odpověď byla, že asi proto, že většina útoků chodí na hlavní hrad - takže si můžeš vybrat, které odůvodnění se ti líbí víc :D 

Takže vlastně znevýhodňují malé aliance. Protože ze základen se běžně útočí, tak se musí počítat i s útoky na ně. Myslím, že je málokdo používá jen jak odkladiště vojska :-)) Ve velkých aliancích většinou mají kastelány vyježděné, ale v malých jen málokdo. Ikdyž je fakt, že vyjet to není nic jednoduchého. Víc mi ale vadí, že GGS má plno řečí, jak podpoří útoky mezi hráči a pořád dává do akcí velitele s bonusy na nehráčské cíle
    Problém není v tom, co je v akcích za odměny, ale v akcích samotných. Ono si přiznejme, že útočení na hráče v dnešní době nic nepřináší. Slávy vyjedu víc na cizácích a na nic jiného to vlastně nikdy nebylo. Když dají do akce velitele na hráče, co myslíš, že se stane? Všichni je budou používat na cizáky, jsme tam, kde jsme byly, jen s trochu menšíma ztrátama.

Pomocník je funkce určená především k zodpovídání otázek ohledně hry. Nejsme moderátoři a už vůbec nemáme možnost řešit technické problémy, berte to prosím na vědomí :-) Pokud máte otázku ohledně hry, pište pokud možno tady na fóru, případně skype (mp5991), ve hře to můžete zkusit, ale větší množství zpráv se tam bohužel ztratí. :-/ A pokud nám chcete ušetřit práci, projděte si předtím alespoň návody, díky ;-)

• Albi70 (CZ1)Albi70 (CZ1) Komentářů: 1,242CZ1
    upraveno 19.02.2018
    Leafeon (CZ1) napsal(a):
    Stracka (CZ1) napsal(a):
    Zoe napsal(a):

vronny (CZ1) napsal(a):

Albi70 (CZ1) napsal(a):
    Příklad - velitel:

105-35=70% 
    18+20*0,7=32%

Balík4 (CZ1) napsal(a):

Problém není v tom, co je v akcích za odměny, ale v akcích samotných. Ono si přiznejme, že útočení na hráče v dnešní době nic nepřináší. Slávy vyjedu víc na cizácích a na nic jiného to vlastně nikdy nebylo. Když dají do akce velitele na hráče, co myslíš, že se stane? Všichni je budou používat na cizáky, jsme tam, kde jsme byly, jen s trochu menšíma ztrátama.
    jj souhlas, já osobně velitele s bonusem proti hráčům též používám proti cizákům a Krkavcům, nejsou totiž vedení jako NPC, takže to dává smysl. Dokud budou Ciz/Krk. v pravidelném intervalu cca ob 3-5 dní, většina hráčů se útoky proti sobě namáhat nebude (poměr ztráty vojska/sláva je nesouměřitelný, navíc bez rizika odvety).

P.S. 10:55 Tak je po aktualizaci a veškeré útoky, poslané a provedené před aktualizací v horizontu cca minimálně 30 minut před aktualizací jakoby neexistovaly!!!! Děsím se, co dalšího GGS zmastilo, uvidíme zítra při spuštění Invaze Berimondu.
    Post edited by Albi70 (CZ1) on
    Albi70 @ cs 1
  • Brutus Marsius (CZ1)Brutus Marsius (CZ1) Komentářů: 44CZ1
    Bože co zase udělali měniče opět error, všechny jsem dojel mam body ze všech 5,ale v tabulce nic aukazuje mě to, že maám jeězě na 2 jet, tak jdete do pr...
    Brutus Marsius @ cs 1
  • JANACH (CZ1)JANACH (CZ1) Komentářů: 37
    upraveno 19.02.2018
    já jsem zase dle výpisu dostala za obranu Chána 1400 bodů zuřivosti....ale když jsem na něj začala poté posílat útoky, tak jsem zjistila že se mi tam nepřipsaly a musím zuřivost jet od 0....
    Zdravím,
    pokud jde o problémy, vymazání mezipaměti (popř. jiný prohlížeč) nepomáhá?

Pokud jde o ztracené jednotky, netušíš, jestli stále spotřebovávají jídlo?
  • Cheero (CZ1)Cheero (CZ1) Komentářů: 218CZ1
    upraveno 19.02.2018
    U nás díky aktulce jedna hráčka přišla o desky, které před aktulkou utrácela tak, aby co nej poskočila v turnaji.Postup zmizel, deska se nevrátila ani jedna, takže v nenávratnu jako postup.
    Je mi jasný, co jí podpora písne - že jí desky připíšou ( po akci - se ví, nikdy jinak )a že víc dělat nemůžou.
    V tomto bych rád použil slova empire básníka:
    XvoodooX (CZ1) napsal(a):
    co kdyby jste si tu aktualizaci a všechny následující strčili do prdele? vám bude dobře (je to mocný kolík) nám celkem taky tak o co jde?
      Zoe, nešlo by prosím tě zařídit, aby hra nebyla dostupná po celou dobu, před aktulkou, co se něco takového může stát ( nepište sím, že by hra byla nedostupná pořád :smiley:  ) a zastavit u toho čas, ted nevím jak se tomu říká, díky čemu nic neubejvá a v max míře těmhle věcem tak nějak předcházet?
    Děkuju.

• Brutus Marsius (CZ1)Brutus Marsius (CZ1) Komentářů: 44CZ1
    upraveno 19.02.2018
    mě zmizely i surky co jsem si preposílal mezi královstvima a utoky ktere jely pred aktualizaci na nomadech tak body zmizeli z ledoveho turnaje

a o menicích nemluve ty se vykurvyly uplne..,

//Edit: MP
    Post edited by Zoe on
    Brutus Marsius @ cs 1
    @Albi70 (CZ1) vojáci zmizeli na ostrovech nebo jinde?

@Cheero (CZ1) jaký nick má prosím ta hračka? Plus nevíš, jak dlouho před aktualizací (zhruba) desky utratila?
  • Cheero (CZ1)Cheero (CZ1) Komentářů: 218CZ1
    martanek24 a asi pul hodky před aktulkou a myslím okolo 10 k desek, což z mého pohledu není moc, z jejího dost :(

upraveno 19.02.2018
    Zoe napsal(a):
    @Albi70 (CZ1) vojáci zmizeli na ostrovech nebo jinde?

@Cheero (CZ1) jaký nick má prosím ta hračka? Plus nevíš, jak dlouho před aktualizací (zhruba) desky utratila?
    vojáci, pokud jsem počítal "nezmizli" ale byli vyresetovány probíhající útoky + ty, které skončili méně, než cca 30 minut před začátkem aktualizace (hra se vrátila do stavu více, než 30 minut před aktualizací, v mém případě byl resetován již proběhlý útok na krále baronů a několik útoků na Chánův tábor  - vzniklá škoda v mém případě (kromě naštvání) byla pár urychlovačů a ztráta času (na support kvůli tomu psát nebudu, uvedl jsem to jen pro informaci).

Cheero (CZ1) napsal(a):
    U nás díky aktulce jedna hráčka přišla o desky, které před aktulkou utrácela tak, aby co nej poskočila v turnaji.Postup zmizel, deska se nevrátila ani jedna, takže v nenávratnu jako postup.
    Je mi jasný, co jí podpora písne - že jí desky připíšou ( po akci - se ví, nikdy jinak )a že víc dělat nemůžou.
    V tomto bych rád použil slova empire básníka:
    XvoodooX (CZ1) napsal(a):
      Zoe, nešlo by prosím tě zařídit, aby hra nebyla dostupná po celou dobu, před aktulkou, co se něco takového může stát ( nepište sím, že by hra byla nedostupná pořád :smiley:  ) a zastavit u toho čas, ted nevím jak se tomu říká, díky čemu nic neubejvá a v max míře těmhle věcem tak nějak předcházet?
    Děkuju.
    Tohle je už téměř folklore a důvod mého pozitivního pesimismu - pokaždé (nebo téměř pokaždé), když je údržba jsou problémy, které jsou zaviněné lajdáctvím GGS (nemyslím tím chyby v novém kódu).

A to že GGS stále odmítá oznamovat zahájení údržby více, než 1 minutu předem už raději ani nekomentuji, škoda slov.
    Albi70 @ cs 1
  • ahoj klání aliancí se mi nelíbí, většina chodi do práce nebo do školy . to budeme hořet nebudeme stíhat hasit.dobře budou mít jen ti co jsou doma.
    upraveno 19.02.2018
    Cheero (CZ1) napsal(a):
    ...
    Děkuju.
    Řekla bych, že nikdo nečekal, že se něco podobného stane - minimálně útoky během aktualizace už docela dlouho nemizely....
    Zastavit herní čas prý nejde - alespoň teď ne...

Pokud jde o problémy, bohužel to vypadá, že bude jedinou možností podpora :/

Albi70 (CZ1) napsal(a):

A to že GGS stále odmítá oznamovat zahájení údržby více, než 1 minutu předem už raději ani nekomentuji, škoda slov.
    Tady je důvodem i nesouhlas s oznamováním konkrétnějších časů (alespoň na fóru, protože k dispozici většinou jsou), nejvíc si na to asi stěžovali němeční BM, protože hráči pak posílají útoky záměrně tak, aby dopadly během aktulky... v jednání je i možnost jakési ochrany hradů hráčů před útoky během údržeb, pak by nebyl důvod nedat přesné info o aktualizaci dříve.

Post edited by Zoe on
    Zoe napsal(a):
    Cheero (CZ1) napsal(a):
    ...
    Děkuju.
    Řekla bych, že nikdo nečekal, že se něco podobného stane - minimálně útoky během aktualizace už docela dlouho nemizely....
    1. Zastavit herní čas prý nejde - alespoň teď ne...

Pokud jde o problémy, bohužel to vypadá, že bude jedinou možností podpora :/

Albi70 (CZ1) napsal(a):

2. Tady je důvodem i nesouhlas s oznamováním konkrétnějších časů (alespoň na fóru, protože k dispozici většinou jsou), nejvíc si na to asi stěžovali němeční BM, protože hráči pak posílají útoky záměrně tak, aby dopadly během aktulky... v jednání je i možnost jakési ochrany hradů hráčů před útoky během údržeb, pak by nebyl důvod nedat přesné info o aktualizaci dříve.

ad 1. - není to tak dlouho co herní čas pozastavili (cca pár týdnů max), náležitě jsem to i vzápětí okomentoval (takže jejich výmluva)

ad 2. - v případě provedení viz bod 1. a dodržení přibližné délky aktualizace je tento důvod bezpředmětný (mimochodem i během minuty lze s předvolbami poslat útok)
    Albi70 @ cs 1
Sign In to comment.