Domů Otázky k Empire Návody

Potřebujeme nové moderátory!


ModerátorNeustále hledáme nové talenty do našeho týmu. A tím myslíme vás! Pokud si myslíte, že nám můžete pomáhat s organizací a informováním komunity a při tom všechny bavit, tak se přihlaste. Potřebujeme pomoci s fórem, zákulisním děním u oznámení, na Discordu i s našimi dalšími účty na sociálních sítích.


Pokud vás to zaujalo, klikněte ZDE


Komentáře

 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,015
  upraveno 01.09.2017

  Nejde se mi přihlásit do hry

  Je více důvodů, proč Vám hra nemusí jít. Zde najdete přehled nejčastějších problému, spolu s postupem při jejich řešení.

  Nejprve se seznámíme s důležitým pojmem Běžná údržba počítače a co tím myslíme ;)
  Jde o "klasické" věci, které často pomohou vyřešit individuální problém s hrou.
  Konkrétně tedy mluvíme o: odhlášení a přihlášení, zavření a otevření prohlížeče, promazání cache (mezipaměti), vymazání cache flashplayeru a resetování počítače.
  Je vhodné také zkontrolovat, zda máte aktualizovaný flashplayers a prohlížeč. Pro bezproblémový chod hry je dobré vypnout co nejvíce aplikací, které Váš počítač zatěžují a také uzpůsobit Nastavení hry samotné.


  Teď tedy ke kontrétním problémům...

  Hra se nenačítá:
  Když se načítání hry zasekne na "načítávacím kolečku", nebo třeba při "Broušení mečů", nejprve zjisti, zda je problém jen u tebe, nebo u více hráčů.

  Pokud je globální, většinou o něm najdeš informaci na fóru. V tomto případě nezbývá, než čekat na opravu - technici mají pohotovost 24 hodin denně, takže nehrozí, aby hra něšla třeba celý víkend..

  Pokud máš problém pouze ty, mělo by stačit provést běžnou údržbu počítače (viz níže) a obnovit stránku. Pak by se hra měla bez problémů načíst,

  Hra je pomalá a seká se:
  Když je hra pomalá a zasekává se, může to mít dvě příčiny.

  Problém může být na Tvé straně. Proto proveď běžnou údržbu počítače, prověř kvalitu připojení a můžeš také vyzkoušet změnit Nastavení flashplayeru.

  Může také jít o globální problém, který není způsoben na tvé straně, ale na straně GGS. Většinou o něm už některý hráč informaci na fóru napsal, proto nejprve projdi diskuzní téma k poslední aktualizaci, sekci Otázek ke hře, a sekci Technických problémů.
  V případě globálního problému se sekání můžeš pokusit omezit výše zmíněným postupem (jako kdyby byla chyba jen u tebe), ale na úplnou opravu je třeba počkat.

  Přihlášení není možné:
  V případě, že se ti při pokusu o přihlášení objeví hláška "přístup do hry je až do - datum (+ čas) - zakázaný", dostal jsi do hry časově omezený BAN.

  Je-li zablokování zhruba na 10 minut, jde o BAN udělený systémem, kvůli podezření na použití klikacího programu - v podstatě to znamená, že příliš aktivně vybíráš daně (pomáhá nechat je občas vybrat dříve).

  Trvá-li zablokování déle, není pro to "obecné" vysvětlení. Je tedy potřeba kontaktovat Support, který ti poskytne patřičné informace.

  Fórum a problémy s hrou:
  Vždy se samozřejmě můžeš pokusit hledat pomoc i na fóru.
  Nicméně pamatuj, že je potřeba udávat informace (druh problému, server, čas, atp.). Příspěvky typu "hele co GGS zase dělá..." ničemu nepomůžou.
  Uvědom si, že moderátor ani Community Manager běh hry nemůže ovlivnit. Moderátor či Community Manager hry se pouze může pokusit zjistit nějaké informace, nebo ti nějak poradit.

  Nahoru
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,015
  upraveno 01.09.2017

  Možnosti hry

  Hra sama nám nabízí možnosti, jak snížit její náročnost, a tedy ji trochu zrychlit.

  Nejprve přejdeme do Nastavení (ozubené kolečko v pravo nahoře) a následně zvolíme Možnosti.
    

  V otevřeném okně stáhneme Grafiku na Nejnižší a vypneme "přebytečné" funkce, jako jsou Animace, šipky na mapě světa atd...


  Pak už je jedno, jak z nastavení odejdeme - buď jedním z křížků nebo zelenou fajfkou - zvolené nastavení se automatiky uloží :)
  Nahoru

 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,015

  Nastavení flash-playeru

  Mimo možnosti přímo ve hře je možné upravit i nastavení flashplayeru, a tak hru (trochu) zrychlit.

  Nejprve klikni pravým tlačítkem myši do herního okna (na mapu, hrad... je jedno kam).
  V otevřené nabídce vyber možnost Nastavení.


  V otevřeném okně (okýnku) máš dole několik záložek - jaká bude otevřená se u každého může lišit.
  Klikni nejprve na tu první (už klasicky levým tlačítkem myši), vypadá jako monitor na kterém je šipka, a zkontroluj, zda je políčko Hardwarová akcelerace zaškrtnuté (pokud není, tak ho zaškrtni).
  Hardwarová akcelerace slouží k tomu, aby Flash Player spolupracoval přímo s tvou grafickou kartou a dané grafiky a pohyby zobrazoval rychleji a plynuleji.
  Pak otevři třetí záložku, vypadá jako složka.
  Zde nastavíš tzv. Lokální paměť, kterou může flashová aplikace používat na tvém počítači.


  Posuň jezdce na Neomezeně - tak bude zaručeno, že hra bude moci všechny nezbytné údaje rychle uložit na tvém počítači.
  Pokud je paměť nastavena příliš nízko, může se stát, že se datový tok zpomalí.

  Ostatní nastavení se hry netýkají, protože se jedná o funkce kamery a mikrofonu, které hra nevyužívá.
  Potvrď nyní kliknutím na Zavřít - tím tvůj počítač převezme nastavení.

  Občas zkontroluj, zda jsou tyto volby stále správně nastaveny.
  Pamatuj ale, že pokud hra běží pomalu, může to být způsobeno i špatným připojením.

  Za tento návod vděčíme hráči @anattik  :)
  Nahoru
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,015
  upraveno 19.01.2019

  Oddělený flashplayer

  Jde o stejný flash player který používáte při hraní na Chrome, Firefoxu, Opeře, Internetu Exploreru, Edge nebo jakémkoli jiném prohlížeči. Funguje ale bez využití jakéhokoli prohlížeče a proto byste měli vidět zlepšení výkonu a plynulosti hry.

  Jak na to?
  1. Je potřeba stáhnout oddělený flashplayers, což můžete udělat zde.
  2. Otevřete soubor a klikněte na "Run" (spustit), abyste otevřeli Flash Player.
  3. Vyberte File (Soubor)-->Open (Otevřít) a do okna, které se objeví vložte tento odkaz: https://media.goodgamestudios.com/games/empire/goodgameempire.swf 
   https://media.goodgamestudios.com/games/empire/goodgameempire.swf

  4. Klikněte na "OK" a Empire se začne načítat!


  Upozornění: Jakákoli herní akce, která by normálně otevřela nové okno nebo panel (nákup rubínů, kliknutí na tlačítko fóra nebo podpory) otevře nové okno prohlížeče mimo tento flashplayer. V případě nákupu rubínů se nemusíte bát, budou připsány na Váš účet jako vždy.
  Post edited by Zoe on
Sign In to comment.