Poslední kulatý stůl

ZoeZoe Komentářů: 15,764Moderator
upraveno 15.06.2017 v Oficiální oznámení
Zdravím,

V pátek 2. 6. proběhl poslední "talkrunde" (roundtable - kulatý stůl), který bude nahrazen video-sezeními, do kterých bude mít možnost se zapojit více komunit.

Pokud někdo z Vás umí německy, najdete záznam z diskuze zde a všechny ostatní pak tady.Všichni ostatní najdou detailní shrnutí diskuze níže. Diskutovalo se o těchto bodech:
 • Změny sekundárních obranných hodnot
 • Útoky ze zdrojových vesnic 
 • Tovaryšské mince
 • Přesun prostředků
 • Aktualizace odměn
 • Bitva o Berimond 
 • Invaze Berimondu
 • Akce královských měst
 • Přepracování královských zdrojů 
 • Soukromé zdrojové vesničky
 • Přepracování nemocnice
 • Akce s novým mechanismem
 • Sklad vybavení
 • Nová 'epická cesta úkolů'

Druhotné hodnoty obrany:

V některých komunitách byli hráči nespokojení se změnami v obraně, jelikož je kvůli snížení spotřeby jídla možné udržet příliš mnoho obránců. Spolu se zvýšením druhotné síly obrany vedlo k tomu, že si hráči stěžují na neúměrně vzrůstající sílu obránců a jejich výhodu v boji. Velikost útoku nyní dosáhla "konečné kapacity", zatímco množství udržitelné obrany se stále zvyšuje spolu s produkcí jídla. Toto povede ke ztrátě zájmu o PvP bitvy, jelikož ztráty budou příliš nákladné, takže to nebude stát za to. Posílení obrany také povede k zesílení cizáků a krkavců, co znamená větší ztráty v těchto akcích. 

GGS bude monitorovat tyto změny v PvP, porovnávat rozdíly, které tato aktualizace přinesla v denních PvP bitvách, porovnávat výpisy z bitev dříve a po aktualizaci, stejně jako množství vysílaných útoků a hledat změny v povaze PvP. GGS také zdůraznilo, že názory komunit jsou rozporuplné - některým se změny líbí, jelikož pomáhají menším hráčům se bránit, zatímco jiní si myslí, že na slabší hráče půjde více útoků, jelikož silné hráče nebude možné porazit. V tomto případě je GGS ochotné vzít své změny zpět, pokud se to po zhodnocení všech faktorů ukáže jako správné.

Přezkoumání stavu PvP po těchto změnách začne v polovině června.


Útoky ze zdrojových vesnic:

Tato změna naštvala hráče v mnoha komunitách, jelikož zrušením možnosti posílat útoky ze zdrojových vesniček přišli hráči o strategickou možnost porazit v královstvích hráče, které by jinak neporazili. Také tím byla snížena hodnota vesniček v blízkosti pevností, které hráči dobyli a drželi, aby se jejich útok k pevnosti dostal jako první. 

Takže... Proč se to změnilo?

GGS impentovalo tuto změnu z několika důvodů. V první řadě zde byly technické požadavky, které se staly důležitějšími. Zdrojové vesnice jsou ve skutečnosti technicky strukturované jako "orientační body" (speciální objekty) a jako s takovými s nimi bylo vždy zacházeno. Rozdíl v útočném chování proto způsoboval problémy v pokládání základu pro budoucí vývoj jakýchkoli speciálních objektů a proto jsme se rozhodli tuto možnost odstranit a  usměrnit tento a všechny další mechanismy zdrojových vesnic. Dále GGS chtělo podpořit férovost při úročení na pevnosti, které by měly být poměrně rovnoměrně rozloženy mezi hráči hradů, a proto mají hráči (průměrně) podobnou možnost porazit pevnost jako všichni ostatní. A nakonec, GGS chtělo zamezit využití vesnic k útočení na hráče, kteří tak mají velmi málo času na přípravu obrany, i když jsou přihlášení a mají otevřený správný hrad.Nová měna (tovaryšské mince):

Komunita chtěla vědět, jestli tovaryšské mince mají potenciál k využití jako herní mechanismus mimo dobu kompenzace za přepracování drahokamů. Také chtěli vědět, jestli budou po skončení akce uchovány pro budoucí využití této měny.

Mince budou po skončení akce (18. srpna) uchovány. Avšak aktuálně není potvrzené, zda zde budou jiné akce, kde bude možnost tyto uchované mince utratit. GGS zvažuje pravidelnější výskyt kovářského tovaryše, nebo pravidelný výskyt jiných obchodníků využívajících stejnou měnu. V tomto případě by byla pravděpodobně přidány nové sety vybavení, což se před skončením akce (18. srpna) nejspíš nestane.


Prostředky:

V popisu aktualizace byla sekce, která popisovala budoucí mechanismus, který umožní hráčům podporovat se s prostředky.  

 • Hráčům na vyšší úrovni bude v budoucnu umožněno pomáhat jiným hráčům s nástroji spravedlivým způsobem.

Hráči chtěli vědět, proč změna s prostředky proběhla a kdy bude zaveden nový mechanismus.

Aktuálně není určeny bod, kdy bude tento mechanismus zaveden, přestože je pravděpodobné, že mechanismus umožňující tuto podporu bude do hry v budoucnu přidán, ještě chvíli to potrvá. Důvodem k pozastavení byly nečestné taktiky využívané hráči, porušování VOP a neetické hraní. Cena rubínů závisí na měsíčním příjmu země, ve které byl účet registrován a hráči to zneužívali registrováním účtu v zemi s nízkým příjmem, aby získali levné prostředky. Jiní hráči měnili velmi vyhledávané nástroje za skutečnou menu s jinými hráči, což je proti VOP hry.

GGS bude pokračovat s podporou vzájemné pomoci hráčů, ale bez zneužívání těchto mechanismů. 

Aktualizace odměn:

V předchozím roundtablu bylo řečeno, že TOP X odměny v akcích by měly být aktualizovány/adaptovány a hráči v tomto roundtablu chtěli vědět více detailů o těchto změnách a kdy mají přijít. Zaměřili se na alianční odměny - umožnění více aliancím získat top X pozice. 

Na začátku (až prostředku) července by měly přijít nové odměny, aktuálně to vypadá, že se to bude týkat TOP X aliančních odměn, avšak s akcí s novým mechanismem nomádů by mohly být rozšířeny i jiné odměny, než ty alianční. Aktuální plán je rozšířit 3 TOP X odměny tak, aby pokryly větší množství aliancí. Z technických důvodů zůstane uspořádání u 3 TOP x odměn, ale rozšíření hranic umožní získat tyto odměny více aliancím.

Existují také další plány, byly položeny základy pro představení nového herního obtížnostního systému, který rozlišuje hráče do kategorií tak, že alianci/jednotlivci soutěží o odměny úměrné jejich hernímu stylu a soutěží o ně proti přiměřeně zkušeným hráčům/aliancím. Aktuálně je v plánu představit tuto změnu do konce roku 2017.

Jak bylo řečeno v nedávnem oznámení o novém mechanismu, na každý měsíc je plánován nový obsahový balíček, a s touto strukturou je aktuálně v plánu rozšířit/vyměnit odměny v určitých akcích každých 6 měsíců, pro zvýšení různorodosti hry.

Také je v plánu změnit mechanismus studny přání, avšak přesné změny, které se objeví, zatím neznáme.


Invaze Berimondu:

Hráči chtějí vědět, proč se akce poslední dobou nevyskytuje a zda se brzy opět ukáže. 

Bohužel, v akci jsou velké technické problémy, kvůli kterým nemůže být akce spuštěna, každopádně se vrátí, i když v tuto chvíli není jasné, jak dlouho bude trvat chyby opravit. Berimond

Bubny prosím....


Od konce července by mělo být pro jednu frakci možné zničit hlavní město a vyhrát tak akci! Aktuálně to není technicky možné, ale budou podniknuty kroky, aby se tato možnost znovu stala součástí Berimondu!  

Událost Královských měst:

Hráči se ptali na aktualizaci ohledně Královských měst obecně, kdy se vrátí a v jaké podobě. 

V této chvíli má akce stále velké technické problémy, které brání akci v bezpečném spuštění, takže v blízké době akci neuvidíme. Až se akce vrátí, bude pozměněna - dorazí s novým stylem, avšak dříve než v roce 2018 ji nečekejte.

Přepracování královských zdrojů:

Hráče zajímaly celkové změny, kdy dorazí a detaily, které budou nejspíš součástí aktualizace. 

Aktuálně je v plánu zahrnout změny v červencové aktualizaci, avšak stále je to revidováno a v této chvíli není možné obsah potvrdit. Avšak některé pravděpodobné funkce byly zmíněny. Aktuálně je v plánu, aby nomádské/samurajské tábory dávaly všechny královské zdroje (jako rab), nejen rudu, jak je tomu teď a pravděpodobně také ve větším množství. Také by mělo být více královských zdrojů dostupných v odměnách. 


Soukromé zdrojové vesničky:

Soukromé vesničky jsou aktuálně v plánu jako součást srpnové/zářijové aktualizace, ale mechanismus se rýsuje poměrně rychle, takže se objevují klíčové aspekty. Tyto nové vesničky bude možné koupit za novou měnu, která bude nejspíš dostupná v obchodech akcí (jako jsou nomádi/samurajové) i když to v této fázi ještě není potvrzené. Měnu by ale neměli být možné koupit (za peníze/rubíny), jen "vyjezdit". Soukromé vesničky budou méně efektivní než veřejné, například na nejvyšší úrovni budou poskytovat zhruba 80% bonusu těch veřejných. Tyto vesničky budou soukromé, takže jiní hráči nebudou mít možnost vám je zabrat. Podle předchozích informací budou tyto vesničky s největší pravděpodobností zahrnuty v maximu, které můžete jako hráč vlastnit (spolu s veřejnými vesničkami).

Změny v nemocnici:

Hráči navrhovali, aby rubínoví vojáci nezaplňovali místo v nemocnici, jelikož často vytlačí běžné jednotky z nemocnice. 

GGS navrhli rozdělit nemocnici do dvou oddělených částí, jednu pro rubínové a jednu pro normální jednotky. To by vyřešili problém, jelikož rubínové jednotky by nevyhazovaly ty normální a hráči by stále mohli léčit oba typy jednotek. 

 Akce s novým mechanismem:

Hráči vyžadovali aktualizaci s akcí s novým mechanismem zmiňovanou v plánech pro Q2 a Q3.

Toto léto bude přestavena Chánova pomsta s novým mechanismem, kde budete muset spolupracovat s Vašimi spoluhráči z aliance, abyste ovládli bojiště. Nejen že Vás úspěch bude záviset na Vaší schopnosti útočit na nepřátelské tábory, ale budou otestovány také Vaše obranné schopnosti pozváním útoku na Váš hrad! Každý útok člena vaší aliance na tábor zvýší úroveň vzteku. Jakmile bude nepřítel plné rozzuřeném, můžete popíchnout tábor a vyvolat útok na váš hrad. Aktuálně je to v plánu na začátek-střed července.

Na rok 2017 je v plánu ještě jedna akce s novým mechanismem, která se zaměří na PvP bitvy.

Sklad vybavení:

Nebudeme chodit kolem horké kaše... Inventář pro ukládání unikátního vybavení bude výrazně rozšířen, aby vyhovoval širokému množství unikátního vybavení v současnosti získávaného z akcí.


 

'Epická cesta úkolů':

Popis této akce od GGS byl poněkud vágní, ale jednoduše, jsou zde rozpracované plány k přidání nového systému odměn, kdy hráči nejvyšších úrovní budou vyzváni k soutěži s možnosti vyhrát některé z nejsilnějších setů, které jsou ve hře dostupné. Pravděpodobně půjde o systém s podobnými základy jako jsou aktuální dlouhodobé události, jako Lotosový král, Kalina soutěž,... 

...no, a to je vše! Děkujeme za přečtení a doufáme, že při Vás byly informace užitečné. Pamatujte prosím, že informace zmíněné výše se mohou změnit, jelikož jde spíše o diskuzi nad novými funkcemi než o oficiální oznámení. Diskutovat můžete zde: https://community.goodgamestudios.com/empire/cs/discussion/335820/diskuze-k-posledni-kulaty-stul#latest

S pozdravem,
BM
Post edited by Druid on
Sign In to comment.