Domů Czech & Slovak Tým fóra

Potřebujeme nové moderátory!


ModerátorNeustále hledáme nové talenty do našeho týmu. A tím myslíme vás! Pokud si myslíte, že nám můžete pomáhat s organizací a informováním komunity a při tom všechny bavit, tak se přihlaste. Potřebujeme pomoci s fórem, zákulisním děním u oznámení, na Discordu i s našimi dalšími účty na sociálních sítích.


Pokud vás to zaujalo, klikněte ZDE


Nástěnka

ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
upraveno 05.11.2020 v Tým fóra
Vážení hráči,
čas od času se objeví nějaká informace, která nepatří do oficiálního oznámení, ale mohla by pro Vás být zajímavá. Často k této problematice ani nemáme téma, kam bychom to mohli napsat a jelikož jde jen o krátkou "poznámku", zdá se zbytečné kvůli tomu zakládat nové. Rozhodli jsme se proto založit toto téma, kam tyto "zajímavosti" budeme dávat.

Najdete zde také informace o novinkách a změnách na našem fóru :)
S pozdravem
Vaši BM
Post edited by Zoe on
«134

Komentáře

 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  A rovnou začneme B)

  Trnový král, Pobřeží čepelí a Podsvětí - v těchto akcích je aktuálně chyba s databází, což vede k tomu, že se neukazují úkoly spojené s akcemi, nejde stavět budovy, akce se objeví jako dokončená,... 

  Pracují na tom, ale info jak jsou daleko (tedy ani kdy bychom mohli akce vidět) bohužel nemáme.
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Zdravím,
  pokud jste byl někdo neoprávněně zablokován za používání automatu a s nikým účet (heslo) nesdílíte, napište mi prosím zprávu, abych požádala o kontrolu Vašeho účtu.

  Pokud hráč s kterým účet sdílíte automat používá, může být právě to příčinou Vašeho banu - v takovém případě nemá smysl účet nechávat prověřovat, sdílení hesel je ve VOP jasně zakázané.

  GGS si je vcelku jisté správným fungováním detekčního systému a rozhodně není možné manuálně prověřit všechny účty, nicméně na prověření pár účtů je "ukecáme" - pište ale prosím opravdu jen v případě, kdy jste si jistí neoprávněností blokace.
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  upraveno 27.07.2017
  Zdravím,
  opět pár novinek...

  Na oficiální
  fb stránce empire najdete první část "empire komiksu", pokud máte zájem, najdete ho zde (bohužel jen anglicky): https://www.facebook.com/GoodgameEmpire/photos/a.209324022440193.50719.209320195773909/1474879955884587/?type=3&theater :)
  Post edited by Tým fóra on
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Zdravím,
  na fb stránce je i poslední část komixu a spolu s ní i soutěž.

  Vše co musíte udělat je napsat pod příspěvek komentář: "[VAŠE ZEMĚ] FOR LIMG ERIC [obrázek vlajky vaší země]"

  Jeden náhodně vybraný člověk dostane drahokam křídelního útoku lvl 10 (+25% jednotek na křídlech).

  Čtyři náhodně vybraní lidé dostanou drahokam křídelního útoku lvl 6-8 (úroveň bude záviset na počtu komentářů; 200 komentářů = lvl 6, 400 komentářů = lvl 7, 600 komentářů lvl 8)

  https://www.facebook.com/GoodgameEmpire/photos/a.209324022440193.50719.209320195773909/1488496317856284/?type=3&theater
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Dneska už snad poslední informace :sweat_smile:

  Máme na skype založenou mezinárodní skupinu, kde jsou hráči a (někteří) moderátoři z různých komunit. 
  Skupina je zamýšlena pro konstruktivní diskuzi/zpětnou vazbu/otázky/komunikacia mluví se v ní anglicky.

  Pokud se někdo chcete přidat, ozvěte se mi přes zprávy nebo přes skype :)
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  upraveno 27.07.2017
  Zdravím,
  jen rychlá informace: Od 26. 6. do 8. 7. mě na fóru neuvidíte.

  Mimochodem, v době, kdy tu nebudu bude pravděpodobně vydáno "Q&A" video - přehled z něj buď vytvoří/přeloží někdo z ostatních BM (pokud budou mít čas), nebo já až se vrátím, každopádně se nemusíte bát, že byste o něj přišli :)
  Post edited by Tým fóra on
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  upraveno 25.07.2017
  Zdravím,
  kdysi byl zveřejněn tento vzorec na rabování:
  Maximální možný rab = (((maximální hodnota rabování - bezpečný sklad) * kapacita rabování (25%)) * (1+síň legend+vybavení)) * (1+aliance+výzkum+berimond+nájezdním)

  Po změnách v bonusech na rabování je aktuálně platný vzorec rabování (hráčských cílů) trošku "ořezaný":

  Maximální možný rab = ((zdroje ve skladu - bezpečný sklad) * (25%)) * (1+Síň legend + Vybavení)

  (25% je pevně daná hodnota - rabovatelná část zdrojů) • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Zdravím,
  pár drobných úprav na fóru :)

  Příspěvky s vyjádřením ke zpětné vazbě byly z tohoto tématu přesunuty do archivu a pro (doufejme) větší přehlednost bylo založeno samostatné téma s vyjádřeními, a k němu i diskuzní téma. Vyjádření z tohoto tématu byla roztřízena a přepsána do nového (vyjma návrhu na nový hospodářský přehled od Crackonoše, kterého jsme se konečně dočkali).

  O aktualizacích daného tématu vás budeme informovat přímo zde na nástěnce, takže tady je rovnou i první aktualizace, v příspěvku Informovanost hráčů a rubíny
  27. 7. 2017 CM se ptali výše a není možné bez vypnutí serveru není možné poslat ani připravenou zprávu kdykoli chcete (všechno, co nám do hry chodí je předem naplánované). Na pondělní schůzce se bude diskutovat o možnosti blogu (popřípadě by to teoreticky šlo přes "informační stan", který by fungoval na principu běžné události - ty lze spustit kdykoli manuálně), novinky budeme mít snad v úterý.


 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Zdravím,
  od 1. do 11. nebudu na fóru (nebo jen omezeně). Pokud jde o odpovědi/info, co některým dlužím - CM toho dneska měli hodně, odpovědi bych měla mít zítra a u technických věcí, kde je potřeba odpověď od QA, si nejsem jistá, kdy se k tomu dostanou... každopádně až budu mít odpovědi, pokusím se vám dát vědět :)


  A nová informace k návrhům v příspěvku Drobné úpravy: Hospodářské
  31. 7. 2017 Přesun prostředků mezi hrady 
  Pokud by šly prostředky přesouvat, bylo by možné to zneužívat - přesunout prostředky na základnu a tak je někomu "darovat". Řešením by mohl být "centrální sklad" prostředků, kam by se všechny ukládaly (a po dobytí základny by tam byly automaticky přesunuty) - odtud by je bylo možné umístit kamkoli. Tento návrh bude projednán v roce 2018.
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  upraveno 31.08.2017
  Zdravím,

  němečtí BM připravili "zjednodušený" výpočet rabu (lootu) při PvP bitvách, najdete ho zde: http://calculator.madomadu.de/#calculator :) 

  Je v angličtině, ale neměl by být problém se v tom vyznat a porozumět tomu - není tam žádný dlouhý text, takže by Vám měl v případě nutnosti stačit překladač.

  Jen prosím pamatujte, že nejde o oficiální vzorec od GGS, ale o "vypozorování" výpočtu (i přesto jsme si celkem jistí, že funguje správně).
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Zdravím,
  asi jste si všimli, že naše fórum prošlo menšími změnami :)
  • Máme nová "informační okna" (bublinky) po pravé straně fóra, takže budete mít důležitá/zajímavá témata na očích a po ruce.
  • Máme větší okno s uvítánám pro nováčky nahoře na hlavní stránce fóra. Kdo ho nepotřebuje může ho zavřít křížkem v jeho pravém horním rohu.
  • U některých sekcí máme odkazy na důležitá témata
  • Struktura fóra byla mírně pozměněna - vrámci těchto změn byla starší sekce s návody přesunuta pod archiv, kde zůstane do úplného dokončení nových návodů
  • Máme nové téma se shrnutím aktualiazací za poslední rok
  • Jak jste si možná všimli, konečně se mi podařilo dokončit část návodů - ty technické jsou již tedy "plně funkční", zbylé snad budou následovat
  Zároveň bych vás chtěla požádat o pomoc s kompletováním seznamu jednotek, prostředků a dekorací - pokud byste se nudil, vše je vysvětleno v této skupině.

  Doufáme, že se Vám budou změny líbit! :)
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Vážení hráči,
  zde je seznam úkolů v Králi stínů :)
  1. Porazte 25 cizích hradů nebo krkavců
  2. Porazte 100 hradů loupeživých baronů ve Velké říši
  3. Sesbírejte 2500 chánových desek
  4. Vyrabujte 2 000 000 zdrojů z nepřátelských hradů
  5. Utaťte 3000 chánových desek
  6. Porazte 50 barbarských věží
  7. Získejte 30 000 bodů slávy
  8. Vyrabujte 4 000 000 zdrojů z nepřátelských hradů
  9. Sesbírejte 15 000 bodů chrabrosti
  10. Porazte 30 cizích hradů nebo krkavců
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Dlouho jsem Vás s ničím podobným neotravovala, takže po dlouhé době jsem si našla chvíli na vytvoření dotazníku ohledně našeho fóra :) 

  Dotazník najdete zde.

  Dotazník je rozdělen na 3 části (stránky) podle typu otázek a budu ráda, když si na něj najdete chvíli - jeho vyplnění by nemělo zabrat dlouho a nám snad pomůže zjistit, na co se máme více zaměřit.

  K odpovědím budou mít přístup pouze BM a dotazník je anonymní (takže máte konečně příležitost nám beztrestně říct, co si o nás myslíte :D).
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Zdravím,
  šíří se nám tu fáma, že urychlovače budou úplně odstraněny z odměn a tedy budou dostupné pouze za rubíny/ze speciálních nabídek - není to pravda!

  GGS odstranění drahokamů z odměn rozhodně neplánuje a není tedy potřeba se toho obávat ;)
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Pokud by měl někdo zájem se sám podívat, jak zhruba bude nová akce útok měničů vypadat, dnes do 22:00 je akce na testovacím serveru! :)
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Zdravím,
  na testovacím serveru jsou opět měniči :) 
  Pár důležitých informací:
  - Na testovacím serveru je záměrně zvýšena rychlost útoků pro testovací účely - na normálních serverech budou útoky podstatně pomalejší (vzdálenost bude 150 polí). 
  - Obnovení (respektive výměna) měničů je na testovacím serveru zkrácena (dostáváte nové nepřátele zhruba jednou za 3 hodiny namísto 24 hodin). Opět jde o přizpůsobení pouze za účelem testu.   Někteří z vás si možná všimli, že na jiných fórech jsou informace o “situaci” GGS (nemělo by jít o nic špatného) - informaci překládá lokalizační tým a na fóru bude zveřejněna CM, nicméně český překlad je (spolu s pár dalšími) opožděný a bude zveřejněn až zítra - nezapomněli na nás ;)
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Ahojte,
  na testovacím serveru od 18:00 (dnes) najdete akci útok měničů - zdrží se tam až do pondělí do 10:00 :)
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Zdravím,
  nezapomeňte prosím, že zítra ráno nás čeká aktualizace spojená s přesunem serverů, jejíž předpokládaná doba trvání je 6 až 8 hodin.

  15. prosince by pak měli začít měniči: pamatujte prosím, že akce bude ve "zkušební" fázi, nikoli ve finální podobě - GGS rádo uslyší zpětnou vazbu, která může být podnětem k úpravám a vylepšení akce. V prvním kole akce také nebude vybavení, což je záměr (přibude později), nicméně zpětná vazba k odměnám je také vítána :)
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  upraveno 23.03.2018

  Pomocníci na fóru!

  Zdravím,
  ráda bych Vám představila novou funkci/hodnost na fóru - pomocník:
  - Dostávat ji budou hráči, kteří jsou na fóru aktivní již delší dobu a zpravidla správně a často radí (odpovídají na otázky) ostatním.
  - Další podmínkou je určitá “bezúhonnost” - člověk, který je sice na fóru aktivní a dobře radí ostatním, ale zároveň porušuje pravidla fóra pomocníkem být nemůže.

  - Nemají žádné zvláštní možnosti ani povinnosti, jedinou výjimkou je možnost vytvářet pro ostatní hráče oficiální soutěže na fóru. 
  - Nejsou v kontaktu s Community managery ani Quality assurance týmem, pouze s moderátory, stejně jako všichni ostatní.

  Stručně, jasně a výstižně řečeno jde o "hodnost/funkci", která označuje hráče, na jejichž odpovědi (především na ty týkající se otázek ke hře) můžete spolehnout - to ale není důvod zavalit je zprávami s otázkami ;)
  Stále mohou na fóru otevřeně (v souladu s pravidly fóra) vyjadřovat své osobní názory a preference.


  Našimi aktuálními spolupracovníky jsou @gamina (CZ1) a @Leafeon (CZ1), kterým děkuju za odvahu! 
   
  Post edited by Zoe on
 • ZoeZoe Moderator Komentářů: 16,929
  Sekce Podněty, pochvala a kritika
  Zdravím,
  jak jistě víte, sekce "Podnětů, pochvaly a kritiky" byla delší dobu poměrně zanedbaná (z mé strany).

  Rozhodla jsem se to vyřešit trochu "radikálněji" - tedy většina témat (kromě jednoho návrhu, jednoho nedávno aktivního tématu, tématu k dřevěnému turnaji a tématu "co mě dnes naštvalo či potěšilo") byla přesunuta do archivu, pokud byste je někdo z nějakého důvodu potřebovali, měli byste je zde najít.

  Jestli byl nějaký dobrý návrh archovován bez povšimnutí (i když jsem se to snažila zběžně projít, mohla jsem něco minout), které mu náleží, založte ho prosím znovu (popř. mi napiště název tématu/o co v návrhu šlo, abych téma přesunula zpět z archivu).
  Stejně tak pokud bylo archivováno téma, které podle vás do archivu ještě nepatří, napište mi prosím název tématu nebo přibližně o co v něm šlo, abych téma do sekce podnětů, pochvaly a kritiky vrátila.

  Vím, že to není ideální řešení, ale vidím to aktuálně jako jedinou možnost, jak udělat tuto sekci opět přehlednou - vyjadřovat se k tématům z května minulého roku v 99% případech už nemá smysl.
  Na sekci se budu snažit více dbát - vzhledem aktuálnímu systému předávání návrhů od hráčů by to nemělo být tak složité jako dříve.

  A jen stručné přiblížení, jak to bude fungovat:
  Ze založeného návrhu bude co nejdříve vytvořeno téma s hlasováním (původní téma bude archivováno). Po uzavření hlasování bude téma uzamčeno - v případě odsouhlasení bude téma ponecháno v sekci podnětů a v momentě, kdy se k návrhu tým vyjádří bude téma přesunuto do podsekce "vyjádření týmu" i s přidanou odpovědí. V případě neodsouhlasení návrhu poputuje téma do archivu.
Tato diskuze je zavřená.