Начало Bulgarian Goodgame Empire – Играта Предложения, похвали и критика

СЪЮЗЕН РАНГ

GovindaDamodara (BG1)GovindaDamodara (BG1) BG1 Публикации: 86
Здравейте,
Преди около година във форума имаше предложение за нов съюзен ранг!
Предложените титли бяха от съвременната армия като например:
Лейтенант и Редник
CruelThorn отговори че играта е средновековна а тези титли са съвременни!!!
ИМАМ ЕДИН ВЪПРОС:
В сегашния съюзен ранг присъстват титли като:
ВОЕНЕН МАРШАЛ
ГЕНЕРАЛ
СЕРЖАНТ
Които много съжалявам но са титли от XX Век
Ако мислите че лейтенант и редник са съвременни титли(което е вярно)
защо не махнете военния маршал, генерала и сержанта които са титли от ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА???
НЯМАТЕ ОСНОВАНИЕ ДА КАЗВАТЕ ЧЕ ЛЕЙТЕНАНТ, РЕДНИК, ЕФРЕЙТОР и т.н. са съвременни а да има титли като воен. маршал, сержант и генерал!!!
ТЕЗИ ТИТЛИ СА ОТ ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА, А АКО НАРИЧАТЕ ВТОРА СВЕТОВНА ВОЙНА СРЕДНОВЕКОВИЕ направо незнам!!!
СРЕДНОВЕКОВИЕТО Е ОТ 395-1492 година
а воен. маршал сержанта и генерала са от 1914-1945 и по нататък!!!
ДЪРЖА ДА ПОЛУЧА ОТГОВОР!!!!!!
«1

Коментари

• GovindaDamodara (BG1)GovindaDamodara (BG1) BG1 Публикации: 86
    ЩЕ МИ БЪДЕ ЛИ ДАДЕН ОТГОВОР?????
  • FastStoian (INT1)FastStoian (INT1) Публикации: 232
    А от 1492 до 1914 какво е?Още през освобождението но България от турско робство в руската армия е имало генерали и офицери.Така че не си съвсем прав.Както и да са се наричали винаги в армията е имало ярархия  и подобни звания.Въпрос е на разработчиците как да го нарекът.Те няма да ти дадът отговор.
    FastStoian @ WWW 1
  • Мариян Начев (BG1)Мариян Начев (BG1) Публикации: 4
    редактирано 25.05.2016
    ЩЕ МИ БЪДЕ ЛИ ДАДЕН ОТГОВОР?????
    Post edited by Мариян Начев (BG1) on
    А от 1492 до 1914 какво е?Още през освобождението но България от турско робство в руската армия е имало генерали и офицери.Така че не си съвсем прав.Както и да са се наричали винаги в армията е имало ярархия  и подобни звания.Въпрос е на разработчиците как да го нарекът.Те няма да ти дадът отговор.
    Не е така!
    Има значение как ще го наречеш!
    Навсякъде си има йерархия но титлите са различни!
    А през 1492-1914 в българия след освобождението е имало титли като стратор и протостратор.
    А през другото време са били под турско робство :)
    А през турското робство титлите са били велик везир, везир, бейлер бей, санджак бей, нахия!
    НО НЯМА СМИСЪЛ ДА ГОВОРИМ ЗА ТИТЛИТЕ СЛЕД 1492г.
    защото средновековие след 1492 няма!!!!
    Целта е титлите да са от прериода 395-1492 но не след 1492!!!!
    Колкото за генералите през средновековието и по-късно дори през новото време не е имало!!!
    Наричали са се по-различни начини!
    И това има значение защото е важно как ще е написана титлата!
    Защото никой не може да ми каже че през средновековието е имало генерали и сержанти, а ако го направи значи не е достатъчно образован!
    ТАКИВА ПОНЯТИЯ КАТО ГЕНЕРАЛИ И СЕРЖАНТИ ПРЕЗ СРЕДНОВЕКОВИЕТО НЯМА И ТОВА Е!!!
    ЗАЩОТО ПО СЪЩАТА ЛОГИКА МОЖЕХМЕ ДА ПРИЕМЕМЕ ТИТЛИТЕ:
    ПОЛКОВНИК
    ПОДПОЛКОВНИК
    ЛЕЙТЕНЕНТ
    РЕДНИК и т.н
  • Dr. Deo (BG1)Dr. Deo (BG1) BG1 Публикации: 230
    Най-накрая някой се сети да каже това (радвам се, че не съм аз).Не съм напълно запознат с хронологичното възникване на званията, но само едно знам - в средновековието е нямало такива войници каквито има в играта (най-малкото, което е различно от истинското средновековие в тази "средновековна" игра).
    Велик войн
    Най-накрая някой се сети да каже това (радвам се, че не съм аз).Не съм напълно запознат с хронологичното възникване на званията, но само едно знам - в средновековието е нямало такива войници каквито има в играта (най-малкото, което е различно от истинското средновековие в тази "средновековна" игра).
    Напълно е така.
    То ако почнем да изреждаме нещата които ги има в играта а пък в средновековието ги е нямало трябва да напиша цял ферман:)
    Дай все пак да изредя няколко:)
    Защо да не може да си правиш обковани щитове без рубини??? Или да си надграждаш конюшните без рубини и т.н.
    Не е имало войници като демонични ужаси, скелета, пещерняци но дай да не ги изреждам!!!
    И МОЖЕ БИ НАЙ ВАЖНАТА РАЗЛИКА:
    В СРЕДНОВЕКОВИЕТО ВСИЧКО Е ЗАВИСЕЛО ОТ СТРАТЕГИЯТА, А В ТАЗИ ИГРА ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ РУБИНИТЕ!!!!
    Ще дам един пример:
    Представете си че нападнете с 100 копиеносци(обикновени а не ветерани)
    а защитника има 80 копиеносци(също обикновени а не ветерани)!!!
    Командира няма никакви ефекти както и кастелана няма никакви ефекти
    нападателя не използва инструменти и защитника също не използва(за да се реши всичко от войниците)
    КОЙ ЩЕ ПОБЕДИ???
    МИСЛЯ ЧЕ ВСИЧКИ ЗНАЕТЕ ОТГОВОРА!
    НАПАДАТЕЛЯТ ЩЕ ПОБЕДИ ЗАЩОТО НАПАДА С 100 А ЗАЩИТНИКА ИМА 80!!!
    Докато в средновековието се е случвало много по-малка и по слаба войска да победи по силна и по-голяма!!!
    Дайте да не изписвам фермани:)
    редактирано 25.05.2016
    Напълно е така.
    То ако почнем да изреждаме нещата които ги има в играта а пък в средновековието ги е нямало трябва да напиша цял ферман:)
    Дай все пак да изредя няколко:)
    Защо да не може да си правиш обковани щитове без рубини??? Или да си надграждаш конюшните без рубини и т.н.
    Не е имало войници като демонични ужаси, скелета, пещерняци но дай да не ги изреждам!!!
    И МОЖЕ БИ НАЙ ВАЖНАТА РАЗЛИКА:
    В СРЕДНОВЕКОВИЕТО ВСИЧКО Е ЗАВИСЕЛО ОТ СТРАТЕГИЯТА, А В ТАЗИ ИГРА ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ РУБИНИТЕ!!!!
    Ще дам един пример:
    Представете си че нападнете с 100 копиеносци(обикновени а не ветерани)
    а защитника има 80 копиеносци(също обикновени а не ветерани)!!!
    Командира няма никакви ефекти както и кастелана няма никакви ефекти
    нападателя не използва инструменти и защитника също не използва(за да се реши всичко от войниците)
    КОЙ ЩЕ ПОБЕДИ???
    МИСЛЯ ЧЕ ВСИЧКИ ЗНАЕТЕ ОТГОВОРА!
    НАПАДАТЕЛЯТ ЩЕ ПОБЕДИ ЗАЩОТО НАПАДА С 100 А ЗАЩИТНИКА ИМА 80!!!
    Докато в средновековието се е случвало много по-малка и по слаба войска да победи по силна и по-голяма!!!
    Post edited by Мариян Начев (BG1) on
    Виж какво приятел руско-турската война е края на 19 век!-1877-1878 Но да кажем че си прав и титлата генерал възниква края на 18, началото на 19 век!!!! СРЕДНОВЕКОВИЕТО ПРИКЛЮЧВА 1492 година!!! Айде сега!!! Дори титлата генерал да е възнинала края на 18 век(както ти казваш) СРЕДНОВЕКОВИЕТО ПРИКЛЮЧВА КРАЯ НА 15 ВЕК(преди 300 години). А колкото до защитниците- никъде в историята войниците не са се деляли на нападатели и защитници! Един войник е можел както да се окопава и да защитава градове и крепости, така и да напада вражески крепости и да окупира територий. Айде вземи малко да се ограмотиш малко по тези неща! Щом един войник е мобилизиран той трябва да може както и да напада така и да се защитава. И ПОНЕЖЕ ВИЖДАМ ЧЕ МНОГО РАЗБИРАШ ОТ ИСТОРИЯТА ДАЙ ДА ТИ ЗАДАМ НЯКОЛКО ВЪПРОСА: Колко тежки танкови дивизий е имало в африканския корпус на Нациста Германия(1941-1943)? Кой германски генерал фелдмаршал ръководи защитата на линията зигфрид и гората Хюртген(1944)? През кой месец започва арденската офанзива? Айде поне на един въпрос да ми отговориш пак е нещо Ако не знаеш отговора по-добре признай че си невеж отколкото да го видиш от интернер! Защото ако го видиш в инернет до 2 дни ще си го забравил!
    МАЙ НЕЩО НЕ СИ НАЯСНО С ЛИТРИТЕ! ХАХАХАХА ТОЯ ВЪПРОС КОЙТО СИ МИ ГО ЗАДАЛ ОТ МАЙКАТИ ЛИ ГО ЧУ ИЛИ ОТ БАЩАТИ??? ХАХАХАХАХА Не мога да спра да се смея! Литърът може да се отнася за вода! но никога НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТНАСЯ ДО ЗЛАТО!!! ХАХАХАХАХА МАЙ НЕЩО БЪРКАШ КИЛОГРАМ СЪС ЛИТЪР ХАХАХАХАХАХАХАХАХА Вземи научи мерните единици пък тогава тръгвай да ме изпитваш! ХАХАХА Направо ще се пръсна от смях литър злато-хахахахаха
  • alienlab1312 (BG1)alienlab1312 (BG1) BG1 Публикации: 813

аз съм донякъде съгласен с Вилхелм  за единиците и играта в някои случаи като цяло но Вилхелм целта на играта е да е забавна и няма как да я направят 100% стратегическа тъй като е браузърна.Има много страгии от средновековието които са точно както ти ги описваш със защитите и стратегиите като например ROME 2 Total war.Относно съюзните рангове  според мен са така защото ако се замислиш съюза е нещо което сплотява група от хора заедно за побеждават и губят заедно.И тъй като в средновековите е нямало съюз от по 50 души а е имало съюз между две три  империи няма как да има толкова различни ранга  през Средновековието.Наистина играта има някои несъвършенства но не мисля че някои от твоите са такива.'

Поздрави!

molt1115 @ bg 1
    И аз съм донякъде съгласен с теб. Не може наистина играта да я направят 100% стратегия но поне 50% да я направят. то сега ако почнем да говорим за стратегия това са рубините! Ако имаш рубини си силен, ако нямаш рубини не е задължително да си слаб, но не можеш да победиш някой който е същото ниво като теб и играе с рубини. За повечето неточности в тази игра съм склонен да си затворя очите, но не ми харесва че винаги по силната армия побеждава! Никога в тази игра няма как по-слаба армия да победи по-силна(изключвам ефектите на командира). Щеше да е доста по-хубава играта ако имаше случей когато по-силна армия да губи от по слаба! Поздрави!
    Вилхелм 2 бъркаш броя войска със силата.Да наистина в империя има неточности в това отношение и администраторите добре го знаят.Аз играя и друга тяхна подобна игра -леджънс оф хонор.Въпреки това все пак определянето на победител става чрез програма от компютър и трябва да се сметне влиянието на всеки един фактор.Да малка на брой но по-добре тренирана и с по-добри командири войска би победила по-голяма но по-зле подготвена но.Има си предел и това добре са го разбрали немците през втората световна.Имай предвид че колкото повече подробности има включени в играта толкова по -тежка (за компютрите) става и по-трудно се играе а сме работещи хора търсещи малко забавление, малко да отбием времето.
    FastStoian @ WWW 1
    Виж какво приятел руско-турската война е края на 19 век!-1877-1878 Но да кажем че си прав и титлата генерал възниква края на 18, началото на 19 век!!!! СРЕДНОВЕКОВИЕТО ПРИКЛЮЧВА 1492 година!!! Айде сега!!! Дори титлата генерал да е възнинала края на 18 век(както ти казваш) СРЕДНОВЕКОВИЕТО ПРИКЛЮЧВА КРАЯ НА 15 ВЕК(преди 300 години). А колкото до защитниците- никъде в историята войниците не са се деляли на нападатели и защитници! Един войник е можел както да се окопава и да защитава градове и крепости, така и да напада вражески крепости и да окупира територий. Айде вземи малко да се ограмотиш малко по тези неща! Щом един войник е мобилизиран той трябва да може както и да напада така и да се защитава. И ПОНЕЖЕ ВИЖДАМ ЧЕ МНОГО РАЗБИРАШ ОТ ИСТОРИЯТА ДАЙ ДА ТИ ЗАДАМ НЯКОЛКО ВЪПРОСА: Колко тежки танкови дивизий е имало в африканския корпус на Нациста Германия(1941-1943)? Кой германски генерал фелдмаршал ръководи защитата на линията зигфрид и гората Хюртген(1944)? През кой месец започва арденската офанзива? Айде поне на един въпрос да ми отговориш пак е нещо Ако не знаеш отговора по-добре признай че си невеж отколкото да го видиш от интернер! Защото ако го видиш в инернет до 2 дни ще си го забравил!

Смея се на глас. Да ми кажеш, че съм неграмотен. Брат в СУ предварителния го взех с 5,96 по история с развиване на тема. Също така, тези последните факти си влязъл в някой сайт и си ги прочел. Някой от тях ги знам. За да кажеш, че златото не се измерва в литри, значи не си толкова навътре с материала(или просто не си запознат със златото). Пак ти пиша доказани факти, за които може да се увериш. През 716г. Теодосий III се принуждава да сключи мирен договр с Тервел. Клаузите на договора са: Общата граница, Търговски договор, ежегоден данък от 30 литра злато, и политическите бегълци да се предават(това е заради кризата във Византия). И нещо от обща култура да знаеш. България никога не е плащала данък на Византия. Признавам си, не знам колко тежи онзи танк, защото може би не съм бил военен и не се интересувам, но не ми е проблем да погледна. И също така войниците се мобилизират за защита и атака(зависи от развитието на държавата). Дали са номади или водят уседнал начин на живот. Това е нещо, като във футбола. Трябва да си на дадено място в точния момент, за да успееш!
    Не ми обяснявай тея работи!
    Майка ми е със специалност: Нова история(1492-1989)
    наясно съм с тези неща!
    Но ти грешиш че войнициците се мобилизират или за защита или за атака!!!!
    ВИЖ КАКВО ЩЕ ТИ КАЖА:
    ЕДИН ВОЙНИК МОЖЕ И ДА НАПАДА МОЖЕ И ДА ЗАЩИТАВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ПРИМЕР:  ПРЕЗ ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА КОГАТО ГЕРМАНСКИТЕ ВОЙНИЦИ НАПАДАТ СССР
    ПОСЛЕ ПРЕЗ 1945 СЪЩИТЕ ВОЙНИЦИ КОИТО СА НАПАДАЛИ СССР ПРЕЗ 1945 ЗАЩИТАВАТ СТОЛИЦАТА БЕРЛИН!!!!!!!!!!

Ок Врат. Спирам да пиша. Те, че могат, могат. Ама виж едното, колко добре го правят, а другото ъъ май немците губят доста бързо.... Ако искаш пиши лични да ти обясня ЗАЩО.  Спирам да спамя, относно темата най-горе доста войници от играта, ги е имало действителност, но не забравяй, че това е игра. Ако желаят ще добавят, каквото решат.
    А бре хора това е решение на екипа на играта взето много отдавна.Който иска по-правилно превъплащение на историята в игра ГГС създадоха нова-Леджънс оф хонор.Там е доста по-добре в това е не само в това отношение.Аз играя и двете игри.Всяка си има плюсове и минуси.
    FastStoian @ WWW 1
    Ок Врат. Спирам да пиша. Те, че могат, могат. Ама виж едното, колко добре го правят, а другото ъъ май немците губят доста бързо.... Ако искаш пиши лични да ти обясня ЗАЩО.  Спирам да спамя, относно темата най-горе доста войници от играта, ги е имало действителност, но не забравяй, че това е игра. Ако желаят ще добавят, каквото решат.
    Хахахаха
    Немците губели доста бързо
    ако за теб 6 години е бързо!
    Хахахаха
    Не си запознат с Втората световна война!
    Да си чувал за светкавичната война(блицкрига)
    тогава май немците доста бързо печелят!
    Пък и руските войници също се отбраняват през 1941 а няколко години по-късно нападат!
    Така че това дето го казваш за войниците е на светлинни години от истината.
    Щял да ми обяснява на лично
    хахахаха
  • Про-гамер (BG1)Про-гамер (BG1) Публикации: 15
    предлагам титлите:
    Това са българсите средновековни титли не е ли по добре да сме с български титли нали сме българи
    1. Лидер
    2. Замесник лидер
    3. Челник
    4.Сампсис
    5. Миник
    6. Ватах
    7. Кандидат

• Fredbear3.6 (BG1)Fredbear3.6 (BG1) Публикации: 1
    Вилхем II напълно подкрепям вижданията ти  :) А относно армията - трябва да се направят много промени !
    БЪЛГАРИТЕ НИКОГА НЕ БИЛИ ПЛАЩА ЛИ ДАНЪК НА ВИЗАНТИЯ!!!
    ХАХАХАХА
    АМИ КАТО СА БИЛИ ПОД ВИЗАНТИЙСКО ИГО КАКВО СА ПРАВИЛИ???
    КЮЧЕК ЛИ СА ИГРАЛИ
    ХАХАХАХА НИКОГА НЕ БИЛИ ПЛАЩАЛИ ДАНЪК НА ВИЗАНТИЯ
    ВЗЕМИ ПРОЧЕТИ НЕЩО ПЪК ТОГАВА МИ ГИ РАЗПРАВЯЙ ТИЯ!!!

Относно ранговете които е предложил про-гамер съм съгласен
    Трябва да сме с български титли.

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл