МОЛБА КЪМ СТАРИТЕ ИГРАЧИ

rosenbd (BG1)rosenbd (BG1) Публикации: 376
редактирано 09.05.2014 в Развлечение и забавление
Здравейте,
аз съм един сравнително нов играч - има няма 3-4 месеца.
Зарибих се по игричката .....
но стига за мен.

Каква ми е молбата?

Моля някой от старите играчи да напише една КРАТКА ИСТОРИЯ НА БЪЛГАРСКИЯ СЪРВЪР.

още от пускането му.... и преминавайки през основните силни съюзи... интересни войни.....

Мисля, че на доста хора ще им е интересно.

Благодаря предварително!
Post edited by rosenbd (BG1) on
rosenbd @ bg 1
«136

Коментари

• SugoiSugoi Публикации: 129
    редактирано 27.03.2013
    аз предлагам единия да е Мармота, че пише увлекателно, а другия може да е Иху аху ура :DDDDDD
    Хайдееееее, чакаме :rolleyes:
    Tu fui ego eris
  • Vaskuu_Plazm1TeVaskuu_Plazm1Te Публикации: 20
    редактирано 27.03.2013
    Мисля,че в течение на играта ще разбереш всичко,аз играя от септември миналата година и постоянно научавам нови неща.Лека полека ще стигнеш до някой по-голям съюз и ще те светнат за всичко важно.
    Vaskuu_Plazm1Te @ bg 1
    редактирано 27.03.2013
    няма какво да се чака, и без това се разиграват махленски истории и се нападат и обиждат в различни теми. Поне и новите да знаем за какво са споровете.
    А и не на всеки играч целта му е да влезе в големите съюзи... та какво? да си останем непросветени ние ли?
    Tu fui ego eris
  • MarmotMarmot Публикации: 186
    редактирано 27.03.2013
    Добър ден.

Набързо ще ви напиша как се е развила играта от 05.2012 до момента и кой са водещите съюзи в различните моменти на играта.

Съюз empire беше създаден през месец май на 2012г.,по това време в играта вече имаше няколко големи съюза с доста добре развити играчи и претенции,за най-добрите в цялата игра(Българите и Непобедимите).
    Те бяха завзели челните места и недопускаха никой от друг съюз да се появи там.
    В края на месеца и началото на Юни,се сформира нов съюз от само 3-ма играчи,а именно съюз The GoodFellas.Този съюз първоначално се състоеше от 3-ма играчи от различни съюзи: Luky13 от Българите,bomar00 от Непобедимите и ????? ???????? от съюз Респект(ако помня добре).
    Този съюз колкото и малък да беше,беше доста силен,тъй като по онова време те вече бяха развити до край и за да влезеш в пустинята или огъня ти трябваше доста смелост,защото те побъркваха от атаки.
    Политиката на този съюз беше-бой на ред,под техните удари попадаха дори играчи от бившите им съюзи.
    След известна кореспонденция проведена между мен и лидера на въпросният съюз,атаките бяха по-редки,но веднага щом се появиха точки слава в някой от играчите ми той биваше моментално нападнат от тях.
    Отново последва кореспонденция в която ми беше обяснено,че завиждам на хората с възможности и заради това непрекъснато пиша,да не нападат мой играчи...Това беше денят от който започнах да играя с рубини.След като реших,че ще играя по този начин,започнах да водя по-остра кореспонденция с този човек с цел привличане на огъня към мен,за да не нападат недоразвитите играчи,които нямаха възможност,да си позволят рубини.Тази стратегия вършеше перфектна работа и играчите ми се развиваха бързо.
    В един прекрасен ден започнах да получавам писма от лидерите на водещите съюзи(Българите и Непобедимите),за обединение срещу тези 3-ма играчи и спиране на набезите им.
    Направихме общи атаки и накарахме 2-ма от 3-та играчи да излязат в режим защита,единственият играч от тях,който реши да остане въпреки всичко беше ????? ????????,за което трябват наистина големи "топки" )
    Най-вероятно щяхме да постигнем исканията си,колкото и абсурдни да ми се струват те в момента,но тогава дойде ъпдейта със столицата...
    Някой може ли да предположи какво се случи??
    Един от съюзите(Българите) с които водехме войната против Fellas взе столицата,но лидера на другият съюз(Непобедимите),който по онова време бе по-силният започна да крой планове за отнемането на столицята в полза на неговият съюз,тъй като си считаше за по-добър и достоен!!
    Алчният лидер се присъедини към Fellas и успя да отнеме столицата от доскорошните си съюзници!
    При въпроса,какво става,защо го направи?....отговорът бе-
    -Здравейте аз съм сестра му,видях покана и я приеш,като си дойде бате ще пише!
    До днешна дата този човек така и несъбра смелост,да си признае какво е искал още тогава!
    Започнахме да търсим други съюзници,за да продължим войната която бе станала по-обемна заради играчите преминали в редиците на доскорошният си неприятел.
    Съответно след тези постъпки се наложи да се обединим с няколко съюза в 1 голям,за да сме по-ефективни.Започнахме и търсенето на нови съюзници за комбинирани атаки.
    Намерихме няколко съюза които с радост бяха готови да ни помогнат,а именно България2 и The New Terror.
    Първият съюз ни показа как да водим война срещу по-силен съперник-кражби на села,а лидерът им се гордееше с този вид действия,защото реално отслабваха противника.
    В последствие обаче,този съюз също премина на страната на Fellas и всички започнаха да се притесняват,съюзите които бяха обявили война заедно с нас я прекратяваха и в един момент се оказа,че единствено ние водим война срещу тях!
    Започнахме да изнемогваме заради предимството което им даде столицата имаше някой промени в съюза и напускане на 6 добри играча...но тогава се появи надеждата,а именно новата столица.
    Извадихме голям късмет,че успях да взема столицата,тъй като в последствие последваха 2 опита за превземането и от нас.
    Първият и очакван опит бе от страна на съюз The GoodFellas,но 2-ят и доста шокиращ опит,бе от страна на съюз TheNewTeror,който считахме за 1 от последните ни съюзници и приятели...
    Обяснението на лидера им бе твърде мъгливо и необосновано.
    След обявената война между 2-та съюза,всички по-силни техни играчи отидоха при Fellas.
    Ние от своя страна успяхме да задържим столицата благодарение на всички момчета и момичета от съюза и новите ни приятели съюз MORGANA.
    Вече по-добре организирани и с изравнени сили ситуацията отново бе изравнена.
    През всичките тези моменти аз си пишех в скай с 1 човек(fil) който смятах за разумен и разбран,въпреки нещата които ми даваше за пример,че така трябва,а именно създаването на няколко акаунта.
    Този човек имаше малък но организиран съюз(Noshtni Ezdachi) и също като мен играеше,за да пази хората си.
    В следващият момент този човек остави свойте съотборници и също се присъедини към Fellas.
    Във формата която виждате на днешна дата,съюзът The GoodFellas е съставен от 5 съюза,които бяха врагове и бяха готови на всичко за да не ги тероризират Fellas,а именно:
    И един мармот завиваше шоколада в станиол....;)
    редактирано 27.03.2013
    България2,Непобедимите,Varna i ko,Noshtni Ezdachi и TheNewTeror

Съюзите които в момента са силни и са сред водещите в играта са:
    1.The GoodFellas
    2.SPARTAKUS
    3.FRIENDS
    4.empire
    5.PowerStar
    6.TARGARYEN
    8.TPOHOC
    9.Sofiqnci v pove4e
  • Iha30Iha30 Публикации: 770
    редактирано 27.03.2013
    сашо разказа историята на сървъра,разбира се-малко пристрастно.но понеже обичам да се бутам между шамарите,нека споделя и аз :)
    водещите съюзи и според мен :)
    простете,ако пропускам някой!(нарочно е)
    empire,tgf,spartakus,power star
    подреждането е на случаен принцип
    смехът е болест!
    бъди преносител ;)
    редактирано 27.03.2013
    мармот, повтаряш се вече. това сме го чели и не попитахме за историята на "empire", но благодарим за усилието.
    Tu fui ego eris
  • rosenbd (BG1)rosenbd (BG1) Публикации: 376
    редактирано 28.03.2013
    дано се появят още парчета от историята на БГ сървара :)
    rosenbd @ bg 1
    редактирано 28.03.2013
    Sugoi написа: »
    мармот, повтаряш се вече. това сме го чели и не попитахме за историята на "empire", но благодарим за усилието.

Така стана по-бързо,че нещо ме напусна вдъхновението :)
  • Iha30Iha30 Публикации: 770
    редактирано 28.03.2013
    може би по-интересно ще ти бъде да научиш каква беше играта преди :)
    за сравнение-ако не се лъжа,максимално ниво-35
    имаше само 1 континент-"зеленият",и замъка не можеше да се мести :)
    липсваха саботажи,заразени лекари,мародери,пироманияци,пътуващи рицари,алхимици,търговци на оборудване,дезертьори,и всякакви такива чудеса на природата :D:D:D
    пповечето съюзи бяха от 7-10 човека
    съществуваше класация по събрани пари,която доста предателски подсказваше дали си на линия (facepalm)
    еееех,спомени,спомени....
    (drunk)
    смехът е болест!
    бъди преносител ;)
    редактирано 29.03.2013
    Iha30 написа: »
    може би по-интересно ще ти бъде да научиш каква беше играта преди :)
    за сравнение-ако не се лъжа,максимално ниво-35
    имаше само 1 континент-"зеленият",и замъка не можеше да се мести :)
    липсваха саботажи,заразени лекари,мародери,пироманияци,пътуващи рицари,алхимици,търговци на оборудване,дезертьори,и всякакви такива чудеса на природата :D:D:D
    пповечето съюзи бяха от 7-10 човека
    съществуваше класация по събрани пари,която доста предателски подсказваше дали си на линия (facepalm)
    еееех,спомени,спомени....
    (drunk)
    Аз се регистрирах,след като вече имаше няколко кралства и максималното ниво беше 60,но заварих класацията с парите :)
  • Luky13Luky13 Публикации: 27
    редактирано 29.03.2013
    Ето ви и друга гледна точка :-))
    когато се регистрирах в играта в края на април 2012г максималното ниво беше 35, имаше един континент, нямаше даже и ветерани ,да не говорим за алхимици, мародери, пироманияци и др. подобни. Най силният играч беше с3к и неговия съюз "Българите". След регистрацията влязох в този съюз. Лидерът твърдеше, че той определя кой в кой съюз да отиде и че негови са и съюзите "Непобедимите " и "Орденът"-тогава съответно втори и трети по сила, които обаче воюваха помежду си. Съюзът Българите на практика не воюваше с никого. Много бързо стигнах ниво 35,мисля, че само аз и нимро (човека с петте въпросителни) се състезавахме помежду си.Искаше ми се да водим битки с непобедимите, с ордена и т.н., но уви ,такива нямаше. Воювахме единствено с пейзан и с нимро, които общо взето бяха равностойни. Появи се ледника- там влязохме първо нимро, после аз, а после и другите от Българите. после се появи пустинята- само аз, нимро и един играм от Българите (инфеймъс, който вече не играе) влязохме там и почти месец или повече си бяхме само ние тримата, като селата бяха на мен и нимро :-)). Омръзна ми само да строя и да не се бия,изключвайки договорените разменени атаки с бомар от непобедимите (заради което временно си обявихме война, която накара лидерите на двата съюза да подскочат) както и атаките ми срещу Ирина (дамата с въпросителните) от съюз "Победа" (тук мармота греши за съюза й). Винаги съм искал да въведа практиката от една друга военна стратегия, която играех преди години и да направим елитен съюз, с малко членове, който да вилнее из сървъра. Затова излязох и създадох съюза "The GoodFellas" (името бе носталгия по съюза ми в предишната игра). Поканих при мен Ирина и Бомар и те се отзоваха, макар Бомар дълго да не искаше да напусне "Непобедимите". Още тогава отправих покана към Пейзан (наистина силен играч) и към Нимро. Обаче Нимро, поради проблема с питанките ,не получава съобщения в играта и така и не успях да осъществя контакт с него. Ние тримата наистина започнахме да атакуваме останалите играчи ,достигнали съответното ниво чест и попадащи в обсега на атаки. Всеки естествено имаше сантименти - аз не атакувах играчи от Българите, Бомар не атакуваше играчи от Непобедимите ,а Ирина -от победа, но пък всеки от нас бе свободен да избира своите цели (нещо ,на което винаги съм държал ).Затова аз и Ирина атакувахме и хора от непобедимите, Ирина и Бомар -и членове на българите, а всички атакувахме играчи и от всички останали съюзи. Първата ми атака срещу Българите бе тогава, която с3к в отговор на атака на Ирина ,атакува мен. Тогава се появи съюза на Мармота (за времето в играта пет -шест човека твърдяха, че те са създали този играч), който реши да организира коалиция срещу нас .Стигна се до обединение на съюзите "Империя", "българите", "Непобедимите", включващо и отделни силни играчи от по -малки съюзи (бомба, ю-ги-йо, Ню ордер, Ню терор,Ордена и т.н.) Бяхме подложени на масирани атаки - аз получих около 30 едновременни атаки (основно империя ,българите и други играчи), Ирина около 15-20 (основно непобедимите), а Бомар тогава наистина бе излязъл в режим защита, поради ангажименти в РЖ. Ирина се справи с атаките, аз отбих част от тях (избирайки чия атака да посрещна и на коя да отворя). Мармота поиска да напусна играта или щял да ме изгони (самия той признава ,че е имал такива амбиции), което естествено нямаше как да стане. Това ме накара да потърся още членове на съюза, въпреки нежеланието ми да бъдем голям съюз. Проведохме разговори и част от най-добрите играчи на непобедимите (пет -шест човека,заедно с лидера им) дойдоха при нас, което доведе до преустановяване атаките на коалицията.
    В този период от време се появи и столицата . Не я бяхме видели и същата бе завзета от "Българите" .Поканих ги да дойдат при нас, въпреки старите дрязги. Харолд (за съжаление вече не играе), който я държеше ,каза ,че са съгласни, но че не трябва аз да бъда лидер на съюза, поради което му предложих той да стане лидер. Очевидно това е създало напрежение вътре в "Българите". Същевременно появата на столицата ,изискваше нова политика, поради което проведох нови разговори и бързо успях да привлека към нас Нимро и арса от "Варна и ко" (лидера и заместника му). При единственото ни масирано нападение към столицата (бяха предвидени около 20 атаки, но се оказаха достатъчни 15) ,благодарение на предварителния анализ, изготвен от EmpireBG ,взехме столицата без проблеми. Това изненада останалите. Отново предложих на Българите да дойдат при нас, но те отказаха и постепенно съюза им западна (част от тях се отказаха, други отидоха в Империя). С оглед защитата на столицата, впоследствие към нас се присъединиха играчи от "България 2" (пет човека, начело с лидера им), а по късно от Ню терор (пет човека начело с лидера им). По късно дойдоха и Фил, хънта, венци, корсар ...
    Когато се появи втората столица - Мармота много бързо я завзе. Ние пробвахме анемична атака, въпреки, че именно когато той се местеше можеше да я вземем и нея, ако атаката ни бе по-масирана и реална.
    Така че в момента положението в играта е следното :
    Имаме война основно с Империя. Трудно е да се каже, че това е истинска война - ако ние пратим 100 атаки, те отговарят с 5-6. На нашите атаки или отварят широко портите или успяват да съберат по 8-10 000 защита. А после започват да тероризират дребни съюзи, за да си възстановят честа .... :-))
    Luky13 @ bg 1

Da mihi factum, dabo tibi ius -дай ми фактите ,за да ти дам (въздам) правото.
    В тази връзка - вече няма съюз empire, те са вече "отворени порти" -ФАКТ !
    Уважавай противника -утре може да ти бъде съюзник !
    редактирано 29.03.2013
    мармоте, да се стягаш, че гудфелалите нямали достоен опонент в играта. :d :d

18+
    не предполагах, че играта е чак такова мерене на достойства :d ам на койт ни е малък?
    Tu fui ego eris
    редактирано 29.03.2013
    мармоте, да се стягаш, че гудфелалите нямали достоен опонент в играта. :d :d

18+
    не предполагах, че играта е чак такова мерене на достойства :d ам на койт ни е малък?

Трудно се поддържа ниво на достоен противник,поради липсата на играчи готови да се бият срещу тях.
    Много от хората който се изправиха срещу тях,вече са при тях :),други се отказаха,а трети просто не се чувстват достатъчно готови :)
    Винаги съм се замислял,какво ли щеше да е ако ние небяхме във война и те ненападаха всекидневно по 10-20 пъти наши играчи....гарантирано щяхте всички да горите :)

Лъки представи друга страна на историята,надявам се да се включат и хора който са били в други съюзи и не са взимали толкова дейно участие в нашите битки,за да погледнем и една по далечна гледна точка.
    редактирано 29.03.2013
    силните се самоизбиват а ние слабите използваме времето да станем силни?
    ех, Мармоте, мармотеееее.....това е игра и това, с кой я играеш е по-важно от това колко велик си станал. Не натоварвам никого с моето мнение, просто доказвам, че хората са различни оттам и играчите са различни.
    Tu fui ego eris
    редактирано 29.03.2013
    силните се самоизбиват а ние слабите използваме времето да станем силни?
    ех, Мармоте, мармотеееее.....това е игра и това, с кой я играеш е по-важно от това колко велик си станал. Не натоварвам никого с моето мнение, просто доказвам, че хората са различни оттам и играчите са различни.

Прав си и точно заради това с кой съм,продължавам да играя ;)
    редактирано 29.03.2013
    high five, dude :D
    Tu fui ego eris
  • SlowXXLSlowXXL Публикации: 25
    редактирано 30.03.2013
    Видяхме гледните точки на Empire и The Goodfellas. Нека ви разкажа и нашата (PowerStar). Историята започва от септември 2012. Тогава аз като един новак 35-то ниво издържах теста за влизане при пауърите, т.е. ядох бой, но и не ми стискаше да отвърна. Благодарение на превъзходната политика на Ангел(лидера на PowerStar) имахме възможността да се развиваме на относително спокойствие, което от една страна ни изигра лоша шега, при първата ни по-сериозна война(мисля беше с Нощните Ездачи) не бяхме съвсем готови, бяхме си повярвали доста.
    Горе долу по това време от The Goodfellas прекратиха едностранно пакта си с нас и започнаха единични атаки от Ирина (дамата с многото питанки). Ние не бяхме на нивото и и честно казано просто търпяхме атаките. Малко по-късно дойде и войната с The Goodfellas обявена ни от Lyki13. Мисля, че причината беше, че не се включихме в бойните действия срещу Empire. Каквато и да е била причината, войната беше доста позиционна и от двете страни.

По това време взехме да достигаме максималното ниво и имахме доста повече потенциал за атака. Смея да твърдя, че сме твърдо атакуващ съюз. Та Fellas си бяха обявили подсъюзите и понеже не бяхме дораснали да се бием директно с тях, взехме, че налазихме TheNewTerror - единия от подсъюзите на TGF. Вярно, че 3-4 от най-силните играчи на терорите бяха отишли в тгф. Въпреки това шапка им свалям - до сега това е ЕДИНСТВЕНИЯ съюз в целия сървър който не се е оплакал дори веднъж от нашите атаки. Взе да ни излиза има - разправяше се, че тия (ние) били някакви луди маниаци, дето като захапели не пускат... така си е :)
    Точно тогава дойде и един от отборните турнири в който ние и Спартакус водихме доста ожесточена надпревара (без да се нападаме) за първото място. Последния ден от турнира се виждахме победители с около 150К слава преднина, когато изведнъж съюз FRIENDS направиха 800к слава за 10-на часа и от трето място излезнаха първи.

Мисля, че няма нужда да ви казвам, че толкова слава за толкова кратък период от време се прави само с уговорени битки, които ние твърдо не уважаваме. Скъсахме всякакви отношения с тях и им обявихме война. Войната беше доста едностранна и не особено интересна. Последва кратък период на затишие. Нямахме силен противник и логично налазихме по-слаби изграчи (все пак да се подържа титла страшен изисква по около 4000 слава на ден)

После (май беше вече Февруари) изведнъж член на ТГФ ми нападна село, след като аз бях ударил крепост на огъня от това село. Последваха няколко единични атаки и точно когато мислехме, че нещата са се поуспокоили, няколко човека от ТГФ атакуваха мои села, аз си ги върнах. В отговор на това ни беше обявена война... както разбрах в последствие заради 'просто така реших'. След около месец военни действия с горе-долу равностоен характер войната беше прекъсната. Тук е момента да споделя, че от всички съюзи на БГ сървъра с които сме водили война, единствено ТГФ се оказаха достоен противник (разбира се има съюзи които са ни приятели и за тяхната сила не мога да кажа от личен опит)

Стигнахме вече и до март месец и въпросната втора атака по столицата на Marmot. Запазихме неутралитет, въпреки пакта ни с Empire. Все пак не е лесно да се вземе напълно развита столица с 50-60к защита вътре, дори когато собственика и беше блокиран. От трета ръка информация, знам, че около 80 000 нападатели са се разбили в столицата и са взели около 20 000 жертви защита. Поправете ако греша, това ми беше казано просто.

Продължението на тази история оставям на всички играчи които все още имат хъс да водят войни и големи битки.
    SlowXXL @ bg 1
  • Luky131Luky131 Публикации: 7
    редактирано 31.03.2013
    От трета ръка информация, знам, че около 80 000 нападатели са се разбили в столицата и са взели около 20 000 жертви защита. Поправете ако греша, това ми беше казано просто.

Информацията ти е вярна по отношение на жертвите на защитата, атаките бяха около 30-35 000
    Luky131 @ WWW 1
    Съюз empire не съществува, вече има съюз "Отворени порти"
  • SlowXXLSlowXXL Публикации: 25
    редактирано 31.03.2013
    Luky131 написа: »
    Информацията ти е вярна по отношение на жертвите на защитата, атаките бяха около 30-35 000

Някой е попреувеличил явно.
    SlowXXL @ bg 1
Sign In to comment.