Начало Bulgarian Goodgame Empire – Играта Въпроси, свързани с играта Съвети и трикове

Съвети за игра-9-20 ниво.

ivailo.98ivailo.98 Публикации: 1,103
редактирано 05.03.2015 в Съвети и трикове
Здравейте!
Създавам тази тема за начинаещите играчи!
Тук ще дам съвети за игра без рубини и ви моля да няма излишен спам!
Post edited by ivailo.98 on
Ако сте начинаещ и търсите отговор на много въпроси, можете да посетите сайта ми, където ще откриете много съвети за бърз и добър старт на играта goodgame empire-лесно е, само кликнете ТУК .

Поздрави,
Ивайло

«1

Коментари

• ivailo.98ivailo.98 Публикации: 1,103
    редактирано 29.07.2014
    Производствените съоражения са основна на част от играта. Те са няколко наброй:
    - каменоломна-произвежда камък, в зависимост от нивото на сградата.
    - каменоделец-увеличава производството на камък, в зависимост от нивото на сградата.
    - дървосекач-произвежда дърво, в зависимост от нивото на сградата.
    - дъскорезница-увеличава производството на дърво, в зависимост от нивото на сградата.
    - ферма-произвежда храна, в зависимост от нивото на сградата
    - пекарна-намалява консумацията на войската в определения замък.
    За надграждане на сграда се изисква определено ниво и ресурси.
    Внимавайте с бройката! Ако имате прекалено много, производството ще намалее значително!
    Ако сте начинаещ и търсите отговор на много въпроси, можете да посетите сайта ми, където ще откриете много съвети за бърз и добър старт на играта goodgame empire-лесно е, само кликнете ТУК .

Поздрави,
    Ивайло

редактирано 29.07.2014
    Храната и войниците са свързани неща. Всяка единица консумира различен брой храна на час и ако имате повече войска, отколкото можете да храните-тя дезертира след известно време.
    Цената на единиците и времето, с което те се набират зависи от вида им.
    Всяка армия се съпровожда от командир, а за да получите такъв ви трябва полеви лагер. От броят на командирите зависи и колко едновременни атаки можете да правите. Командирите си имат оборудване, като следва:
    - обикновено
    - рядко
    - епично
    - легендарно
    - уникално
    С такова нещо можете да се сдобиете от ковачницата на съюза, където можете да ковете оборудване по веднъж на ден. Цената и качеството зависи от нивото на ковачницата. Можете да ги откриете при победа на разбойнически замък. Ако имате 6 обикновени оборудвания, можете в личната си ковачница да ги надградите до ЕДНО рядко.

Поздрави,
    Ивайло

редактирано 29.07.2014
    Съюзът е най-важната част от играта.
    Неговата цел е да си пращате подкрепа, ресурси и да водите общи войни, винаги задружно и приятелски.
    В съюз можете да влезете след 6 ниво и да правите следните неща:
    Да правите дипломация с други съюзи.
    Да пращате подкрепа от войски на съюзниците си.
    Да дарявате камък, рубини, монети и дърво.
    Да чатите със съюзниците си.
    Да ковете оборудване.
    В съюза има и членски рангове, откоито се определят правата на членовете
    новобранец-при отворен съюз-
    член-няма специални права
    сержант-може да кани членове, гони членове и повишава новобранци до членове.
    вербуващ офицер-кани членове, може да присъжда ранг сержант, гони членове и сержанти.
    дипломат-отговаря основно за дипломацията на съюза.
    ковчежник-отговаря основно за данъците в съюза.
    военен маршал-командира на съюза.
    генерал-може да прави всичко отдолу плюс да определя всички долупосочените рангове.
    заместник-може да прави всичко в съюза. Това е помощник на лидера.
    лидер-когато основете съюз-
    Ще се обновява.

Поздрави,
    Ивайло

редактирано 29.07.2014
    Важна част от играта.
    Неписано правило на играчите тук е да не се крадат аванпостове на играещи играчи. Плепоръчвам да си вземете свободен и да си го развивате. Има ограничение и всеки може да има 3 аванпоста, според нивото.
    1 аванпост-изисква имение ниво 1, налично от ниво 13.
    2 аванпост-изисква имение ниво 2 налично от ниво-забравих кое, добавете-
    3 аванпост-изисква имение ниво 3, налично от ниво 31.
    Когато си вземете такъв, ще трябва да започнете от начало. Препоръчително е да търсите аванпостове с голямо производство на храна.
    Това е нещо като склад за атакуващи войски, защото защитните се държат в главния. Първата ви задача е да си построите повечко ферми-до натоварване 80%.
    Разбира се трябва да си оборудвате кастеланите по-добре.

Поздрави,
    Ивайло

редактирано 29.07.2014
    Общественият ред е много важен.
    За да получите такъв, трябва да строите повече декорации. Лимитът на обществен ред е 2,500.
    От него зависи и бонусът, който получавате върху производството на ресурси и скоростта на набиране на единиците.
    Общественият ред се сваля, когато строите или надграждате жилища.
    Декорации, обаче стройте като отключите по-хубавите-не купувайте рубинени такива, от тях полза няма, поне в началото.

Поздрави,
    Ивайло

редактирано 29.07.2014
    Монети
    С тях можете да се сдобиете от бирника, който събира данъци от гражданите.
    Стойността на монетите зависи от
    - Броя жилища и техните нива.
    - Времето, за което ще пратите бирника.
    Ако не си вземете монетите веднага, те ще намаляват с времето. Ако пък не искате да следите, можете да подкупите бирника срещу 650 рубина на седмица. Така ще имате 20% бонус върху данъците и няма да ви намаляват монетите.
    Това е валута с разширен обхват и ще ви трябва за много неща.
    Не стройте обаче прекалено много жилища, защото намаляват обществения ред и съответно производството на ресурси и скоростта на набиране на единиците.
    Рубини
    Това е единица, която можете да получите:
    - чрез закупуване
    - от седмични бонуси, вдигене на ниво, турнири и събития.
    Внимавайте с нейното използване!
    Тя не е за завършване на сгради и други подобни, а заз закупуването на специалните сгради.

Поздрави,
    Ивайло

редактирано 29.07.2014
    В тази игра има 70 нива, всяко откоито е по-трудно.
    Нивото можете да вдигнете чрез точки опит (xp), които пък можете да получите като изпълнявате куестовете за надграждане на сгради и други.
    Със всяко следващо ниво получавате възможност да строите различни сгради и отключване на надграждането им.

Поздрави,
    Ивайло

редактирано 29.07.2014
    Точки слава

Такива точки получавате, когато:
    - се биете с различни господари на замъци
    - се защитавате от същите
    Не мислете, че трябва да пуснете една битка на по-слаб от вас и щом я спечелите ще бъдете на върха на славата. Колкото по-силен е противникът ви, колкото по-висока му е славата, колкото повече поражения сте нанесли и колкото повече войска сте загубили, толкова повече слава ще получите.
    Има различни титли за слава, отключващи се след определен брой такава.
    Всеки ден губите по малко от нея-така, че по-бързо.
    Видовете титли и наградите можете да откриете в полето ранглиста.

Точки чест
    Точките чест не са особено важна единица. Според техния брой се получава седмична награда, но тя не се трупа много лесно и започват да те бият постоянно, защото все пак всички искат хубава награда.

Поздрави,
    Ивайло

редактирано 29.07.2014
    Атака
    Атакуващите войски трябва да се намират в аванпостовете.
    Винаги когато правите атака си правете достатъчно инструменти, за да запълнят всички слотове, служещи затова. Гледайте също да шпионирате целта си-глупаво ще бъде да сложите войска за близък бой при далекобоец.
    Рубинените инструменти са много хубави и силни, но не трябва да се прекалява с тях, все пак още сте на ниско ниво и рубините трябват за други неща. Подреждайте си добре командирите!

Защита
    Защитните войски стоят в главния замък, за да пазят от нападения.
    Не си редете кастелана в замъка произволно, защото той е доста важен.
    Когато видите, че атаката наближава, трябва да видите къде има повече войска, за да преместите стрелките за защита по-умело.
    Важен фактор е и да бъдете близо до съюзниците си, за да ви пращат подкрепа.

Ще се актуализират.
    МОЛЯ ЧЛЕН НА ЕКИПА ДА ИЗТРИЕ КОМЕНТАРИТЕ ОТДОЛУ, ИМА ОЩЕ РАЗДЕЛИ!

Поздрави,
    Ивайло

• NeganNegan Публикации: 465
    редактирано 29.07.2014
    Пекарната намалява консумацията на войниците , а не увеличава производството на храна
    Negan @ bg 1
    Got ammo ?
    Go ahead, punk, make my day
  • nomercy2nomercy2 Публикации: 677
    редактирано 29.07.2014
    Айде почваме ли с спама
  • edokredokr Публикации: 39
    редактирано 29.07.2014
    Абе като не разбирате не даваите съвети ПЕКАРНАТА НАМАЛЯВА КОНСУМАЦИЯТА НА ХРАНА !!!!!!!!!!!!!
    edokr @ bg 1
  • NeganNegan Публикации: 465
    редактирано 29.07.2014
    edokr написа: »
    Абе като не разбирате не даваите съвети ПЕКАРНАТА НАМАЛЯВА КОНСУМАЦИЯТА НА ХРАНА !!!!!!!!!!!!!
    А като намалява консумацията не увеличава ли и производството ?
    Negan @ bg 1
    Got ammo ?
    Go ahead, punk, make my day
  • Julius CaesarJulius Caesar Публикации: 112
    редактирано 29.07.2014
    Намалява консумацията,
    увеличава минималния брой войска в замъка,
    а не производството на храна.
  • nomercy2nomercy2 Публикации: 677
    редактирано 29.07.2014
    5 войника ветерана искат 20 храна ако с пекарна 1 ги намаля до 18 на 2 ниво пекарна 16 на трето 14 а за 4 то ниво пекарна мисля че на 12 но май на 10
    редактирано 29.07.2014
    Negan написа: »
    Пекарната намалява консумацията на войниците , а не увеличава производството на храна

Благодаря за корекцията,
    ама айде стига сте ми спамили-къде да ги "чучна" другите раздели? Престанете вече, дъвче се 1 нещо сто пъти и аз да се чудя какво да правя вече, всички ли теми трябва да се затварят преди още да сте разбрали?! Злоупотребявате всички с търпението ми! Темите ми вече в този раздел ще бъдат затваряни на момента!

Поздрави,
    Ивайло

• редактирано 14.08.2014
    Абе хора това го има в помощ на играта
    редактирано 14.08.2014
    Няма го същото, постарах се!

Поздрави,
    Ивайло

• berti 1berti 1 Публикации: 1
    редактирано 01.11.2014
    Как се завземат аванпостове? Чрез превземане или чрез атака?
    berti 1 @ bg 1
  • dobo_gamerdobo_gamer Публикации: 298
    редактирано 01.11.2014
    berti 1 написа: »
    Как се завземат аванпостове? Чрез превземане или чрез атака?

1. Трябва да имаш имение:
    1-во ниво има 1 кастелан за 1 пост
    2-ро ниво има 2 кастелана за 2 поста
    3-то ниво има 3 кастелана за 3 поста.

Аванпостовете се превземат а атаката ти за превземане се праща само от главния замък.

Ела в нашия съюз и ще ти обясня повече :)
    Воините нападат, а страхливците саботират!!!

Оставяне на коментар

ПолучерКурсивЗачеркнатоOrdered listНеподреден списък
Емотикон
Изображение
Изравнете отлявоПодреждане в центъраПодравняване вдясноПревключете HTML изгледПревключване на цяла страницаПревключване на светлини
Пускане на изображение/файл