Anasayfa Turkish Goodgame Big Farm - Oyun Öneriler, övgü ve eleştiri

BU FORM DA MODERETÖR VARMI?

Moderatör, online tartışma alanları içerisinde izleme ve müdahale etme haklarına sahip olan kişilerdir. Bu formda moderetör yok saaa biz bu form da sorunlarımızı yazmanın bir anlamı yok!                   

Moderatör Ne İşe Yarar?

Moderatörlere ihtiyaç duyulmasının birçok farklı nedeni vardır. Moderatörlerin ilk ve asıl görevi online ortamlar içerisindeki kuralların yerine getirilmesini sağlamak ve içeriklerin düzgünlüğünü kontrol etmektir. Özellikle WM Aracı gibi büyük ve aktif online platformlar üzerinde paylaşılan verilerin sürekli olarak takip edilmesi, istenmeyen durumlarda içeriklere el atılması ve üyelerin kurallara uyduğundan emin olunması gerekir.  Forum içerisinde tek bir yetkilinin tüm bu ihtiyaçlara cevap veremeyecek olması nedeniyle belirli yetkilere sahip olan Moderatörler kullanılır.

 Moderatör forum içerisinde;

  • Hataları düzeltme
  • Zararlı içerikleri kaldırmak
  • Üye yasaklama/silme
gibi gelişmiş yetkilere sahiptir. Her moderatör hesabına farklı yetkiler sunularak bu hesapların adı değiştirilebilir. Örneğin WMAracı forumu içerisinde kategori için atanan moderatörlerin yanı sıra forum içi düzenin sağlanmasında görevli genel moderatörler ve daha üst konularda yetki inisiyatifine sahip Süper Moderatör'ü bulunmaktadır.                                                                                              

Yorumlar

Bir Yorum Bırak

KalınİtalikÜstü çizgiliOrdered listSırasız liste
Emoji
Görsel
Sola hizalaOrtalaSağa hizalaHTML görünümüne geçTam sayfaya geçIşıkları aç/kapat
Görsel/dosya bırak